instagram
telegram
phone

پیلینگ پوست صورت و لایه برداری طبیعی

12
درمان ژنیکوماستی (بزرگی سینه در مردان)
۱ شهریور ۱۳۹۴
skin-water
هیدرودرم و آبرسان پوست صورت
۱ شهریور ۱۳۹۴

پیلینگ پوست صورت و لایه برداری طبیعی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

بسیاری از عیب و نقص های موجود در پوست، در اثر آسیب ناشی از نور خورشید، آکنه، کهولت سن و یا بسته شدن روزنه های پوستی توسط سلول های مرده ایجاد شده اند که ممکن است به پوست ظاهری مرده، چروکیده، پر از لک بدهند.

لایه برداری پوست می تواند به خوبی بسیاری از این نواقص را بر طرف کند از جمله :

 • آکنه
 • جای زخم های به وجود آمده در اثر آکنه
 • پوسته پوسته شدن پوست
 • خطوط ریز و چین و چروک ها
 • آفتاب سوختگی ها
 • تجمع نا منظم رنگدانه های پوستی
 • کک مک
 • روزنه های بزرگ شده
 • خال

لایه برداری  و پیلینگ پوست می تواند به طرز چشمگیری، ظاهر پوست صورت، دست ها، گردن و سینه را بهبود بخشد. پیلینگ باعث می شود که پوست شما سالم تر، لطیف تر، سفت تر به نظر برسد. در طی این عمل، یک محلول غیر سمی را بر روی پوست می مالند که به آرامی پوست را صیقل داده و با برداشتن لایه های آسیب دیده ی خارجی، پوست صاف می شود. لایه برداری پوست باعث تحریک ساختن سلول های جدید و تولید کلاژن شده و به پوست ظاهری جوان تر و شاداب تر می دهد.در کلینیک سیب سرخ لایه برداری پوست به روش های لایه برداری شیمیایی،میکرودرم ابریشن، و هیدرودرم به بهترین نحو و کاملا ایمنی انجام می شود

فواید لایه برداری پوست

 • پوست شما به طور قابل توجهی صاف تر و جوان تر به نظر خواهد رسید.
 • به کمک مواد لایه بردار پوست می توان آثار افتاب سوختگی، رنگ پریدگی و ناهماهنگی در رنگ پوست، جای زخم، آکنه و منافذ بزرگ شده ی پوستی را درمان کرد.
 • بهبود بافت و شرایط پوست با از بین بردن سلول های مرده و یا آسیب دیده ی پوست و  درمان آفتاب سوختگی 
 • به این دلیل که لایه برداری  و پیلینگ پوست باعث تحریک تولید سلول های جدید و کلاژن می شود، پوست شما روشن تر و شفاف تر به نظر خواهد رسید.
 • لایه برداری و پیلینگ پوست صورت باعث صاف و سفت شدن پوست شده و رنگ آن را نیز متناسب می کند.
 • انواع مختلفی از لایه بردار پوست، مخصوص عارضه های خاص و انواع پوست ها طراحی شده اند.

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی، به وسیله ی صیقل دادن پوست زبر و خشک، رفع کک و مک صورت و بهبودی بخشیدن به پوست آسیب دیده در اثر آفتاب سوختگی، از بین بردن جای زخم های به جای مانده از آکنه های سطحی و همچنین کم کردن خطوط باریک و چین و چروک ها، می تواند کمک زیادی به زیبایی فرد بکند. از لایه برداری شیمیایی نه تنها برای مقاصد زیبایی بلکه اهداف درمانی نیز استفاده می شود، مانند ملاسما (لکه های تیره ی به وجود آمده در روی صورت در طول بارداری) و عارضه های پیش سرطانی مثل کراتوز. به منظور حاصل شدن بهترین نتیجه، چند جلسه ی لایه برداری به فاصله ی ۲ تا ۴ هفته از یکدیگر، لازم است. شدت لایه برداری صورت اولیه معمولا کم بوده و به مرور زمان، قدرت مواد شیمیایی افزایش پیدا خواهند کرد. در چند روز اول پس از لایه برداری، فرد دچار قرمزی، پوسته پوسته و برفکی شدن پوست خواهد شد. افرادی که این عمل را انجام می دهند باید حتما از تماس پوست خود با اشعه ی خورشید جلوگیری کرده و به مدت یک تا دو هفته پس از عمل لایه برداری، از کرم ضد آفتاب SPF 30 استفاده کنند.

لایه برداری شیمیایی می تواند ظاهر پوست را بهبود بخشد. طی درمان، یک محلول شیمایی را به پوست می مالند که باعث تبدیل شدن آن به تاول و سپس جدا شدن آن می شود. پوست جدید معمولا صاف تر بوده و چین و چروک کم تری نسبت به پوست قدیمی خواهد داشت.

روش لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی معمولا با تمیز کردن پوست و سپس استعمال مواد شیمیایی انجام می شود. این مواد به درون سلول های مرده ی پوست نفوذ کرده و تشکیل یک روپوست جدید و مقاوم را تحریک می کند. روش لایه برداری ممکن است احساس گرما یا داغی در پوست ایجاد کند که در حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه باقی مانده و پس از مدتی به احساس سوزن سوزن شدن تبدیل خواهد شد. معمولا برای کاهش ناراحتی بیمار و احساس سوزش در طول درمان، از یک پنکه ی کوچک استفاده می شود. برای چند روز پس از انجام لایه برداری شیمیایی، می بایست محل آن را به آرامی با آب و صابون شسته و آن را مرطوب نگاه داشت. پزشک شما ممکن است استفاده از پماد های آنتی بیوتیک یا استروئیدی را توصیه کند و یا به منظور رفع التهاب و تورم، استفاده از ایبوپروفن را پیشنهاد دهد. استفاده از یک کرم ضد آفتاب با SPF 30 نیز به منظور جلوگیری از آفتاب سوختگی، لکه دار شدن و چروکیدگی پوست، ضروری است.

افراد مناسب برای استفاده از این روش

به طور کلی افراد با پوست معمولی و مو های روشن، بهترین گزینه برای انجام لایه برداری شیمیایی می باشند. با این حال، افراد با رنگ پوست و موی متفاوت نیز می توانند نتایج خوبی را از این عمل دریافت کنند. داوطلبان ایده آل برای انجام لایه برداری شیمیایی افرادی هستند که از ظاهر خود ناراضی بوده، انتظارات واقع گرایانه ای داشته و سیگار نمی کشند.

یک داوطلب ایده آل برای انجام لایه برداری شیمیایی، از سلامت جسمانی برخوردار بوده، از نحوه ی عمل آگاهی داشته و انتظارات واقع گرایانه ای نسبت به نتایج این عمل دارد. اگر هدف شما از لایه برداری شیمیایی، از بین بردن جای آکنه، صاف کردن چین و چروک ها، بهبود بافت پوست، از بین بردن آثار پیری و یا کاهش آثار آفتاب سوختگی باشد، به احتمال زیاد از نتایج عمل راضی خواهید بود. انواع مختلف لایه برداری شیمیایی، شدت های متفاوتی داشته و کاربرد های درمانی متفاوتی نیز خواهند داشت. از پزشک خود در مورد بهترین نوع لایه برداری شیمیایی برای نوع پوست و نیاز های خود، سوال کنید.

عوارض

llp

برخی از بیماران ممکن است تجربه ی درد، قرمزی، رنجش، تغییرات رنگ پوست که معمولا با گذر زمان محو می شوند و همچنین تاول تبخالی را داشته باشند. البته پزشک به منظور جلوگیری از این عوارض و حساس شدن فرد به عوامل محیطی مانند باد، خورشید و غیره، دارو هایی را تجویز خواهد کرد.

میکرودرم ابریشن

ll

میکرودرم  نوعی عمل صیقل دادن پوست است که در آن لایه ی خارجی پوست، به آرامی ساییده شده و ظاهری سلامت و درخشنده به پوست خواهد داد. میکرو درم ابریشن در درمان رنگ پریدگی یا چرمی شدن پوست، جای زخم ناشی از آکنه ی خفیف، صاف کردن چروک های ریز، تغییر رنگ پوست و باز کردن منافذ مسدود شده، کاربرد دارد. میکرو درم ابریشن، پوست را تحریک به تولید سلول های جدید و کلاژن می کند و بدین ترتیب ظاهر جوان پوست را به آن باز می گرداند. اثرات این روش ممکن است ملایم تر باشند، با این حال، جایگزین مناسبی برای افرادی که پوست آن ها به لایه برداری شیمیایی حساس است می باشد.

روش

یک دستگاه دارای مکش و با لبه ی الماسی را بر روی پوست قرار می دهند. این دستگاه خارجی ترین لایه ی پوست، که متشکل از سلول های مرده می باشد را می تراشد و این کار را همراه با مکش انجام می دهد. تراشه های پوست به وسیله ی مکش وارد دستگاه شده و دفع می گردند. تیغه ی الماسی به آرامی پوست صورت شما را تراشیده و آن را صیقل می دهد؛ در عین حال، مکش دستگاه باعث تحریک تولید کلاژن و جریان یافتن خون می شود. این عمل در حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان برده و معمولا برای گرفتن بهترین نتیجه، ۶ تا ۱۲ جلسه ی درمانی به فاصله ی زمانی ۳ تا ۴ هفته، توصیه می شود. پس از پایان این دوره ی درمانی اولیه، جلسات “باز درمانی” در دوره های زمانی مشخص، می توانند برای حفظ نتایج درمان مفید باشند.

عوارض

برخی از افراد پس از انجام این روش ممکن است عوارض لایه برداری پوست را که شامل احساس قرمزی و سوزش خفیف و همچنین خشکی پوست است را داشته باشند.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *