instagram
telegram
phone

رفع و درمان کک و مک پوست صورت با لیزر

beautifulskin
درمان و از بین بردن خط اخم
۶ شهریور ۱۳۹۴
e
رفع و درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل
۱۰ شهریور ۱۳۹۴

رفع و درمان کک و مک پوست صورت با لیزر

1328898644168
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

3

کک و مک یا لکه‌های قهوه ای روی پوست عبارت است از یک خال یا لکه تیره‌رنگ که بر روی پوست به وجود می‌آید و بیشتر در پوست صورت، سینه، جلوی بازوها و پشت دست‌ها دیده می‌شود. کک و مک صورت به‌صورت لکه‌های کوچک قهوه‌ای رنگ یا برنزه‌ای است که در افراد دارای پوست روشن و موی بلوند یا قرمز و چشم‌های آبی، سبز یا خاکستری به وجود می‌آید. تعداد این لکه‌ها معمولاً در ماه‌های تابستان زیاد می‌شود و در زمستان به‌خودی‌خود محو می‌شوند. از بین بردن کک و مک توسط لیزر روش مناسبی برای درمان کک مک‌های ایجاد شده در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌باشد.

مؤثرترین روش از بین بردن کک و مک‌ها، روش لیزر درمانی است. لیزر می‌تواند در رفع کک و مک صورت برای انواع پوست به کار رود. متخصصین کلینیک سیب سرخ با بهره‌گیری از لیزرهای پیشرفته و دانش و تجربه بی‌نظیر خود در این زمینه، به رفع و درمان کک و مک می‌پردازند. نتایج حاصل از درمان با لیزر به‌طور چشمگیری رضایت‌بخش است.

انواع کک و مک


به‌طورکلی دو نوع اصلی از کک و مک وجود دارد که شامل کک و مک‌های ساده و کک و مک‌های ناشی از سوختگی از آفتاب می‌باشد.

کک و مک ساده (لنتیگو سیمپلکس) لکه‌های رنگی تیره‌ای هستند که در پوست افرادی که از نظر ژنتیکی استعداد آن را دارند، به وجود می‌آید.

کک و مک ناشی از آفتاب‌سوختگی (سولار لنتیگو) نوعی آسیب‌دیدگی دائمی پوست است که به‌صورت لکه‌هایی با رنگ کمی تیره‌تر از پوست، حاشیه‌های نامنظم و اندازه کمی بزرگ‌تر از قطر یک مداد، بروز می‌کند.

مزایای درمان کک و مک با لیزر


برخلاف بسیاری از عمل‌های زیبایی که با لیزر انجام می‌گیرد، عمل رفع کک و مک با لیزر یک عمل نسبتاً ارزان و کم‌هزینه است. علاوه بر آن، نرخ موفقیت این روش در درمان کک مک به‌طور قابل‌ توجهی بیشتر از سایر درمان‌ها می‌باشد. در واقع در اغلب افرادی که از این روش استفاده می‌کنند، خال‌های پوستی ناخواسته، به‌طور کامل برطرف می‌شود. از مزایای دیگر این روش می‌توان به بدون درد بودن آن اشاره کرد، به‌طوری‌که حتی افرادی که بیشترین عدم رضایت را از این عمل اظهار کرده‌اند، فقط از ناراحتی مختصری که بعد از عمل احساس کرده‌اند، شکایت داشته‌اند. در واقع درد و ناراحتی ناشی از عمل رفع کک و مک و برداشتن خال صورت با لیزر  به‌قدری محدود است که بسیاری از پزشکان قبل از این عمل از هیچ‌گونه عامل بی‌حسی برای بیمار استفاده نمی‌کنند.

علت‌ها و دلایل پیدایش کک و مک


عوامل مختلفی در به وجود آمدن انواع کک و مک‌های صورت نقش دارد که شامل ژنتیک، بیماری‌ها (مانند اگزرودرما پیگمنتوسام که یک بیماری نادر است که موجب افزایش حساسیت پوست در برابر امواج ماوراء بنفش مانند نور آفتاب می‌شود) و مواجهه با نور خورشید می‌باشد. علت اصلی بروز کک و مک، وجود سلول‌های خاصی در پوست است که رنگدانه‌ای به نام ملانین تولید می‌کنند. ملانین همان ماده‌ای است که باعث رنگی شدن پوست می‌شود. وقتی‌که نور خورشید به پوست بدن می‌تابد، باعث می‌شود که پوست برای محافظت از لایه‌های زیرین خود اقدام به تولید مقدار بیشتری از رنگدانه ملانین کند. حال اگر این ملانین در یک نقطه بیشتر ساخته شود، منجر به تشکیل کک و مک خواهد شد. علاوه بر آن، نور خورشید باعث می‌شود که کک و مک‌هایی که از قبل در پوست وجود داشته‌اند، رنگ تیره‌تری پیدا کند.

لکه‌های تیره‌ای که در زمان بارداری و یا در اثر مصرف قرص‌های جلوگیری از بارداری بر روی پوست به وجود می‌آید، تحت عنوان ملاسما یا ماسک بارداری نامیده می‌شود. قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید باعث می‌شود که این لکه‌ها تیره‌تر شوند. نوع دیگری از لکه‌های پوستی نیز وجود دارد که به شکل خال‌های صاف و بزرگ و در اثر مواجهه با نور آفتاب در سنین میانسالی بر روی پوست ظاهر می‌شود و با عنوان لکه‌های پیری، لکه‌های جگری یا لنتیجین‌ها شناخته می‌شوند.

باید به خاطر داشت که نور خورشید آن‌قدر قدرت دارد که می‌تواند بعضی از سلول‌های پوست را به سلول‌های سرطانی خطرناکی تبدیل کند. به همین دلیل است که پزشکان توصیه می‌کنند که پوست بدن همواره با استفاده از ضد آفتاب و محافظت‌کننده‌های مناسب در برابر نور خورشید حفاظت شود. این کار باعث می‌شود که از ظهور کک و مک و لکه‌های پیری نیز تا حد زیادی جلوگیری شود.

درمان کک و مک با لیزر


روش درمان لکه قهوه ای روی پوست و کک و مک با لیزر یک روش فوق‌العاده برای رفع کک و مک های ناخواسته است. این روش حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. در ابتدا صورت باید به‌طور کامل شست‌وشو شود. سپس برای داشتن تصاویر پیش از درمان، عکس‌هایی گرفته می‌شود. چشم‌ها پوشانده خواهد شد و از یک لایه‌ی نازک ژل خنک‌کننده بر روی پوست استفاده می‌شود. همچنین ممکن است برای خنک کردن پوست از دستگاه خنک‌کننده استفاده شود. سپس یک پرتو لیزر از ناحیه‌ای که قرار است درمان شود، عبور می‌کند و رنگدانه‌های ملانین که کک و مک ها را ایجاد می‌کنند در اثر نور لیزر لک صورت از بین می‌رود. نور سبز لیزر به‌طور خاص بر روی نقاط قهوه‌ای و کک و مک‌ها مؤثر است. علت این‌که نور سبز برای از بین بردن نقاط قهوه‌ای مؤثر است این است که رنگدانه‌ی ملانین طول‌موج‌های کوتاه نور با عنوان نور فرابنفش که طول‌موج آن از هر نور مرئی کوتاه‌تر است را جذب می‌کند. بعد از نور فرابنفش کوتاه‌ترین طول‌موج مربوط به رنگ بنفش است و سپس آبی، سبز، زرد، نارنجی، قرمز و در نهایت مادون‌قرمز که نامرئی است و طولانی‌ترین طول موج را دارد. بنابراین طول موج‌های کوتاه نور توسط ملانین بیشتر جذب می‌شود. پس می‌توان از نور سبز با انرژی خیلی کم برای درمان لک صورت و نقاط قهوه‌ای پوست استفاده کرد.

مراکز درمانی با خرید دستگاه لیزر زیبایی متنوع به‌صورت سفارشی، بسته به درمان مورد نیاز و جنس و ظاهر پوست درمان مناسب را، انتخاب می‌کنند که با پوست و موی آن ناحیه سازگار باشد و بتوان به بهترین نتایج ممکن رسید.

2

مراقبت‌های پس از درمان

پس از انجام لیزر درمان لکه‌های قهوه‌ای روی پوست و درگی لکه‌ها باید کرم ضد آفتاب مصرف شود و برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی‌های بیشتر، از پوست در برابر نور خورشید محافظت شود. همچنین مصرف روزانه یک قرص ویتامین سی ۱۰۰۰ میلی‌گرمی، باعث کم‌رنگ شدن رنگدانه می‌شود. همچنین می‌توان از سفیدکننده موضعی برای تسریع در فرآیند کم‌رنگ شدن و همچنین حفظ رنگ پوست پس از برطرف شدن کک و مک ها استفاده کرد.

نتایج درمان کک و مک با لیزر

بلافاصله پس از درمان و تا چند ساعت بعد از آن ممکن است کک و مک‌ها تیره‌تر به نظر برسند. با گذشت چند روز، این نقاط تیره به سطح پوست جمع می‌شوند و سپس به‌طور طبیعی همراه با سلول‌های مرده‌ی پوست جدا می‌شوند. برخی افراد متوجه کمرنگ شدن کک و مک‌ها به‌جای حذف کامل آن‌ها می‌شوند. پس از اولین یا دومین جلسه‌ی درمانی و جلسات بیشتر، به تدریج کک و مک‌ها کمرنگ‌تر می‌شوند.

ماندگاری نتایج

ماندگاری نتایج حاصل از درمان کک و مک توسط لیزر بستگی به نوع مراقبت از پوست پس از درمان دارد. درمان لک های پوست صورت توسط لیزر مشابه عمل سفید کردن دندان است. پس از انجام روش سفید کردن دندان، دندان‌های شما سفیدتر خواهد شد، اما با گذشت زمان و مصرف قهوه، شراب و سایر مواد غذایی که باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‌شوند و نیز کشیدن سیگار، دندان‌ها دوباره تیره می‌شوند و دوباره به سفید کردن نیاز پیدا می‌کنند. مشابه این عمل، با استفاده از لیزر خال صورت می‌توان کک و مک هایی که در اثر نور خورشید ایجاد شده‌اند را از بین برد، اما اغلب افراد مجبورند که دوباره در معرض آفتاب قرار بگیرند و درنتیجه کک و مک‌هایشان دوباره برمی‌گردد و نیاز به درمان دوباره توسط لیزر پیدا خواهند کرد.

کاندیدای مناسب برای درمان کک و مک با لیزر


تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا روش لیزر برای درمان شما مناسب است یا خیر، به عوامل متعددی بستگی دارد. در ابتدا متخصصین کلینیک سیب سرخ، وضعیت برداشتن خال و لکه‌هایی که ممکن است غیرطبیعی به نظر برسند را به‌ دقت بررسی می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که هیچ‌ یک از آن‌ها حالت بدخیم ندارند و یا به‌اندازه‌ای غیرطبیعی نیستند که نیاز به آزمایش و بررسی‌های دقیق‌تر داشته باشند. اگر هر یک از این لکه‌ها مشکوک به بدخیم بودن باشد، استفاده از روش لیزر برای شما امکان‌پذیر نخواهد بود. اما اگر این لکه‌ها حالت “حاد” و بدخیم نداشته باشند، روش لیزر یک گزینه بسیار عالی برای درمان لکه‌های ناخوشایند کک و مک در پوست شما خواهد بود.

عوارض جانبی


یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید، پوسته‌پوسته شدن زخم‌های ناشی از درمان با لیزر و یا کمی قرمزی و کبودی است که ممکن است ۱ تا ۲ هفته پس از درمان برطرف شود.

سؤالات متداول


به چند جلسه‌ی درمانی نیاز است؟

 ۴ تا ۵ جلسه‌ی درمانی را پیشنهاد می‌شود تا نتایج خوبی کسب کنید.

چند وقت یک‌بار باید این درمان را انجام دهیم؟

به‌ منظور دست‌یابی به بهترین نتایج، باید به‌طور منظم هر ۳،۴ هفته یک‌بار برای انجام ۴ تا ۵ جلسه‌ی درمانی رفع لک صورت مراجعه کنید. به شما توصیه می‌شود که حداقل هر سال یک‌بار  و یا با مشاهده‌ی دوباره‌ی کک و مک ها بر روی صورتتان برای درمان مراجعه کنید.

آیا پس از درمان کک و مک توسط لیزر می‌توانم به سرکار برگردم؟

بله شما بلافاصله پس از درمان خال و کک و مک با لیزر می‌توانید آرایش کنید و به سرکار برگردید.

 آیا این روش درمان برای هرکسی کارآمد است؟

البته. اگر روش از بین بردن کک و مک به‌درستی انجام شود و طول دوره‌ی درمان کامل شود، بر  روی ۹۹% از افراد کارآمد است.

آیا می‌توان این روش درمانی را با سایر روش‌ها ترکیب کرد؟

بله. روش درمان کک و مک توسط لیزر را می‌توان همراه با روش‌های دیگر مثل انسداد منافذ پوست توسط لیزر انجام داد. روش‌های مختلف در صورتی‌ که به‌طور همزمان به کار روند، می‌توانند نتایج بهتری را به شما ارائه دهند.

آیا این روش دردناک است؟

به‌ ندرت کسی در مورد درد ناشی از این روش برداشتن خال شکایت می‌کند. نظر اغلب افراد این است که این روش به میزان قابل‌ تحملی ایجاد درد ناراحتی می‌کند. درد ناشی از لیزر به حدی نیست که نیاز به استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی داشته باشد.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

6 دیدگاه ها

 1. طب اسلامی تبریزیان می‌گه:

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.

 2. دانلود آهنگ می‌گه:

  سلام میشه لینک داخل مطلبو چک کنید.برای من
  مشکل داشت.ممنون

 3. abanmusic.net می‌گه:

  مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

 4. tehranmusicdl.net می‌گه:

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.

 5. خرید بک لیتک می‌گه:

  بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

 6. berna.ir می‌گه:

  سلام.وبسایت جامعی دارید.خیلی زحمت میکشید
  بابتش و ازین بابت کمال تشکر رو دارم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *