instagram
telegram
phone

درمان ژنیکوماستی (بزرگی سینه در مردان)

کک
کرایولیپولیز برای لاغری:روش،مزایا،عوارض و هزینه
۳۱ مرداد ۱۳۹۴
پیلینگ پوست صورت و لایه برداری طبیعی
۱ شهریور ۱۳۹۴

درمان ژنیکوماستی (بزرگی سینه در مردان)

12
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

12

ژنیکوماستی نام عارضه ای است که طی آن سینه ی مردان بیش از حد رشد کرده و بزرگ می شود. ژنیکوماستی در مردان ممکن است در هر سنی به وجود آید. علت ایجاد این عارضه می تواند تغییرات هورمونی، وراثت، اضافه وزن و چاقی و یا استفاده از بعضی دارو های خاص باشد.

ژنیکوماستی(بزرگی سینه در مردان) می تواند مشکلات احساسی ایجاد کرده و اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد. برخی از آقایان حتی از انجام برخی فعالیت های فیزیکی و یا صمیمی شدن با افراد، صرفا برای مخفی کردن عارضه ی خود، می پرهیزند.

عمل ژنیکوماستی  (کوچک کردن سینه مردان ) در موارد زیر انجام می شود :

 • مقدار بیش از اندازه ی چربی انباشته شده در یک محل
 • رشد بیش از حد بافت غدد
 • در برخی مواقع، رشد بیش از حد پوست سینه
 • رشد پستان ها به طور تکی و یا هر دو با هم

جراحی ژنیکوماستی چیست؟

جراحی ژنیکوماستی اندازه ی سینه را کاهش داده و ظاهر سینه را بهبود می بخشد. در موارد حاد ژنیکوماستی(بزرگی سینه در مردان)، وزن زیاد بافت پستان ممکن است باعث افتادن آن ها و کشیده شدن پوست هاله ی نوک سینه شود (پوست تیره ی اطراف نوک سینه). در این موارد می توان به کمک جراحی اندازه ی هاله را تغییر داده و پوست اضافی را برداشت.

جراحی پلاستیک به منظور اصلاح ژنیکوماستی در واقع ماموپلاستی کاهنده نام دارد.

افراد مناسب استفاده از این روش

افراد داوطلب برای جراحی ژنیکوماستی (بزرگی سینه در مردان) عبارت اند از :

 • مردانی که عارضه ی آن ها به کمک درمان های جایگزین پزشکی بهبود نیافته است.
 • افراد سالم که دچار بیماری های خطرناک و دیگر عارضه های پزشکی که ممکن است فرایند بهبودی را دچار اختلال کنند، نباشند.
 • افراد غیر سیگاری و افرادی که به ماده ی خاصی اعتیاد ندارند.
 • مردانی که از نظر فیزیکی سالم بوده و وزن آن ها نسبتا مناسب است.
 • مردانی که انتظارات واقع گرایانه دارند.
 • مردانی که رشد پستان های آن ها تثبیت شده است.
 • مردانی که احساس می کنند سینه های بزرگی داشته و از آن ناراضی باشند.

پسران نوجوان نیز می توانند از این جراحی بهره ببرند، اگر چه پس از گذشت زمان و با رشد دوباره ی سینه ها، نیاز به جراحی های ثانویه خواهد بود.

اقدامات قبل از جراحی

به منظور آماده شدن برای جراحی ژنیکوماستی(بزرگی سینه آقایان) ممکن است از شما خواسته شود که :

 • تعدادی آزمایش انجام داده و از نظر پزشکی معاینه شوید.
 • دارو های خاصی مصرف کرده و یا دارو های خود را تنظیم کنید.
 • سیگار کشیدن را متوقف کنید.
 • از مصرف آسپرین، دارو های ضد التهاب و مکمل های گیاهی خودداری کنید، چرا که این محصولات می توانند خونریزی را افزایش دهند.

موفقیت و بی خطر بودن عمل ژنیکوماستی شما، به صداقت شما در جلسه ی مشاوره وابستگی زیادی دارد.

مراحل عمل جراحی ژنیکوماستی

عمل جراحی ژنیکوماستی (بزرگی سینه در مردان) شامل مراحل زیر می باشد :

 • بی حسی : برای راحتی شما در طول عمل جراحی، از دارو های مخصوصی استفاده می شود. بدین منظور می توان از تزریق وریدی آرام بخش ها و یا بیهوشی عمومی استفاده کرد. پزشک شما، بهترین گزینه ی ممکن برای بی حسی را انتخای خواهد کرد.
 • تکنیک لیپوساکشن : در مواردی که ژنیکوماستی (بزرگی سینه در مردان) تنها در اثر بافت چربی بیش از حد به وجود آمده باشد، ممکن است صرفا از تکنیک های لیپوساکشن و یا عمل لیپوماتیک استفاده شود. این عمل شامل وارد کردن یک کانول (یک لوله ی تیوب مانند نازک) به بدن، از طریق بریدگی های کوچک می باشد.سپس کانول را درون بافت چربی به عقب و جلو حرکت می دهند تا چربی ها شل شده و جدا شوند، پس از آن به کمک ساکشن (مکش) چربی ها را خارج می کنند.تکنیک های لیپوساکشن متفاوتی ممکن است برای شما استفاده شوند که مناسب ترین آن ها قبل از عمل برگزیده خواهند شد.

1

 • روش برش دادن :از این روش ها هنگامی استفاده می شود که بافت غدد سینه و یا پوست اضافی، نیاز به برداشته شدن داشته باشند. همچنین در مواردی که نیاز به تغییر اندازه ی هاله ی سینه و یا تغییر موقعیت نوک آن باشد، از برش دادن استفاده خواهد شد. الگوی این برش ها ممکن است بسته به نوع عارضه و تصمیم جراح، متفاوت باشند.

2

 • ترکیب روش های برش دادن و تکنیک های لیپوساکشن :در برخی موارد برای درمان ژنیکوماستی (بزرگ شدن سینه در مردان) ، نیاز به استفاده ی همزمان از هر دو روش برش دادن و لیپوساکشن می باشد.

3

ریکاوری پس از عمل

در طول ریکاوری پس از انجام عمل جراحی ژنیکوماستی (بزرگی سینه در مردان)، از لباس و باند های مخصوص برای پوشاندن زخم ها و از نوار های الاستیکی و یا لباس های چسبان، برای کاهش التهاب و تورم و همچنین حفظ حالت مردانه ی سینه تا زمان بهبودی کامل، استفاده می شود.

یک تیوب کوچک باریک نیز به صورت موقتی در زیر پوست کار گذاشته می شود که هر گونه مایع یا خون اضافی را جمع آوری کرده و اجازه ی انباشته شدن آن ها در سینه را نمی دهد.

پس از عمل به شما دستور العمل های مخصوصی برای چگونگی مراقبت از محل جراحی، دارو های مورد نیاز که باید به صورت خوراکی و یا موضعی مصرف شوند تا به فرایند بهبودی کمک کرده و احتمال عفونت را کاهش دهند، موارد خاصی که باید در محل جراحی و یا در سلامت عمومی به آن ها توجه کرد و همچنین زمان های بعدی مراجعه به جراح پلاستیک، ارائه خواهند شد.

عمل کردن به تمامی توصیه های جراح پلاستیک و همچنین مراجعات بعدی برنامه ریزی شده، بسیار حائز اهمیت می باشند.

نتایج نهایی جراحی ژنیکوماستی (بزرگی سینه در مردان) در بسیاری از موارد همیشگی اند. با این حال اگر بزرگی سینه در شما به علت مصرف دارو های خاص (مثل استروئید ها) و یا اضافه وزن به وجود آمده باشد، باید پس از انجام عمل خود را به کلی از این مواد دور کرده و وزن خود را در حالت ایده آل نگاه دارید تا نتایج جراحی حفظ شوند.

حتما قبل از تعویض دارو های خود، این را با پزشک خود در میان بگذارید.

بهبودی

اگر احساس هر گونه تنگی نفس، درد در سینه و یا ضربان قلب غیر طبیعی دارید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. اگر هر یک از این علائم ظاهر شوند، ممکن است فرد نیاز به بستری شدن و درمان های اضافی داشته باشد.

عمل کردن به توصیه های پزشک، شرط اصلی موفقیت آمیز بودن این عمل می باشد.

دقت کنید که زخم های ایجاد شده در عمل جراحی، نباید تحت هیچ گونه فشار اضافی، تورم، خراشیدگی و یا لرزش در طول فرایند بهبودی قرار بگیرند. پزشک دستور العمل های خاصی برای چگونگی مراقبت از خود، به شما ارائه خواهد داد.

نتایج جراحی

نتایج جراحی ژنیکوماستی (بزرگی سینه آقایان) بلافاصله ظاهر می شوند. با گذشت زمان، التهاب و تورم پس از عمل از بین رفته و جای زخم ها محو می شوند. رضایت شما از ظاهر جدید خود، با گذشت زمان افزایش خواهد یافت.

نتایج نهایی جراحی ژنیکوماستی پس از چند ماه ظاهر خواهند شد. جای زخم ها دائمی بوده ولی با گذشت زمان محو تر خواهند شد.

جای زخم عمل جراحی ژنیکوماستی

هر گونه عمل جراحی برای اصلاح ژنیکوماستی (بزرگی سینه در مردان) نیازمند ایجاد برش است. در حالی که جای بیشتر زخم ها به کمک ظاهر طبیعی بدن پوشیده می شوند، بعضی از آن ها پیدا بوده و از نتایج غیر قابل پرهیز عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان می‌باشند.

تمامی جای زخم های به وجود آمده در اثر جراحی ژنیکوماستی (بزرگی سینه مردان) دائمی اند، در حالی که برخی از این جای زخم ها در ظاهر طبیعی پستان، استتار خواهند شد. پس از انجام عمل، ظاهر بهبود یافته ی بالا تنه به شما اعتماد به نفس خواهد داد؛ چه به هنگام پوشیدن پیراهن و کراوات، چه به هنگام پوشیدن تیشرت و یا وقتی که در ساحل با سینه ی برهنه دراز کشیده اید.

خطرات و ایمنی عمل

انجام دادن یا انجام ندادن یک عمل جراحی پلاستیک، تصمیمی کاملا شخصی است و فرد باید در نظر بگیرد که آیا این عمل برای رسیدن او به هدف های خود مناسب است و آیا می تواند با خطرات و عوارض جانبی احتمالی آن کنار بیاید یا خیر.

اگر چه عوارض جانبی کوچک کردن سینه بسیار نادرند ولی از شما خواسته می شود که یک فرم رضایت نامه را امضا کرده و اطمینان دهید که از خطرات و عوارض جانبی این عمل آگاهی کامل دارید.

خطرات احتمالی عمل ژنیکوماستی ( کوچک کردن سینه مردان ) عبارت اند از :

 • پاسخ بدن به بخیه، نوار پیچی ها، چسب، عوامل تزریقی یا مواد موضعی اعمال شده
 • خطرات مربوط به دارو های آرام بخش
 • خونریزی و لخته شدن خون
 • آسیب به ساختار های عمیق تر مثل اعصاب، رگ های خونی و عضلات که ممکن است موقتی باشد
 • ترومبوز عمیق وریدی ، عوارض قلبی و ریوی
 • احتباس مایعات (سروما)
 • عفونت
 • ضعف در فرایند بهبودی زخم ها

این خطرات و دیگر خطرات احتمالی، به صورت کامل قبل از امضا کردن رضایت نامه، مورد بحث قرار خواهند گرفت. توجه داشته باشید که در صورت وجود هر گونه سوال، حتما آن را مستقیما از جراح پلاستیک خود بپرسید.

هزینه و قیمت

هزینه ی این عمل ممکن است در موارد مختلف بسیار متفاوت باشد. قیمت این عمل ممکن است به روشی که هر جراح استفاده می کند وابسته باشد.

هزینه ی عمل جراحی ژنیکوماستی (بزرگی سینه در مردان) همچنین شامل هزینه های زیر نیز می شود :

 • هزینه ی بی حسی یا بیهوشی
 • هزینه ی تجهیزات جراحی
 • آزمایشات پزشکی
 • لباس های مخصوص مورد نیاز پس از انجام عمل
 • دارو های تجویز شدهtamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *