instagram
telegram
phone

رفع و درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل

1328898644168
رفع و درمان کک و مک پوست صورت با لیزر
۶ شهریور ۱۳۹۴
22
درمان و رفع لاغری صورت با تزریق ژل و چربی
۱۴ شهریور ۱۳۹۴

رفع و درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل

e
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

e

شاید توجه کرده باشید که برندهای معروف خوشبوکننده زیر بغل در تبلیغات جدید خود به مشتریان قول می‌دهند که زیر بغلشان را سفید کنند. اما راحت شدن از دست تیرگی و سیاهی زیر بغل به اندازه‌ای که فکر می‌کنید راحت نیست. اگر چه این خوشبوکننده‌ها می‌توانند کمی به حل این مشکل کمک کنند، اما خود آن‌ها دلیل اصلی تیره‌تر شدن زیر بغل هستند. بنابراین، برای دانستن اینکه چگونه می‌توان از دست تیرگی زیر بغل خلاص شد، اول باید بدانید که دلیل بروز تیرگی زیر بغل چیست.

در مورد درمان سیاهی زیر بغل چیزی نمی‌دانید؟ این مشکل نه تنها زمانی که لباس‌های بدون آستین می‌پوشید، بلکه در مواقعی که لباس شنا به تن می‌کنید یا به یک سالن زیبایی مراجعه می‌کنید نیز باعث می‌شود که اعتماد به نفستان را از دست بدهید. 

در کلینیک سیب سرخ برای درمان تیرگی زیر بغل از روش‌هایی مانند روش‌های زیر استفاده می‌شود: بوتاکس زیر بغل برای جلوگیری از تعریق زیاد، لایه‌برداری شیمیایی، و لیزر موهای زیر بغل که تاثیر زیادی در روشن کردن پوست ناحیه  زیر بغل دارد.

علت ها و دلایل

شش دلیل اصلی تیرگی زیر بغل:

جای تعجب نیست که زنان بسیاری دچار تیرگی زیر بغل هستند، چرا که چندین عامل در شکل‌گیری این مشکل نقش دارند.

اصلاح

هنگامی از یک تیغ برای اصلاح استفاده می‌کنید، مو را از کمی پایین‌تر از سطح پوست قطع می‌کنید. اصلاح با تیغ باعث باقی ماندن ته موی  بدنمایی می‌شود که زیر بغلتان را تیره‌تر نشان می‌دهد. کرم‌های موبر مانند Anne French یا Veet نیز همین وضعیت را دارند. این دو کرم تنها موی روی سطح پوست را برمی‌دارند که باعث می‌شود تا زیر بغل تیره‌تر به نظر برسد. همچنین، رشد مو در زیر پوست که به دلیل اصلاح با تیغ باعث رخ می‌دهد نیز به تیر‌ه‌تر شدن زیر بغل کمک می‌کند. به جای تیغ از اپیلاسیون (وکسینگ) استفاده کنید زیرا مو را از خود ریشه برمی‌دارد.‌ 

سلول‌های مرده

تیرگی زیر بغل می‌تواند تا حد زیادی نتیجه انباشته شدن سلول‌های مرده بر روی سطح زیر بغل باشد. برای حل این مشکل تنها باید، با استفاده از لیف یا لایه‌بردارهای حاوی اسیدلاکتیک، به آرامی لایه‌های سلول‌های مرده را بردارید.

استفاده بیش از حد از خوشبوکننده‌ها و مواد ضدتعریق

بسیاری بر این عقیده‌اند که ترکیبات شیمیایی موجود در خشبوکننده‌های قوی می‌توانند یکی از علل تیرگی زیر بغل باشند. این ترکیبات شیمیایی می‌توانند تجمع رنگدانه‌ها در پوست و رنگی شدن  آن شوند، که این وضعیت منجر به تیره شدن دائمی زیر بغل می‌شود. برای تغییر این وضعیت، برای پوست‌های حساس از DEOS استفاده کرده یا از روش‌های طبیعی مقابله با بوی زیر بغل بهره بگیرید. 

اصطکاک

گاهی اوقات، هنگامی که مرتباً لباس‌های تنگ می‌پوشید، اصطکاک میان لباس و زیر بغل منجر به تیرگی زیر بغل می‌شود. برای از بین بردن آسیب وارده، از لباس‌های گشادتر و پارچه‌هایی استفاده کنید که در تابستان اجازه بدهند پوستتان هوا بخورد. در غیر این صورت، چربی جمع شده زیر بازو به پارچه مالیده می‌شود و باعث تیرگی آن‌ ناحیه می‌شود.‌ کاهش وزن نیز به حل این مشکل کمک می‌کند.

عوامل ارثی

بعض اوقات عوامل ارثی می‌توانند دلیل تیرگی زیر بغل باشند. البته، دلیل آن می‌تواند اضافه وزن بیش از حد، عوامل هرمونی که باعث تجمع رنگدانه‌ها و رنگی شدن پوست می‌شوند یا حتی استفاده از قرص‌های ضدبارداری نیز باشد. در چنین مواردی، برای رفع سیاهی زیر بغل جهت مشاوره به پزشک مراجعه کنید، زیرا مشکل شما بسیار عمیق‌تر از تیرگی زیر بغل است. 

دیابت

آنچه بسیاری از مردم نمی‌دانند این است که دیابت هم باعث تجمع‌ رنگدانه‌ها و در نهایت تیرگی زیر بغل می‌شود. بهترین راه برای مقابله با این وضعیت حفظ میزان انسولین در سطح مناسب و استفاده از درمان‌های طبیعی است.

راه ها و روش‌های درمان

 بوتاکس

در بعضی افراد عرق کردن زیاد زیر بغل باعث سیاهی یا تیرگی آن ناحیه می‌شود.که یکی از روش‌های رفع تیرگی زیر بغل استفاده از بوتاکس است که می‌تواند از تعریق زیاد جلوگیری گرد و در نتیجه تیرگی زیر بغل به حداقل رساند.

معمولاً از بوتاکس برای سفت کردن عضلات صورت استفاده می‌شود. اما اکنون می‌توان برای درمان تعریق بیش از حد زیر بغل و رفع تیرگی زیر بغل نیز از آن استفاده کرد. با استفاده از این روش به مدت ۶ ماه گیرنده‌های عرق پوست توسط بوتاکس مسدود می‌شوند. انجام این عمل برای هر دو زیر بغل تنها نیم ساعت وقت می‌گیرد. برای انجام آن ابتدا بر روی محل کرم بی‌حسی زده می‌شود، سپس برای مشخص شدن قسمتی که باید محلول بوتاکس به آن تزریق شود منافذ پوست با استفاده از محلول ید تیره می‌شوند و برای احساس راحتی بیمار از پودر تالک مخصوص استفاده می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مشاهده کنید

 لایه‌برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی یکی از روش های درمان سیاهی زبر بغل است. رنگ موجود در ناحیه زیر بغل می‌تواند ناشی از نوعی تحریک یا حساسیت باشد، و شاید استفاده از روش‌های اصلاح با تیغ، اپیلاسیون یا بند انداختن برای برداشتن موها باعث بروز این تحریک شده باشد. البته باید تحریک و حساسیت ناشی از مواد ضدتعریق را نیز در نظر داشت. هر شکلی از آسیب یا تحریک و التهاب پوست می‌تواند منجر به تیرگی غیرنرمالِ ناشی از التهاب در ناحیه آسیب‌دیده شود. برای از بین بردن سیاهی زیر بغل درمان‌های ترکیبی که در آن‌ها از هیدوکینون و لایه‌بردارهای شیمیایی سطحی استفاده می‌شود می‌توانند این نوع تیرگی را از بین ببرند. اگر در حال حاضر ناحیه زیر بغلتان تحریک شده و ملتهب است، برای جلوگیری از تغییر رنگ بیشتر باید جلوی این تحریک و التهاب گرفته شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لایه برداری پوست بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مشاهده کنید

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روش مؤثری برای پاک کردن موهای ناخواسته بدن است. یکی از ناحیه‌هایی که بیش از همه این عمل بر روی آن انجام می‌شود ناحیه بازوها و زیر بغل است. شاید بسیاری از افراد ندانند که عمل لیزر موهای زائد می‌تواند به روشن کردن رنگ پوست زیر بغل و تیرگی کشاله ران نیز کمک کند. روش لیزر موهای زائد، علاوه بر آنکه می‌تواند مانع از رشد موهای زیر بغل شود، قادر است فولیکول‌های مو را از بین برده و ته موهایی که زیر بغل را تیره و ناخوشایند نشان می‌دهد از بین ببرد. عمل لیزر موهای زائد زیر بغل می‌تواند موهای ناخواسته زیر بغل و ته موهایی که از اصلاح آن‌ها باقی می‌مانند را برای همیشه از بین ببرید. با حذف این موها، تیرگی زیر بغل نیز از میان می‌رود. پرتوهای نور تولید شده توسط دستگاه لیزر به فولیکول‌ها یا ریشه‌های موها حمله می‌کنند. این نور نه تنها موها را می‌کشد بلکه از رشد دوباره آن‌ها نیز جلوگیری می‌کند. عمل لیزر موهای زائد، بی‌خطر و مؤثر است. برخلاف سایر روش‌های درمانی، نه تنها نتایج این روش بی‌نظیر هستند بلکه دوام بسیار زیادی نیز دارند. حذف موهای زیر بغل به ۳ تا ۶ جلسه درمان نیاز دارد. البته، تعداد جلسات بسته به عواملی مانند پر پشتی موهای زیر بغل و همچنین چرخه رشد موها متغیر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیزر موهای زائد بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مشاهده کنید.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *