instagram
telegram
phone

زاویه دار کردن فک و صورت:جراحی و تزریق

میکرونیدلینگ(درماپن):تحریک کلاژن سازی وترمیم ساختار پوست آسیب دیده
۲۳ اسفند ۱۳۹۵
رفع چین و چروک و خطوط گردن
۱۷ تیر ۱۳۹۶

زاویه دار کردن فک و صورت:جراحی و تزریق

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

زاویه دار کردن فک و صورت جراحی و تزریق

جراحی‌های زیبایی تقویت فک تاثیر چشمگیری در بهبود زاویه فک پایین و خط فک دارند. این روش‌ها در مردان و زنانی که خطوط فک آن‌ها ضعیف و نامناسب است بسیار نتیجه‌بخش است. روش زاویه‌دار کردن فک نه‌تنها موجب تقویت فک بلکه موجب اصلاح خط فک و گردن می‌شود. جراحی تقویت و برجسته‌کردن فک ممکن است با ایجاد برش‌های مخفی در داخل دهان و قرار دادن ایمپلنت یا تزریق فیلرهای صورت انجام شود. لازم به ذکر است که هر دو روش فوق با نتایج خوب، طبیعی و قابل اعتماد همراه است.

اگر فکر می‌کنید چانه برجسته یا مردانه‌‌ای دارید و خط فک زیبایی صورتتان را تحت‌الشعاع قرار داده است، متخصصین ما در کلینیک زیبایی سیب سرخ عمل زاویه‌دار کردن صورت را به شما پیشنهاد می‌دهند. در واقع این عمل زیبایی برای هر کسی که از شکل فک یا چانه خود رضایت ندارد، مناسب است و فقط مختص گروهی با یک شکل صورت خاص نیست. اگر می‌خواهید از مناسب بودن عمل زاویه‌دار کردن فک مطمئن شوید، متخصصین مجرب ما آماده ارائه مشاوره هستند. متخصصین کلینیک زیبایی سیب سرخ وضعیت چانه، فک و آناتومی کلی صورت را به دقت در جلسه مشاوره ارزیابی می‌کنند و سپس طرح درمانی مبتنی بر تزریق یا جراحی زیبایی را برای خوش‌فرم و وی شکل کردن صورت طراحی می‌کنند. نتیجه نهایی حالتی کاملاً طبیعی دارد و صورت را جذاب‌تر از پیش می‌کند.   برای آشنایی بیشتر با روش‌های درمانی زاویه‌دار کردن صورت در کلینیک می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۲۲۷۷۸۰۰۰  تماس حاصل فرمایید. همکاران ما درکلینیک آماده ارائه مشاوره یا رزرو نوبت برای شما هستند.

تقویت گونه، چانه و فک برای چه کسانی مناسب است؟


تقویت گونه، چانه و فک برای چه کسانی مناسب است؟

زنان و مردان در هر سن و شرایطی می‌توانند با انجام جراحی‌های زیبایی مختلف در اجزای صورت خود تعادل ایجاد کنند. مواردی را که در این قسمت معرفی می‌کنیم تعیین می‌کنند که چه کسانی متقاضی مناسبی برای جراحی تقویت گونه، چانه و فک هستند:

  • بتوانند به وضوح توضیح دهند که دلیل آن‌ها برای جراحی گونه، چانه و فک چیست.
  • درک کنند که با جراحی گونه، چانه و فک چه تغییراتی را می‌توانند یا نمی‌توانند در صورت ایجاد کنند.
  • خطرات احتمالی جراحی گونه، چانه و فک و همچنین وظایف خود به عنوان بیمار را کاملا بپذیرند.
  • از لحاظ جسمی و روحی در شرایط سالم و پایدار به سر ببرند.
  • انتظارات معقولی داشته و قبول کنند که ممکن است عدم تقارن جزئی در صورت ایجاد شود.

روش‌های مختلف زاویه‌دار کردن صورت


 تزریق بوتاکس

zfak1

تزریق بوتاکس را می‌توان نوعی عمل گونه‌گذاری محسوب کرد که استخوان‌های گونه را برجسته می‌کند. خط فک قوی و چهارگوش حالتی مردانه به چهره می‌دهد و مورد پسند اکثر آقایان است، اما بانوان معمولاً می‌خواهند صورتی ظریف‌تر داشته باشند. زاویه دار کردن فک با تزریق بوتاکس نوعی عمل زیبایی است که در آن پهنای فک کاهش داده می‌شود تا حالت چهارگوش فک از بین برود و صورت شکل بیضی یا قلبی شکل زیباتری پیدا کند. بوتاکس در عضله مضغ (masseter)، عضله زیر استخوان گونه، تزریق می‌شود تا خط فک ظریف‌تر و باریک‌تر شود و انحناء جذاب استخوان گونه بدون تزریق ژل وضوح بیشتری پیدا کند. ناحیه تحت درمان زاویه‌ی خط فک در نزدیکی گوش است. فرد پس از تغییر شکل صورت از چهارگوش به بیضی، مهربان‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد. عضله مضغ یا عضله مخصوص جویدن برخی بیماران بزرگ می‌شود تا پهنای صورت بیشتر شود. بوتاکس این عضله را به طور انتخابی به مرور ضعیف می‌کند تا به تدریج کوچک‌تر شود. زاویه دار کردن فک بدون جراحی با تزریق بوتاکس بهترین نتیجه را بر روی بیمارن جوان بیست تا چهل ساله‌ای به دست می‌دهد که هنوز مشکل شل شدن و افتادگی پوست پیدا نکرده‌اند. هر چه سن بالاتر برود، کوچک کردن این عضله باعث بیشتر شدن غبغب می‌شود، چرا که حجم عضلانی برای کشیده نگه داشتن پوست ضروری است. توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس فقط و فقط باید توسط متخصص انجام شود، چون تزریق بوتاکس در محل نامناسب باعث ضعیف شدن عضلات ناحیه لب می‌شود و زیبایی لبخند را خدشه‌دار می‌کند.

تزریق ژل

zfak3

ژل در چانه تزریق می‌شود تا صورت وی شکل به نظر برسد. صورت وی شکل یا زاویه‌دار به صورت ظریف‌تر و بیضی شکلی گفته می‌شود که انتهای آن زاویه‌دار است و در قسمت چانه باریک می‌شود. صورت زاویه‌دار حالت جوان‌تر، جذاب‌تر و زنانه‌تری به چهره می‌دهد. تزریق ژل درمانی بدون تهاجم یا با تهاجم حداقل است که دوران بهبود آن نیز بسیار کوتاه است. ماندگاری نتایج نخستین درمان شش ماه است. برای بهبود نتیجه و ماندگارتر کردن آن می‌توان تزریقی جزیی را پس از گذشت سه ماه از تزریق اولیه انجام داد. ماندگاری نتایج با تکرار کردن درمان افزایش می‌یابد. تزریق ژل درمانی کاملاً ایمن است و عوارض جانبی ناچیزی مانند ورم و کبودی خفیف دارد که پس از چند روز برطرف می‌شود.

جراحی زاویه‌دار کردن صورت

zfak4

صورت زاویه‌دار صورتی است که خط صاف و ظریفی از زیر گوش‌ها تا نوک چانه آن کشیده است. جراحی زاویه‌ دار کردن صورت بیشتر بر ظریف‌تر کردن چانه متمرکز است و به وی شکل کردن کل فک نمی‌پردازد. این جراحی حالت مردانه و خشن را از چهره پاک می‌کند و حالتی ظریف، زنانه و شیک به چهره می‌دهد. گرفتن عکس و عکس رادیولوژی از صورت برای تشخیص دقیق‌تر و طرح یک برنامه جراحی مناسب ضروری است. همچنین از آنجایی که جراحی زاویه‌ دار کردن صورت تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، نوار قلب، رادیولوژی قفسه سینه و آزمایش خون نیز قبل از عمل گرفته می‌شود. این جراحی زیبایی به دو روش قابل انجام است که در ادامه آنها را توضیح می‌دهیم.

باید حداقل به مدت  ۲ هفته قبل از عمل، از مصرف تمام انواع آسپرین، داروهای حاوی آسپرین، ایبوپروفن  و داروهای رقیق کننده خون خودداری کرد. در جلسه مشاوره قبل از جراحی، پزشک لیست کاملی از داروهایی که نباید قبل از جراحی مصرف شوند را در اختیار بیمار قرار خواهد داد. ما لینک سایت خود را در اختیار بیماران  قرار می‌دهیم تا بتوانند لیست کامل داروها را دانلود کنند. اگر درباره مصرف یک داروی خاصی تردید دارید بهتر است از خوردن آن خودداری کنید. در چنین شرایطی با مطب تماس بگیرید و بپرسید که آیا این دارو در لیست داروهای ممنوعه است یا خیر.

تی (T) استئوتومی

zfak5

جراح استخوان‌های نوک چانه را بزرگ می‌کند و خط چانه را پس از برش دادن استخوان، درآوردن آن به شکل حرف تی و برداشتن بخش میانی دستکاری می‌کند تا نتیجه دلخواه به دست آید. در این عمل نسبت بین نوک چانه و صورت اصلاح می‌شود و اگر عرض نوک چانه پهن یا بلند باشد یا حتی قسمت عقب و جلوی نوک چانه هم‌تراز نباشد، خط چانه تراش داده می‌شود، چرا که به جز پهنا و طول چانه حرکت رو به جلو و عقب نوک چانه را نیز می‌توان در عمل برش دادن تی شکل استخوان اصلاح کرد.

اصلاح طول و انحناء فک

zfak6

کل چانه دستکاری می‌شود تا فک زاویه‌دار شود و انحناء بلند و همواری شکل بگیرد که از گوش‌ها تا نوک چانه امتداد دارد و استئوتومی قشری نیز همزمان انجام شود. در این روش علاوه بر شکل‌دهی به نوک چانه به انحناء ملایم کل خط چانه نیز پرداخته می‌شود. این عمل زیبایی برای خوش فرم کردن خط چانه مناسب است، البته به شرطی که نوک چانه بیش از اندازه پهن نباشد. بلافاصله پس از جراحی زاویه‌ دار کردن صورت ورم و کبودی در ناحیه درمان ایجاد می‌شود که پس از گذشت دو روز به حداکثر می‌رسد و ظرف دو هفته از بین می‌رود. انجام فعالیت‌های بدنی سنگین در دوران بهبود پس از عمل ممنوع است و از بیمار خواسته می‌شود مدت کوتاهی مواد غذایی نرم میل کند تا ناحیه جراحی شده تحریک نشود. اکثر بیماران می‌توانند ظرف کمتر از یک هفته در محل کار حاضر شوند و فعالیت‌های روزمره خود را دنبال کنند، البته جراح زیبایی توصیه‌های مربوط به مراقبت پس از عمل را به بیمار ارائه می‌دهد.

سوالات متداول درباره جراحی تقویت فک


سوالات متداول درباره جراحی تقویت فک

مشاوره معمولی جراحی برجسته‌کردن فک شامل چه مواردی است؟

جلسه قبل از جراحی زیبایی تقویت فک فرصت خوبی است تا بیمار بتواند درباره اهداف خود کفتگو کرده و مدارک پزشکی خود را در اختیار پزشک قرار دهد. در طول این جلسه، پزشک ساختارهای صورت بیمار خصوصا در امتداد خط فک و خاصیت ارتجاعی پوست بیمار را بررسی می‌کند. سپس روش‌های مختلف تقویت و اصلاح فک، ایجاد برش‌های جراحی و خطرات ناشی از عمل را به بیمار توضیح خواهد داد.

خطرات برجسته‌کردن فک کدامند؟

از خطرات جراحی زیبایی فک می‌توان به: واکنش آلرژیک به داروی بیهوشی، عفونت، هماتوم یا سرم، عدم تقارن، حالت غیرطبیعی فک یا جا به جا شدن ایمپلنت و نارضایتی کلی از نتایج عمل اشاره کرد.

بعد از جراحی تقویت فک چه کاری باید انجام داد؟

بعد از جراحی خط فک، برای کنترل تورم و کمک به اتصال بافت‌های زیرین به ایمپلنت و استخوان باید از چانه بند یا محافظ صورت استفاده کرد. بعد از جراحی ایمپلنت چانه، بیمار دچار تورم خفیف و معمولا کبودی جزئی خواهد شد. بعد از جراحی زاویه‌دار کردن فک، ممکن است بیمار دچار تورم بیشتری شود.  کبودی در ناحیه گردن غیرطبیعی نیست. به مدت چند هفته بعد از جراحی بازکردن دهان سخت است. بخیه‌های داخل دهان و زیر چانه از نوع قابل جذب هستند و نیازی به کشیدن ندارند. ایمپلنت چانه (لینک به کاشت پروتز چانه) روش بسیار راحتی است و به ندرت موجب عفونت می‌شود. جراحی زاویه‌دار کردن فک نیز به همین نسبت راحت و قابل تحمل است اما به‌دلیل ایجاد برش در داخل دهان احتمال عفونت وجود دارد. در تمام جراحی‌های زیبایی و تقویت فک بیماران تا ۱ هفته بعد از جراحی باید داروی آنتی بیوتیک مصرف کنند.

هزینه جراحی خط فک چقدر است؟

هزینه جراحی‌های کاشت پروتز فک در هر بیماری  بر اساس شرایط جراحی تعیین می‌شود.

ماندگاری تزریقات فیلرهای صورت چقدر است؟

طول نتایج درمان در هر بیمار متفاوت است ماندگاری این نوع درمان در بیشتر بیماران ۶ ماه  و برخی مواقع تا ۱ سال است. خوبی درمان‌های تزریقی این است که به محض این‌که تاثیرات ناشی از تزریق از بین می‌روند می‌توان دوباره تکرار کرد.

دوره بهبود بعد از تزریقات فیلرهای صورت چقدر طول می‌کشد؟

معمولا بعد از تزریق ژل نیازی به استراحت نیست.  شرایط هر بیماری متفاوت است اما بیشتر بیماران بلافاصله بعد از درمان به فعالیت‌های طبیعی خود ادامه می‌دهند. دوره نقاهت روش پیوند چربی در مقایسه با تزریق ژل کمی بیشتر است. اما با این وجود از آن‌جایی که پیوند چربی یک روش حداقل تهاجمی است دوره نقاهت آن خیلی طولانی نیست.

 “کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *