instagram
telegram
phone

پروتز باسن و تزریق چربی برای افزایش حجم و برجسته شدن آن

10-03-2013-12-14-12-ق
پروتز گونه : با تزریق ژل و چربی و جراحی کاشت گونه
۲۲ مرداد ۱۳۹۴
breast-reduction-300x180
راه و روش بزرگ کردن سینه با عمل جراحی و تزریق چربی
۲۳ مرداد ۱۳۹۴

پروتز باسن و تزریق چربی برای افزایش حجم و برجسته شدن آن

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عمل جراحی پروتز باسن (که گاهی اوقات به آن لیفت باسن برزیلی گفته می شود) باانتقال چربی یا استفاده از پروتز یا ترکیبی از این دو روش برای بزرگ کردن باسن ، افزایش حجم و برجسته شدن باسن بر روی افراد متقاضی انجام می شود.  روش درمانی تزریق چربی باسن می تواند نتایج زیر را برای فرد به همراه داشته باشد:

 • افزایش حجم، گردی و تراکم باسن
 • بهبود توازن باسن با سایر اندام های بدن
 • بالا بردن سطح اعتماد به نفس

عمل جراحی پروتز باسن و رفع افتادگی باسن برای افرادی مناسب است که نسبت به ظاهر باسن خود ناراضی بوده یا به دنبال ایجاد توازن بیشتر بین اعضای بدن خود می باشند. این روش درمانی معمولاً با یکی از دو روش پروتز یا انتقال چربی بر روی بیماران انجام می شود.

افراد مناسب برای استفاده از این روش

عمل جراحی پروتز جهت بزرگ کردن باسن یک روش درمانی بسیار شخصی است و شما می بایست این روش درمانی را فقط به خواست خود و نه برای تامین خواست دیگران انجام دهید. در صورت داشتن شرایط زیر،  و دانستن عوارض تزریق چربی و پروتز  ، شما می توانید یک فرد مناسب برای عمل جراحی پروتز باسن باشید:

 • برخورداری از سلامت فیزیکی
 • وجود انتظارات واقع بینانه از درمان
 • ناراحتی درباره کوچک بودن بیش از حد باسن
 • نارضایتی از وضعیت گردی یا ظاهری باسن
 • عدم تقارن دو طرف باسن با یکدیگر

در طول عمل جراحی پروتز باسن چه اتفاقی می افتد؟

عمل جراحی پروتز باسن را می توان با استفاده ازپروتز یا با تزریق چربی و یا گاهی اوقات با ترکیبی از این دو حالت بر روی بیمار انجام داد. جراح در این حالت می تواند بین مجموعه مختلف الگوها و تکنیک های ایجاد شکاف برای بیمار بهترین حالت را انتخاب نماید. تکنیک مناسب برای جراحی معمولاً با توجه به شرایط زیر تعیین می شود:

 • اندازه باسن و ظاهر آن
 • مقدار چربی موجود در بدن بیمار که امکان استخراج آن از طریق لیپوساکشن وجود دارد
 • اهداف و سطح فعالیت بیمار
 • کیفیت پوست و قابلیت ارتجاع پذیری آن و نیز مقدار پوست اضافی موجود در این ناحیه

در طول عمل جراحی از داروهای آرام بخش برای راحتی بیشتر بیمار استفاده می شود. در این رابطه جراح بهترین انتخاب های ممکن برای فرم دادن به باسن را به شما پیشنهاد خواهد کرد. به هر حال صرف نظر از نوع عمل جراحی پروتز باسن انجام شده بر روی بیمار، داروهای آرام بخش برای اطمینان از راحتی بیمار در طول درمان مورد استفاده قرار می گیرد.

روش انجام عمل جراحی پروتز باسن

مرحله ۱- روش پروتز باسن

در این مرحله یک شکاف در ناحیه باسن ایجاد می شود. این شکاف را می توان در ناحیه بالای دو طرف باسن یا در پایین در ناحیه خط ماهیچه سرینی ایجاد کرد . این ناحیه محلی است که باسن به بالای ران می رسد و به این ترتیب یک خط در این ناحیه از بدن ایجاد می شود. علاوه بر این شکاف های مورد نیاز را می توان در ناحیه بین دو باسن ایجاد کرد، یا برای عمل جراحی پروتز باسن از یک شکاف در ناحیه پایین مرکز استخوان خاجی استفاده کرد. طول شکاف های ایجاد شده در این حالت و جای زخم باقی مانده از آن بطور مستقیم با نواحی درمان شده ارتباط خواهند داشت.

مرحله ۲- جایگذاری پروتز

در این مرحله از یک پروتز سیلیکونی خاص که برای پروتز باسن و فرم دادن به باسن طراحی شده برای عمل جراحی استفاده می شود. در این حالت پروتز به عضله باسن وارد شده یا بالای عضله سرینی در هر طرف قرار می گیرد. روش مورد استفاده برای وارد کردن پروتز و کار گذاشتن آن در باسن بستگی به نوع پروتز، میزان بزرگی مورد نظر بیمار، نوع بدن، و نظر حرفه ای جراح دارد.

مرحله ۳- بستن شکاف های ایجاد شده

در این مرحله شکاف های ایجاد شده برای عمل جراحی پروتز باسن با استفاده از بخیه، چسب پوست یا انواع گیره های مخصوص جراحی بسته می شود.

مرحله ۴- مشاهده نتایج

نتایج حاصل از عمل جراحی پروتز باسن بلافاصله در فرد مشاهده می شود. با گذشت زمان، ورم ایجاد شده به خاطر عمل جراحی از بین رفته و اثرات باقیمانده از زخم محو می شوند. به این ترتیب رضایت بیمار از ظاهر جدید باسن با از بین رفتن اثرات ناشی از علم جراحی با گذشت زمان افزایش پیدا می کند و به این ترتیب بیمار می تواند ظاهر مناسب باسن خود را در اختیار داشته باشد. توجه داشته باشید که نتایج این روش درمانی دائمی می باشد.

روش انجام عمل تزریق چربی

مرحله ۱- لیپوساکشن

لیپوساکشن مورد نیاز برای این عمل جراحی از طریق ایجاد شکاف های کوچک و نامرئی بر روی بدن انجام می شود. در ابتدا، مواد بی حسی برای کاهش خون ریزی و درد به محل تزریق می شود. سپس یک لوله باریک به شکاف وارد شده و چربی موجود در ناحیه مورد نظر با استفاده از یک مکانیزم کنترلی حرکتی به عقب و جلو آزاد شده و با استفاده از یک سیستم مکش از محل خارج می شود. معمولاً جراح، لیپوساکشن را در سه مرحله بر روی بیمار انجام می دهد تا به این ترتیب چربی مورد نیاز برای تزریق به ناحیه باسن جمع آوری شود.

مرحله ۲- تزریق چربی

چربی، بافت و خون خارج شده از طریق لیپوساکشن در این مرحله تصفیه می شوند. سپس چربی تصفیه شده به یک لوله مخصوص وارد می شود و جراح از این لوله برای اضافه کردن چربی به باسن از طریق تزریق های کوچک در تمام ناحیه باسن استفاده می کند.

مرحله ۳- مشاهده نتایج

نتایج روش درمانی تزریق چربی در باسن بطور قابل توجه بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده می باشد. به هر حال، مشاهده نتایج نهایی ناشی از درمان می تواند به گذشت یک سال از عمل جراحی نیاز داشته باشد، زیرا قرار گرفتن چربی در محل جدید به زمان نیاز دارد. این روش درمانی می تواند یک ظاهر طبیعی برای باسن با توجه به خواست بیمار ایجاد نماید، اما این نتایج با گذشت زمان کاهش پیدا می کند. بخشی از حجم اولیه ایجاد شده پس از پیوند چربی به خاطر جذب شدن سلول های چربی توسط بدن از بین می رود، با این وجود بطور میانگین ۶۰ تا ۸۰ درصد چربی انتقال یافته در محل باقی می مانند. میزان رضایت حاصل از این روش درمانی با گذشت زمان افزایش یافته و بیمار می تواند به تدریج نتایج درمانی مورد نظر خود را در ناحیه باسن بطور کامل مشاهده نماید. به هر حال با افزایش یا کاهش وزن، این نتایج نیز می تواند به خاطر رشد یا تحلیل چربی انتقال یافته مشابه چربی های موجود در سایر اندام های بدن، تغییر نماید.

ریکاوری

پس از عمل جراحی پروتز باسن، بیمار به اطاق ریکاوری منتقل می شود تا وضعیت وی به دقت تحت نظارت قرار گیرد. احتمالاً با گذشت چند ساعت از عمل جراحی به بیمار اجازه مرخص شدن و برگشت به منزل داده می شود. قبل از مرخص شدن از بیمارستان، به شما دستورات خاص در ارتباط با مراقبت های لازم از ناحیه باسن و نواحی خاص بدن که بر روی آنها لیپوساکشن انجام شده ارائه می شود و داروهای مورد نیاز برای استفاده موضعی یا خوراکی به منظور کمک به فرآیند بهبود و کاهش ریسک عفونت به شما توسط جراح پلاستیک داده خواهد شد.

در این زمان به شما توصیه می شود از یک پوشش محافظ بر روی باسن پس از عمل جراحی پروتز باسن استفاده شود. در این رابطه به بیمار توصیه های لازم درباره مدت زمان استفاده از این پوشش محافظ داده و نیز سایر پوشش های احتمالی مورد نیاز در طول دوره ریکاوری ارائه خواهد شد. توجه داشته باشید که هر یک از عمل های جراحی پروتز باسن دارای شرایط خاص خود هستند و به این ترتیب لازم است از دوره ریکاوری مناسب و دستیابی به نتایج مورد نظر پس از درمان اطمینان حاصل شود.

ریکاوری پس از پروتز باسن

پس از عمل جراحی باسن لازم است از پوشش محافظ برای مدت تقریبی دو تا سه هفته استفاده شود. این پوشش به حفاظت مناسب از پوست و حمایت از پروتز باسن کمک موثر می نماید. نتایج نهایی حاصل از درمان را می توان با گذشت سه ماه از عمل جراحی مشاهده کرد. در این زمان، بخش عمده ورم ایجاد شده از بین می رود و پروتز در موقعیت جدید خود مستقر می گردد.

ریکاوری پس از  تزریق چربی

پس از تزریق چربی به باسن از بیمار خواسته می شود از نشستن طولانی مدت برای حدود دو هفته خودداری کند (بعضی جراحان ممکن است به بیمار توصیه کنند برای دوره طولانی تر این کار را انجام دهند). اجتناب از نشستن طولانی مدت به این دلیل اهمیت دارد که می تواند باعث وارد شدن آسیب به چربی تزریق شده در این ناحیه از بدن شود.

علاوه بر این پس از تزریق چربی به باسن از بیمار خواسته می شود به روی شکم یا به پهلو بخوابد. در این زمان از بیمار خواسته می شود از یک بالش یا پوشش محافظ در پشت پاهای خود (عضلات زردپی) به منظور بالا نگه داشتن باسن و اجتناب از وارد شدن فشار به پیوند چربی در این ناحیه از بدن استفاده نماید.

علاوه بر این در این زمان از بیمار خواسته می شود از پوشش محافظ و حتی تنگ بر روی ناحیه درمان شده با لیپوساکشن استفاده کند علاوه بر این، ممکن است لوله های مخصوص کوچکی به صورت موقت در داخل شکاف های ایجاد شده قرار داده شود تا به این ترتیب هر گونه خون یا مایع اضافی در محل این شکاف ها از طریق این لوله خارج گردد.

در این دوره به بیماران دستور العمل های خاص شامل نحوه مراقبت از محل جراحی و جای زخم، مصرف داروهای مورد نیاز به صورت موضعی یا خوراکی به منظور کمک به فرآیند بهبود و کاهش ریسک عفونت، نکات خاص درباره نحوه مراقبت از محل جراحی یا حفظ سلامت عمومی، و نیز زمان ملاقات مجدد با جراح پلاستیک داده شود.

نتایج عمل جراحی پروتز باسن

نتایج عمل جراحی پروتز باسن بلافاصله پس از جراحی در فرد قابل مشاهده است. با گذشت زمان، ورم ایجاد شده به خاطر این جراحی از بین می رود و جای زخم های آن محو می گردد. میزان رضایت مندی از ظاهر جدید ایجاد شده پس از عمل جراحی با گذشت زمان و بهبودی کامل بیمار افزایش پیدا خواهد کرد.

جای زخم ایجاد شده پس از عمل جراحی پروتز باسن دائمی است، اما به تدریج این علائم بر روی پوست بیمار کاهش می یابد. نتایج نهایی عمل جراحی پروتز باسن با گذشت چند ماه از عمل جراحی در صورت استفاده از ایمپلنت در فرد مشاهده می شود و به این ترتیب با قرار گرفتن پروتز در محل، ظاهر باسن و وضعیت آن بهبود پیدا می کند.

در صورتی که عمل جراحی با پیوند چربی انجام شده باشد، مشاهده نتایج نهایی ممکن است به یک سال زمان نیاز داشته باشد. به هر حال توجه داشته باشید که بخشی از چربی انتقال یافته در مراحل اولیه پس از عمل جراحی توسط بدن جذب می شود. نتایج عمل جراحی پروتز باسن با پیوند چربی، برای مدت زمان طولانی دوام و ماندگاری دارد.

عوارض و خطرات

خوشبختانه، عوارض با اهمیت در ارتباط با عمل جراحی پروتز باسن به ندرت در بین افراد مشاهده می شود. به هر حال، خطرات احتمالی ناشی از این عمل جراحی با بیمار در طول جلسه مشاوره مطرح خواهد شد. عمل جراحی پروتز باسن نیز مشابه سایر انواع عمل های جراحی دارای ریسک است. بعضی از عوارض احتمالی تمام انواع عمل های جراحی به شرح زیر می باشند:

 • واکنش به مواد بی هوشی
 • هماتوم یا سروما (تجمع خون یا مایع زیر پوست بیمار که ممکن است نیاز به خارج کردن آن وجود داشته باشد)
 • عفونت و خون ریزی
 • تغییر در احساس
 • باقی ماندن جای زخم
 • واکنش آلرژیک
 • آسیب به ساختارهای داخلی بدن
 • نتایج غیر رضایت بخش که ممکن است نیازمند عمل جراحی ترمیمی باشد

هزینه و قیمت

هزینه عمل جراحی پروتز باسن به نوع روش درمانی استفاده شده بستگی دارد و به این ترتیب برای هر بیمار متفاوت است. به عنوان مثال هزینه تزریق چربی به باسن برای هر بیمار با توجه به مقدار چربی تخلیه شده و تعداد تزریق‌ها و نوع بی‌حسی تعیین می‌شود. برای آگاهی از هزینه پروتز باسن می توانید با مشاورین کلینیک سیب سرخ تماس بگیرید.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است