instagram
telegram
phone

رفع افتادگی پلک:جراحی و لیزر

NE-VA-BASANSIM
درمان افتادگی سینه با لیفت و بالا بردن:راه و روش،عوارض و هزینه
۲۷ مرداد ۱۳۹۴
تعریق زیاد
تزریق بوتاکس : درمان تعریق زیاد بدن(زیر بغل،کف دست و پا)
۳۱ مرداد ۱۳۹۴

رفع افتادگی پلک:جراحی و لیزر

get_upper_and_lower_eyelid_surgery_blepharoplasty_and_look_younger-1200x570
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Untسسitled-1

چشم‌ها اولین عضوی هستند که در هنگام صحبت با افراد به آن توجه می‌شود. علت افتادگی پلک چشم ، خستگی یا پف زیر چشم  افزایش سن است و این مشکلات می‌تواند بر ظاهر فرد تأثیر جدی داشته باشند. چربی بیش‌ازحد، چین‌وچروک و افتادگی پلک می‌تواند یک ظاهر خسته و پیر برای فرد به همراه داشته باشد. افتادگی پلک (پتوز) به افتادگی پلک فوقانی اطلاق می‌شود. فرم خفیف بیماری افتادگی پلک در حد افتادگی بالای مردمک چشم می‌باشد ولی در موارد شدیدتر افتادگی پلک منجر به پوشاندن قسمتی از مردمک شده به‌طوری‌که میدان بینایی فوقانی را کاهش می‌دهد. پتوز می‌تواند: یک یا هر دو چشم را درگیر کند، وراثتی باشد، در بدو تولد بروز کند و یا در سنین بالاتر اتفاق بیفتد. افتادگی مادر زادی پلک به معنای وجود پتوز در بدو تولد می‌باشد. اگر کودکی با پتوز متوسط تا شدید متولد شود، ممکن است برای تکامل بینایی نیازمند درمان فوری باشد. پتوز مادرزادی اغلب در اثر نقص در تکامل عضله بالابرنده پلک فوقانی که عضله لواتور نام دارد، اتفاق می‌افتد. اگرچه معمولاً یک اختلال مجزا می‌باشد، ولی در موارد مادرزادی، ممکن است همراه با اختلالات زیر باشد:
اختلال حرکات چشمی بیماری‌های عضلانی تومورهای پلک یا سایر تومورها اختلالات عصبی.

هر سال، هزاران زن و مرد از عمل جراحی بلفاروپلاستی (افتادگی پلک) برای بهبود وضعیت ظاهری خود استفاده می‌کنند. افتادگی پلک‌ها می‌تواند باعث شود ظاهر فرد پیرتر به نظر رسیده و نیز در زاویه دید فرد اشکال ایجاد شود. بلفاروپلاستی می‌تواند این مشکلات را برطرف کرده و نیز وضعیت پف و گودی زیر چشم که باعث خسته و پیر به نظر رسیدن فرد می‌شود را اصلاح نماید. در کلینیک زیبایی سیب سرخ، به‌منظور جوان‌سازی و شادابی چهره، جراحی پلک توسط متخصصین مجرب انجام می‌شود.

کاربردهای عمل جراحی پلک


عمل جراحی پلک با دلایل مختلف انجام می‌شود و متخصصان باتجربه می‌توانند تأثیرات شگرفی در بهبود ظاهر فرد جهت شاداب و جوان نشان دادن چشمان بیمار داشته باشند. دلایل اصلی استفاده از عمل افتادگی پلک(بلفاروپلاستی) به شرح زیر هستند:

درمان افتادگی پلک: داشتن پوست اضافی بر روی پلک بالا می‌تواند باعث ایجاد پف در ناحیه بالای چشم شود، این مسئله می‌تواند ظاهر خسته و ناراحت برای فرد ایجاد کند. در حالت‌های شدید، پف بالای چشم می‌تواند حتی دید فرد را نیز دچار مشکل نماید.

پف زیر چشم: با افزایش سن، اغلب پف در ناحیه زیر چشم‌ها ایجاد می‌شود. این مشکل معمولاً به خاطر کشیدگی بیش‌ازحد لایه‌های پلک پایین ایجاد می‌شود و این مشکل را می‌توان به‌سادگی با استفاده از جراحی  رفع پف زیر چشم درمان کرد.خوشبختانه برای از بین بردن پف زیر چشم روش‌های متعددی وجود دارد.

افتادگی پوست و چین‌وچروک زیر چشم: سست شدن پوست و بافت زیر چشم‌ها می‌تواند باعث ایجاد یک ظاهر مسن برای فرد شود و عمل جراحی زیبایی پلک می‌تواند برای هموار کردن این چین‌وچروک دور چشم و افتادگی ایجادشده، مفید باشد.

چشم‌های سنگین و پژمرده: پلک‌ها ممکن است حجم زیادی از چربی را به خود جذب کنند و به‌این‌ترتیب همیشه ظاهر خسته‌ای داشته باشند. به‌هرحال امکان خارج کردن این چربی با استفاده از عمل جراحی پلک‌ها وجود دارد و به‌این‌ترتیب فرد ظاهر بهتر و شاداب‌تری پیدا می‌کند.

روش جراحی پلک (بلفاروپلاستی) ساده، ایمن، و مؤثر است و می‌تواند نتایج مناسب با عوارض جانبی بسیار نادر برای فرد به همراه داشته باشد. افراد متقاضی برای رفع و درمان افتادگی پلک به دنبال حفظ ظاهر طبیعی خود هستند و نمی‌خواهند ظاهری شبیه به سایر افراد برای آن‌ها ایجاد شود. این تکنیک دقیقاً می‌تواند خواسته‌های بیماران را در این رابطه تأمین کند.

افراد مناسب برای عمل جراحی پلک


بلفاروپلاستی می‌تواند برای بهبود ظاهر و افزایش اعتمادبه‌نفس انجام شود، اما این روش درمانی برای از بین بردن پف زیر چشم  نمی‌تواند برای شما یک ظاهر کاملاً متفاوت ایجاد کند. به همین خاطر لازم است هنگام انتخاب این روش درمانی انتظارات واقع‌بینانه داشته و به نکات زیر توجه شود:

 1. بهترین افراد برای عملجراحی زیبایی پلک، مردان و زنانی هستند که وضعیت فیزیکی مناسب و فیزیولوژی پایدار داشته باشند.
 2. در اکثر موارد عمل زیبایی پلک بر روی افراد دارای سن ۳۵ سال یا بیشتر انجام می‌شود. (درصورتی‌که افتادگی و ورم پلک ریشه فامیلی داشته باشد، ممکن است از عمل جراحی پلک در سنین پایین‌تر استفاده شود.)
 3. ابتلا به مشکلات تیروئید همچون کم‌کاری تیروئید و بیماری گریوز، خشکی چشم‌ها یا نداشتن اشک به میزان کافی، فشارخون بالا و نیز بیماری‌های قلبی و عروقی، همگی می‌تواند ریسک عمل جراحی بلفاروپلاستی را افزایش دهد.
 4. در صورت ابتلا به مشکل شبکیه جدا شده یا بیماری آب سیاه، قبل از انجام عمل جراحی با متخصص چشم خود صحبت نمایید.

عمل جراحی افتادگی پلک نمی‌تواند وضعیت حلقه‌های تیره ایجادشده در ناحیه زیر چشم، خطوط نازک و چین‌وچروک‌های اطراف چشم‌ها، یا مشکل افتادگی ابرو را درمان نماید. هرچند عمل جراحی بلفاروپلاستی اغلب به‌صورت یک عمل جراحی مجزا بر روی بیمار انجام می‌شود، جراح می‌تواند به بیمار پیشنهاد دهد در کنار این درمان از عمل جراحی لیفت ابرو، لیفت صورت، و تجدید ساختار پوست نیز برای دستیابی به بهترین نتایج درمانی استفاده نماید.

ar4-1754

انواع جراحی پلک


عمل جراحی زیبایی پلک بالا: برش درست روی چین طبیعی پلک داده می‌شود لذا احتمال اینکه بعد از جراحی زیبایی پلک چشم جای برش روی پلک‌ها  بماند، فوق‌العاده کم است. بعد از برداشتن از پوست و نسج زیر پوستی در صورت لزوم کیسه‌های چربی نیز برداشته‌شده و محل برش با نخ بسیار نازک دوخته می‌شود.

جراحی زیبایی پلک پایین: اگر میزان پف پلک پایین و بیرون‌زدگی چربی‌های آن زیاد باشد محل برش کاملاً زیر خط مژه‌ها خواهد بود تا جای اسکار آن مشخص نباشد . در این صورت علاوه بر خارج کردن چربی‌های اضافه می‌توان پوست اضافی پلک را نیز چید اما اگر میزان بیرون‌زدگی چربی‌ها خیلی زیاد نباشد و پوست پلک نیز در حد معمول باشد می‌توان چربی‌ها را از طریق برشی واقع در سطح داخلی پلک خارج کرد. مزیت این نوع جراحی زیبایی پلک چشم  آن است که روی پوست هیچ برشی وجود ندارد و ضمناً بهبودی و ترمیم آن نیز سریع‌تر است.

عمل جراحی پلک در کلینیک سیب سرخ


برنامه‌ریزی قبل از انجام عمل جراحی

برنامه‌ریزی اولیه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این زمان پزشکان کلینیک سیب سرخ به‌طور کامل سابقه پزشکی شما را بررسی می‌نمایند. لازم است آن‌ها از هرگونه موارد ابتلا به بیماری و آلرژی و نیز سیگار کشیدن مطلع شوند.

 1. وضعیت بینایی فرد قبل از عملجراحی افتادگی پلک بررسی‌شده و میزان تولید اشک در چشم‌ها نیز موردتوجه قرار می‌گیرد.
 2. در صبح روز عمل، جراح پلک‌ها را با یک قلم جراحی علامت‌گذاری می‌کند تا به‌این‌ترتیب مقدار پوست موردنیاز برای برداشتن و محل ایجاد شکاف‌ها را مشخص نماید.

Untitled-1

عمل جراحی

برای درمان و رفع  افتادگی پلک می‌توان از چندین روش‌ جراحی مختلف استفاده کرد. روشی که برای عمل شما انتخاب می‌شود به ارزیابی‌ها و دیدگاه پزشک جراح بستگی دارد.

اغلب جراحی‌هایی که برای درمان افتادگی پلک انجام می‌شود، شامل کوتاه کردن ماهیچه‌هایی است که حرکت پلک بالایی را کنترل می‌کنند. پزشک جراح با اندازه‌گیری ابعاد پلک‌های شما، تصمیم می‌گیرد که ماهیچه آن چقدر کوتاه شود.

در ابتدا چشم و پلک‌ با استفاده از قطره یا ژل بی‌حسی موضعی، بی‌حس می‌شود. سپس جراح یک برش کوچک بر روی پلک ایجاد می‌کند. معمولاً این برش در محلی که پوست پلک چروک‌خورده است، ایجاد می‌شود. این کار به مخفی ماندن اثر زخم ناشی از برش کمک می‌کند. سپس ماهیچه موردنظر کوتاه می‌شود و برش ایجادشده با استفاده از بخیه‌های تجزیه‌پذیر بسته می‌شود.

shutterstock_141608701

مراقبت‌های پس از جراحی

مراقبت‌های لازم پس از عمل جراحی افتادگی پلک به شرح زیر هستند:

 1. سر باید برای چند روز رو به بالا قرار گیرد.
 2. پس از جراحی می‌توان از کمپرس سرد برای کاهش ورم و کبودی استفاده شود.
 3. ممکن است استفاده از محلول‌ها یا قطره‌های خاص را در ناحیه چشم توصیه شود.

بهبودی

معمولاً پس از جراحی درمان پف زیر چشم مقداری کبودی و ورم در اطراف چشم بیمار مشاهده می‌شود که امکان کنترل آن از طریق کمپرس یخ وجود دارد. این کبودی و ورم ایجادشده به‌طور تقریبی ۱ تا ۲ هفته ماندگاری دارد. در این حالت لازم است بیمار سر خود را بالا نگه دارد و به میزان کافی استراحت نماید تا به‌این‌ترتیب فرآیند بهبود تسریع گردد. بیماران معمولاً با گذشت ۱ تا ۲ هفته پس از عمل جراحی می‌توانند به محل کار خود مراجعه نمایند.

متخصصان کلینیک سیب سرخ تمام فعالیت‌های موردنیاز قبل از جراحی، در طول درمان و پس‌ازآن را برای بیماران ارائه می‌کنند و به‌این‌ترتیب شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که روش درمانی یا ریکاوری (دوره بهبودی پس از عمل) موردنیاز برای آن، به‌درستی برای دستیابی به نتایج دلخواه انجام خواهد شد. در این حالت زمان موردنیاز در اختیار بیماران قرار داده می‌شود، تا به تمام سؤالات فرد در مورد نحوه جراحی و طول دوره ریکاوری به‌خوبی پاسخ داده شود.

نتایج

نتایج عمل جراحی افتادگی پلک معمولاً برای سال‌ها دوام و ماندگاری دارد. برای بعضی افراد، تأثیرات مثبت این روش درمان پف زیر چشم دائمی است و فرد می‌تواند از این نتایج برای تمام عمر خود بهره‌مند شده و چشم‌های جوان و شادابی داشته باشد.

اکثر بیماران از نتایج عمل جراحی افتادگی پلک چشم راضی هستند و این عمل جراحی می‌تواند بهبود قابل‌توجه در ظاهر چشم‌های فرد ایجاد نماید. بسیاری از افراد پس‌ازاینکه نتایج استفاده از این روش درمانی را بر وضعیت ظاهری خود مشاهده کردند، سعی می‌کنند تغییرات ایجادشده را با استفاده از سایر عمل‌های جراحی زیبایی همچون لیفت ابرو یا لیفت صورت کامل نمایند. هزینه جراحی پلک نیز به مقدار کار مورد نیاز بروی پلکها و تکنیک مورد استفاده بستگی دارد. بنابراین هزینه جراحی زیبایی پلک برای هر فرد متفاوت است.

Blepharoplasty-101-what-you-should-know-about-eyelid-surgery

عوارض و خطرات

عوارض جانبی بالقوه جراحی پلک به شرح زیر هستند:

 1. تار شدن دید یا دید دوگانه که می‌تواند برای چند روز دوام و ماندگاری داشته باشد.
 2. ورم موقت در گوشه پلک‌ها
 3. عدم تقارن ناچیز در فرآیند بهبود یا زخم‌های ایجادشده
 4. ایجاد لکه‌های سر سفید کوچک پس از کشیدن بخیه‌ها که امکان برطرف کردن آن‌ها با یک سوزن بسیار ریز وجود دارد.
 5. ایجاد مشکل در ارتباط با بستن چشم‌ها در زمان خوابیدن در بعضی بیماران که منجر به خشکی چشم‌ها و التهاب می‌شود. این شرایط معمولاً موقت است و امکان درمان آن‌ها با استفاده از داروهای موضعی همچون قطره‌های چشمی و روغن‌های مخصوص وجود دارد.

هنگامی‌که عمل جراحی افتادگی پلک توسط یک جراح پلاستیک با تجربه انجام می‌شود، عوارض عمل جراحی نادر هستند و معمولاً در سطح حداقل قرار دارند. عمل جراحی افتادگی پلک در کلینیک سیب سرخ  زیر نظر پزشکان متعهد  و باتجربه و با کمترین عوارض ممکن همراه خواهد بود.

عمل جراحی لیزر پلک  چیست؟


عمل جراحی لیزر پلک یک نوع خاص از عمل جراحی افتادگی پلک است که در آن از لیزر دی‌اکسید کربن (CO2) برای برداشتن پوست اضافی و بافت چربی استفاده می‌شود. در این حالت پس از ایجاد شکاف‌های کوچک (اغلب در ناحیه داخل پلک یا در محل شکاف‌های طبیعی برای پنهان کردن جای زخم)، پرتو لیزر به‌طور دقیق و سریع بافت اطراف پلک‌های بالا و پایین را قطع می‌کند. در این حالت پرتو لیزر می‌تواند باعث سفت شدن پوست شل شده، درمان افتادگی پوست و حذف پف چشم ایجادشده در ناحیه زیر چشم‌ها شود. با توجه به اینکه پرتو لیزر رگ‌های خونی را می‌سوزاند، استفاده از این روش از خون‌ریزی در طول عمل جراحی جلوگیری می‌کند و به‌این‌ترتیب پزشک می‌تواند به‌طور دقیق وضعیت بافت‌های برداشته‌شده از محل را مشاهده نماید. این ویژگی باعث می‌شود درمان سریع‌تر، بی‌خطر و اثربخش‌تر از روش جراحی قدیمی بر روی بیمار انجام شود.

مزایای جراحی لیزر پلک

مزیت اصلی جراحی لیزر پلک، درمان افتادگی پلک چشم بدون ایجاد شکاف‌ها یا بخیه‌های آشکار در محل است. در این حالت پرتو لیزر بلافاصله رگ‌های خونی را در زمان تماس با آن‌ها مهروموم می‌کند و به‌این‌ترتیب بیمار با ورم، خون‌ریزی، و کبودی کمتر در مقایسه با عمل جراحی سنتی مواجه خواهد شد. این روش درمانی می‌تواند دوره ریکاوری و زمان موردنیاز برای بهبود بیمار را کاهش دهد. علاوه بر این جراحی لیزر می‌تواند خطوط پا کلاغی و ترک‌های ریز یا چین‌وچروک‌های اطراف چشم را نیز درمان کند. در این حالت پرتو لیزر به پوست بیمار نفوذ کرده و باعث صاف شدن چین‌وچروک‌ها و تحریک تولید کلاژن برای ایجاد پوست محکم‌تر و یکنواخت‌تر می‌شود.


tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *