instagram
telegram
phone

سوالات متداول لیزر موهای زائد:پرسش راجع به اثر لیزر روی انواع مو

درمان سوختگی پوست با توجه به شناسایی نوع و درجه آن (سطحی و عمقی)
۳۱ خرداد ۱۳۹۷
سوالات رایج کاشت مو: دانستنی ها راجع به کاشت و رشد مجدد مو
۱۱ تیر ۱۳۹۷

سوالات متداول لیزر موهای زائد:پرسش راجع به اثر لیزر روی انواع مو

لیزر
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

لیزر

در لیزر موهای زائد، پرتوهای لیزر به یک مجموعه از فولیکول‌های مو ارسال می‌شوند تا بدون آسیب رساندن به پوست نواحی مجاور با قدرت خود به تخریب ریشه مو بپردازند. پرتوهای لیزر با هدف قرار دادن ملانین (ماده ای که در رنگ پوست و مو نقش دارد) فولیکول‌های مو را پیدا می‌کنند. باید به خاطر داشته باشید که لیزر موهای زائد نمی‌تواند به افرادی که موی آنها قرمز، سفید، خاکستری یا بلوند روشن است کمک کند.

اگر به دنبال راهی برای حذف موثر و بدون درد موهای زائد خود هستید، به ما مراجعه کنید. پزشکان کلینیک سیب سرخ با بهره‌گیری از لیزر پیشرفته آلکس آمریکا امکان حذف موهای زائد شما را به صورت دائمی فراهم می‌کنند. لیزر آلکس آمریکا یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر دنیا می‌باشد که دارای مجوز FDA است. این دستگاه سریع‌ترین دستگاه لیزر بوده و مجهز به قوی‌ترین دستگاه‌های خنک‌کننده می‌باشد. لیزر الکساندریت برای انواع پوست و مو ازجمله پوست‌های تیره و روشن و موهای ضخیم و نازک بهترین کارایی را دارد، به این دلیل در نژاد ایرانی استفاده از این دستگاه بسیار مناسب است. علاوه بر این، کلینیک سیب سرخ مناسب‌ترین قیمت‌ها را برای لیزر موهای زائد به مشتریان خود ارائه می کند. به این ترتیب کلینیک سیب سرخ یک انتخاب موثر و با هزینه مناسب برای رفع موهای زائد با لیزر در اختیار بیماران قرار می دهد که دستیابی به نتایج دائمی در رابطه با لیزر موهای زائد بدن را برای بیماران متقاضی تضمین می نماید

فهرست مطالب

 آیا لیزر می‌تواند به صورت دائمی موهای زائد را برطرف کند؟


برخلاف ادعای برخی از افرادی که با فناوری لیزر آشنایی ندارند، در صورتی که لیزر موهای زائد به درستی انجام شود می‌‌تواند در اکثر افرادی که متقاضی درمان هستند نتایج مثبتی را ایجاد کند. افرادی که موهای آنها بلوند روشن، سفید، خاکستری یا قرمز است به درمان با لیزر پاسخ نخواهند داد. فناوری جدید لیزر می‌‌تواند در انواع پوست‌ها، در زنان و مردان و همه نقاط بدن به غیر از اطراف چشم‌ها به صورت دائمی‌( ۸۰ تا ۹۰ درصدی) به رفع موهای زائد بپردازد. در برخی از بیماران موهای زائد به صورت صد درصد برطرف می‌‌شوند و در برخی دیگر فقط چند تار موی نازک باقی می‌ماند. تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان بر اساس فاکتورهای متعددی از قبیل سن، نوع پوست، تعداد موها، رنگ موها، بافت مو، سطح هورمون‌ها و مواردی از این قبیل در افراد مختلف متفاوت است.

 آیا داروها می‌‌توانند بر رفع موهای زائد توسط لیزر تاثیر بگذارند؟


اگر قصد دارید موهای خود را لیزر کنید باید چند نکته را به خاطر بسپارید. آیا شما از داروی آکوتان استفاده می‌کنید باید حداقل ۱۲ ماه قبل از شروع لیزر درمانی مصرف آن را قطع کنید. این دارو باعث می‌‌شود پوست شما نسبت به نور حساسیت بسیار زیادی پیدا کند و لیزر درمانی شما را در معرض خطر سوختگی و تاول قرار می‌دهد بنابراین باید به این نکته توجه کنید. اگر حداقل ۱۲ ماه از آخرین باری که آکوتان مصرف کرده‌اید می‌گذرد می‌‌توانید از لیزر درمانی بهره بگیرید. مصرف برخی از آنتی بیوتیک‌ها باعث می‌شود که پوست شما نسبت به نوع بسیار حساس باشد بنابراین اگر شما از آنتی بیوتیک استفاده می‌‌کنید یا به تازگی مصرف آنتی بیوتیک را شروع کرده‌اید پزشک از شما می‌خواهد تا زمانی که دارو از بدن خارج می‌شود صبر کنید. به طور کلی در صورتی که ۷ تا ۱۰ روز از مصرف آخرین دز دارو گذشته باشد شما می‌توانید از فناوری لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده کنید. انجام لیزر درمانی در حین مصرف داروهای آنتی بیوتیک ریسک سوختگی پوست و ایجاد تاول را افزایش می‌‌دهد. اگر شما باردار هستید یا قصد بارداری دارید متقاضی مناسبی برای لیزر موهای زائد خود نیستید زیرا در دوران بارداری سطح هورمون‌های شما تغییر می‌کند و برخی از زنان در این دوران دچار رشد بیش از حد مو می‌شوند. بهترین کار این است که از دوران بارداری خود لذت ببرید و منتظر بمانید تا نوزاد شما متولد شود و هورمون‌های شما در سطح متعادل قرار بگیرند سپس به پزشک مراجعه کنید.

 آیا شیو کردن یا موم انداختن می‌‌تواند بر رفع موهای زائد توسط لیزر تاثیر بگذارد؟


شیو

 شما می‌توانید در فواصل بین جلسات درمانی موهای بدن خود را شیو کنید اما مجاز به استفاده از موم یا کندن آنها نیستید. پزشک برای انتقال گرما به فولیکول به مو نیاز دارد و هنگامی‌که شما موهای بدن خود را با استفاده از موم یا هر وسیله دیگری بر می‌دارید در واقع وسیله انتقال گرما به فولیکول را ازبین می‌برید. بدون انتقال گرما امکان از بین بردن فولیکول وجود ندارد. بنابراین برای رفع موهای زائد خود فقط آنها را شیو کنید و برای درمان با لیزر آماده باشید. اگر موهای زائد خود را با موم برداشته‌اید باید با پزشک خود تماس بگیرید و قرار ملاقات را به تعویق بیندازید تا زمان لازم برای رشد موها فراهم شود و پزشک بتواند محل بیرون آمدن موها از پوست را مشاهده کند. اگر قصد انجام لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی را دارید و نمی‌خواهید همه موهای این ناحیه را برطرف کنید فقط قسمتی که می‌خواهید لیزر شود را شیو کنید. در این حالت پزشک دقیقا می‌داند که شما چه چیزی می‌‌خواهید. در پایان، اگر سوالی دارید که هنوز پاسخ داده نشده است در اولین مراجعه به پزشک سوالات خود را مطرح کنید تا جای هیچ گونه پرسشی باقی نماند.

 آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟


 اکثر بیماران ادعا می‌‌کنند که لیزر موهای زائد شبیه ضربه ناشی از برخورد کش با پوست است. برخی دیگر از بیماران ادعا می‌‌کند که لیزر موهای زائد بر اساس موضع تحت درمان باعث قلقلک آنها می‌شود. به طور کلی اگر لیزر درمانی با درد و ناراحتی همراه باشد فقط محدود به زمانی است که تحت درمان قرار دارید و پس از اتمام درمان هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت. اکثر بیماران می‌‌گویند دردی که پس از اتمام درمان در موضع مورد نظر احساس می‌کنند شبیه آفتاب سوختگی خفیف است.

 هر جلسه درمانی چقدر طول می‌کشد؟


جلسه درمانی

 طول هر جلسه درمانی به وسعت موضع تحت درمان بستگی دارد. به عنوان مثال لیزر ناحیه زیر بغل برای هر دو بازو حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موفقیت ‌آمیز موهای زائد به عوامل متعددی بستگی دارد. موهای ضخیم در مقایسه با موهای نازک و موهای تیره در مقایسه با موهای روشن بهتر و سریع‌تر به لیزر درمانی پاسخ می‌دهند. به طور کلی لیزر درمانی می‌تواند در ۶ جلسه حدود ۷۵ تا ۸۵ درصد از موهای زائد را برطرف کند. به عنوان مثال موهای زائد پا ضخیم و تیره هستند. موهای پا، زیر بغل و بیکینی در مردان و زنان به بهترین و سریع ترین حالت ممکن به لیزر درمانی پاسخ می‌دهند. رفع موهای زائد کمر مردان و صورت زنان کمی چالش برانگیز است و به جلسات درمانی بیشتر نیاز دارد. البته به خاطر داشته باشید که نتایج حاصل از درمان در افراد مختلف متفاوت است در برخی از افراد نسبت به سایرین به سرعت به لیزر درمانی پاسخ می‌دهند.

 فاصله زمانی بین جلسات لیزر درمانی چقدر است؟


فاصله

 به طور متوسط فاصله زمانی بین دو جلسه درمانی حدود ۴ تا ۸ هفته است. این فاصله زمانی به موها کمک می‌کند که وارد مرحله رشد شوند تا نتایج حاصل از لیزر آنها رضایت بخش باشد. پزشک در اولین جلسه مشاوره برنامه درمانی شما را مشخص می‌کند و اطلاعات لازم را در خصوص نحوه مراقبت از نقاط تحت درمان و جلسات مراجعه در اختیار شما قرار می‌دهد.

 چگونه می‌توان از موثر بودن لیزر موهای زائد اطمینان حاصل کرد؟


 شما می‌توانید پس از اولین جلسه به سرعت شاهد نتایج حاصل از درمان باشید به این ترتیب از تعداد موها کاسته می‌شود و موها نازک تر و ضعیف‌تر خواهند شد. پوست لطیف‌تر می‌شود و منافذ آن کمتر قابل مشاهده خواهد بود پس از اتمام همه جلسات درمانی شما می‌توانید شاهد نتایج موفقیت آمیز درمان باشید.

 در فواصل بین جلسات درمانی ظاهر پوست چگونه خواهد بود؟


 در فواصل بین جلسات درمانی بخش قابل توجهی از موهایی که با چشم دیده می‌شوند از بین می‌روند و موهای باقیمانده نیز حدودا طی مدت دو هفته از بین می‌روند. بر اساس موضعی که تحت درمان قرار می‌‌گیرد پوست به مدت ۴ تا ۶ هفته تمی‌ز و نرم خواهد بود سپس به تدریج موهای بسیار ریز شروع به رشد می‌‌کنند. تکرار جلسات درمانی باعث می‌شود که موهای ریز باقی مانده نیز از بین بروند. باید در این فاصله زمانی موها را به حال خود رها کرده و از موم انداختن یا کندن آن‌ها خودداری کنید اما در صورت لزوم می‌‌توانید آنها را شیو کنید.

 آیا همه افراد می‌‌توانند متقاضی درمان با لیزر باشند؟


 افرادی که موهای آن‌ها سفی،د خاکستری، بلوند یا قرمز روشن است نمی‌توانند متقاضی مناسبی برای درمان با لیزر باشند. همچنین مصرف برخی از داروها از قبیل آکوتان یا سایر داروهایی که باعث افزایش حساسیت پوست به نور می‌شوند از مواردی هستند که امکان درمان با لیزر را رد می‌کنند. افرادی که زیر ۱۵ سال سن دارند، زنان باردار، افراد مبتلا به سرطان پوست یا افرادی که زخم باز دارند نمی‌توانند تحت درمان با لیزر قرار بگیرند. پزشک در جلسه اول مشاوره همه این موارد را بررسی می‌کند و به سوالات احتمالی شما پاسخ می‌دهد.

 خطرات و عوارض جانبی لیزر درمانی شامل چه مواردی است؟


  فورا پس از اتمام درمان شما شاهد قرمزی و تورم پوست خود خواهید بود که به این وضعیت تورم و ادم فولیکول گفته می‌شود و پوست شما حالت پوست مرغی پیدا خواهد کرد و سوزش خفیف پوست شبیه حالت آفتاب سوختگی است. این حالت معمولاً طی مدت چند دقیقه تا چند ساعت برطرف می‌شود. در صورتی که شما به یک پزشک با تجربه و با مهارت مراجعه کنید لیزر موهای زائد هیچ گونه آسیبی به پوست شما وارد نخواهد کرد. تعداد زیادی از بیماران شاغل در فاصله زمانی مخصوص ناهار برای لیزر درمانی به پزشک مراجعه می‌کنند و بدون بروز هیچ گونه مشکلی به محل کار خود برمی‌گردند.

 طول درمان در افرادی که پوست آنها سفید و موهای بدن‌شان تیره است چقدر است؟


 به طور کلی همه بیماران به چندین جلسه درمانی نیاز دارند تا نتایج مورد انتظار آن‌ها به دست بیاید، به همین دلیل میزان تاثیرگذاری لیزر درمانی در شرایطی که موها در مرحله رشد قرار دارند بیشتر است. معمولا موها در مراحل مختلف رشد می‌کنند اما همه آنها به صورت یکسان در مرحله آناژن قرار ندارند. افرادی که پوست آن‌ها سفید و موی بدن‌شان تیره است بهترین متقاضیان برای درمان با لیزر خواهند بود.

 آیا می‌توان به جای رفع کامل موهای زائد از تراکم آنها کاست و موها را نازک تر کرد؟


 پاسخ این سوال مثبت است. پزشک بر اساس درخواست و انتظارات شما به لیزر موهای بدنتان می‌پردازد. شما می‌توانید از پزشک بخواهید که از تراکم موهای شما بکاهد یا آن‌ها را نازک تر کند.

 آیا لیزر درمانی می‌تواند به رفع موهای غیرعادی صورت، پا، ناحیه بیکینی، کمر و سایر نقاط بدن کمک کند؟


 پاسخ این سوال مثبت است. شما می‌توانید پس از اولین جلسه درمان شاهد رفع اکثر موهای بدن خود باشید. شما می‌توانید بر اساس شدت و میزان بافت اسکار ناشی از رویش موها به داخل پوست شاهد بهبود ظاهر پوست خود باشید. به تدریج جای آنها کوچک‌تر می‌شود، پوست نرمتر می‌شود و رنگ پوست روشن‌تر خواهد شد.

 هزینه رفع موهای زائد با لیزر چقدر است؟


 هزینه رفع موهای زائد بر اساس وسعت موضع تحت درمان متفاوت است.

کپی فقط با ذکر لینک و منبع بلامانع است.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *