instagram
telegram
phone

سؤالات رایج تزریق بوتاکس: پاسخ به پرسش‌های متداول بوتاکس رفع پیری

بوتاکس دیسپورت ۳۰۰- ۵۰۰؛عوارض و هزینه
۲۴ خرداد ۱۳۹۷
نگرانی ها و مراقبت های بهداشتی،محیطی،سبک زندگی بعد از کاشت مو
۳۰ خرداد ۱۳۹۷

سؤالات رایج تزریق بوتاکس: پاسخ به پرسش‌های متداول بوتاکس رفع پیری

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سؤالات رایج تزریق بوتاکس پاسخ به پرسش‌های متداول بوتاکس رفع پیری

بوتاکس یک روش درمانی زیبایی برای شل کردن عضلانی و کاهش خطوط و چین و چروک‌های روی صورت است. برخی چین و چروک‌ها و خطوط روی صورت به دلیل بیش فعالی عضلات ایجاد می‌شوند. بوتاکس عضلات را شل کرده و باعث می‌شود که انقباضات ناخواسته آنها کاهش یابد. اولین و مهم‌ترین نکته این که ممکن است شما از این که در تزریق و درمان با بوتاکس چه اتفاق می‌افتد شگفت‌زده شویید. بوتاکس زیبایی یک درمان تزریقی برای رفع چین و چروک‌های صورت شامل خط اخم عمیق، چین و چروک‌های پیشانی و چروک‌های اطراف چشم است. مواد تزریقی متنوعی در بازار وجود دارد که به کاهش خطوط و چین و چروک‌های پوست افراد پیر و جوان کمک می‌کند. ممکن است شما در مورد بوتاکس به عنوان یکی از روش‌های درمانی برای رفع چین و چروک‌های پوست مطالبی شنیده باشید اما قبل از تزریق آن مهم است که به برخی سؤالات پاسخ داده شود.

علت رشد زیاد استفاده از بوتاکس اولاً به دلیل توانایی آن در از بین بردن چین و چروک‌ها و خطوط پوست و همچنین مدریت تعریق شدید زیر بغل و میگرن و مزمن است. چین و چروک‌های پیشانی که به دلیل حرکات زیاد ابرو ایجاد می‌شوند نیز با کمک این روش درمانی به میزان چشمگیری برطرف می‌شوند. کلینیک سیب سرخ با بهره‌گیری از پزشکان متخصص و کادر مجرب و با استفاده از مواد مرغوب با تزریق بوتاکس در جهت رفع چروک‌های صورت به شما کمک می‌کند برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ ۲۲۷۷۸۰۰۰ – ۰۲۱  تماس فرمایید.

فهرست مطالب

 سؤالات رایج در مورد تزریق بوتاکس


 تزریق بوتاکس چیست؟

بوتاکس، انقباضات عضلانی را با مسدود کردن سیگنال‌های عصبی از بین می‌برد. برای تزریق بوتاکس از سوزن ریزی استفاده شده و در عضلات انتخاب شده تزریق می‌شود در نتیجه عضلات شل شده و ظاهر سطح پوست صاف می‌شود.

بوتاکس بیشتر برای درمان چه قسمت‌هایی تزریق می‌شود؟

چین و چروک‌های اطراف چشم‌ها که به عنوان چروک‌های پنجه کلاغی شناخته می‌شوند و خط اخم معمولاً قسمت‌هایی هستند که افراد برای تزریق بوتاکس انتخاب می‌کنند. خطوط عمیق روی پیشانی، خط لبخند و خطوط اطراف لب نیز از نقاطی هستند که معمولاً مورد تزریق بوتاکس قرار می‌گیرند.

چگونه باید برای تزریق بوتاکس آماده شد؟

چگونه باید برای تزریق بوتاکس آماده شد؟

قبل از انجام فرایند تزریق بوتاکس، شما باید به پزشک در مورد نحوه آماده شدن برای انجام فرایند صحبت کنید. یک هفته قبل از انجام این فرایند باید از کشیدن سیگار اجتناب کنید. از دو هفته قبل از تزریق بوتاکس باید مصرف آسپیرین و داروهای ضدالتهابی دیگر را قطع کنید. این اقدامات به کاهش کبودی‌های پس از تزریق کمک می‌کنند.

پس از تزریق بوتاکس، اثر حاصل از آن چه مدت باقی می‌ماند؟

اثر تزریق بوتاکس به مدت ۳ تا ۵ ماه باقی می‌ماند. پس از انجام فرایند، حرکات عضلات به تدریج به حالت اولیه بازمی‌گردد. زمانی که شما به طور منظم بوتاکس تزریق می‌کنید، عضلات شما یاد می‌گیرند که بیشتر شل شوند و اثر درمان طولانی‌تر می‌شود.

 عوارض جانبی ناشی از تزریق بوتاکس چیست؟

کبودی؛ شایع‌ترین عارضه جانبی پس از تزریق بوتاکس است که پس از چند هفته برطرف می‌شود. سر درد نیز به ندرت ممکن است اتفاق بیفتد اما ممکن است تا ۲ روز ادامه یابد. برخی بیماران ممکن است دچار افتادگی پلک شوند که پس از چند هفته برطرف می‌شود. این افتادگی زمانی برطرف می‌شود که اثر بوتاکس از بین برود. توجه داشته باشید که از مالش یا لمس ناحیه درمان شده تا ۱۲ ساعت پس از تزریق خودداری کنید. همچنین تا یک ساعت پس از انجام فرایند نباید دراز بکشید.

 مشاوره درمان با بوتاکس شامل چه مواردی می‌شود؟

همه جلسات مشاوره رایگان هستند و هیچ گونه تعهدی ایجاد نمی‌کنند. از شما خواسته می‌شود تا در مورد احساس خود در مورد قسمت مشکل دارد پوست صحبت کرده و سپس از شما خواسته می‌شود تا صورت خود را بکشید تا مشخص شود که کدام عضلات شما باعث ایجاد چین و چروک و خطوط شده‌اند. اگر شما تصمیم به انجام درمان صورت خود گرفتید عضلات هدف به وسیله یک مداد کم رنگ علامت گذری می‌شوند و تکنسین ما باید از صحت این علامت‌ها اطمینان داشته باشد. معمولاً درمان فقط چند دقیقه طول می‌کشد و از آنجا که برای تزریق از سوزن‌های ریزی استفاده می‌شود که به طور خیلی عمیق وارد پوست نمی‌شوند، این درمان برای بیشتر بیماران بدون درد یا همراه با ناراحتی‌های جزئی انجام می‌شود.

 پس از چه مدتی می‌توان نتایج حاصل از تزریق را مشاهده کرد؟

پس از چه مدتی می‌توان نتایج حاصل از تزریق را مشاهده کرد؟

 

۳ تا ۴ روز پس از درمان، خطوط و چین و چروک‌های مشاهده می‌شوند. به هر حال، نتایج حاصل از تزریق بوتاکس معمولاً ۱۰ تا ۱۴ روز پس از تزریق ملموس و قابل مشاهده می‌شوند. در مواردی که شما احساس می‌کنید که سطحی از حرکات هنوز باقی مانده است ما ۲ تا ۴ هفته پس از تزریق دوباره به طور رایگان تزریق را دران قسمت‌ها انجام می‌دهیم.

 اثر درمان چه مدت باقی می‌ماند؟

با این که واکنش هر بیمار نسبت به بوتاکس متفاوت است، عموماً اثر بوتاکس بین ۳ تا ۵ ماه باقی می‌ماند. بیشتر بیماران متوجه می‌شوند که اثر درمان از دو ماه بعد از تزریق به تدریج شروع به بازگشت می‌کند و خطوط و چین و چروک‌ها پس از چند هفته به حالت اولیه خود بازمی‌گردند.

 سه قسمتی که افراد بیشتر برای درمان آنها مراجعه می‌کنند کدام قسمت‌های صورت هستند؟

سه قسمتی از صورت که معمولاً افراد برای رفع چین و چروک‌های این قسمت‌ها به کلینیک مراجعهٔ کنند عبارتند از:

  • پیشانی
  • خط اخم (بین دو ابرو)
  • چروک دور چشم

به هر حال برای بیمارانی که تمایل به درمان این سه قسمت دارند ما از مقادیر کمی بوتاکس برای قسمت پایین صورت نیز استفاده می‌کنیم که به تعادل و بافت پوست صورت آنها کمک می‌کند. این کار بدون دریافت هزینه اضافی انجام می‌شود.

 لیفت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

لیفت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

 

بوتاکس را می‌توان برای لیفت ابرو نیز به کار برد. در این حالت عضلاتی که ابروها را پایین می‌کشند شل شده و باعث می‌شوند که عضلات بالا برنده راحت‌تر و آزادانه‌تر کار کنند. به هر حال، عموماً نمی‌توان لیفت ابرو را همراه با درمان چین و چروک‌های بیشانی انجام داد زیرا عضلات کار یکدیگر را خنثی می‌کنند.

کاربرد بوتاکس فقط به فرایندهای زیبایی محدود نمی‌شود. از این روش برای درمان مشکلات زیر نیز استفاده می‌شود:

تعریق زیاد در زیر بغل و میگرن مزمن. بوتاکس برای درمان اسپاسم‌های عضلانی شدید که عمدتاً در دیستونی گردن ایجاد می‌شود و اسپاسم‌های عضلانی شدید در اندام فوقانی مانند آرنج، مچ دست‌ها و انگشتان دستان و اندام‌های تحتانی مانند مچ پاها و انگشتان پاها ایجاد می‌شوند نیز کاربرد دارد.

 آیا تزریق بوتاکس زیبایی بر رنگ پوست نیز تأثیر می‌گذارد؟

مردان و زنان در نژادها مختلف با انواع مختلف پوست را می‌توان با استفاده از تزریق بوتاکس زیبایی تحت درمان قرار داد. از آنجا که بوتاکس فقط بر عضلات زیرین تأثیر می‌گذارد، نگرانی در مورد تأثیر آن بر رنگ و بافت پوست وجود ندارد.

 چه مقدار بوتاکس برای درمان نیاز است؟

میزان واحد مورد نیاز برای هر فرد متفاوت بوده و به قسمت‌هایی از صورت که قرار است تحت درمان قرار گیرند بستگی دارد. ما هر درمان را بر اساس نیازهای پوستی و نتایج مورد انتظار شما به طور سفارشی و اختصاصی انجام می‌دهیم. در اینجا به برخی مقادیر متداول مورد نیاز برای درمان قسمت‌های مختلف صورت اشاره می‌کنیم. قابل ذکر است که درمان متناسب با نیازهای شما انجام می‌شود بنابراین شما ممکن است به مقادیر بیشتر یا کمتری بوتاکس نیاز داشته باشید.

 مدت زمان مورد نیاز برای تزریق چقدر است؟

به طور متوسط، درمان حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و خود تزریق در مدت زمانی در حدود ۱۰ دقیقه انجام می‌شود. سپس شما حدود ۲ تا ۳ روز پس از تزریق می‌توانید نتایج را مشاهده کنید. نتایج کامل نیز ۷ تا ۱۴ روز پس از تزریق به طور ملموس مشخص می‌شود.

آیا من در صورت خود احساس گرفتگی یا خشک‌شدگی می‌کنم؟

در واقع این یک تصور غلط در مورد بوتاکس است. پس از درمان به وسیله بوتاکس زیبایی که توسط یک متخصص انجام شده باشد، ممکن است شما در صورت خود کمی احساس سفتی و همواری داشته باشید اما قطعاً شما می‌توانید تمام حالات خود را بدون هیچ مشکلی با صورت خود بیان کنید. عضلات صورت شما فلج نمی‌شوند.

 چه نوع چین و چروک‌هایی را می‌توان به کمک تزریق بوتاکس درمان کرد؟

چین و چروک‌ها به دلیل ترکیب برخی عوامل از جمله انقباض عضلانی و سفت شدن پوست در اثر استفاده مکرر از آن در طول سالیان متمادی، نازک شدن و نرم شدن پوست و لاغر شدن صورت ایجاد می‌شوند. با تزریق بوتاکس می‌توان چین و چروک‌هایی که به دلیل انقباض عضلانی و حرکات مکرر عضلات صورت ایجاد شده‌اند مانند چروک‌های دور چشم، خط اخم (که به آن “عدد ۱۱” بین ابروها هم گفته می‌شود) و خطوط روی پیشانی را کاهش داد.

آیا با تزریق بوتاکس می‌توان تمام علائم را درمان کرد؟

متأسفانه خیر، بوتاکس فقط می‌تواند با دردی که شما ممکن است تجربه کنید یا اسپاسم‌های عضلانی شما مقابله کند. تزریق بوتاکس به کاهش علائم کمکی نمی‌کند. به هر حال، تسکین درد می‌تواند کیفیت زندگی بیمار را بهبود بخشد بنابراین با این که ممکن است علائم دیگر هنوز وجود داشته باشند اما بیماران معمولاً پس از تزریق احساس بهتری داشته و به کیفیت زندگی آنها به میزان زیادی بهتر می‌شود.

 چه کسانی نمی‌توانند تحت تزریق بوتاکس قرار گیرند؟

موارد منع استفاده از بوتاکس زیبایی بسیار کم هستند. اگر شما باردار هستید یا به نوزادتان شیر می‌دهید یا به بیماری‌های مغز و اعصاب مبتلا هستید نباید تحت تزریق بوتاکس قرار گیرید. قبل از انجام درمان در جلسه مشاوره از بی‌خطر بودن تزریق بوتاکس برای خود مطمئن شوید.

 چگونه باید فهمید که باید از تزریق بوتاکس استفاده کرد یا از ژل‌های تزریقی؟

نتایج طبیعی زیبای درمان‌های زیبایی نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارند. تزریق بوتاکس باعث کاهش چین و چروک‌های دینامیکی که در طول سالیان متمادی و بر اثر حرکات عضلات شکل گرفته‌اند کمک می‌کند. روش‌های درمانی دیگر مانند تزریق ژل‌های پوستی ممکن است برای همان چین و چروک‌هایی که با تزریق بوتاکس تحت درمان نیز مؤثر باشد زیرا این مواد علل مشابه ایجاد این چین و چروک‌ها را برطرف نمی‌کنند. زمانی که در مورد جوانسازی صورت صحبت می‌شود، متخصص پوست و مو بهترین فرد برای انجام این کار است.

 آیا تزریق بوتاکس نیازی به بستری شدن یا دوران نقاهت و بهبودی دارد؟

بهبودی یا بستری شدن پس از درمان به وسیله بوتاکس به ندرت نیاز می‌شود. البته ممکن است کمی کبودی و تورم در ناحیه درمان شده ایجاد شود که طبیعی است. گفته می‌شود که این عوارض جانبی نسبتاً به سرعت از بین می‌روند و بیشتر بیماران می‌توانند پس از ترک مطب به امور روزمره خود مشغول شده و سر کار خود حاضر شوند.

 نتایج حاصل از تزریق بوتاکس چه مدت پس از تزریق مشاهده می‌شوند و اثر آنها چه مدت باقی می‌ماند؟

اثرات جوانسازی تزریق بوتاکس زیبایی ممکن است دو هفته پس از تزریق به طور کامل ملموس شود و غالباً اثران تا ۷ ماه باقی می‌ماند. برای حفظ نتایج مورد انتظار باید دران در فواصل زمانی معینی تجدید شود.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *