instagram
telegram
phone

مزوتراپی: تزریق انواع ویتامین های مفید به پوست برای جوانسازی

t
لیفت و بالا کشیدن باسن:روش و هزینه
۲۳ مرداد ۱۳۹۴
hhh225
لیزر لیپولیز ران،شکم و بازو:روش،هزینه و عوارض
۲۵ مرداد ۱۳۹۴

مزوتراپی: تزریق انواع ویتامین های مفید به پوست برای جوانسازی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مزوتراپی تزریق انواع ویتامین های مفید به پوست برای جوانسازی

مزوتراپی یک تکنیک در علم پزشکی محسوب می‌شود. براساس مطالب سایت www.dermnrtnz.org  ابتدا از این روش برای درمان برخی از بیماری‌ها از قبیل روماتیسم، آسیب دیدگی حاصل از ورزش، و بهبود گردش خون استفاده می‌شد. امروزه به طرز موفقیت آمیزی از مزوتراپی برای درمان مشکلات زیبایی از قبیل جوان سازی و بهبود ظاهر پوست، رشد مجدد موها، کاهش چربی موضعی و به عنوان روشی برای درمان سلولیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مزوتراپی یک محلول آماده شده مخصوص در چند میلیمتری زیر پوست تزریق می‌شود. از این روش برای درمان پیری پوست استفاده می‌شود مواد معدنی  ویتامین‌ها و آمینواسیدهای مورد استفاده قرار می‌‌گیرند که به صورت طبیعی در پوست وجود دارند که با بالا رفتن سن سطح آنها کاهش می‌یابد. افزایش سطح هیالورونیک اسید پوست یکی دیگر از روش‌های نوین برای جوان سازی پوست محسوب می‌شود. در این روش در دو تا سه جلسه درمانی هر دو هفته یک بار فرایند تزریق انجام می‌شود.

مزوتراپی باعث جوان سازی و آبرسانی به پوست می‌شود که این وضعیت خود را به صورت افزایش سطح انعطاف پذیری پوست، سفتی و نرمی و لطافت سطح آن نشان می‌دهد. در این روش پس از استعمال کرم بیحسی از یک سوزن بسیار نازک برای تزریق استفاده می‌شود و فرایند درمان به راحتی انجام می‌گردد. مزوتراپی برای رفع افتادگی پوست چانه، پیشانی، گردن، گونه، زیر گردن و پشت دست‌ها مناسب است.

کلینیک تخصصی زیبایی سیب سرخ با بهره گیری از جدیدترین روش های زیبایی پوست مو از جمله مزوتراپی توسط متخصصن مجرب آماده ی خدمت رسانی به شما می باشد برای تعیین وقت مشاوره و تععین وقت با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

فهرست مطالب

 مکانیسم اثر مزوتراپی به چه صورت است؟


 در مزوتراپی یک محلول آماده که حاوی انواع ویتامین‌ها آمینواسیدها و داروها است در موضع آسیب دیده و چند میلیمتر زیر پوست تزریق می‌شود. برای هر نقطه فقط یک قطره از این محلول مورد استفاده قرار می‌گیرد. براساس مطالب سایت www.asa.org.uk  پزشکان عقیده دارند که شما می‌توانید مواد ضروری و فعال را در موضع مورد نظر از طریق تزریق در آن نقطه به دست بیاورید. این روش می‌تواند جایگزینی برای مصرف قرص و تزریق وریدی دارو و ورود مقادیر بسیار زیادی از یک محلول به درون بدن باشد تا موضع مورد نظر بتواند تحت درمان قرار بگیرد. مزوتراپی از دقت بسیار بالایی برخوردار است و شما به مقدار بسیار کمی از محلول فوق نیاز دارید. آمادگی دارو برای تزریق به سمت فوقانی پوست در مزوتراپی به مشکل شما بستگی دارد. به طور کلی موادی که مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل داروی بیحسی موضعی، موادی که باعث کاهش الت‌هاب و ترمیم عروق می‌‌شوند، شل کننده عضلانی، آنزیم‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، افشرده گیاهی، هورمون‌ها و مسدود کننده‌های هورمونی است.

 مزوتراپی روشی برای جوان سازی پوست است

مزوتراپی روشی برای جوان سازی پوست است

 هنگامی‌که از مزوتراپی برای درمان پیری پوست استفاده می‌شود مواد معدنی، ویتامین‌ها، و آمینواسیدهایی که در سطوح زیرین پوست وجود دارند و با بالا رفتن سن مقدار آنها کاهش یافته است مورد استفاده قرار خواهند گرفت. هیالورونیک اسید یک روش نوین دیگر است که برای جوان سازی پوست مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. هیالورونیک اسید یکی دیگر از ترکیبات مهم پوست است که به حفظ سفتی و بافت آن کمک می‌کند. به طور کلی با بالا رفتن سن سطح هیالورونیک اسید کاهش می‌‌یابد و تزریق هیالورونیک اسید به سطح زیرین پوست به تحریک آن برای تولید کلاژن بیشتر، بهبود بافت پوست و کاهش چین و چروک و خطوط پوستی کمک می‌کند.

 مزوتراپی به رفع تیرگی زیر چشم کمک می‌‌کند

 با بالا رفتن سن و رسیدن به دوران پیری، پلک به تدریج خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. در دوران پیری پوست خشک می‌‌شود و پلک و نواحی اطراف چشم نازک می‌‌شوند و عروق خونی آنها قابل مشاهده خواهد بود که این مسئله باعث می‌شود زیر چشم تیره به نظر برسد. گاهی اوقات این عروق خونی گشاد شده و باعث ضعیف شدن مویرگ‌های اطراف می‌شوند و در نتیجه خون به زیر پوست نشت می‌کند. اگرچه این فرآیند جای هیچگونه نگرانی ندارد و نشت خون در مقادیر کم رخ می‌دهد باعث می‌شود که زیر چشم تیره به نظر برسد. با گذر زمان حجم عضلات صورت کاهش می‌یابد و چربی زیر چشم از بین می‌رود و باعث ایجاد پف زیر چشم می‌شود. پزشکان انجام مزوتراپی برای رفع تیرگی زیر چشم که به صورت حلقه تیره زیر چشم خود را نشان می‌دهد و برای بهبود ظاهر چشم‌ها را پیشنهاد می‌‌کنند و در نتیجه چشم‌ها جوان‌تر و درخشان‌تر به نظر می‌رسند.

 مزوتراپی می‌تواند به درمان ریزش مو کمک نماید

 مزوتراپی می‌تواند به درمان ریزش مو کمک نماید

برای درمان ریزش موی سر، از درماهیل (Dermaheal HL) استفاده می شود که شامل چهار نوع پپتید بیوممتیک طراحی شده برای تقویت و تحریک رشد مو ، می باشد. مقادیر بسیار کوچکی از این محصول، در همه جای پوست سر و در پیاز مو ها تزریق می شوند. این عمل به افزایش گردش خون در پوست سر منجر شده و فولیکول موها را دوباره زنده می کند، بدین ترتیب ریشه ی مو ها تقویت شده و باعث رشد مو های ضخیم و پر پشت تری خواهد شد. قبل از انجام مزوتراپی موی سر ، از مقداری پماد بی حس کننده به منظور کاهش ناراحتی استفاده می کنند و خود درمان شامل تزریقات کوچک و متعددی در کل پوست سر می باشد. پس از انجام تزریقات، پزشک برای حدود ۱۵ دقیقه پوست سر را ماساژ داده و سپس یک کمپرس گرم را حدود ۱۰ دقیقه روی آن می گذارد. پس از انجام راه های درمان ریزش مو ، از شما خواسته می شود که تا ۷ روز، در منزل سر خود را ماساژ دهید.

 مزوتراپی می‌تواند به درمان کاهش وزن کمک کند

 

مزوتراپی می‌تواند به درمان کاهش وزن کمک کند

همانگونه که در قسمت‌های فوق اشاره کردیم می‌توان از مزوتراپی برای درمان اضافه وزن استفاده کرد. البته خاطر نشان می‌کنیم که مزوتراپی باعث لاغری کل بدن نمی‌شود بلکه به رفع چاقی موضعی کمک می‌نماید. عنوان مثال می‌‌توان از این روش برای درمان غبغب استفاده کرد. تعداد زیادی از افراد استفاده از این روش را به سایر روش‌های موجود از قبیل لیپوساکشن ‌ترجیح می‌دهند زیرا استفاده از مزوتراپی و تزریق موضعی بسیار ساده‌تر از سایر  روش‌ها است. تزریق در مزوتراپی نیازی به بستری شدن در بیمارستان یا بیهوشی ندارد.

 نکات مهم و ضروری قبل از درمان با مزوتراپی شامل چه مواردی است؟


 در بخش زیر به نکات بسیار مهم در خصوص درمان با مزوتراپی اشاره می‌کنیم:

  • پس از تزریق، نقاط حساس و ظریف پوست متورم و قرمز می‌‌شوند بنابراین روزی که قرار است تحت درمان قرار بگیرید بهتر است قرار ملاقات نداشته باشید.
  • دو روز قبل از درمان از مصرف آسپرین یا داروهای ضد الت‌هاب خودداری کنید.
  • قبل از مشورت با پزشک هیچ یک از داروهای خود را قطع نکنید.
  • حداقل تا دو روز قبل از درمان از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.
  • تا دو روز قبل از درمان از مصرف محصولات مراقبت از پوست که حاوی رتین هستند در موضعی که قرار است تحت درمان قرار بگیرد خودداری کنید.
  • به مدت ۴ هفته قبل از درمان از محصولات مراقبت از پوست که حاوی آلفا هیدروکسی اسید هستند در موضعی که قرار است تحت درمان قرار بگیرد خودداری کنید.
  • تا ۴ هفته قبل از درمان از کاربرد پیلینگ شیمیایی در موضعی که قرار است تحت درمان قرار بگیرد خودداری کنید.

 در درمان با مزوتراپی چه اتفاقی رخ می‌دهد؟


 قبل از شروع جلسات درمانی مزوتراپی گفتگو با پزشک و انجام جلسات مشاوره در خصوص دلایل شما برای مزوتراپی و درمان پوست اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید اطمینان حاصل کنید که این روش درمانی می‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. پزشک باید سابقه پزشکی شما را بررسی کند تا از نبود هرگونه مانعی برای انجام این روش درمانی اطمینان حاصل کند سپس از شما می‌‌خواهد که فرم رضایت نامه را امضا کنید امضای این فرم بدین معنا است که شما به خوبی با مزایا و خطرات مرتبط با این روش آشنا هستید. پزشک قبل از شروع درمان از شما عکس می‌‌گیرد تا بعدا بتواند وضعیت صورت شما را قبل از درمان و پس از آن ارزیابی کند. شما می‌توانید پس از اولین جلسه مشاوره و پس از آن که اطلاعات کاملی را در خصوص تعداد جلسات درمانی مورد نیاز به دست آوردید فورا تحت درمان قرار بگیرید.

در مزوتراپی از تعدادی سوزن بسیار ریز استفاده می‌‌شود که فوراً زیر سطح پوست (مزوتراپی لاغری ) تزریق می‌گردند. این کار به بهبود گردش خون جایگزین کردن ویتامین‌ها ، مواد معدنی و آمینواسیدهای از بین رفته یا بهبود سطح هیالورونیک اسید کمک می‌‌کند. هر جلسه حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می‌‌کشد و عمدتا شما هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد. در صورتی که احساس کنید ممکن است دچار درد و ناراحتی شوید می‌توانید از پزشک خود بخواهید قبل از درمان از بیحسی موضعی استفاده کند.

 دوران بهبود پس از درمان چگونه است؟


 مزوتراپی یک روش درمانی بدون درد است اما گاهی اوقات پس از درمان موضع مورد نظر دچار قرمزی می‌شود که طی مدت چند ساعت بهبود می‌یابد. بروز واکنش آلرژیک بسیار نادر است. در اکثر موارد شما می‌توانید فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرید. احتمالا اینکه پوست شما کمی کبود شود وجود دارد که معمولاً به سرعت از بین می‌‌رود و شما می‌توانید با استفاده از لوازم آرایشی آن را بپوشانید. پس از مزوتراپی از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و منابع مصنوعی پرتوهای فرابنفش خودداری کنید.

 درمان با مزوتراپی در چند جلسه انجام می‌شود؟


درمان با مزوتراپی در چند جلسه انجام می‌شود؟

به طور کلی شما به ۲ تا ۳ جلسه درمان نیاز دارید که به فاصله هر دو هفته یک بار تزریق انجام می‌شود. ممکن است دوره‌ درمان در برخی از افراد طولانی باشد. پس از آنکه نتایج مورد انتظار به دست آمد شما باید هر دو تا سه ماه یک بار برای تمدید تزریق و حفظ نتایج به دست آمده به پزشک مراجعه کنید.

 سوالات متداول در خصوص مزوتراپی


سوالات متداول در خصوص مزوتراپی

در این روش درمانی از چه ترکیباتی استفاده می‌شود؟

 مواد مورد استفاده در مزوتراپی  شامل انواع ویتامین‌ها، آمینواسیدها، مواد معدنی و انواع فیلر است که طی یک فرآیند بیوتکنولوژی به دست آمده است.

 آیا مزوتراپی با درد همراه است؟

 پاسخ این سوال منفی است. برخی از بیماران در محل تزریق دچار سوزش خفیف می‌شوند که طی مدت چند ثانیه از بین می‌رود. در افرادی که حساس هستند می‌توان ۳۰ دقیقه قبل از درمان از کرم بیحس کننده استفاده کرد.

 قبل از درمان باید از انجام دادن چه کارهایی اجتناب کرد؟

 باید یک هفته قبل از درمان از مصرف آسپرین، ویتامین ای، روغن گیاه گل مغربی، ایبوپروفن، گیاه جینکو و گیاهان دارویی خودداری کرد تا ریسک بروز عوارضی مانند کبودی کاهش یابد. در زمان درمان باید پوست صورت سالم و فاقد هر گونه عفونت یا الت‌هاب مانند اگزما یا آکنه باشد.

 پس از درمان باید از انجام دادن چه کارهایی خودداری کرد؟

پس از درمان هیچ گونه محدودیتی به لحاظ انجام فعالیت جسمانی وجود ندارد و شما می‌توانید به محض خروج از مرکز زیبایی فعالیت‌های روزمره خود را شروع کنید اما باید تا چند ساعت از انجام دادن فعالیت جسمانی سنگین خودداری کنید.

 مزوتراپی در چند جلسه انجام می‌شود؟

 به طور کلی شما به دو جلسه درمان نیاز دارید تا وضعیت پوست صورت و گردن شما بهبود یابد. در حقیقت باید این جلسات در دو تا سه ماه اول هر دو هفته یکبار انجام شود سپس در سه ماهه دوم ماهی یک بار انجام گردد. پس از آنکه نتایج مورد انتظار به دست آمد می‌توان جلسات درمانی را هر ۲، ۳، یا ۶ ماه یک بار انجام داد البته این مسئله به وضعیت پوست و مشکلات آن بستگی دارد. هر جلسه حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

 چقدر طول می‌کشد تا نتایج حاصل از درمان قابل مشاهده باشد؟

 به طور کلی شما می‌توانید پس از ۳ تا ۵ جلسه درمان شاهد تغییر وضعیت پوست خود و سالم‌تر شدن آن باشید زیرا بافت پوست سفت‌تر می‌شود و بهبود می‌یابد و خطوط آن به طرز قابل توجهی به برطرف می‌شوند.

 نتایج ایجاد شده تا چه مدت باقی خواهد ماند؟

 اگر شما جلسات درمانی خود را هر دو تا شش ماه یک بار انجام دهید نتایج به دست آمده ماندگاری بیشتری خواهد داشت. به طور متوسط حدود ۵ تا ۶ ماه طول می‌‌کشد تا شاهد از بین رفتن چین و چروک صورت خود باشید اما معمولا پس از ۳ تا ۵ جلسه درمان شاهد پوستی سفت و با لطافت باشید.

 از مزوتراپی برای درمان کدام نوع چربی استفاده می‌شود؟

 اگر شما چاق هستید مزوتراپی نمی‌تواند به شما کمک کند. افرادی که می‌توانند از مزایای این روش بهره بگیرند کسانی هستند که دارای چربی موضعی می‌باشند و چربی‌ها در یک نقطه از بدن آنها تجمع یافته است، این افراد به خوبی به درمان پاسخ می‌دهند.

 آیا مزوتراپی با عوارض جانبی همراه است؟

 پاسخ این سوال منفی است. مواد ترکیبات که در مزوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرند ترکیبات طبیعی و غیر سمی پوست هستند و تزریق آنها به پوست باعث بروز هیچگونه مشکلی نخواهد شد. حدود ۳ درصد از بیماران دچار قرمزی پوست می‌‌شوند که این عارضه پس از چند ساعت بهبود می‌یابد. حدود یک درصد از بیماران نیز دچار کبودی پوست می‌‌شود که پس از سه روز از بین خواهد رفت. احتمال بروز واکنش آلرژیک بسیار کم است.

 نکاتی که در خصوص مزوتراپی باید رعایت کرد شامل چه مواردی است؟

 بزرگترین ریسکی که در این روش وجود دارد به انجام آن توسط یک فرد بدون تجربه مربوط می‌شود. سازمان بهداشت به همه بیماران پیشنهاد کرده است که برای انجام مزوتراپی از پزشکی که دارای تخصص و تجربه کافی در این زمینه است کمک بگیرند. استفاده از محصولات نامناسب و غیر قانونی دومین خطر بزرگی است که در مزوتراپی مطرح می‌شود.

 هزینه درمان با مزوتراپی چقدر است؟

 هزینه درمان با مزوتراپی به وسعت موضع مورد نظر، تعداد جلسات و موادی که مورد استفاده قرار می‌گیرد بستگی دارد.


tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *