instagram
telegram
phone

سوالات رایج کاشت مو: دانستنی ها راجع به کاشت و رشد مجدد مو

لیزر
سوالات متداول لیزر موهای زائد:پرسش راجع به اثر لیزر روی انواع مو
۳ تیر ۱۳۹۷
نکات ساده و کلیدی برای درمان موخوره مو
۲۸ تیر ۱۳۹۷

سوالات رایج کاشت مو: دانستنی ها راجع به کاشت و رشد مجدد مو

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

کاشت مو

کاشت مو در واقع روشی است که در طی آن فولیکول‌های مقاوم به تاسی از پشت سر استخراج و به نواحی تاس و بدون مو در بالای سر منتقل می‌شوند. از آن‌جایی که فولیکول‌های مو پشت سر به هر قسمتی از سر که پیوند شوند از لحاظ ژنتیکی نسبت به تاسی مقاوم هستند این نوع درمان می‌تواند با نتیجه دائمی و ماندگار توام باشد.

خوشبختانه بیشتر آقایان و خانم‌هایی که از تاسی سر یا نازک شدن تارهای موهای خود رنج می‌برند متقاضیان خوبی برای کاشت مو هستند. اما قبل از اقدام به کاشت مو عوامل متعددی وجود دارد که پزشکان باید در نظر بگیرند:
• سن
• سفتی پوست سر
• سلامت عمومی
• رنگ و بافت مو
کلینیک سیب سرخ با بهره گیری از جدیدتریت روش ها به شما در رفع مشکل کم مویی کمک خواهد کرد برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

فهرست مطالب

سوالات متداول کاشت مو


سوالات متداول

آیا نتایج کاشت موهای من کاملا طبیعی به‌نظر خواهد رسید ؟

اگر کاشت مو به درستی انجام شود کاملا طبیعی به نظر خواهد رسید به‌طوری که حتی آرایشگر هم متوجه نخواهد شد که بیمار پیوند مو انجام داده است . اما نکته اینجانست: از آن‌جایی که مهارت‌ها و تکنیک‌های جراحان در کاشت مو کاملا متفاوت است درنتیجه نتایج درمان آن‌ها نیز متفاوت است. بنابراین برای اطمینان از دستیابی به نتایج کاملا طبیعی توصیه می‌کنیم روش کاشت صحیح و مطب مناسبی را انتخاب کنید. ما به بیشتر بیماران خود ” کاشت مو به روش FUT یا به‌عبارتی کاشت واحد فولیکولی مو ” را توصیه می‌کنیم.

آیا بعد از کاشت مو زخمی روی سر من به جای خواهد ماند؟

بیماران با انتخاب روش کاشت FUE ( لینک به کاشت موی fue) می‌توانند از بروز هر گونه جای زخم ناشی از کاشت پیشگیری کنند. در روش FUT  یک جای زخم نواری شکل در محل استخراج گرافت‌ها باقی خواهد ‌ماند. در روش fue بلافاصله بعد از استخراج گرافت‌ها و پیوند آن به نواحی تاس سر نقاط قرمز رنگی در پوست سر مشاهده خواهد شد. البته این نقاط بعد از چند روز از بین رفته و بعد از آن هیچ گونه  جای زخمی مشاهده نخواهد شد. روش کاشت موی fut برای بیمارانی که موهای بلند دارند مناسب است چراکه موهای بلند باعث می‌شود اسکارها  دیده نشوند. اما این روش برای افرادی که موهای کوتاه دارند و یا دوست دارند موهای خود را اصلاح کنند مناسب نیست.

روش FUE چیست و چه تفاوتی با روش‌های دیگر دارد ؟

کاشت موی fue یا به عبارتی روش استخراج واحد فولیکولی مو تکنیکی است که در طی آن واحدهای فولیکول مو به‌صورت مجزا و با کمک ابزار جراحی خاص  از نواحی اهداکننده در پوست سر بیمار استخراج می‌شوند. روش‌های نواری، جراحی نواری واحدهای فولیکولی (fuss)  یا کاشت واحد فولیکولی (fit)  که در کلینیک‌های دیگر انجام می‌شوند همگی از طریق برداشت نواری پوست سر انجام می‌شوند. در این روش برای ایجاد شکاف در پوست سر از چاقوی جراحی استفاده می‌شود و در نهایت محل جراحی بخیه می‌شود. نتیجه روش کاشت نواری این است که یک اسکار بزرگ افقی شکل در وسط پشت سر بیمار مشاهده می‌شود.

آیا در طول کاشت و بعد از آن دردی را احساس خواهم کرد؟

الزاما خیر. هر روش جراحی با ناراحتی وعوارض همراه است. این عوارض می‌تواند حتی حس زق زق ناشی از بیهوشی باشد. بیشتر بیماران در حین کاشت مو و یا حتی چند روز بعد از آن ناراحتی یا درد زیادی را حس نمی‌کنند. استخراج و کاشت مجدد گرافت‌ها چند ساعت طول می‌کشد. بیشتر بیماران در طول این زمان با تماشای تلویزیون خود را آرام می‌کنند. برخی به‌قدری احساس راحتی می‌کنند که حتی در حین انجام کاشت به خواب می‌روند.

آیا کاشت مو به رشد موهای جدید کمک می‌کند؟

رشد مو

متاسفانه نه. کار جراح در کاشت مو این است که موهای اطراف پوست سر را توزیع می‌کند یا به عبارتی موها را از قسمت کناره و پشت سر که پر از مو است برداشته و به نواحی کم پشت پیوند می‌زند. همه مردان هر چقدر هم که تاس باشند در اطراف پشت و کناره‌های سر خود به شکل نعل اسب موهایی دارند که دائمی هستند. معمولا از این نواحی، برای استخراج مو استفاده می‌شود. خوبی  کاشت مو این است که هر یک از موهای پیوند شده در نواحی تاس سر همیشگی هستند و تا آخر عمر روی سر بیمار خواهند ماند.

آیا ریزش موهای طبیعی من بعد از کاشت مو ادامه خواهد داشت؟

از آن‌جایی که ریزش مو یک فرایند دائمی است بنابراین پاسخ این سوال  مثبت است. درحقیقت بعد از کاشت مو این احتمال وجود دارد که بیشتر موهای طبیعی شما بریزند. با این‌که، موهای پیوند شده همیشگی هستند اما ممکن است موهای طبیعی بیمار شروع به ریزش کنند خصوصا اگر مصرف داروهای ریزش مو نظیر فیناستراید قطع شود. یکی از دلایل این‌که پزشکان کاشت مو را در مردان کمتر از ۲۵ سال انجام نمی‌دهند همین امر است. مردانی که موهایشان در اواخر نوجوانی یا اوایل ۲۰ سالگی شروع به ریزش می‌کند بیشتر در معرض تاسی هستند. تا زمانی‌که الگوی ریزش مو مشخص نشده بهتر است از کاشت مو خودداری کرد.

چقدر طول خواهد کشید تا بعد از کاشت مو متوجه تفاوت در ظاهر خود شوم ؟

تمام بیمارانی که کاشت مو انجام دادند باید بدانند که بلافاصله بعد از عمل نمی‌توانند شاهد نتایج مثبت باشند. در روزهای اول، موهای کاشته شده شروع به ریختن می‌کنند. این مورد کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. نکته مهم این است که ریشه‌های جدید در پوست سر قرار دارند. با گذشت زمان، موهای جدید دوباره شروع به رشد می‌کنند و تقریبا ۳ ماه بعد از عمل بیشتر بیماران متوجه تفاوت خواهند شد. تقریبا ۹ ماه تا ۱ سال طول می‌کشد تا تاثیرات کامل کاشت مو خود را نشان دهند.

چه مدت نباید کار کنم ؟

مدت

توصیه می‌کنیم ۱ هفته کار نکنید. درمان تمام بیماران تقریبا ظرف ۱ روز از صبح تا بعد از ظهر به‌طور کامل انجام می‌شود. بعد از آن باید منتظر رشد مجدد موهای جدید بود. از آن‌جایی که بعد از جراحی ممکن است بیماران تعادل نداشته باشند توصیه می‌کنیم بعد از ترخیص از رانندگی خودداری کنند. اقدامات احتیاطی دیگری که باید درنظر بگیرند این است که به مدت چند روز بعد از کاشت مو باید به حالت صاف بخوابند تا پیوندهای جدید مو از جای خود کنده نشوند. بیماران باید پیراهن‌های جلو دکمه‌دار بپوشند چراکه درآوردن تی شرت یا لباس‌های جلو بسته ممکن است به پیوندهایی که در پوست سر هستند آسیب برساند. توصیه می‌کنیم به مدت ۱ هفته از انجام فعالیت‌های شدید نظیر بدنسازی خودداری کنید. بعد از۱ هفته ممکن است اسکار خفیفی مشاهد شود. بعد از این دوره بیشتر بیماران می‌توانند به کار و زندگی عادی خود ادامه دهند.

آیا بیشتر از ۱ بار باید کاشت مو انجام دهم؟

یکبار کاشت مو برای بیشتر بیماران کافی است مگر این‌که تاسی سر آن‌ها تقریبا پیشرفته باشد. اگر تاسی سر زیاد باشد روش کاشت مو را توصیه نمی‌کنیم چون در این حالت موی کافی برای پوشش نواحی تاس سر وجود ندارد. شاید کاشت مو برای افرادی نظیر پرنس ویلیام که خیلی کم مو است دیر شده باشد. برخی از بیماران خصوصا افرادی که داروی ریزش مو مصرف نمی‌کنند  باید بیشتر از ۱ بار کاشت مو انجام دهند.

مهمترین نکته‌ای که باید در کاشت مو درنظر گرفت چیست ؟

نکته بسیار ساده انتخاب جراح است. تحقیق کنید و بهترین جراح را انتخاب کنید. بررسی کنید که آیا جراح شما عضو انجمن بین المللی جراحی ترمیم مو است یا خیر، آیا بیماران اخیرا از کار او رضایت داشتند یا خیر. اگر بیماران مشهور از  کار جراح راضی نباشند این می‌تواند نشانه خوبی باشد. افراد ثروتمند و معروف جراحان خود را با دقت انتخاب می‌کنند. اگر قصد دارید برای جراحی به کشور خارجی مانند ترکیه بروید بسیار مراقب باشید. صنعت کاشت مو غیرقابل کنترل است. این بدین معناست که اگر اتفاق یا اشتباهی رخ دهد امکان هیچ گونه شکایتی وجود ندارد.

آیا در هر سنی می‌توان کاشت مو را انجام داد ؟

سن شرایط مناسب بیمار برای کاشت مو را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. این امر بیشتر به میزان رشد موها در ناحیه اهداکننده ( معمولا پشت و کناره‌های سر) بستگی دارد.

اگر مشکلات پزشکی داشته باشم می‌توانم همچنان کاشت مو انجام دهم ؟

در مرحله اول باید با جراح و پزشک خود درباره مشکلات پزشکی که دارید مشورت کنید. اگر مشکلات شما قابل کنترل باشند  یا آسیبی به بدن شما نرسانند جراح کاشت مو را انجام خواهد داد. اما اگر به بیماری‌هایی مبتلا هستید که حتی قبل از کاشت مو نیز سلامتی شما را تهدید می‌کنند پزشک ممکن است توصیه دیگری داده و برای کنترل بیماری شما دارو تجویز نماید. هنگامی که بیماری تحت کنترل است مطمئنا می‌توان کاشت مو را انجام داد. کاشت مو با وجود بسیاری از بیماری‌ها نظیر تیروئید، لوپوس، پسوریازیس پوستی، دیابت و حتی بیماری قلبی با موفقیت انجام می‌شود.

اگر بخواهم کاشت مو انجام دهم می‌توانم به زندگی روزمره خود ادامه دهم ؟

جراحی پیوند مو یک روش کم تهاجمی است به‌طوری که فرد روز بعد از جراحی می‌تواند کار روزانه خود را انجام دهد. بعد از ۱ روز استراحت می‌توان به زندگی عادی بازگشت. رعایت دستورالعمل‌های بعد از جراحی از اهمیت فراونی برخوردار است.

در یک جلسه چه تعداد گرافت پیوند خواهند شد؟

این مورد معمولا به قسمتی از سر که قرار است با مو پوشیده شود یا بودجه‌ای که بیمار درنظر گرفته بستگی دارد. اگر قسمت بالا یا تاج سر حدودا ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ گرافت داشته باشد می‌توان کاشت مو را در عرض ۱ جلسه انجام داد.

آیا پیوندها نیاز به مراقبت بیشتری دارند ؟

موهای پیوند شده نه تنها خیلی شکننده نیستند بلکه محکم هستند و می‌توانند سریع رشد کنند. بافت و رشد پیوندها شبیه موهایی است که در تاج سر رشد می‌کنند. نحوه مراقبت موهای کاشت شده همانند موهای دیگر بدن است.

رشد موهای کاشت شده چقدر طول می‌کشد؟

طبق برآورد انجام شده، موهای پیوند شده ظرف ۶ تا ۹ ماه رشد می‌کنند. البته برخی مواقع این اتفاق خیلی سریع رخ می‌دهد و گاهی اوقات با توجه به فعالیت فولیکول مو طول می‌کشد.

شوک ریزش چیست ؟

شوک ریزش اصطلاحی است که به ریزش موقت موهای اطراف نواحی که کاشت انجام شده ( به عنوان مثال، موهای منطقه گیرنده یا تاس سر)  اشاره دارد. این پدیده موقت است و معمولا ناشی از فشار است. هنگام ایجاد برش‌هایی که برای کاشت موهای جدید انجام می‌شوند به فولیکول‌ها فشار وارد می‌شود. این موضوع دقیقا شبیه زمانی است که بازوی یک نفر زخمی می‌شود. در این شرایط موهای نواحی اطراف به‌طور موقت دچار ریزش می‌شوند. این موها سریع شروع به تولید موهای جدید می‌کنند و موها دوباره رشد می‌کنند.

میزان درد بعد از جراحی چقدر است ؟

روش کاشت موی fue اغلب بدون درد است. نواحی کاشت سریع التیام می‌یابد و خطرات عفونت بسیار کم است. تکنیک نواری معمولا دردناک است و دوره بهبود آن حداقل ۱ ماه طول می‌کشد. خطر ابتلا به عفونت در این روش بسیار بالا است.

مزایای انتخاب فولیکول‌ها چیست ؟

در این روش می‌توان فولیکول‌ها را یکی یکی انتخاب کرد. انتخاب فولیکول‌های لازم برای جایی که قرار است پیوند شوند اهمیت فراوانی دارد. در روش نواری، امکان انتخاب فولیکول‌ها وجود ندارد چراکه در این روش یک نوار کامل از پوست سر همراه با تعداد مشخصی از فولیکول‌ها تهیه می‌شود. در این تکنیک موهای کاشته شده با موهای منطقه دریافت کننده هرگز مطابقت ندارد.

آیا نتایج همیشگی هستند ؟

از آن‌جایی که موهای کاشته شده در نواحی تاس سر از لحاظ ژنتیکی نسبت به ریزش و تاسی مقاوم هستند درنتیجه در تمام مدت عمر به رشد خود ادامه می‌دهند درست همانطور که این موها در نواحی اهداکننده نسبت به تاسی مقاوم بودند.

آیا در طول جراحی هوشیار خواهم بود ؟

بله. در تمام مدت جراحی شما کاملا هوشیار هستید و می‌توانید تلویزیون و فیلم تماشا کنید یا به موسیقی گوش کنید. برخی بیماران دوست دارند آرام باشند و حتی چرت بزنند. تهیه گرافت‌ها از نواحی اهداکننده و پیوند آن‌ها به نواحی دریافت کننده و کاشت مو تحت بی‌حسی موضعی ( داروی بی حسی) انجام می‌شود.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است”
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *