instagram
telegram
phone

کرایولیپولیز برای لاغری:روش،مزایا،عوارض و هزینه

میکرودرم ابریشن و پاکسازی پوست صورت: مزایا و عوارض
۳۱ مرداد ۱۳۹۴
12
درمان ژنیکوماستی (بزرگی سینه در مردان)
۱ شهریور ۱۳۹۴

کرایولیپولیز برای لاغری:روش،مزایا،عوارض و هزینه

کک
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

کک

کلینیک سیب سرخ، کرایولیپولیز که روش جدیدی برای حذف دائمی سلول‌های چربی با استفاده از انجماد است را به شما معرفی می‌کند. کرایولیپولیز، که نام دیگر آن انجماد چربی است، روشی جدید و مؤثر است که در آن سلول‌های چربی با استفاده از قرار گرفتن در معرض دماهای پایین شکسته می‌شوند.

کرایولیپولیز چیست؟

در روش کرایولیپولیز سلول‌های چربی طوری سرد می‌شوند که بدن قادر می‌شود آن‌ها شکسته و دفع کند. در این روش رسوبات چربی‌های ناخواسته به شیوه‌ای کنترل شده و غیرتهاجمی شکسته می‌شوند تا بهبود کنترل شده فرم بدن امکان‌پذیر شود. قرارگیری در معرض دماهای پایین باعث می‌شود که بافت چربی زیر جلدی، بدون آسیب رسیدن به بافت‌های اطراف، نابود شود. کرایو لیپولیز یک جایگزین غیرجراحی برای عمل جراحی لیپوساکشن است.

روش عملکرد و انجام کرایولیپولیز

1

۱- بعضی چربی‌ها با تمرین و رژیم غذایی از بین نمی‌روند.

2
 
۲- با روش کرایو لیپولیز (یا کول‌اسکالپتینگ) سلو‌ل‌های چربی شناسایی شده و تا دماهایی که باعث مرگ آن‌ها می‌شود سرد می‌گردند.
 

3
۳- از آنجا که لیپید موجود در سلول‌های چربی در دمایی بالاتر از آب موجود در انواع سلول‌های دیگر بلوری (منجمد) می‌شود، هیچ آسیبی به عصب‌ها یا بافت‌های دیگر وارد نمی‌شود.

4
 
۴- بعد از درمان، سلول‌های چربی وارد یک زنجیره مرگ آپوپتیک  شده و به تدریجی طی چند هفته یا چند ماه توسط سیستم ایمنی بدن دفع می‌شوند.

5
 
۵- ضخامت لایه چربی به طور چشمگیری کم می‌شود.

60
 
۶- کاهش ضخامت لایه چربی در ناحیه مورد هدف قرار گرفته باعث بهبود ظاهر پهلو‌ها می‌شود.

برای انجام درمان، یک کنداکتور مخصوص روی منطقه مورد نظر بدن قرار داده می‌شود و بافت زیر جلدی با استفاده از تکنولوژی مکش بالا آورده می‌شود، و پس از آن بافت چربی با تکنولوژی سرمادهی  انتخاب شده سرد می‌شود. با استفاده از سرمادهی سریع بافت زیر جلدی تخریب می‌گردد. سلول‌های چربی موجود در بافت زیر جلدی حاوی مقادیر زیادی از اسیدهای چرب اشباع هستند و به همین دلیل سرما راحت‌تر بر روی آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

با استفاده از این تکنیک جدید می‌توان نقطه های چربی کوچک موجود در نواحی به خصوصی از شکم، پاها و پهلو‌ها را نیز مورد هدف قرار داد. پس از درمان، متابولیسم طبیعی بدن سلول‌های چربی تخریب شده را به تدریج از طریق کلیه‌ها و کبد دفع می‌کند. اولین نتایج درمان بعد از ۴ تا ۶ هفته قابل مشاهده خواهد بود. از آنجا که سلول‌های چربی به تدریج از بدن خارج می‌شوند، پوست بدن خود را با فرم جدید اندام‌هایی که لاغرتر شده‌اند تطبیق داده و شل نمی‌شود. مزیت بزرگ لاغری با کرایولیپولیز این است که سلول‌های چربی بدون هرگونه آسیبی به پوست یا سایر اندام‌ها یا بافت‌های اطراف حذف می‌شوند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان

پس از انجام یک مشاوره پذیرش رایگان، ابتدا مشخص خواهیم کرد که این تکنیک برای مراجعه کننده مناسب هست یا نه، و پس از آن روش درمان توضیح داده شده و برنامه درمانی تهیه می‌شود.

تعداد جلسات درمانی به حجم منطقه مورد نظر بستگی دارد. به طور متوسط، برای گرفتن بهترین نتیجه به ۳ تا ۵ جلسه درمان نیاز خواهید داشت. تنها پس از یک جلسه درمان حدود ۲۰% از سلول‌های چربی حذف می‌شوند. هر جلسه درمان با ۶ هفته فاصله از جلسه قبلی انجام می‌شود.

تجربه مراجعین

در طول چند دقیقه اول درمان، مراجعه کننده حس سرمای شدیدی را خواهد داشت که به سرعت از بین می‌رود. در طول درمان مراجعه کننده راحت می‌نشیند یا دراز می‌کشد و در این حین می‌تواند مطالعه کرده، از لپ‌تاپش استفاده کند و یا حتی بخوابد. بسته به تعداد و اندازه نواحی  مورد درمان، هر جلسه یک تا دو ساعت طول می‌کشد.

 دوره بهبودی

شما می‌توانید در همان روز درمان به فعالیت‌های روزانه خود از جمله فعالیت‌های بدنی و ورزشی ادامه دهید.

افراد مناسب برای استفاده از این روش

کرایولیپولیز با هدف کمک به کاهش وزن انجام نمی‌شود، بلکه هدف آن بهبود فرم بدن و حذف رسوبات چربی موضعی است. بنابراین، این روش برای درمان اضافه وزن مناسب نیست. کرایولیپولیزر دقیقاً برای کسانی مفید است که با وجود انجام تمرینات شدید جسمانی نمی‌توانند از دست چربی‌هایی مانند چربی‌های پهلو خلاص شوند. اگر با وجود گرفتن رژیم و انجام تمرینات ورزشی، در چنین قسمت‌هایی از بدنتان تغییری صورت نمی‌گیرد، کرایولیپولیز می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در طول یک دوره می‌توان ۳ تا ۵ سانتی‌متر از چربی‌ها را به طور دائم حذف کرد. بنابراین، برای کسانی که با وجود داشتن یک سبک زندگی سالم، نقاطی از چربی دارند که می‌خواهند از دستشان خلاص شوند، این روش یک گزینه درمانی سریع، بدون درد و نسبتاً ساده خواهد بود. البته افرادی که از طریق رژیم گرفتن در حال کاهش وزن هستند نیز می‌توانند از کرایولیپولیز برای شکستن راحت‌تر چربی‌های اضافی استفاده کنند. به زبان ساده‌تر می‌توان گفت که برای کم کردن وزن به انجام تمرینات ورزشی و یک رژیم غذایی سالم نیاز دارید، چرا که کرایولیپولیز به کوچک کردن نواحی به اصطلاح مشکل‌دار بدنتان کمک می‌کند.

مزایا

 •  در یک زمان می‌توان چند ناحیه  از بدن را درمان کرد
 • می‌توانید دقیقاً همان ناحیه مورد نظرتان را  لاغر کنید
 •  یک دوره درمان شامل ۳ تا ۵ جلسه است
 • مؤثر بودن آن ثابت شده است
 • کیفیت پوست را بهبود می‌دهد
 • ۴ تا ۶ هفته پس از اولین جلسه درمان نتایج قابل توجهی به دست می‌آید
 •   درمان به این روش کاملاً بدون درد است
 •  بعد از درمان به مرخصی از کار یا استراحت نیاز نیست
 • این درمان از خارج از بدن انجام شده و غیرتهاجمی است
 •  می‌توانید با نتایجی سریع به روشی سالم لاغر شوید
 • سلول‌های چربی به روشی طبیعی توسط بدن دفع می‌شوند
 •  درمان به این روش ایمن و بدون احتمال هرگونه عوارض کرایولیپولیز ناخوشایند است
 •   نتیجه کار اندامی جذاب و خوش فرم است
 •  جایگزینی برای لیپوساکشن است
 •   می‌توان پس از درمان با لیپوساکشن نیز از آن استفاده کرد

عوارض

عوارض احتمالی این روش ناچیز و بی‌خطر هستند. ممکن است بعد از درمان قرمزی موضعی، کبودی و کمی بی‌حسی گذرا در پوست وجود داشته باشد. با گذشت زمان این عوارض به طور طبیعی از بین می‌روند.

پرسش‌های متداول

 • برای سلول‌های چربی تخریب شده چه اتفاقی می‌افتد؟

سلول‌های چربی از بین میروند و از طریق سیستم لنفاوی در بدن حل می‌شوند. سپس سیستم عصبی با استفاده از فرایندهای طبیعی بدن، سلول‌های چربی حل شده را دفع می‌کند. با انجام این فرایند در طول هفته‌های بعدی، ناحیه درمان شده کوچکتر می‌شود.

 • یک جلسه درمان چقدر  طول می‌کشد؟

بسته به ضخامت ناحیه مورد درمان، و همچنین سرعت پاسخ‌دهی بدنتان به تکنولوژی سرد کننده، در هر جلسه برای هر ناحیه ۴۵ تا ۶۰ زمان لازم است. درمان شما، متناسب با نیازهایی که در جلسه مشاوره پیش از درمان مطرح می‌کنید انجام می‌گیرد. اگر بخواهید بیشتر از یک ناحیه درمان شود، به زمان بیشتری نیاز خواهد بود.

 • چه نتایجی به دست خواهد آمد؟

مطالعات بالینی انجام شده در مورد لاغری با کرایولیپولیز، کاهش ۲۰ تا ۴۰ درصدی چربی را نشان می‌دهند. بسته به شرایط فرد، ضخامت چربی رسوب کرده در هر ناحیه، و سبک زندگی فرد پس از درمان، نتایج به دست آمده  متفاوت خواهند بود. افرادی که توصیه‌های پس از درمان را رعایت می‌کنند بهترین نتیجه را به دست می‌آورند.

 • چه موقع نتایج را خواهیم دید؟

این امر به شرایط فرد، ضخامت چربی و ناحیه مورد درمان بستگی دارد. تغییرات در طول چند هفته رخ می‌دهند؛ به طوری که طبق برآوردها زمان مورد نیاز برای مشاهده بیشترین نتیجه ۱۲ هفته است، اگرچه بعضی از مراجعین ما پس از حدود دو هفته اولین نتایج را می‌بینند.

 • آیا این روش درد دارد؟

خیر، این روش یک فرایند کاملاً راحت دارد. تکنولوژی مورد استفاده ما عملکرد منحصر به فردی دارد که فشار مکش را کم می‌کند. مراجعین، تقریباً همیشه نگران ناراحت کننده بودن این روش هستند، اما بعداً به ما می‌گویند که هیچ ناراحتی یا دردی احساس نکرده‌اند و اینکه به آن اندازه‌ای که خیال می‌کردند سرد نبود. همیشه، راحتی شما بالاترین اهمیت را برای ما دارد. 

 • بعد از جلسه درمان چه احساسی خواهیم داشت؟

خوبی کرایولیپولیز این است که این روش کلاً عوارض بسیار کمی دارد؛ به هیچ‌گونه دوره بهبودی یا زمان استراحتی نیاز ندارد؛ مشاهده کبودی یا قرمزی گسترده بعد از انجام آن بسیار نادر است و شما می‌توانید دقیقاً بعد از هر جلسه بدون ناراحتی به فعالیت‌های عادی روزمره خود ادامه دهید. و حتی اگر درمانتان را در وقت ناهار یک روز کاری انجام دادید، می‌توانید بعد از وقت ناهار به سر کار برگردید.

 • آیا نتایج دائمی هستند؟

بله، دائمی هستند. سلول‌های چربی بلوری شده توسط روش کرایولیپولیز به وسیله فرایندهای طبیعی بدن جذب می‌شوند. این سلول‌ها پس از نابودی دیگر نمی‌توانند دوباره رشد کنند.

 • آیا پس از درمان باید از یک برنامه تمرینی به خصوص پیروی کنیم؟

برای جواب دادن درمان نه به مکمل یا برنامه‌های رژیمی خاصی نیاز دارید و نه مجبورید که عادات ورزشی‌تان را تغییر دهید. البته، کرایولیپولیز جایگزینی برای مراقبت از بدنتان نیست، هر چند که معمولاً بدن از درمان انگیزه بیشتری برای مراقبت از خودتان خواهید داشت، زیرا مراقبت از بدن نیز مانند این درمان یک سرمایه‌گذاری برای خوش‌فرم شدنتان است. استفاده از یک رژیم غذایی و سبک زندگی سالم در کنار کرایولیپولیز تنها نتیجه درمان را افزایش می‌دهد.

 • ناحیه تحت درمان چقدر می‌تواند بزرگ باشد؟

پروب‌های ما برای دو اندازه کاربرد دارند. این به ما اجازه می‌دهد که علاوه بر درمان نواحی بزرگتر مانند بالا و پایین شکم، ران‌ها و پهلو‌ها، نواحی کوچکتری مانند بازوها، چربی اطراف بند سینه بند  و داخل ران‌ها را نیز درمان کنیم. پروب کوچک ما مساحتی در حدود اندازه یک کف دست خانم‌ها را درمان می‌کند، در حالی پروب بزرگتر دو برابر این اندازه را درمان می‌کند، و هر دو یک قیمت دارند. 

 • کدام نواحی را می‌توانید درمان کنید؟

بالا و پایین شکم، بازوها، داخل و بیرون ران‌ها، پهلوها، چربی طرفین لگن، چرب‌های آویزان شده از بالای کمر شلوار یا دامن ، پشت ران‌ها، باسن، بالاتنه مردان و سینه‌های مردانه . نمی‌توان از پروب در نواحی چانه، قوزک‌ها یا مچ دست‌ها استفاده کرد زیرا معمولاً این نواحی خیلی کوچکتر از آن هستند که بشود آن‌ها را درمان کرد. از کرایولیپولیز می‌توان برای کوچک کردن سینه‌های مردانه و کوچک کردن باسن استفاده کرد اما نمی‌توان از آن برای درمان بافت سینه زنان یا ژنیکوماستی (بزرگ شدن خوش خیم سینه در مردان)  استفاده کرد.


tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *