instagram
telegram
phone

پی آر پی (PRP) و کاربرد آن در پوست، مو و زیبایی

جوانسازی پوست صورت با میکرونیدلینگ: تقویت بافت پوست با سوزن درماپن
۹ اردیبهشت ۱۳۹۵
unnamed
باید و نبایدها و رازهای زیبایی پوست
۱۳ تیر ۱۳۹۵

پی آر پی (PRP) و کاربرد آن در پوست، مو و زیبایی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

0014584060

یکی از پی‌آمدهای بالا رفتن سن آسیب‌دیدگی بافت و ظاهر پوست است که به خشک و تیره رنگ شدن پوست می‌انجامد و پوست دیگر شادابی گذشته را ندارد. بدون شک داشتن پوست بدون چروک و جوان حق همگی ما است و ما در کلینیک سیب سرخ نهایت سعی خود را به کار می‌بندیم تا مراجعین به هدف‌های خود در مورد داشتن پوستی شاداب دست یابند و انتظارات‌شان برآورده شود.

ناحیه‌های قابل درمان با PRP


پزشکان کلینیک سیب سرخ از PRP در موارد زیر استفاده می‌کنند:

 • اطراف چشم‌ها
 • گونه و بخش میانی صورت
 • پوست شل شده یا افتاده گردن
 • خط فک
 • پشت دست
 • بالای سینه
 • زانو
 • آرنج
 • بازو
 • ترک پس از زایمان روی شکم
 • درمان ریزش مو در مردان و زنان
 • چروک‌ها و خطوط ظریف
 • بهبود بافت پوست
 • جوان سازی کل صورت

تزریق پی آر پی در کلینیک سیب سرخ


آمادگی

چنانچه پزشک تزریق پی آر پی موی سر را درمان مناسبی بداند، باید پیش از تزریق اقدام‌های زیر انجام شود:

 • از ۴۸ ساعت پیش از عمل به بدن آب کافی رسانده شود.
 • میزان مصرف چربی کاهش داده شود.
 • میزان مصرف کافئین و الکل کاهش داده شود.

مصرف امگاها، چای سبز و تمام مکمل‌های افزایش دهنده کبودی متوقف شود.

تزریق

پلاسمای سرشار از پلاکت را با بهره‌گیری از فن‌آوری پیشرفته می‌توان به راحتی از طریق عمل سانتریفیوژ از خون جدا کرد. پلاسمای تغلیظ شده استخراجی فرایند التیام‌بخشی بدن را تسریع و کارآمدتر می‌کند.

نمونه خون کوچکی (۸ تا ۳۲ میلی‌لیتر) پیش از درمان از بیمار گرفته می‌شود. این خون بلافاصله به مدت ۵ تا ۹ دقیقه درون دستگاه سانتریفیوژ قرار داده می‌شود تا پلاسمای خون تغلیظ شود. پس از تکمیل عمل سانتریفیوژ، سه لایه خون از یکدیگر جدا می‌شود. پلاسمای سرشار از پلاکت از لایه پایینی استخراج و سپس داخل لایه چربی یا درم عمقی پوست تزریق می‌شود. در اثر این تزریق میزان کلاژن به تدریج افزایش می‌یابد و در نتیجه ضخامت پوست افزایش و سلامت کلی پوست بهبود می‌یابد. میزان پلاسمای لازم به ناحیه تحت درمان بستگی دارد.

نتایج

آب رسانی، توان و بافت پوست پس از پلاکت درمانی و prp پوست صورت بهبود چشمگیری می‌یابد. بخشی از نتایج معمولاً دو تا سه هفته پس از نخستین درمان آشکار می‌شود و بهبود وضعیت ظرف چند ماه آتی ادامه می‌یابد.

ماندگاری نتایج به دست آمده حدود یک سال است، البته میزان پایداری نتایج با توجه به اجزاء صورت و ویژگی‌های منحصر به فرد هر بیمار متغیر است. مانند بسیاری از دیگر درمان‌های پوستی می‌توان با بهره‌گیری از لیزر و درمان ریزش مو با لیزرتراپی به نتیجه بهتری دست یافت.

آشنایی با پلاسمای سرشار از پلاکت (PRP)


سلول‌های خونی آزاد کننده عامل‌های رشدی را پلاکت گویند که به ترمیم بافت آسیب‌دیده کمک می‌کنند. در درمان با پلاسمای سرشار از پلاکت (prp پوست صورت یا پلاکت درمانی) از ویژگی‌های تاثیرگذار پلاکت‌ها برای تسریع التیام زخم‌ها و جوان‌سازی پوست بهره گرفته می‌شود.

ایمنی تزریق پی آر پی در کلینیک سیب سرخ

درمان با تزریق پی آر پی پوست روشی ایمن است که با اهداف زیبایی و به منظور بازگرداندن جوانی به بخش‌های گوناگونی از بدن چون صورت، گردن، بالای سینه و پشت دست در کلینیک ما انجام می‌شود. چون پلاسمای سرشار از پلاکت از بدن خود بیمار گرفته می‌شود، تزریق آن حساسیتی ایجاد نمی‌کند و خطر احتمالی انتقال بیماری وجود ندارد. به علاوه هیچ گونه ماده خارجی تزریق نمی‌شود.

پی آر پی و جوانسازی

پی آر پی پوست به منظور جوان‌سازی پوست ناحیه‌های گوناگونی از بدن انجام می‌شود. این روش کاربردهای متعددی دارد که رایج‌ترین آن‌ها جوانسازی صورت است، درمان بافت همبند جای زخم و ترک‌های پوستی و بهبود افتادگی پوست شکم پس از زایمان از دیگر فواید پلاکت درمانی محسوب می‌شود. چنانچه prp مو و تزریق پی آر پی همراه با جوان‌سازی پوست با لیزر انجام شود، نتایج بهتری به دست خواهد آمد، برای مثال چروک‌ها و خطوط پوست کاهش بیشتری خواهد یافت و بافت پوست بهتر خواهد شد.

پی آر پی و ترمیم مو

سازوکار تاثیرگذاری پی آر پی مو برای جلوگیری از ریزش مو مشابه جوانسازی پوست صورت است. پلاکت ‌تزریق شده در ناحیه مورد نظر، رشد فولیکول مو را تحریک می‌کند. اگر چه پژوهش‌های چندانی در مورد درمان پی آر پی مو انجام نشده و مطالعات هنوز در مراحل اولیه است، کارآمدی ترمیم مو به روش پی آر پی که غیرجراحی و کاملاً بدون درد در افزایش رویش موی جدید  تا حدی اثبات شده است.

کاندیدای مناسب برای تزریق پی آر پی


استعمال بیش از حد دخانیات یا زیاده‌روی در نوشیدن مشروبات الکلی مانعی بر سر راه انجام پی آر پی موی سر است. در صورت ابتلا به بیماری‌های خاص پوست نیز ممکن است این روش کارآمدی چندانی نداشته باشد. سلامت کلی بیمار باید در سطح بهینه باشد. گروه پزشک کلینیک سیب سرخ پس از مشاوره و بررسی دقیق تشخیص می‌دهد که آیا تزریق پلاسمای سرشار از پلاکت برای بیمار مناسب خواهد بود یا خیر.

 بررسی دردناک بودن و طول دوران بهبود


ناحیه مورد نظر پیش از تزریق با کرم یا داروی بی‌حسی موضعی دیگری بی‌حس می‌شود. بسته به این که تزریق در کدام ناحیه انجام می‌شود، بیمار پس از درمان با قرمزی، ورم و کبودی خفیف تا متوسطی روبرو خواهد شد که می‌توان به خوبی آن را با لباس یا آرایش پوشاند. پزشک در جلسه مشاوره بیمار را از اقدامات ضروری پس از عمل آگاه می‌کند.

طول مدت عمل تزریق پی آر پی


میزان پلاسمای مورد نیاز برای تزریق در روش پی آر پی به ناحیه تحت درمان بستگی دارد، اما در کل یک جلسه درمان که در آن از دو لوله خون استفاده می‌شود، حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. برای مثال برای از بین بردن حلقه‌های کبود زیر چشم تنها به یک لوله خون نیاز است، حال آن که جوان‌سازی کل صورت یا گردن به دو لوله خون نیاز دارد. البته میزان خون لازم برای تمام بیماران یکسان نیست و به ویژگی‌های منحصر به فرد، اعضاء صورت و اهداف زیبایی هر بیمار بستگی دارد. در هر حال گروه پزشکان کلینیک سیب سرخ همواره به مراجعین کمک می‌کنند تا بهترین روش درمان را انتخاب کنند.

تعداد جلسه‌های مورد نیاز


یک دوره درمانی دو یا چهار جلسه‌ای با وقفه‌های حداقل ۸ هفته‌ای پی آر پی پوست ، با توجه به شدت آسیب دیدگی اولیه، باید برای دستیابی به نتایج بهینه انجام شود. عمل را می‌توان پس از یک سال در صورت لزوم به منظور حفظ و بهبود نتایج عمل تکرار کرد.

هزینه


حداقل هزینه کل درمان که بر اساس نیاز به یک لوله خون تعیین می‌شود حدود ۵۰۰ دلار است. پزشکان کلینیک سیب سرخ در جلسه مشاوره هزینه تقریبی درمان را برآورد می‌کنند و به بیمار اطلاع می‌دهند. در مجموع هزینه پی آر پی صورت و بدن به اهداف و خواسته‌های بیمار و ناحیه مورد نظر بستگی دارد. کلینیک سیب سرخ بسته‌های گوناگونی را به مراجعین خود ارائه می‌دهد.


tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *