instagram
telegram
phone

۵ مزیت لیزر موهای زائد نسبت به سایر روش ها در از بین بردن موی بدن

مراقبت های لازم برای پوست صورت بعد از جوانسازی پوست با لیزر
۱۰ بهمن ۱۳۹۶
tttt
درمان سریع و بدون هزینه جوش صورت در خانه با یخ و عسل
۱۸ بهمن ۱۳۹۶

۵ مزیت لیزر موهای زائد نسبت به سایر روش ها در از بین بردن موی بدن

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

5 مزیت لیزر موهای زائد نسبت به سایر روش ها در از بین بردن موی بدن

رفع موهای زائد یک امر خسته‌کننده است که بسیاری از مردم با آن مواجه هستند. بسیاری از افراد با کندن موهای زائد به طور روتین با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند. نه تنها فرآیند حذف مو مؤثر نیست و زمان زیادی می‌گیرد، بلکه رسیدن به بدن بی‌موی مطلوب می‌تواند بسیار دشوار باشد. در حالی که حذف موهای ناخواسته با استفاده از تیغ کشیدن، اپیلاسیون یا کندن با موچین می‌تواند اثرات موقت داشته باشد، عکس آن حالتی است که حذف مو با لیزر انجام می‌شود. با انجام لیزر، حذف دائمی موهای زائد امکان‌پذیر است به شرطی که راهنمایی‌های ما را دنبال کنید. لیزر موهای زائد یک روش محبوب در رفع موهای نامطلوب از قسمت‌های مختلف بدن است. این روش از بین بردن موهای زائد با قرار دادن لامپ‌های لیزر روی فولیکول‌های کوچک مو عمل می‌کند، همان طور که لامپ روشن می‌شود، مو را در این فرآیند از بین می‌برد. گرمای لیزر فولیکول را از بین می‌برد و مانع از رشد موهای آینده در آن ناحیه می‌شود. لیزر موهای زائد در صورتی که راه حل‌های طولانی‌مدت بدون توجه به رنگ مو ارائه دهد، مؤثر می‌باشد. زنان مدت‌های طولانی را صرف وکس و اصلاح موهای خود می‌کنند، بر طبق تحقیقات، زمانی که صرف از بین بردن موها با استفاده از این روش‌ها می‌شود، به ۷۵ روز در سال می‌رسد که می‌تواند برای تلاش در زمینه‌های بسیار کارآمدتر استفاده شود. از بین بردن موهای زائد می‌تواند یک فرآیند زیبایی پرکار باشد. و در حالی که نتایج از حالت عالی به دور هستند، حذف موها با لیزر می‌تواند نتایج خوبی داشته باشد، به شرطی که درست انجام دهید.

در صورتیکه موهای زائد را به کمک لیزر از بین می‌برید، دیگر نیازی به تیغ، موچین، وکس و دیگر محصولات برای رفع موهای زائد ندارید. خلاص شدن از دست موهای زائد بسیار دشوار می‌باشد. وکس و کندن مو می‌تواند دردناک باشد و شما مجبور هستید که مجدداً به این کار ادامه دهید زیرا در این روشها موها به طور دائم از بین نمی‌روند. روش الکترولیز هم دردناک بوده و به زمان زیادی نیاز دارد. در نهایت در این روشهای رفع موی زائد جلسات بایستی تکرار شوند و موها به طور دائم از بین نمی‌روند. ولی در لیزر موهای زائد، مو برای همیشه از بین خواهد رفت. رفع موهای زائد بوسیله لیزر دارای مزایای زیاد دیگری نیز هست. اگر به دنبال راهی برای حذف مؤثر و بدون درد موهای زائد خود هستید، به ما مراجعه کنید. پزشکان کلینیک سیب سرخ با بهره‌گیری از لیزر پیشرفته آلکس آمریکا امکان حذف موهای زائد شما را به صورت دائمی فراهم می‌کنند.

از بین بردن موهای زائد به کمک لیزر


هدف از روش لیزر موهای زائد  از بین بردن کامل موهای زائد بوسیله جلوگیری از رشد مجدد آنها می‌باشد. در این روش نور متمرکز بوسیله رنگدانه‌ها در فولیکول مو جذب شده و موها را از بین برده و از عملکرد فولیکول جلوگیری می‌کند. برخی از افراد برای رفع موهای زائد تنها به یک یا دو جلسه نیاز داشته، در حالیکه برخی دیگر ممکن است به هشت جلسه یا بیشتر نیاز داشته باشند. هم مردان و هم زنان می‌توانند از این روش برای رفع موی زائد استفاده کنند و این روش بیشتر برای رفع موهای صورت، گردن، پاها، پشت بدن، زیر بغل و شرمگاه استفاده می‌شود.

نحوه کار لیزر موهای زائد


نحوه کار لیزر موهای زائد

 

در طول روند لیزر موهای زائد ، اشعه لیزر از پوست گذشته و به فولیکولهای می‌رسد. این اشعه رنگدانه‌های تیره بدن (موهای تیره‌تر) را هدف قرار داده و نور متمرکز برای از بین بردنشان به سمت آنها تابانده می‌شود. این کار همچنین از رشد موها در آینده پس از تکمیل جلسات جلوگیری می‌کند. لیزر موهای زائد در افرادی که پوست روشن یا متوسط و موهای تیره‌تر دارند بهتر جواب می‌دهد. این روش بر رنگدانه‌های تیره‌تر بیشتر اثر می‌کند. اگرچه با پیشرفت در فن‌آوری انجام این روش برای پوستها تیره‌تر و برخی موهای روشن‌تر هم انجام‌پذیر می‌باشد. امکان دارد نتایج این روش در هر شخصی متفاوت باشد.

مزایای لیزر موهای زائد


 لیزر موهای زائد مزایای زیادی دارد. در اینجا پنج مزیت عمده این روش شرح داده خواهند شد. لیزر برای رفع موهای زائد بدن در قسمتهای پاها، صورت، بازوها و سینه مناسب است. مهم‌ترین مزیت این روش دقت بسیار بالای آن می‌باشد؛ لیزر می‌تواند موهای تیره و ضخیم را هدف قرار داده و به پوست اطراف مو آسیبی وارد نمی‌کند.

 • لیزر موهای زائد زمان به زمان کمی نیاز دارد : برای مثال برای رفع موهای زیر بغل و شرمگاهی تنها به ۲۰ دقیقه نیاز است. بر خلاف الکترولیز که موها را به طور جداگانه هدف قرار می‌دهد، لیزر موهای زائد قسمتهای بزرگی از بدن را مورد هدف قرار می‌دهد.
 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها در بلندمدت : به مرور زمان با انجام این روش در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد. به کمک این روش دیگر نیازی به خرید تیغ، کرم‌های موبر و وکس نبوده و همچنین نیازی به جلسات ماهانه وکس نخواهید داشت. و همچنین لیزر موهای زائد نیاز شما به اصلاح روزانه را برطرف می‌کند.
 • لیزر موهای زائد از رشد موهای زیرپوستی جلوگیری می‌کند : این روش برای کسانی که آمادگی زیادی برای رشد موی زیرپوستی دارند مناسب است. صرف نظر از این که موهای زیرپوستی در کجا رشد می‌کنند، لیزر این موها را از بین برده و از رشد آنها در آینده جلوگیری می‌کند. این روش همچنین برای کسانی که پوست حساسی دارند و در اثر وکس و اصلاح با تیغ دچار حساسیت می‌شوند مناسب می‌باشد.
 • بین جلسات درمانی نیاز به بلند گذاشتن مو نمی‌باشد: بر خلاف وکس، شما می‌توانید بین جلسات موهای خود را اصلاح کنید. در این روش نیازی به بلند گذاشتن مو نمی‌باشد. با لیزردرمانی می‌توانید بین جلسات به میزان دلخواه موهای خود را اصلاح کنید.
 • قابلیت پیش‌بینی در این روش، باعث می‌شود که لیزردرمانی بهترین گزینه برای زنان باشد. بعضی از زنان به دنبال راهی برای رفع دائم موهای زائد هستند. پس از چند جلسه لیزر موهای زائد، موها به طور دائمی از بین خواهند رفت.

مزایای لیزر موهای زائد نسبت به الکترولیز


 • ناحیه تحت درمان : اندازه ناحیه تحت درمان در تصمیم‌گیری اشخاص برای انتخاب گزینه درمانی مؤثر است. چنانچه می‌خواهید مقدار زیادی مو را از بین ببرید، لیزر موهای زائد برای این امر مناسب است. هر دو روش برای قسمتهای مختلف بدن از جمله قسمتهای حساسی مانند صورت و شرمگاه مناسب هستند.
 • نوع پوست: لیزر موهای زائد در افراد با پوستهای روشن بهتر عمل می‌کند. البته از این روش برای پوستهای تیره‌تر هم می‌توان استفاده کرد، ولی رفع موهای زائد برای پوستهای تیره در روش الکترولیز بهتر انجام می‌شود.

کدامیک گزینه مناسب‌تری است: وکس یا لیزر موهای زائد؟


 وکس یک روش شناخته‌شده برای رفع موهای زائد است. در این روش وکس گرم در قسمتهای پرمو قرار داده می‌شود. موها به وکس چسبیده و هنگامی که وکس برداشته می‌شود، موهای زائد نیز همراه آن کنده خواهند شد. در اینجا مزیت لیزر نسبت به وکس توضیح داده خواهد شد:

رفع طولانی‌مدت موهای زائد

تأثیر رفع موها به کمک وکس، برای ۳ تا ۶ هفته طول می‌کشد.  پس از لیزر موهای زائد در ۳ تا ۴ جلسه،  سرعت رشد موها به همین مقدار آهسته بوده و موها پس از رشد نازک‌تر خواهند بود. در حالیکه در روش وکس موها دقیقاً مانند قبل رشد خواهند کرد.

درمان یا رفع موهای زائد 

لیزر موها به جای رفع موی زائد، بیشتر نوعی روش درمانی محسوب می‌شود. بنابراین چنانچه خواهان رفع سریع موهای زائد هستید، انجام اولین جلسه درمانی روز قبل از موعد دلخواه شما نتیجه چندان مناسبی در پی نخواهد داشت. ممکن است موهای زائد در ۱۰ روز اول درمان نیز مشاهده شوند، بنابراین لازم است که بین جلسات موها را اصلاح کنید. در عوض در روش وکس، نتیجه دلخواه در زمانی که نیاز دارید انجام خواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود که در صورت نیاز فوری از وکس استفاده کنید. مردانی که نیاز به رفع دائمی موهای زائد ندارند نیز ترجیح می‌دهند از وکس استفاده کنند.

نکاتی در مورد لیزر موهای زائد


نکاتی در مورد لیزر موهای زائد

 

 •  موفقیت این روش به دو عامل رنگ مو و نوع پوست بستگی دارد.
 • این روش تنها برای فولیکولهای در حال رشدِ فعال مو مناسب است.
 • رفع دائمی مو صد در صد تضمین نمی‌شود.
 • توصیه می‌شود که درمان لیزر به فاصله سه تا هشت هفته، بسته به کل ناحیه تحت درمان و نیز چرخه رشد مو، انجام شود. پاها و بازوها معمولاً نیاز به جلسات مکرر کمتری نسبت به گردن و ناحیه صورت دارند.
 • معمولاً مدت زمان طولانی و حدود ۲ تا ۳ هفته طول می‌کشد تا فولیکول‌های مو بریزند.

کاندیدای مناسب برای لیزر موهای زائد


 هر شخصی می‌تواند از این روش استفاده کند ولی در افراد با خصوصیات زیر این روش موثرتر عمل خواهد کرد:

 • افراد دارای موهای تیره و پوست روشن
 • امکان دارد برای افراد با موهای بلوند یا قرمز به نوع خاصی از لیزر نیاز باشد
 • امکان دارد افراد با پوست برنزه یا تیره کاندیدای مناسبی نباشند

نور لیزر، ملانین در پوست و مو را هدف قرار می‌دهد و به همین علت این روش برای موهای تیره‌تر بهتر جواب خواهد داد.

نکاتی که به شما کمک می‌کند برای لیزر موهای زائد آماده شوید


 از بین بردن موهای ناخواسته با استفاده از لیزر موهای زائد به ویژه برای اولین بار می‌تواند دلهره‌آور باشد. اکثر ارائه‌دهندگان خدمات لیزر دارای برنامه‌ای هستند که کمک می‌کند اولین تجربه شما یک تجربه به یاد ماندنی شود. باید آگاه باشید که این درمان دارای خطرات بالقوه است و قبل از تصمیم به انجام فرآیند لیزر موهای زائد باید بررسی‌ها و تأیید مهارت‌های لازم را انجام دهید. مهم است که حدود هفت هفته قبل از درمان لیزر موهای زائد، از فعالیت‌های خاصی نظیر الکترولیز، اپیلاسیون بدن و کندن موها، اجتناب کنید. از برنزه کردن بدن و حمام آفتاب نیز باید در این دوره زمانی اجتناب شود، در غیر این صورت ممکن است عوارض و نتایج محدودی را تجربه کنید.
یک پیش‌درمان لیزر قبل از درمان اصلی انجام می‌شود. در طی این فرآیند، دستگاه در حالی که روی ناحیه تحت درمان می‌چرخد، برای تناسب با رنگ و بافت پوست شما تنظیم می‌شود.

پس از درمان

پس از درمان، احتمالاً ممکن است سوختگی پوست را تجربه کنید. مرطوب‌کننده و بسته یخ بهترین راه حل برای حل این مشکل هستند. برای درمان صورت، به شدت توصیه می‌شود که بیماران برای چند روز پس از درمان آرایش کنند. موهای درمان شده طی چهار هفته به طور کامل حذف می‌شوند، بنابراین مطمئن شوید که برای کاهش قرارگیری پوست در معرض نور خورشید، کرم ضد آفتاب داشته باشید. اگر متوجه وجود اسکار شدید، نگران این موضوع نباشید زیرا این وضعیت در میان چهره‌های دارای پوست تیره رایج است. اگر چه بروز اسکار نادر است، بیماران تحت لیزر موهای زائد مستعد تاول، تغییر رنگ پوست و برجستگی‌های موقتی پوست هستند.

 • توصیه می‌شود که درمان لیزر به فاصله سه تا هشت هفته، بسته به کل ناحیه تحت درمان و نیز چرخه رشد مو، انجام شود. پاها و بازوها معمولاً نیاز به جلسات مکرر کمتری نسبت به گردن و ناحیه صورت دارند.
 • معمولاً مدت زمان طولانی و حدود ۲ تا ۳ هفته طول می‌کشد تا فولیکول‌های مو بریزند.

سؤالات رایج در مورد لیزر موهای زائد


 آیا لیزر موهای زائد می‌تواند باعث سرطان شود؟

در هر زمانی که یک درمان جدید گسترده می‌شود، منطقی است بدانیم که چه نوع عوارض جانبی خطرناکی در طول زمان می‌تواند بروز یابد. و هنگامی که این درمان روی پوست انجام می‌شود، اولین عوارض جانبی مضری که به ذهن می‌آید بزرگترین آن‌ها یعنی سرطان است. خوشبختانه، این سؤال با یک پاسخ کاملاً واضح همراه است. خیر، لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان نمی‌شود.

این فرآیند چقدر هزینه دارد؟

گرچه انجام لیزر موهای زائد ممکن است کمی گران باشد، اما مزایای لیزر موی زائد می‌تواند ارزشش را داشته باشد. هزینه ممکن است تحت تأثیر عواملی باشد از جمله:

 • تعداد دفعات درمان و میزان جلسات
 • فردی که این فرآیند را انجام می‌دهد.
 • استاندارد درمانگاه
 • ناحیه‌ای از بدن که تحت درمان لیزر قرار می‌گیرد.

جلسات لیزر موهای زائد چقدر زمان می‌برند؟

زمان انجام جلسات لیزر موهای زائد به تراکم رشد مو و اندازه ناحیه تحت درمان دارد. امکان دارد رفع موهای زائد در اندازه‌های کوچک ۱۵ دقیقه یا کمتر  زمان ببرد و ممکن است اندازه‌های بزرگتر مانند پاها به یک ساعت یا بیشتر زمان نیاز داشته باشند.

آیا لیزر موهای زائد بی‌خطر می‌باشد؟ 

این روش بی‌خطرترین و موثرترین راه رفع دائمی موهای زائد می‌باشد. لیزر موهای زائد پس از جراحی‌های زیبایی غیرتهاجمی، مشهورترین روش درمانی می‌باشد و افراد به کمک این روش می‌توانند از رفع دائمی موهای زائد و عدم نیاز به اصلاح موها لذت ببرند.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

انجام این روش درد مختصری به همراه دارد. درد انجام لیزر مشابه ضربه نوار لاستیکی بر پوست می‌باشد. امکان دارد قرمزی مختصر و ورم موضعی ایجاد شود ولی این حالت در زمان ۲۴ ساعت پس از درمان کاهش پیدا می‌کند.

نتایج پس از چه مدتی قابل مشاهده می‌باشند؟ 

نتایج فوراً پس از جلسه درمانی قابل مشاهده می‌باشند. فولیکول‌های تحت درمان از بین می‌روند و به طور طبیعی بین ۱۰ تا ۱۴ روز پس از لیزردرمانی می‌ریزند. بسیاری از افراد پس از بیرون زدن مو از سطح پوست آنها را اصلاح خواهند کرد.

برای دستیابی به بهترین نتیجه به چند جلسه درمانی نیاز است؟

معمولاً نتایج پس از ۶ تا ۸ جلسه قابل مشاهده خواهند بود، البته این زمان بسته به نوع پوست و رنگ مو متفاوت خواهد بود. متخصص لیزردرمانی در مورد عواملی که در نتایج درمان تأثیر خواهند داشت با شما مشورت کرده و برای دستیابی به بهترین نتیجه مورد انتظار شما برنامه‌ریزی خواهد کرد.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *