instagram
telegram
phone

لیزر برای رفع موهای زائد زیر بغل:رفع دائمی باتاثیر روی فولیکول مو

بوتاکس پیشانی برای صاف کردن و کاهش خطوط پیشانی و اصلاح فرم ابروها
۱۹ خرداد ۱۳۹۷
بوتاکس دیسپورت ۳۰۰- ۵۰۰؛عوارض و هزینه
۲۴ خرداد ۱۳۹۷

لیزر برای رفع موهای زائد زیر بغل:رفع دائمی باتاثیر روی فولیکول مو

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

لیزر برای رفع موهای زائد زیر بغل رفع دائمی باتاثیر روی فولیکول مو

لیزر موهای زائد  به رفع مو در هر ناحیه از بدن کمک می‌کند. در عرض چند دقیقه فولیکول‌های مو با حداقل ناراحتی و درد از بین می‌روند. با استفاده از انرژی به شدت متمرکز، فولیکول‌های مو هدف قرار می‌گیرند و پالس‌های نور منتشر می‌شوند. انرژی لیزر به رنگدانه مو جذب می‌شود، همانطور که نور خورشید به لباس تیره‌تر جذب می‌شود. به همین دلیل، لیزر موهای زائد برای کسانی که موهای تیره، زبر و پوست روشن دارند بهتر عمل می‌کند. البته، افرادی هم که این شرایط را ندارند هم نتایج خوبی کسب می‌کنند. انواع مختلفی از لیزر برای درمان انواع ترکیب پوست و مو وجود دارد، از جمله برای کسانی که پوست‌های تیره‌تر دارند.

پوست هر فردی متفاوت است، به همین دلیل است که در طول مشاوره رایگان درمان مخصوص شما طرح ریزی می‌شود تا اطمینان حاصل شود که بهترین نتایج ممکن را بدست می‎آورید.  بسیاری از خانم‌ها صدها و شاید حتی هزاران بار در طول زندگی خود مو زیر بغل خود را می‌تراشند. ایده رهایی از این کار خسته کننده ممکن است به نظر جذاب باشد، ممکن است بپرسید آیا لیزر موهای زائد گزینه خوبی است. اما به دلیل اینکه پوست زیر بغل خیلی حساس است، آیا لیزر موی این ناحیه ایمن است؟
در طول جلسه لیزر، خیلی از افراد پالس لیزر را همانند ضربه یک کش لاستیکی روی پوست توصیف کرده‌اند. با یک دوره ۱ تا ۳ هفته‌ای، موهای تحت درمان کاهش پیدا می‌کنند. این فرایند نیاز به چند مرحله درمان دارد، اما نتایج درست بعد از اولین جلسه هم قابل مشاهده است این اثبات می‌کند که حتی درمان اولیه هم ممکن است موثر باشد. با هر مرحله درمان شما به تدریج خواهید دید که موهای شما کم و کمتر خواهد شد.

فهرست مطالب

مزایای استفاده از لیزر موهای زائد چیست؟


برای اینکه به درستی در مورد انتخاب لیزر برای رفع موهای زائد تصمیم بگیرید نیاز است در مورد مزایای آن اطلاعات کافی داشته باشید. روش لیزر موهای زائد مزایای مطلوبی دارد از جمله:

  • اگرچه با لیزر موهای زائد, مو برای همیشه از بین نمی‌رود (فقط الکترولیز برای رفع موهای زائد به طور دائم تایید شده است)، اما رشد مو به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد، به طوری که شما از تراشیدن مو راحت می‌شوید.
  • شما می توانید از لیزر را برای هر قسمت از بدن انجام دهید، و دستگاه لیزر می‌تواند نواحی بزرگ را سریع پوشش دهد. پاها، پشت، زیر بغل، خط بیکینی، شکم، صورت … هیچ محدودیتی برای استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد وجود ندارد.
  • هنگامی که بحث به میزان درد می‌رسد، لیزر موهای زائد بین تراشیدن مو (بدون درد) و اپیلاسیون با موم (درد شدیدی که باعث آسییب رساندن به پوست هم می‌شود) می‌گیرد. متخصص لیزر درمانی قبل و بعد از لیزر از یخ استفاده می‌کند تا آن ناحیه را بی‌حس کنند. همچنان که مراحل درمان ادامه می‌یابد درد کمتر می‌شود و مو هم ضعیف‌تر می‌شود.

معایب درمان با لیزر برای رفع موهای زائد چیست؟


طبیعی است که روشهای مختلف رفع موهای زائد علاوه بر مزایا، معایبی نیز دارند که آگاهی از آنها در برنامه ریزی شما برای انجام لیزر بهتر خواهد بود. روش لیزر برای موهای زائد نیز معایبی دارد از جمله اینکه:

  • فرآیند آن طولانی است. یک جلسه رفع موهای زائد زیر بغل کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد. اما با این وجود، شما باید برای دیدن نتایج واقعی چندین جلسه لیزر انجام دهید (هر کجای بدن با توجه به اندازه آن بین سه تا هشت جلسه طول می‌کشد)، بین هر مرحله از درمان باید ۶ هفته صبر کنید.
  • از آنجا که کنتراست بین رنگ پوست و رنگ پیگمنت (رنگدانه) در فولیکول مو، به لیزر کمک می‌کند تا به راحتی ناحیه مورد نظر را هدف قرار دهد و درمان کند، بنابراین رفع موهای زائد با لیزر برای پوست روشن با موهای تیره بهتر جواب می‌دهد و روی پوست تیره‌تر خیلی خوب جواب نمی‌دهد. در بیمارانی که پوست تیره‌تر دارند، پوست غنی از رنگدانه است و تشخیص بین رنگدانه پوست یا رنگدانه فولیکول مو برای لیزر امکان پذیر نیست. این به این معنا نیست که لیزر پوست تیره امکان پذیر نیست، اما منظور این است که قبل از انجام لیزر مطمئن شوید که دستگاه لیزر به طور کامل مجهز است و برای پوست شما جواب می‌دهد. بعضی از لیزرها، تفاوت بین مو و پوست را روی انواع مختلف پوست تشخیص می‌دهند.
  • اگر لیزر توسط یک فردی که آموزش لازم را ندیده است انجام شود، رفع موی زائد با لیزر منجر به سوختگی یا زخم روی پوست می‌شود. متاسفانه، روش‌های صدور مجوز در یک کشور با کشور دیگر متفاوت است، و گاهی اوقات هیچ الزاماتی وجود ندارد. مراقب “مراکز لیزر” باشید و اطمینان حاصل کنید و بپرسید که فرد متخصص لیزر گواهی خود را از کجا دریافت کرده است. حتی اگر قرار است پزشک لیزر انجام دهد باید آموزش دیده باشد. “درمان لیزر در دانشگاه علوم پزشکی تدریس نمی‌شود، بنابراین پزشکانی که درمان لیزر انجام می‌دهند نیز نیاز به آموزش دارند”.

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ایمن است؟


آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ایمن است؟

اگرچه رفع موی زائد با لیزر ممکن است کمی خطرناک به نظر برسد، اما در حقیقت استفاده از لیزر برای زیر بغل کاملا ایمن است. لیزر تاثیر نسبتا ملایمی روی پوست شما می‌گذارد، و در طول عمل یا بعد از آن درد کمی وجود دارد. از آنجا که زیر بغل ناحیه‌ی کوچکی است، درمان معمولا کمتر از ۱۰ دقیقه طول می‌کشد – به همین دلیل است که برخی از مردم ابتدا پیشنهاد می‌کنند که قبل از نواحی بزرگتر پوست موهای زیر بغل خود را لیزر کنند. لیزر فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد تا از رشد مجدد آن در آینده جلوگیری کند. با این حال، لیزر فقط می‌تواند روی موهایی تاثیر بگذارد که در مرحله رشد هستند ، بنابراین مراجعه مجدد برای رفع تمام موها در ناحیه هدف ضروری است. اگر چه لیزر موهای زیر بغل ایمن و موثر است، اما برخی عوارض جانبی هم دارد. ممکن است شما احساس قرمزی، تورم یا آفتاب سوختگی در ناحیه تحت درمان داته باشید. موهای تیره به درمان لیزر بهتر واکنش نشان می‌دهند زیرا لیزر به ملانین جذب می‌شود. ممکن است درمان موهای زائد با لیزر برای فردی که پوست قرمز، موهای بور و خاکستری دارد موثر نباشد. این درمان با استفاده از لیزر زیبایی انجام می‌شود که برای هر نوع پوست و مو قابل تنظیم است . لیزر پرتوهای متمرکز نور را به سمت رنگدانه در فولیکول مو هدایت می‌کند. این باعث می شود که فولیکول مو در ریشه از بین برود، و مانع از بازگشت مجدد آنها می‌شود.

آیا لیزر موهای زائد را می‌توان در حین بارداری انجام داد؟


این روش در دوران بارداری توصیه نمی‌شود. در درجه اول به دلیل این واقعیت است که هیچ یک از تحقیقات انسانی ایمنی درمان موهای زائد با لیزر را در دوران بارداری اثبات نکرده است. ممکن است شما بخواهید موهای اضافی که در دوران بارداری رشد کرده است را با لیزر درمان کنید. نواحی عادی مثل سینه‌ها و شکم که افزایش رشد مو داشته‌اند. با این حال، در اغلب موارد، این موها خودشان می‌ریزند، بنابراین اگر شما صبر کنید تا بارداری شما به پایان برسد، ممکن است نیازی به درمانهای پزشکی نداشته باشید. اگر باردار هستید و به دنبال لیزر موهای زائد هستید، تا بعد از زایمان منتظر بمانید. احتمالا پزشک شما توصیه می‌کند چندین هفته صبر کنید.

آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان می‌شود؟


این دروغ است که لیزر موهای زائد باعث سرطان می‌شود. در واقع، این روش گاهی اوقات برای درمان انواع خاصی از ضایعات قبل از سرطان استفاده می‌شود. لیزرهای مختلف برای درمان آسیبهای ناشی از آفتاب و چین و چروک استفاده می‌شود. لیزرهایی که برای رفع موهای زائد یا سایر کارهای پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای انرژی تابشی کمتری هستند. علاوه بر این، حداقل میزان انرژی برای سطح پوست نیاز است. بنابراین، آنها خطر ابتلا به سرطان را ندارند.

قبل از جلسه لیزر زیر نور آفتاب قرار نگیرید

اگر به طور دقیق بگوییم تا چهار هفته قبل از عمل زیر نور آفتاب نروید. در صورت بروز آفتاب سوختگی یا حتی برنزه شدن پوست نمی‌توانید این درمان را انجام دهید. اگرعاشق طبیعت و بیرون رفتن هستید، بهترین زمان برای شروع لیزر پاییز یا زمستان است تا در تابستان پوست تمیز و بدون مو داشته باشند.

برای اینکه بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد دریافت کنید


برای اینکه بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد دریافت کنید

شما باید موی ناحیه‌ای که لیزر می‌کنید را بتراشید

با موی نتراشیده به جلسه لیزر نروید. این روش مانند موم کردن نیست و نیازی نیست که موهای شما قبل از عمل لیزر رشد کرده باشند. البته باید توجه داشته باشید ، اگر شما به تازگی از موم استفاده کردید، نمی‌توانید برای لیزر اقدام کنید. به یاد داشته باشید: لیزر پیگمنت (رنگدانه) فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد، و در واقع فولیکول مو باید آنجا باشد تا این کار را انجام دهد. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که یک روز قبل از قرار ملاقاتتان موی آن ناحیه را بتراشید. اگر شما این کار را نکنید، پزشک شما به احتمال زیاد یک ریش تراش فراهم می‌کند تا بتوانید این کار را انجام دهید!

همچنین از تخت‌های مخصوص برنزه کردن، اسپری‌های برنزه، و یا لوسیون‌های برنزه خودداری کنید

نباید به هیچ وجه این مورد را نادیده بگیرید. اگر واقعا نمی‌توانید دست بردارید، برنامه شوی نتفلیکس بگذارید و برای مدتی در فضای داخل منزل بمانید!

 انجام تست حساسیت روی پوست شما در اولین جلسه

حقیقت ناراحت کننده این است که پوست همه به درمان لیزر زیبایی واکنش نشان نمی‌دهد. ممکن است مشکلات رنگدانه، تغییر رنگ و زخم‌ها برای برخی از انواع پوست پیش بیاید، به همین دلیل خیلی مهم است که اجازه دهید ابتدا پزشک تست حساسیت را برای شما انجام دهد.

 جلسه لیزر ممکن است از ۲۰ دقیقه تا یک ساعت طول بکشد

این مورد بستگی به ناحیه‌ای دارد که شما در حال درمان آن هستید. زیر بغل و بیکینی سریعتر درمان می‌شوند، اما نواحی دیگر مانند پاها یا پشت ممکن است کمی بیشترطول بکشد. اگر می‌خواهید نتایج را ببینید، باید ثابت قدم باشید. دلیل خوبی برای این مورد وجود دارد. فولیکولهای مو چرخه رشد خودشان را دارند. افرادی که بهترین نتایج را می‌گیرند، معمولا هر چهار تا شش هفته برای درمان می‌روند تا فولیکول‌های بیشتری از مو از بین بروند . این بازه زمانی اجازه می‌دهد تا شافت مرده مو خود به خود بریزد.

بعد از سه ماه باید نتایج چشمگیری را ببینید

درمان برخی از انواع مو و پوست کمی سخت‌تر است – اما غیر ممکن نیست. فولیکول موهای تیره معمولا برای درمان آسان است، زیرا لیزر رنگدانه مو را هدف قرار می‌دهد. به همین دلیل است که رنگدانه‌های خاکستری، سفید، بلوند و قرمز ممکن است مشکل ساز شوند. درمان تن‌های تیره‌تر سخت‌تر است، اما غیر ممکن نیست. با این حال، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید تا از تغییر رنگ رنگدانه جلوگیری شود.

درمان به خودی خود آرامش بخش نیست

هر بار که لیزر پرتو ساطع می‌کند، مثل زمانی است که یک کش لاستیکی به پوست شما برخورد کند. خیلی ترغیب کننده است, درسته؟ اما نتیجه‌ای که در طولانی مدت می‌گیرید ارزش نیم ساعت درد کشیدن را دارد.

بعد از درمان از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید

کرم‌های ضد آفتاب همیشه باید بهترین دوست شما باشند، اما پس از درمان لیزر حتما از آن استفاده کنید. پوست شما پس از لیزر حساس می‌شود – حتی اگر شما آن را احساس نکنید – و شما تا آنجا که ممکن است از آن مراقبت کنید.

پس از درمان لیزر از موم کردن و یا کندن موی خود اجتناب کنید

به طور کل تراشیدن خوب است، اما موچین را کنار بگذارید. کندن فولیکول‌های مو بعد از لیزر مانع از روند درمان می‌شود. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید باید صبرکنید موهای زائد خودشان بریزند.

از عطر، دئودورانت و دوش آب داغ اجتناب کنید

فقط برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از درمان، برای هفته اول دوش آب ولرم بگیرید. پس از آن، وارد دوران طلایی می‌شوید.

بنابراین،آیا لیزر موهای زائد حقیقتا امن است؟

 

بنابراین،آیا لیزر موهای زائد حقیقتا امن است؟

اگر لیزر درمانی در مطب متخصص پوست و مو مجاز انجام شود ایمن و موثر است. باعث کاهش مو به طور دائم می‌شود و امن، سریع و موثر است.

سوالات متداول


چه سنی برای انجام لیزر موهای زائد مناسب است؟

در حقیقت هیچ محدودیت سنی وجود ندارد، اما برای کودکان نو پا اصلا انجام نمی‌شود. افراد جوانی که در حال  رشد هستند و موهای آنها در حال افزایش است برای حفظ نتیجه بهتر باید جلسات لیزر درمانی را ادامه بدهند. در حال حاضر کودکان کمتر از ۱۳سال تحت درمان قرار نمی‌گیرند. افراد مسن‌تر هم به دلیل موهای سفیدی که دارند واکنش خوبی به لیزر نشان نمی‌دهند.

آیا درد دارد؟

مردم درد لیزر را شبیه برخورد یک کش لاستیکی روی پوست می‌دانند. در مقایسه با اپیلاسیون با موم درمان با لیزر درد بسیار کمتری دارد. تحمل درد برای هر کسی متفاوت است. اگر برای شما غیر قابل تحمل باشد، پزشک یک کرم بیحس کننده برای پوست تجویز می‌کند.

من پوست تیره‌ای دارم اما از تراشیدن و جوشها و موهای درون پوستی خسته شده‌ام . آیا لیزر درمانی برای من موثر است؟ و برای پوست من خطر ندارد؟

بله. هر مرکز دارای دو دستگاه لیزر مجزا است: یکی برای پوست روشن، و یکی برای پوست تیره‌تر است. مهم نیست که چقدر پوست شما تیره است، لیزر دارای استاندارد طلایی برای درمان موهای زائد روی پوست‌های تیره‌تر است. طول موج بلندتر آن به راحتی از پوست عبور می‌کند و ملانین را در ساقه مو هدف قرار می‌دهد ، فولیکول موهای زائد را از بین می‌برد. شما عاشق نتایج به دست آمده خواهید شد.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *