instagram
telegram
phone

زاویه دار کردن فک و صورت: جراحی و تزریق

میکرونیدلینگ با درماپن
۲۳ اسفند ۱۳۹۵
رفع چین و چروک و خطوط گردن
۱۷ تیر ۱۳۹۶

زاویه دار کردن فک و صورت: جراحی و تزریق

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

zfak

داشتن چهره‌ای زیباتر خواسته همگی ما است. هر زمان که به چهره فردی نگاه می‌کنیم، الگوی مثلثی شکل بین چشم‌ها، بینی، دهان و چانه در یک نظر به چشممان می‌آید. عدم تعادل صورت ناخودآگاه توجه ما را جلب می‌کند. اگر به دلیل کوتاه بودن چانه یا پهن بودن فک از شکل صورت خود راضی نیستید، شما نیز می‌توانید از متقاضیان عمل زیبایی پرطرفدار زاویه‌ دار کردن صورت باشید.

محبوبیت عمل زاویه‌ دار کردن صورت در سال‌های گذشته رو به فزونی گذاشته است. این درمان زیبایی با هدف وی (V) شکل کردن پایین صورت و زاویه دار کردن فک و صورت انجام می‌شود تا با جذاب‌تر شدن چهره اعتماد به نفس بیشتری نیز در فرد القاء شود. در این عمل خط فک با توجه به تناسب دیگر اجزاء چهره دستکاری می‌شود. زاویه‌ دار کردن صورت به روش‌های تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انجام جراحی زاویه‌دار کردن فک انجام می‌شود.

اگر فکر می‌کنید چانه برجسته یا مردانه‌‌ای دارید و خط فک زیبایی صورتتان را تحت‌الشعاع قرار داده است، متخصصین ما در کلینیک زیبایی سیب سرخ عمل زاویه‌دار کردن صورت را به شما پیشنهاد می‌دهند. در واقع این عمل زیبایی برای هر کسی که از شکل فک یا چانه خود رضایت ندارد، مناسب است و فقط مختص گروهی با یک شکل صورت خاص نیست. اگر می‌خواهید از مناسب بودن عمل زاویه‌دار کردن فک مطمئن شوید، متخصصین مجرب ما آماده ارائه مشاوره هستند. متخصصین کلینیک زیبایی سیب سرخ وضعیت چانه، فک و آناتومی کلی صورت را به دقت در جلسه مشاوره ارزیابی می‌کنند و سپس طرح درمانی مبتنی بر تزریق یا جراحی زیبایی را برای خوش‌فرم و وی شکل کردن صورت طراحی می‌کنند. نتیجه نهایی حالتی کاملاً طبیعی دارد و صورت را جذاب‌تر از پیش می‌کند.   برای آشنایی بیشتر با روش‌های درمانی زاویه‌دار کردن صورت در کلینیک می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۲۲۷۷۸۰۰۰  تماس حاصل فرمایید. همکاران ما درکلینیک آماده ارائه مشاوره یا رزرو نوبت برای شما هستند.

متقاضیان زاویه‌دار کردن صورت


اگر از شکل چانه و فک خود رضایت ندارید و فکر می‌کنید که این دو عضو حالت مردانه‌ای به چهره شما داده است، عمل زاویه‌دار و وی (V) شکل کردن صورت گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. متقاضیان این عمل باید از سلامت جسمی مناسبی برخوردار باشند و انتظار واقع‌بینانه از نتیجه درمان داشته باشند. عمل زاویه‌ دار کردن صورت چانه و خط فک را ملیح‌تر و زنانه‌تر می‌کند، ولی انتظار نداشته باشید که چهره‌تان از این رو به آن رو شود، شما هنوز خودتان هستید، فقط چانه و فکتان آن برجستگی ناخوشایند سابق را ندارد. متخصصین ما در جلسه مشاوره روند انجام عمل و نتایج احتمالی آن را به شما توضیح می‌دهند تا متوجه شوید که آیا این عمل خواسته شما را برآورده می‌کند یا خیر. عمل زاویه‌دار کردن صورت به افراد زیر نیز توصیه می‌شود:

  • افرادی که فک پهن با چانه‌ای تیز و نوک پهن دارند.
  • افرادی که فک پهن با چانه‌ای نوک تیز دارند.
  • اشخاصی که چانه‌شان اندکی بیش از حد معمول پهن است.
  • اشخاصی که چانه پهن و نوک تیز دارند.

روش‌های مختلف زاویه‌دار کردن صورت


 تزریق بوتاکس

zfak1

تزریق بوتاکس را می‌توان نوعی عمل گونه‌گذاری محسوب کرد که استخوان‌های گونه را برجسته می‌کند. خط فک قوی و چهارگوش حالتی مردانه به چهره می‌دهد و مورد پسند اکثر آقایان است، اما بانوان معمولاً می‌خواهند صورتی ظریف‌تر داشته باشند. زاویه دار کردن فک با تزریق بوتاکس نوعی عمل زیبایی است که در آن پهنای فک کاهش داده می‌شود تا حالت چهارگوش فک از بین برود و صورت شکل بیضی یا قلبی شکل زیباتری پیدا کند. بوتاکس در عضله مضغ (masseter)، عضله زیر استخوان گونه، تزریق می‌شود تا خط فک ظریف‌تر و باریک‌تر شود و انحناء جذاب استخوان گونه بدون تزریق ژل وضوح بیشتری پیدا کند. ناحیه تحت درمان زاویه‌ی خط فک در نزدیکی گوش است. فرد پس از تغییر شکل صورت از چهارگوش به بیضی، مهربان‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد.

عضله مضغ یا عضله مخصوص جویدن برخی بیماران بزرگ می‌شود تا پهنای صورت بیشتر شود. بوتاکس این عضله را به طور انتخابی به مرور ضعیف می‌کند تا به تدریج کوچک‌تر شود. زاویه دار کردن فک بدون جراحی با تزریق بوتاکس بهترین نتیجه را بر روی بیمارن جوان بیست تا چهل ساله‌ای به دست می‌دهد که هنوز مشکل شل شدن و افتادگی پوست پیدا نکرده‌اند. هر چه سن بالاتر برود، کوچک کردن این عضله باعث بیشتر شدن غبغب می‌شود، چرا که حجم عضلانی برای کشیده نگه داشتن پوست ضروری است. توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس فقط و فقط باید توسط متخصص انجام شود، چون تزریق بوتاکس در محل نامناسب باعث ضعیف شدن عضلات ناحیه لب می‌شود و زیبایی لبخند را خدشه‌دار می‌کند.

تزریق ژل

zfak3

ژل در چانه تزریق می‌شود تا صورت وی شکل به نظر برسد. صورت وی شکل یا زاویه‌دار به صورت ظریف‌تر و بیضی شکلی گفته می‌شود که انتهای آن زاویه‌دار است و در قسمت چانه باریک می‌شود. صورت زاویه‌دار حالت جوان‌تر، جذاب‌تر و زنانه‌تری به چهره می‌دهد. تزریق ژل درمانی بدون تهاجم یا با تهاجم حداقل است که دوران بهبود آن نیز بسیار کوتاه است.

ماندگاری نتایج نخستین درمان شش ماه است. برای بهبود نتیجه و ماندگارتر کردن آن می‌توان تزریقی جزیی را پس از گذشت سه ماه از تزریق اولیه انجام داد. ماندگاری نتایج با تکرار کردن درمان افزایش می‌یابد. تزریق ژل درمانی کاملاً ایمن است و عوارض جانبی ناچیزی مانند ورم و کبودی خفیف دارد که پس از چند روز برطرف می‌شود.

جراحی زاویه‌دار کردن صورت

zfak4

صورت زاویه‌دار صورتی است که خط صاف و ظریفی از زیر گوش‌ها تا نوک چانه آن کشیده است. جراحی زاویه‌ دار کردن صورت بیشتر بر ظریف‌تر کردن چانه متمرکز است و به وی شکل کردن کل فک نمی‌پردازد. این جراحی حالت مردانه و خشن را از چهره پاک می‌کند و حالتی ظریف، زنانه و شیک به چهره می‌دهد. گرفتن عکس و عکس رادیولوژی از صورت برای تشخیص دقیق‌تر و طرح یک برنامه جراحی مناسب ضروری است. همچنین از آنجایی که جراحی زاویه‌ دار کردن صورت تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، نوار قلب، رادیولوژی قفسه سینه و آزمایش خون نیز قبل از عمل گرفته می‌شود. این جراحی زیبایی به دو روش قابل انجام است که در ادامه آنها را توضیح می‌دهیم.

تی (T) استئوتومی

zfak5

جراح استخوان‌های نوک چانه را بزرگ می‌کند و خط چانه را پس از برش دادن استخوان، درآوردن آن به شکل حرف تی و برداشتن بخش میانی دستکاری می‌کند تا نتیجه دلخواه به دست آید. در این عمل نسبت بین نوک چانه و صورت اصلاح می‌شود و اگر عرض نوک چانه پهن یا بلند باشد یا حتی قسمت عقب و جلوی نوک چانه هم‌تراز نباشد، خط چانه تراش داده می‌شود، چرا که به جز پهنا و طول چانه حرکت رو به جلو و عقب نوک چانه را نیز می‌توان در عمل برش دادن تی شکل استخوان اصلاح کرد.

اصلاح طول و انحناء فک

zfak6

کل چانه دستکاری می‌شود تا فک زاویه‌دار شود و انحناء بلند و همواری شکل بگیرد که از گوش‌ها تا نوک چانه امتداد دارد و استئوتومی قشری نیز همزمان انجام شود. در این روش علاوه بر شکل‌دهی به نوک چانه به انحناء ملایم کل خط چانه نیز پرداخته می‌شود. این عمل زیبایی برای خوش فرم کردن خط چانه مناسب است، البته به شرطی که نوک چانه بیش از اندازه پهن نباشد.

بلافاصله پس از جراحی زاویه‌ دار کردن صورت ورم و کبودی در ناحیه درمان ایجاد می‌شود که پس از گذشت دو روز به حداکثر می‌رسد و ظرف دو هفته از بین می‌رود. انجام فعالیت‌های بدنی سنگین در دوران بهبود پس از عمل ممنوع است و از بیمار خواسته می‌شود مدت کوتاهی مواد غذایی نرم میل کند تا ناحیه جراحی شده تحریک نشود. اکثر بیماران می‌توانند ظرف کمتر از یک هفته در محل کار حاضر شوند و فعالیت‌های روزمره خود را دنبال کنند، البته جراح زیبایی توصیه‌های مربوط به مراقبت پس از عمل را به بیمار ارائه می‌دهد.


tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *