instagram
telegram
phone

مزایای تزریق بوتاکس : ۸ کاربرد بوتاکس برای اصلاح عیوب چهره

پوستهای-چرب
آیا دردرمان پوست چرب تغییرسبک زندگی مثل تنظیم ساعت خواب موثر است؟
۲۶ اسفند ۱۳۹۶
10-دلیل-اصلی-خشک-شدن-پوست
۱۰ دلیل اصلی خشک شدن پوست و راه حل های آسان برای برطرف کردن آن
۹ فروردین ۱۳۹۷

مزایای تزریق بوتاکس : ۸ کاربرد بوتاکس برای اصلاح عیوب چهره

مزایای تزریق بوتاکس
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

بوتاکس دارویی تجویزی است که چنانچه در عضله تزریق شود، آن را موقتاً فلج می‌کند. بوتاکس حاوی نوع ایمن و خالصی از سم بوتولینوم A است که توسط میکروب عامل بیماری بوتولیسم تولید می‌شود. بوتاکس تولید شرکت Allergan برای درمان خطوط و چین و چروک‌های دائمی و عمیق پوستی به کار برده می‌شود که در اثر انقباض مداوم عضلات صورت ایجاد می‌شود. بوتاکس علاوه بر کاربردهای زیبایی برای درمان عارضه‌های مختلفی، همچون تعریق شدید، مثانه پرکار، اسپاسم یا گرفتگی عضلات گردن، انحراف چشم، درد مزمن کمر، درد فک و میگرن نیز به کار برده می‌شود.

از بوتاکس برای رفع خطوط اخم، خطوط روی پیشانی، خط خنده، خطوط دور چشم و تعریق شدید استفاده می‌شود. بوتاکس به عنوان یک درمان جوانسازی برای خطوط و چروک‌های دینامیک، یعنی خطوطی کاربرد دارد که با تغییر دادن حالت صورت و در اثر حرکت‌های مکرر ایجاد می‌شوند. پژوهش‌های جدید نشان داده است که سازمان جهانی غذا و دارو FDA تاثیرگذاری تزریق بوتاکس را برای درمان میگرن تایید کرده است. البته درمان میگرن فقط یکی از فواید درمانی بوتاکس است. تزریقات زیبایی در کلینیک سیب سرخ با همکاری متخصصان مجرب و بکارگیری پیشرفته‌ترین و باکیفیت ترین تجهیزات انجام می‌شود. این کلینیک تنها  از محصولات پزشکی آزموده شده و با کیفیت استفاده کرده که توسط کمپانی‌های بین‌المللی شناخته شده، تولید شده‌اند.

کاربردهای بوتاکس


کاربردهای بوتاکس

درمان افتادگی ابرو

افتادگی ابرو که “Brow Ptoisis” نیز نامیده می‌شود می‌تواند باعث شود بیمار خسته و ناراحت به نظر برسد، حتی زمانی که احساس سرحالی و خوشحالی می‌کند. در بعضی موارد دلایل بیولوژیکی برای افتادگی وجود دارد و شما ممکن است به بیماران خوردن سبزیجات بیشتر، ورزش دادن عضلات صورت و غیره را توصیه کنید. با این حال، به کرات، مداخله مورد نیاز است. تزریق بوتاکس موجب سست کردن عضلات ابرو می‌شود و هنگامی که به درستی انجام می‌شود، می‌تواند ابروها را به سمت بالا نگه دارد.

از بین بردن چین و چروک‌ها و خطوط غیرجراحی

هر دو زن و مرد در معرض چین و چروک‌ها و خطوط قرار دارند، چه نگران خطوط پیشانی، خطوط خنده، خطوط بین ابروها و یا خطوط پنجه کلاغی باشند. با این وجود، می‌توانید ظاهر آن چین و چروک‌ها و خطوط را بدون نیاز به جراحی تهاجمی بهبود بخشید. بوتاکس به بهبود ظاهر چین و چروک‌های گردن، پیشانی و دور دهان و چشم‌ها کمک می‌کند، و روشی حداقل تهاجمی است.

دندان قروچه

آیا شما هم یکی از میلیون‌ها نفری هستید که دندان‌هایتان را هنگام خواب روی هم فشار می‌دهید و می‌سایید؟ بوتاکس می‌تواند از این عادت مضر جلوگیری کند. دندان قروچه یا در اصطلاح پزشکی، براکسیسم، عامل مشکلات بسیاری همچون درد، سردرد و آسیب دیدن دندان است. بوتاکس در عضله ماستر تزریق می‌شود تا این عضله شل و ضعیف شود.

تعریق شدید

کاربردهای بوتاکس

اگر تعریق شدید را تجربه کرده باشید، حتماً می‌دانید که این مشکل تاچه حد خجالت‌آور و ناراحت کننده است و چطور در موقعیت‌های اجتماعی مختلف شرمساری به بار می‌آورد. تعریق شدید یا در اصطلاح پزشکی، هیپرهیدروز، می‌تواند در نقاط مختلفی از بدن، مانند دست، پا، صورت و زیربغل رخ دهد. تزریق بوتاکس در ناحیه‌ی درگیر از آزاد شدن مواد شیمیایی فعال کننده‌ی غدد عرق و شروع کننده‌ی تعریق جلوگیری می‌کند و به این ترتیب مشکل رفع می‌شود.

میگرن

اثر بوتاکس در پیشگیری از میگرن به طور تصادفی در زمانی کشف شد که بیمارانی که بوتاکس را برای کاهش چین و چروک‌های صورت دریافت کرده بودند، سردردهایشان نیز کمتر شد. از آن زمان به بعد از بوتاکس برای پیشگیری از سردرد و میگرن نیز استفاده می‌شود. بوتاکس با کاهش دادن انقباض‌های غیرعادی عضلات مانع بروز سردرد می‌شود. نقاط تزریق غالباً مشابه نقاط مخصوص رفع چین و چروک است، بنابراین با یک تیر دو نشان زده می‌شود، هم چین و چروک‌ها صاف می‌شود و هم درد غیرقابل تحمل میگرن شروع نمی‌شود.

پوست چرب

براق و چرب بودن ناحیه‌ی تی (تی زون) صورت کلافه‌تان کرده است؟ چند واحد بوتاکس برای غیرفعال کردن غدد تولیدکننده‌ی چربی کافی است. براساس نتایج یک پژوهش، بوتاکس پوست چرب و تعریق شدید را به روشی مشابه درمان می‌کند. بوتاکس در عضلات آرکتور پیلی (راست کننده) یعنی عضلاتی تزریق می‌شود که اندازه‌ی منافذ پوست را کنترل می‌کنند. منافذ بزرگ پوست پس از تزریق بوتاکس کوچک می‌شود و در نتیجه پوست چرب خشک می‌شود.

اسپاسم عضلات صورت و گردن

کاربردهای بوتاکس

بوتاکس روشی موثر برای جلوگیری از اسپاسم و پرش غیرارادی پلک و دیگر بخش‌های صورت است. اگر حرکات غیرارادی عضلات گردن یا صورت ناراحت‌تان می‌کند، باید بدانید که تزریق بوتاکس از این حرکات جلوگیری می‌کند؛ بوتاکس مانع رسیدن پیام‌های عصبی به این عضلات می‌شود و آنها را موقتاً فلج می‌کند.

بهبود لبخند لثه‌ای

همانطور که از نامش پیداست، لبخند لثه‌ای لبخندی است که در آن مقدار زیادی از لثه‌ها قابل مشاهده هستند. به طور معمول، این به دلیل بالا رفتن بیش از حد لب بالا نسبت به حالت طبیعی است. تزریق بوتاکس به لب بالا، عضلات منقبض کننده لب بالا را تضعیف می‌کند، به طوری که دیگر در هنگام لبخند، بالاتر از دندان‌هایتان بالا نمی‌رود. این به نوبه خود به شما لبخندی با ظاهر متعادل‌تر می‌دهد.

مزایای بوتاکس


مزایای بوتاکس

 بوتاکس مزایای زیادی دارد که به شرح زیر است:

بوتاکس روشی غیرجراحی برای لیفت ابرو

بوتاکس روشی غیرجراحی برای لیفت ابرو

تاثیر بوتاکس بر کاهش چین و چروک و خطوط روی پیشانی به اثبات رسیده است. این دارو عضلاتی از صورت را فلج می‌کند که عامل ایجاد چین و چروک به مرور زمان هستند. زمانی که این عضلات فلج می‌شود، دیگر نمی‎توانند پوست را حرکت بدهند و چروک بیاندازند. در نتیجه پوست صاف‌تر و جوان‌تر می‌شود و ردپای گذر عمر از روی صورت پاک می‌شود. هرچند بوتاکس بیشترین کاربرد را برای جوانسازی پیشانی دارد، اما از آن برای رفع چروک‌های گردن و خطوط خنده‌ی ریز دور دهان نیز استفاده می‌شود.

بوتاکس به عنوان درمانی پیشگیرانه

همان طور که گفته شد بوتاکس درمانی موثر برای رفع خطوط و چروک‌های روی پیشانی است، اما جالب است بدانید که بوتاکس می‌تواند حتی مانع ایجاد چین و چروک شود. بوتاکس درمانی موثر برای چروک‌های دینامیک یا چروک‌هایی است که هنگام اخم کردن، لبخند زدن یا تنگ کردن چشم‌ها ایجاد می‌شود. چون بوتاکس مانع حرکت عضله می‌شود، اگر این دارو را قبل از پدیدار شدن این خطوط تزریق کنید، هیچگاه شاهد شکل‌گیری آنها روی صورتتان نخواهید بود. بوتاکس درمانی ایمن برای تمام بزرگسالان بالای ۱۸ سال است.

بوتاکس درمانی کاملاً ایمن

بوتاکس درمانی کاملاً ایمن

بوتاکس برخلاف تصور عامه درمانی ایمن است. درست است که بوتاکس از خالص‌سازی سم بوتولینوم A به دست می‌آید که توسط باکتری عامل مسمومیت غذایی تولید می‌شود، اما اگر این ماده در مقدار صحیح تزریق شود، هیچگونه عوارض جانبی به دنبال نخواهد داشت. برای جوانسازی صورت و رفع چین و چروک‌ها فقط مقدار بسیار اندکی از این سم در عضلات صورت تزریق می‌شود. به علاوه بوتاکس مستقیماً در عضله تزریق می‌شود و وارد دستگاه گوارش نمی‌شود. از عوارض جانبی بوتاکس می‌توان به درد موقت محل تزریق، سردرد و کبودی اشاره کرد. کمتر از یک درصد بیماران با افتادگی پلک یا ابرو روبرو می‌شوند که ظرف چند ماه برطرف می‌شود. هرچند بوتاکس درمانی ایمن برای اکثر افراد است، اما به بانوان باردار یا شیرده توصیه می‌شود که قبل از اقدام برای درمان با پزشک معالج خود مشورت کنند.

مقرون به صرفه بودن بوتاکس

بوتاکس در مقایسه با جراحی‌های زیبایی درمانی کم‌هزینه محسوب می‌شود. هرچند قیمت هر واحد بوتاکس تولیدکنندگان مختلف با هم متفاوت است، بااین حال بسیاری از بیماران توانایی پرداخت هزینه بوتاکس را دارند. هزینه بوتاکس برحسب واحد تعیین می‌شود، بنابراین هزینه کلی درمان به تعداد واحدهای لازم برای رسیدن به نتیجه مطلوب بستگی دارد. متخصص زیبایی مجرب می‌تواند تعداد واحدهای لازم برای دستیابی به نتیجه دلخواه را در جلسه مشاوره تخمین بزند.

برگشت‌پذیر بودن نتایج بوتاکس

یکی از مزایای شاخص بوتاکس، دائمی نبودن نتایج آن است. اگر از نتیجه رضایت داشته باشید، باید درمان را هر سه تا چهار ماه یکبار تکرار کنید تا اثر بوتاکس حفظ شود. بنابراین چنانچه نتیجه تزریق بوتاکس را دوست نداشته باشید یا آن را مناسب ندانید، به سادگی می‌توانید درمان را متوقف کنید و دیگر تزریق را انجام ندهید. اگر خودتان تمایل نداشته باشید، اجباری به تکرار تزریق ندارید. البته بسیاری از بیماران آن‌قدر از نتیجه تزریق بوتاکس رضایت دارند، که درمان را سال‌ها تکرار می‌کنند.

پرسش‌های رایج درباره بوتاکس


پرسش‌های رایج درباره بوتاکس

بوتاکس برای جوانسازی چه ناحیه‌هایی کاربرد دارد؟

بوتاکس برای رفع چین و چروک خطوط ناحیه‌های زیر کاربرد دارد:

  • پیشانی
  • بین ابروها
  • خطوط دور چشم

چون چروک‌های این ناحیه‌ها از نوع دینامیک هستند و با حالت دادن به صورت ایجاد می‌شوند، تزریق بوتاکس به رفع آنها کمک می‌کند. اسپاسم و گرفتگی عضلات با تزریق بوتاکس برطرف می‌شود، بوتاکس عضلات را شل می‌کند تا حرکت آنها کمتر گردد و به این ترتیب از گرفتگی آنها جلوگیری شود.

بهترین نوع بوتاکس برای من کدام است؟

بوتاکس نام تجاری سم بوتولینوم نوع A است. البته این فراورده با نام‌های دیگر و توسط شرکت‌های دیگر نیز تولید می‌شود، بااین حال برند بوتاکس بیشترین سابقه دارد و FDA موثر بودن آن را برای درمان خطوط و چین و چروک‌ها تایید کرده است.

چند وقت یکبار می‌توانم تزریق بوتاکس را تکرار کنم؟

متخصصین ترجیح می‌دهند که تزریق در یک نقطه را زودتر از سه ماه تکرار نکنند. البته تزریق زودتر از سه ماه در نقاط دیگر بدون مانع است.

نتایج تزریق بوتاکس چگونه است؟

بوتاکس با جلوگیری از انجام شدن حرکات مکرر عامل ایجاد چین و چروک در بالای صورت، نشانه‌های پیری را محو می‌کند. اگرچه بوتاکس نیز درمانی مبتنی بر تزریق است، اما نباید آن را با تزریق فیلر یا ژلی اشتباه بگیرید که برای جبران لاغری صورت انجام می‌شود.  تصور اشتباه دیگری که درباره بوتاکس وجود دارد، این است که بوتاکس به رفع افتادگی پلک و شل شدن گردن و صورت و افزایش خاصیت کشسانی پوست کمک می‌کند. اما واقعیت این است که بوتاکس برای درمان شل شدن و افتادگی پوست موثر نیست، چون ماده فعال آن بر حرکات عضلات اثر می‌گذارد و تاثیری بر پوست ندارد. البته چون بوتاکس حرکات مکرر مربوط به حالت‌های مختلف صورت را کاهش می‌دهد، این تصور را به وجود می‌آورد که پوست صاف‌تر شده است.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

تزریق بوتاکس معمولاً دردناک نیست. بیماران هنگام فرورفتن سوزن در پوست، سوزش سریعی را حس می‌کنند و به جز این دردی را تجربه نمی‌کنند. به علاوه چون بوتاکس با سوزنی بسیار ظریف تزریق می‌شود، بیماران کاملاً در طول درمان راحت هستند. بوتاکس برخلاف ژل هیالورونیک اسید یا فیلرهای تزریقی دیگر، حاوی لیدوکائین (داروی بی‌حسی) نیست.

آیا پس از تزریق بوتاکس جای زخم یا اسکار باقی می‌ماند؟

خیر، بوتاکس صرفاً یک تزریق است و محل تزریق پس از چند ساعت کاملاً محو می‌شود. تزریق ژل و فیلر نیز به همین شکل است و پس از تزریق هیچ اثری روی پوست باقی نمی‌ماند. البته ممکن است محل تزریق قدری متورم و قرمز شود، این عوارض نیز ظرف چند ساعت برطرف می‌شود.

عوارض جانبی بوتاکس کدام است؟

ورم یا قرمزی محل تزریق از عوارض شایع تزریق بوتاکس یا فیلر است، عوارض دیگر نادر است. چنانچه نگران بروز حساسیت یا عوارض جانبی هستید، از پزشک معالج خود در جلسه مشاوره راهنمایی بگیرید.

ماندگاری نتیجه بوتاکس چقدر است؟

انتظار می‌رود که ماندگاری اثر بوتاکس بیش از سه ماه باشد، البته بسیاری از بیماران ماندگاری نتیجه را ۶ ماه یا بیشتر گزارش کرده‌اند. عامل‌هایی همچون سن، سبک زندگی و عادت‌ها بر ماندگاری بوتاکس اثر می‌گذارد. تزریق‌های زیبایی به رفع چین و چروک‌ها کمک می‌کند، اما برای حفظ نتیجه لازم است که درمان تکرار شود.

خطرهای همراه با تزریق بوتاکس چیست؟

روش‌های جوانسازی غیرجراحی با حداقل خطر همراه است. بااین حال اگر از واکنش نامطلوب یا حساسیت نشان دادن به بوتاکس نگران هستید، دغدغه‌ی خود را در جلسه مشاوره با متخصص زیبایی در میان بگذارید. چنانچه بوتاکس به روش اشتباه تزریق شود یا بیمار ناحیه‌ی درمان را پس از تزریق دستکاری کند، یعنی نقطه تزریق را ماساژ یا فشار بدهد، مشکل افتادگی پلک یا ابرو به وجود می‌آید، البته این عارضه نادر است.

آیا پس از تزریق بوتاکس باید استراحت کنم؟

پس از تزریق بوتاکس می‌توانید اکثر فعالیت‌های روزمره را انجام دهید. البته پزشکان توصیه می‌کنند که تا ۲۴ ساعت از انجام دادن ورزش سنگین خودداری کنید. همچنین سعی کنید که سر را ۴ ـ ۳ ساعت پس از تزریق صاف و بالا نگه دارید.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *