instagram
telegram
phone

لیفت صورت با لیزر : درمان افتادگی(شل شدن) پوست بدون جراحی

0efc6402-969a-4420-9260-0ac252892c14
روشن شدن و سفید شدن پوست:بهترین راه ها و روش ها
۲۳ شهریور ۱۳۹۴
لیفت پیشانی وابرو:رایج ترین متد برای غلبه بر چروک عمیق روی پیشانی
۲۴ شهریور ۱۳۹۴

لیفت صورت با لیزر : درمان افتادگی(شل شدن) پوست بدون جراحی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

fit-me-stick_model-shot

روش‌های جوانسازی پوست در چند سال اخیر به روش‌هایی بسیار محبوب تبدیل شده‌اند چرا که یک جایگزین غیر تهاجمی برای روش‌های قبلی درمان افتادگی پوست و شل شدن پوست می‌باشند. میکرونیدلینگ نیز یکی از روش‌های درمان شلی پوست است. علت افتادگی پوست می تواند با عوامل مختلفی در ارتباط باشد اما اصلی ترین دلیل آن، بالا رفتن سن است. همزمان با بالا رفتن سن، پوست ما با علائمی مثل شل شدن، نازک شدن و کاهش انعطاف‌پذیری همراه خواهد بود. این علائم به دلیل کاهش فیبروبلاست و پروتئین کلاژن است. درنتیجه چین‌وچروک، افتادگی و ظاهر کسل‌کننده به وجود می‌آید. یکی از راه‌حل‌های جوان سازی پوست صورت و رفع افتادگی پوست صورت، درمان با میکرونیدلینگ صورت یا  القا کلاژن است. میکرونیدلینگ صورت منجر به نرم و صاف‌تر شدن، تازه شدن و جوان شدن پوست می‌شود. میکرونیدلینگ صورت با کمترین تهاجم همراه خواهد بود که باعث آغاز ترمیم طبیعی پوست بدن می‌شود. نتایج شامل افزایش تولید کلاژن و الاستین، افزایش جذب سرمها، اسید هیالورونیک و سلول‌های بنیادی هست که منجر به تحریک بهبود پوست می‌شود.

درمان افتادگی و شل شدن پوست به کمک لیزر یک عمل بدون جراحی است که در آن از یک منبع نور مادون قرمز (لیزر) به منظور جوانسازی و سفت کردن پوست به وسیله‌ی حرارت دادن آن و تحریک تولید کلاژن در زیر پوست، استفاده می‌شود. آثار جوانسازی پوست صورت بلافاصله بعد از انجام عمل کشیدن پوست صورت قابل مشاهده بوده و فرد دچار هیچ گونه از کار افتادگی نخواهد داشت. لیفت صورت به وسیله  لیزر یک روش مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) می‌باشد که برای کاهش خطوط ریز، چین و چروک‌ها و افتادگی پوست به کار می‌رود. مزیت دیگر لیفت صورت به وسیله لیزر، بی خطر بودن و تاثیر گذاری بالای آن بوده و می‌تواند ظاهری شاداب و جوان به صورت بدهد.

افراد مناسب برای استفاده از این روش

افراد مناسب

 

  • اگر پوست صورت، گردن، دست ها و یا شکم شما دچار افتادگی پوست خفیف تا متوسط شده‌اند.
  • اگر پس از انجام یک عمل جراحی، پوست شما شل شده است.
  • اگر می‌خواهید در کیفیت پوست خود بهبود ایجاد کنید.
  • اگر نمی‌توانید (یا نمی‌خواهید) تحت یک عمل تهاجمی تر و یا جراحی به منظور کاهش افتادگی (شل شدن) پوست خود قرار بگیرید.

 راه‌ها و روش‌های لیفت صورت با لیزر

راه ها و روش

 

بسته به کیفیت پوست شما و ناحیه‌ی مورد درمان، جراح شما ممکن است یکی از روش های سفت کردن پوست که در زیر توضیح داده شده‌اند را انتخاب کند. قبل از انجام عمل لیفت و کشیدن پوست صورت، پوست محل درمان از هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی پاک خواهد شد. برخی از روش‌ها در طول عمل نیازمند یک روکش نازک از ژل می‌باشند. بسته به دستگاه استفاده شده، ناحیه درمان و نیازهای شخصی، ممکن است از داروهای مسکن خوراکی و یا تزریق وریدی آنها استفاده شود، که یکی از روش های لیفت صورت روش جوانسازی پوست صورت با لیزر RF  میباشد.

امواج رادیویی

محل رفع افتادگی پوست برای لیفت و کشیدن پوست صورت اندازه گیری و علامت‌گذاری می‌شود.

پوست شما به دلایل راحتی و ایمنی، سرد می‌شود.

یک قلم مخصوص درمان افتادگی پوست صورت در روی پوست شما قرار داده می‌شود.

فرکانس‌های رادیویی با سطح انرژی بالا به درون بافت پوست نفوذ کرده و با گرم کردن آن برای رفع افتادگی پوست تولید کلاژن را تحریک می‌کنند.

در طول هر موج، ممکن است احساس لرزش خفیف همراه با گرما و سرما داشته باشید.

لایه‌ی خارجی پوست شما سرد می‌شود.

پالس نوری شدید یا آی پی ال (IPL)

در لیفت صورت چون محل درمان در صورت شما قرار دارد، به شما عینک ایمنی داده خواهد شد. در حالی که لایه‌های درونی پوست شما به وسیله‌ی نور مادون قرمز دستگاه حرارت داده می‌شوند، یک بخش دستگاه نیز به صورت مداوم پوست شما را خنک می‌کند. با تقیل هزینه لیفت صورت ممکن است دستگاه را برای کشیدن پوست صورت از هر نقطه یک یا چند بار دیگر عبور دهند.

هایفوتراپی

هایفوتراپی

 

در روش هایفوتراپی ناحیه مورد درمان برای لیفت و کشیدن پوست صورت اندازه گیری و علامت گذاری می‌شود.

یک ژل مخصوص فراصوت به روی پوست اعمال می‌شود.

یک وسیله‌ی دستی بر روی پوست شما قرار داده می‌شود و تصویری از بافت زیر خود را بر روی یک صفحه‌ی نمایش، نشان می‌دهد. بدین ترتیب جراح شما می‌تواند ناحیه درمان لیفت صورت برای سفت شدن پوست را بررسی کند.

دستگاه فراصوت موج‌های گرمایشی کوچکی را شلیک می‌کند که لایه‌های حمایت ساختاری عمیق پوست را بدون ایجاد مزاحمت برای سطح پوست، تحریک می‌کنند.

بهترین  راه و روش

سه گزینه‌ی کلی برای رفع افتادگی پوست صورت بدون جراحی وجود دارند. پس از ارزیابی کیفیت پوست شما و ناحیه مورد درمان، پزشک متخصص بهترین و مناسب‌ترین روش لیفت پوست صورت را بسته به موقعیت خاص شما انتخاب کرده و به شما توصیه‌هایی بر اساس اهداف زیبایی تان ارائه خواهد کرد.

روش‌های درمانی برای کشیدن پوست صورت با امواج رادیویی و پالس نوری شدید (IPL) تنها لایه های عمیق پوست را حرارت می‌دهند و اپیدرم یا سطح پوست، آسیبی نخواهند دید. پاسخ ترمیمی طبیعی بدن نسبت به این آسیب، تولید کلاژن در پوست را افزایش داده که باعث جوان‌تر شدن پوست خواهد شد. این روش‌ها معمولا چند جلسه تکرار می‌شوند.

روش‌های درمانی به کمک فراصوت، انرژی امواج مافوق صوت را بر روی لایه های عمیق پوست متمرکز می‌سازند. پوست شما در بالاتر از این لایه‌ها و بافت‌های زیر آنها نیز مصون باقی می‌مانند. بدین ترتیب تولید کلاژن تحریک شده و به تدریج پوست جوان‌تر خواهد شد. همانند روش‌های درمانی کشیدن پوست صورت با امواج رادیویی و پالس نوری شدید، ممکن است چند جلسه از این نوع درمان نیز مورد نیاز باشد.

عمل لیفت صورت، تولید کلاژن در ناحیه درمان را بالا برده و باعث می‌شود که این ناحیه از نواحی اطراف که تحت درمان قرار نگرفته‌اند نیز کلاژن جذب کند. با تولید دوباره کلاژن طبیعی، پوست افراد متقاضی لیفت صورت با لیزر بلافاصله پس از انجام عمل ظاهری جوان‌تر، نرم‌تر و لطیف‌تر خواهد داشت. تا چند ماه پس از انجام عمل لیفت صورت با لیزر، نتایج بهبودی آن ادامه خواهند داشت

آیا لیفت صورت با لیزر دردناک است؟

در طول جراحی پوست صورت، پزشک از یک وسیله دستی کوچک برای فرستادن پالس‌های سریع لیزر به پوست، استفاده خواهد کرد. در فرآیند زیباسازی پوست با لیزر افراد ممکن است احساس کمی گرما در ناحیه‌ی تحت درمان نیز داشته باشند که بعضا با اندکی ناراحتی همراه است و افراد آن را مانند کشیدن یک نوار لاستیکی بر روی پوست توصیف می‌کنند. بیشتر افراد می‌گویند که این ناراحتی در طول عمل لیزر جوانسازی صورت بسیار خفیف بوده و معمولا در طی چند دقیقه پس از اتمام عمل از بین می‌رود.

زمان مشاهده نتایج

بیشتر افراد بلافاصله پس از انجام عمل لیفت صورت و جوان سازی پوست با لیزر، تغییراتی را در رنگ و دیگر شرایط پوست خود احساس می‌کنند. با این حال، به این دلیل که این روش‌ها برای تحریک تولید کلاژن طبیعی طراحی شده‌اند، نتایج مطلوب ممکن است برای ظاهر شدن به چند ماه زمان نیاز داشته باشند. معمولا رشد کلاژن جدید در حدود ۹۰ تا ۱۸۰ روز پس از انجام عمل اولیه کشیدن پوست صورت، انجام می‌گیرد که پس از آن افراد از یک ظاهر به شدت جوان شده لذت خواهند برد.

 جلسات درمانی

با وجود این که بیشتر افراد پس از انجام اولین جلسه‌ی درمان افتادگی و شل شدن پوست با لیزر، کاهش قابل توجهی را در افتادگی پوست صورت خود مشاهده می‌کنند، بیشتر متخصصین بسته به انتظارات فرد از نتایج عمل لیفت و کشیدن پوست صورت، تا ۶ جلسه‌ی درمانی را توصیه می‌کنند. این جلسات با فاصله زمانی ۳ هفته ای از یکدیگر قرار داده خواهند شد. پس از اولین جلسه، برخی از افراد تصمیم می‌گیرند که در جلسات “باز درمانی” سالیانه شرکت کنند و نواحی که بیشترین استعداد در چروک شدن دارند را درمان کنند.

عوارض و خطرات

لیفت صورت با لیزر یک راه بی‌خطر و بدون درد برای هر ناحیه‌ای از بدن می‌باشد. بر خلاف روش‌های دیگر، مانند پاکسازی پوست با لیزر که رشد پوست را به وسیله‌ی از بین بردن لایه‌های سطحی آن تحریک می‌کنند، کشیدن پوست صورت با لیزر به پوست آسیب نرسانده و آن را از بین نمی‌برد. افرادی که تحت عمل لیفت صورت با لیزر قرار می گیرند، دچار تعداد کمی عوارض جانبی نیز خواهند شد که معمولا بسیار خفیف بوده است که می‌توان گفت عبارتند از قرمزی و التهاب خفیف و موقت.

عوارض جانبی معمول در عمل لیفت صورت با لیزر ممکن است شامل قرمزی و التهاب باشند که در عرض چند روز کاهش پیدا خواهند کرد. در موارد نادر، فرد دچار کبودی و تاول می شود و برخی افراد نیز ممکن است تغییراتی را در رنگدانه های پوست محل درمان، تجربه کنند. با این حال این گونه عوارض جانبی بسیار نادر اند. یک فرد عادی داوطلب برای عمل کشیدن پوست صورت و درمان افتادگی و شل شدن پوست با لیزر می‌تواند انتظار قرمزی و تورم خفیف را در طول بهبودی از عمل لیفت صورت با لیزر داشته باشد و می‌تواند بلافاصله پس از آن به زندگی عادی خود باز گردد.

 مدت زمان بهبودی

پس از انجام عمل لیفت صورت با لیزر، نتایج آن بلافاصله قابل مشاهده خواهند بود و آثار جوان سازی پوست با لیزر در اثر افزایش تولید کلاژن نیز ظرف مدت چند ماه پس از انجام عمل پر رنگ تر می‌شوند.

بلافاصله پس از انجام عمل کشیدن پوست صورت، افراد ممکن است در ناحیه‌ی مورد درمان احساس قرمزی و گرمای خفیف داشته که معمولا در عرض چند ساعت و به طور خود به خودی از بین می‌رود. از آن جایی که پوست تحت درمان قرار گرفته، بسیار حساس است، بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند که پس از انجام عمل به مدت حداقل دو هفته، پوست محل درمان را با کرم ضد آفتاب محافظت کنید.

نتایج عمومی عمل لیفت صورت با لیزر ظرف مدت ۲ روز نمایان می شوند و بسیاری از افراد متوجه خواهند شد که می‌توانند نتایج مطلوب خود را با انجام چند عمل باز درمانی، بهبود بخشند. پس از تقریبا دو سال، یک سری جدید درمانی به منظور حفظ تولید کلاژن که با مرور زمان توسط بدن جذب شده است، مورد نیاز می‌باشد.

هزینه و قیمت

عمل لیفت صورت با لیزر به افراد کمک می‌کند که بدون استفاده از اعمال جراحی گران قیمت و بدون از بین رفتن نتایج ظرف مدت چند ماه، پوستی جوان‌تر و لطیف‌تر داشته باشند. هزینه اعمال لیفت پوست با لیزر، بسته به نیاز های هر فرد از قبیل اندازه و محل مورد درمان و همچنین نوع لیزر مورد استفاده برای کشیدن پوست صورت، می‌توانند متفاوت باشند.

 

سوالات متداول درباره لیفت یا سفت کردن پوست با لیزر


لیفت پوست با لیزر برای کاهش خطوط، چین و چروک، و سایر مشکلات پوستی ناشی از افتادگی پوست به سرعت به یک روش درمان زیبایی محبوب و پرطرفدار تبدیل شد. محبوبیت این روش بین مردم روز به روز در حال افزایش است زیرا میزان تهاجمی بودن آن نسبت به سایر روش‌ها مثل کشیدن پوست صورت و بدن کمتر است، باعث سفت شدن پوست میشود، و در تمام قسمت‌های بدن قابل استفاده است. از دیگر فواید آن میتوان به کم بودن عوارض جانبی و کوتاه بودن دوره نقاحت اشاده کرد.

لیفت پوست با لیزر برای کدام قسمت‌های بدن کاربرد دارد؟

لیفت پوست با لیزر برای تمام قسمت‌های صورت و بدن قابل استفاده است و بیماران پس از انجام این درمان میتوانند از جوان شدن پوستشان در ناحیه صورت، گردن، شکم، بازوها، پاها، و باسن لذت ببرند.  درواقع کسانی که افتادگی پوست کم یا متوسطی دارند بهتر است به جای استفاده از روش‌های تهاجمی مثل لیپوساکشن یا حتی مینی تامی تاک ( جراحی زیبایی شکم) از روش لیفت پوست با لیزر استفاده کنند زیرا تجربه نشان داده است که در این روش، پوست به طور قابل ملاحظه‌ای سفت‌تر از سایر روش‌ها خواهد بود، همچنین دوره نقاحتی وجود ندارد و بیمار با کمترین ناراحتی مواجه خواهد شد.

چه تفاوتی بین لیزر لیفت پوست و لیزر جوانسازی پوست وجود دارد؟

در جوانسازی پوست با لیزر، شاهد تغییرات فوری و چشمگیرتری نسبت به لیفت پوست با لیزر هستیم. اما لیزر لیفت احتمال خطر، ناراحتی، و دوره نقاحت بسیار کمتری دارد. لیزر لیفت با استفاده از گرما کلاژن زیر سطح پوست را تحریک کرده و باعث رشد افزایش آن و در نتیجه سفت شدن پوست میشود. در جوان سازی پوست، از لیزر برای از بین بردن لایه‌های خارجی پوست در جهت رشد پوست جدید و سالم استفاده میشود. این روش در مقایسه با لیفت پوست با لیزر به دلیل از بین بردن لایه‌های خارجی پوست، مشکلات زیبایی را بسیار بیشتر و در سطح وسیع‌تری درمان میکند. مثل چین و چروک، لکه‌های ناشی از بالا رفتن سن یا نور خورشید، جوش‌گاه‌ها،  و سایر اسکارها (جای زخم). اما احتمال تغییر رنگ نامطلوب و به جای ماندن اسکار روی پوست بیشتر از روش لیفت پوست با لیزر است.

لیزر لیفت پوست چه حسی در بیماران ایجاد میکند؟

در طی درمان، اپراتور لیزر از یک هندپیس کوچک استفاده میکند تا پالس‌های کوچک نور لیزر را روی پوست شما بکار برد. بیماران به تدریج در قسمتی که لیزردرمانی انجام میشود احساس گرما میکنند و همچنین ممکن است اندکی احساس ناراحتی کنند که اغلب آن را به حسی شبیه به چسبیدن یک نوار پلاستیکی روی پوستشان تشبیه میکنند. بسیاری از بیماران میگویند که این احساس ناراحتی در طول لیفت پوست با لیزر بسیار کم است و معمولا چند دقیقه پس از اتمام کار از بین میرود.

آیا نیاز است که بیش از یک جلسه درمان داشته باشیم؟

اگر افتادگی پوست بیمار در جلسه اول درمان کاهش یابد، بیشتر متخصص‌های لیفت پوست با توجه به نتیجه مورد نظر بیمار و قسمتی از پوست که تحت درمان قرار میگیرد تا ۶ جلسه درمان را توصیه میکنند. فاصله بین  جلسات درمان نهایتا سه هفته است و به برخی از بیماران توصیه میشود بعد از این که سری اول لیفت پوستشان به اتمام رسید بعد از یک سال این درمان را برای بخش‌هایی از پوست که مستعد چین و چروک و افتادگی هستند تکرار کنند.

دروه نقاحت لیفت پوست با لیزر چقدر است؟

هیچ دوره نقاحتی برای این روش درمانی لازم نیست. در واقع بیماران بلافاصله بعد از اتمام جلسه لیزردرمانی میتوانند به کار یا ورزش خود ادامه دهند. تنها عارضه جانبی رایجی که بعد از انجام لیفت مشاهده میشود قرمزی خفیفی است که با یک آرایش ساده پوشانده میشود و بعد از چند ساعت خود به خود محو میشود. بیمار نباید در طول لیزردرمانی یا پس از آن هیچگونه دردی داشته باشد، هرچند هرگونه ناراحتی یا درد احتمالی نیز با مصرف داروهای مسکن از بین خواهند رفت.

کپی فقط با ذکر لینک و منبع بلامانع است.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *