instagram
telegram
phone

روش درمان آفتاب سوختگی پوست صورت با حفاظت و آبرسانی

برداشتن خال با سوزاندن یا جراحی آن در راستای زیبا سازی پوست
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
میکروپیگمنتیشن، راه حلی آسان و بی خطر برای داشتن آرایش دائمی
۷ خرداد ۱۳۹۷

روش درمان آفتاب سوختگی پوست صورت با حفاظت و آبرسانی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

روش درمان آفتاب سوختگی پوست صورت با حفاظت و آبرسانی

محصولات مربوط به صورت برای پوست آفتاب‌سوخته


 بهترین محصول برای جوانسازی و درمان پوست صورت آفتاب‌سوخته، به ضخیم کردن و ساختن مجدد دو لایه‌ی زنده (اپیدرم و درم) کمک کرده و لایه‌ی سلولی مرده (لایه‌ی شاخی) را روشن و صاف می‌کند. به این دلیل که آسیب ناشی از آفتاب باعث ایجاد لکه‌های پیری (لنتیگین‌ خورشیدی) نیز می‌شود، شما به محصولاتی نیاز دارید که این لکه‌ها را هم محو کنند. و، همچنین به طیف وسیعی از کرم‌های ضد آفتاب احتیاج دارید در غیر این صورت اشعه‌‌ی UV خورشید، تمامی کارهای محصولات مراقبتی جوانسازی پوست را بی اثر می‌کند.

ویژگی های محصولات درمانی آفتاب سوختگی صورت:

 • کرم‌های ضد آفتاب زینک اکسید معدنی با طیف وسیع که به صورت هر روزه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب استفاده می‌شوند.
 • محصولاتی که حاوی موادی هستند که می‌توانند باعث تحریک ساخته شدن کلاژن جدید (تجدید کلاژن) در درم شوند. تنها سه ماده‌ی فعال اثبات‌شده می‌توانند این کار را به قدر کافی برای تغییر پوست آفتاب‌سوخته انجام دهند. این سه ماده، رتینوئیدها، ویتامین سی و گلیکولیک اسید می‌باشند. با این حال، “شیطان در جزئیات است” و بیشتر محصولات از مقدار کافی این سه ماده یا فرمولاسیون‌های ثابت آنها ساخته نشده اند. محصولات من حاوی مقدار کافی این مواد هستند چرا که دارای تأیید از FDA می‌باشند.
 • پلی‌فنل‌ها و ویتامین سی چای سبز آنتی اکسیدان‌ها. این دو آنتی اکسیدان دارای شواهد علمی جامعی هستند که ثابت می‌کنند که قادر هستند با آفتاب‌سوختگی پوست مقابله کنند. مجدداً بیشتر محصولات موجود در بازار حاوی مقدار بسیار کمی از این مواد بوده و به اشتباه فرموله شده اند، به این معنی که آنها نتایج مورد ادعای خود را دربرندارند. محصولات من دارای غلظت بالایی از مواد ثابت و دارای درجه‌ی داروسازی بوده و با تسهیلات مورد تأیید FDA تولید شده اند.
 • روشن‌کننده‌های پوست، شامل اسکراب‌های لایه‌برداری فیزیکی، برس‌ها یا اسفنج‌ها و همچنین مواد فعالی که رنگ پوست شما را مجدداً مدلسازی کرده و روشن‌تر می‌کنند مانند رتینوئیدها و AHA/BHAها مانند گلیکولیک اسید.

به خاطر داشته باشید، یک روتین کامل مراقبت از پوست شامل این گام‌های اساسی است:

 • تمیز کردن
 • اصلاح کردن
 • مرطوب کردن
 • محافظت کردن

برخی از محصولات می‌توانند بیش از یک گام از این مراحل را انجام داده و در زیر هر گامی که می‌توانند انجام دهند، آورده شده اند. توجه داشته باشید که مهمترین محصولات برای جبران آسیب‌های پوستی در گام‌های دو و چهار، که گام‌هایی برای اصلاح و محافظت از پوست هستند، آورده شده اند. تمیز کننده‌ها و مرطوب‌کننده‌ها باید از محصولاتی که شما در این گام‌ها استفاده می‌کنید، حمایت کنند.

مواد شستشو و مرطوب‌کننده‌ را بر اساس نوع پوست خود و احساسی که به پوست شما می‌دهند، انتخاب کنید. کرم ضد آفتاب گام چهارم (محافظت) را بر اساس نوع پوست خود و اولویت محصولات انتخاب کنید. محصولات گام دوم (اصلاح) را بر اساس اهداف خود، میزان بودجه‌تان و چگونگی پاسخ پوستتان به مواد جوانسازی انتخاب نمایید.

اگر در طول سال‌ها با محافظت نکردن از پوست خود به آن آسیب زده اید، اکنون چه گزینه‌هایی برای جبران این آسیب وجود دارد؟


 •  نخستین گزینه برای جبران آفتاب‌سوختگی، استفاده از محصولات مراقبت از پوست با درجه‌ی پزشکی است که حاوی رتین آ و/ یا هیدروکینون‌ها می‌باشند. این داروهای موضعی می‌توانند دیمرهای تیمین را جبران کرده،به سلول‌ها مجدداً سلامت بخشیده و همچنین لکه‌های ناشی از پیری و رنگدانه‌های پوست را کاهش دهند.
 • یک گزینه‌ی دیگر، استفاده از نور با مبنای گسترده (BBL) برای بازیابی سلامت پوست آفتاب‌سوخته است. مطالعات انجام شده توسط Stanford1 نشان داده اند که درمان‌های منظم BBL بافت پوست و لکه‌های ناشی از سن را بهبود بخشیده و پوست را در سطح ژنتیکی به وضعیت جوان‌تری برمی‌گردانند.
 • سومین گزینه شامل یک فرایند جراحی به نام RESET برای پوست آسیب‌دیده است. این فرایند از لیزر کاهنده‌ی مسطح‌سازی مجدد برای برداشتن لایه‌های آفتاب‌سوخته‌ی پوست، استفاده می‌کند. این فرایند به پوست اجازه می‌دهد تا خود را ترمیم کرده و پوست سالم جدیدی را بسازد که حاوی کلاژن و فیبرهای الاستیک جدید می‌باشد.

برای کمک به پوست صورت آفتاب‌سوخته چه کار می‌توانید بکنید؟


 برای کمک به پوست صورت آفتاب‌سوخته چه کار می‌توانید بکنید؟

پیش‌گیری بهتر از درمان است!

در حالی که واقعاً نمی‌توانید آسیب وارد شده به سطح سلولی پوست را از بین ببرید، به طور قطع قادر هستید که گام‌هایی را برای بهبود پوست، درمان نشانه‌های پیری و پیش‌گیری از هر گونه آسیب در آینده بردارید. باید از روزهای آفتابی لذت برد، اما بیایید ببینیم چه کاری می‌توانیم برای محافظت از پوست در این روزها انجام دهیم.

آسیب را همین حالا متوقف کنید

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای پوست خود بکنید این است که محافظت از آن را از همین امروز شروع کرده و از رخ دادن هر گونه آسیب در آینده، جلوگیری کنید.  تنها باید سه فاکتور را در رابطه با محافظت از پوست به خاطر داشته باشید:

SPF- اگر هیچ نکته‌ی دیگری را هم در ذهن نمی‌سپارید، اما این مورد را همیشه به خاطر داشته باشید: SPF روزانه‌ی پوست خود را تأمین کنید. این کار را هر روز انجام دهید، حتی در روزهای ابری، حتی در روزهای زمستانی و سرد. مطالعات نشان می‌دهند که افرادی که SPF روزانه را به اندازه‌ی ۱۵ یا بالاتر تأمین می‌کنند به اندازه‌ی ۲۴% کمتر نسبت به کسانی که هر روز از کرم‌های ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند، مشکلات مربوط به پیری پوست را تجربه می‌کنند. به خاطر داشته باشید که SPF با طیف وسیع را حداقل ۲۰ دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب بر روی پوست خود قرار دهید تا پوست بتواند آن را جذب کند. همچنین، این کرم را در صورتی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارید، شنا می‌کنید یا تعریق دارید، هر دو ساعت یک بار تجدید نمایید. و کم کاری هم نکنید. شما باید به اندازه‌ی یک سکه‌ی پنج سنتی از کرم را بر روی صورت و به اندازه‌ی یک oz. را بر روی بدن خود قرار دهید. انجام دادن زیاد این کار، باعث قدردانی پوست شما در آینده می‌شود.

زمان‌بندی- تلاش کنید فعالیت‌های خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که بین ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر در معرض آفتاب نباشید، چرا که شاخص UV در این زمان در بالاترین سطح خود قرار دارد. از آنجا که این ساعت درست در میانه‌ی روز قرار دارد، پرهیز از نور خورشید ممکن است کار سختی باشد، اما حتی اگر بیرون خانه هم نباشید، می‌توانید گرمای آفتاب را احساس کنید. اگر قادر به انجام این کار نیستید، از تأمین SPF مطمئن شوید، مقدار اضافی کرم را برای تجدید به همراه داشته باشید و بودن در معرض نور خورشید را محدود نمایید.

سایه- حالا که در مورد نور خورشید صحبت کردیم، بودن در سایه، یک راه خوب برای کمک به محافظت از پوست است. یک کلاه با لبه‌های بلند و عینک دودی بردارید، چتر به همراه داشته باشید یا از آفتاب شکن استفاده کنید. حتی اپلیکیشن‌های موبایلی وجود دارند که تجدید SPF و ترک کردن نور خورشید را به شما یادآوری می‌کنند. قانون کلی این است: “سایه‌های که کوتاه می‌شوند، به دنبال سایه بگردید”. به این معنی که هرچه طول سایه‌ها بر روی زمین کوتاه‌تر باشند، خورشید بالاتر بوده و بیشتر در معرض UV هستید. یک نوشیدنی خنک برداشته و از سایه لذت ببرید.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *