instagram
telegram
phone

درمان و بستن منافذ باز پوست صورت

skin-water
هیدرودرم و آبرسان پوست صورت
۱ شهریور ۱۳۹۴
q
برجسته کردن گونه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی:نحوه،قیمت و عوارض
۲ شهریور ۱۳۹۴

درمان و بستن منافذ باز پوست صورت

natural-Tips-For-healthy-Skin
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

natural-Tips-For-healthy-Skin

منافذ پوست، محل خارج شدن ریشه مو از بدن است که به منظور حفظ رطوبت پوست، خارج کردن سموم از بدن و حفظ دمای آن از اهمیت خاصی برخوردارند. با این حال، اگر این منافذ بیش از حد بزرگ شوند، علاوه بر تاثیر گذاشتن بر ظاهر و زیبایی پوست ممکن است باعث عارضه های پوستی مانند ظهور ناگهانی آکنه ها شوند. منافذ پوستی بزرگ، می توانند از نظر زیبایی فرد را دچار مشکل کنند و فرد به منظور بازیابی ظاهر اولیه و پوست جوان و لطیف خود، از انواع متعدد محصولات طبیعی و کرم ها  استفاده کرده که همگی اتلاف وقت می باشند. لایه برداری پوست می تواند برای بستن منافذ پوست البته به صورت موقت  مناسب باشد

برای درمان و رفع منافذ باز بزرگ پوست، لازم است که به پزشک متخصص مراجعه کنید . خوشبختانه راه های کارآمد متنوعی برای این کار وجود دارند. در کلینیک سیب سرخ شما می توانید با استفاده از روش های متعددی  از جمله لیزر درمانی و دیگر تکنیک های مراقبت از پوست منافذ باز پوست بزرگ خود را درمان کنید

علت به وجود آمدن منافذ باز پوست

منافذ باز پوست روی صورت شما، سوراخ های کوچکی اند که از طریق آن ها مجرایی به غده های چربی صورت می رود. این غده ها که غدد چربی نام دارند، کیسه های کوچکی را در زیر پوست می سازند که چربی طبیعی پوست به نام سبوم را تولید می کند. به صورت کلی دو دلیل اصلی برای ایجاد منافذ پوستی بزرگ وجود دارند :

  • تولید بیش از حد چربی در پوست : افراد دارای پوست چرب، دارای تعداد بیشتری سلول در غدد چربی خود می باشند. با تولید بیشتر سبوم یا چربی پوست، غدد چربی بزرگ شده و متسع می گردند. با بزرگ شدن غدد و کیسه های چربی، منافذ پوستی نیز کشیده شده و شکلی بزرگ شده به خود می گیرند.
    در پوست صورت های جوان، بزرگی منافذ پوستی معمولا در ناحیه هایی اتفاق می افتند که تعداد غدد چربی بیشتر است؛ مانند بینی، پیشانی و چانه. به مجموع این مناطق، ناحیه ی T می گویند که اگر دقت شود، چربی بیشتری نسبت به گونه ها و پلک ها دارند.
  • پیر شدن پوست : با پیر شدن پوست صورت، تغییرات قابل توجه زیادی ممکن است به وجود بیایند. برجسته ترین این تغییرات، کاهش تولید کلاژن و از بین رفتن آن در پوست می باشد. کلاژن یک ساختار حمایت کننده ی بسیار مهم در پوست است. غدد چربی و منافذ باز پوست به وسیله ی کلاژن احاطه و حمایت می شوند. با از بین رفتن کلاژن پوست، غدد چربی و منافذ پوستی سست شده و بزرگ تر می شوند.
  • جالب است بدانید که منافذ پوستی بزرگ در افراد مسن، در روی گونه ها نیز ایجاد می شوند؛ ناحیه ای با تعداد کمی غدد چربی در افراد جوان تر و دارای پوست چرب. منافذ باز پوست صورت در افراد جوان تر هم وجود دارند ولی به علت کم تر بودن تولید چربی در آن ها، منافذ بزرگ نیستند. با این حال زمانی که کلاژن پوست در اثر پیری از بین رفت، منافذ پوستی در همه ی نواحی صورت ممکن است بزرگ شوند.

راه ها و روش های درمان

یک پزشک متخصص می تواند بهترین روش درمانی را برای بستن منافذ باز پوست به شما پیشنهاد دهد. شایان ذکر است که درمان مناسب به تنهایی کافی نبوده و مراقبت های خانگی نیز لازم اند. این مراقبت ها باید طبق توصیه های متخصص پوست انجام شوند.

میکرو درم ابریشن

میکرو درم ابریشن یک روش غیر تهاجمی برای بستن منافذ پوست است که طی آن از یک دستگاه برای تراشیدن خارجی ترین لایه ی پوست که ضخیم و نا هموار است، استفاده می شود. پس از انجام این عمل، لایه ی جدید پوست در زیر آن ظاهر شده که جوان تر، سالم تر و عاری از منافذ بزرگ شده و دیگر آسیب ها می باشد. برای برداشتن لایه ی مرده ی پوست ، از ذرات ریز (مانند دانه های ماسه) استفاده شده و سپس دستگاهی مخصوص این لایه ی مرده ی کنده شده را به درون خود می کشد. علاوه بر این، میکرو درم ابریشن باعث ضخیم تر شدن رشته های کلاژن (یک ماده ی مهم برای پوست که باعث سالم و لطیف ماندن آن می شود) شده که بدین ترتیب، پوست جوان تر و لطیف تر به نظر می رسد. در طول این عمل و با برداشته شدن لایه ی خارجی پوست، فرد ممکن است احساس خراشیدگی خفیفی داشته باشد. این عمل به مدت زمان کوتاهی برای بهبودی نیاز داشته و تنها عوارض جانبی آن عبارت اند از قرمزی و کبودی پوست که موقتی می باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش میکرودرم ابریشن بر روی لینک کلیک کنید

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی در واقع نوعی تراشیدن عمیق پوست است که از میکرو درم ابریشن موثر تر می باشد. در لایه برداری شیمیایی، برای درمان پوست پرتقالی (بستن منافذ باز پوست) محلول های متشکل از مواد شیمیایی متنوع به روی پوست مالیده می شوند که می توانند در برداشتن لایه ی مرده ی پوست و بستن منافذ باز پوست صورت کمک کنند. ترکیبی که در این عمل استفاده می شود، بسته به نیاز ها و پوست هر بیمار متفاوت است. پوست سالم تر (بدون منافذ باز) در محلی که لایه ی مرده پوست جدا شده بود خواهد رویید. در طول این عمل ممکن است فرد احساس گرم شدن پوست و یا درد خفیف داشته باشد که با گذشت زمان رو به کاهش خواهند گذاشت. لایه برداری شیمیایی بدون شک یک روش موثر و کارآمد است ولی برای بهبودی به زمان بیشتری نسبت به میکرودرم ابریشن نیاز دارد. پزشک متخصص پوست به منظور کاهش درد و تسریع فرایند بهبودی، دارو هایی را تجویز خواهد کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لایه برداری پوست بر روی لینک کلیک کنید

آی پی ال فتو فاسیال (IPLphotofacial)

این عمل، یک روش غیر تهاجمی و بسیار موثر برای درمان منافذ باز پوست بزرگ شده می باشد. در طول این عمل از یک نور غیر لیزری شدید موج دار برای جوان سازس دوباره پوست به وسیله ی ترمیم آسیب ها از جمله منافذ باز پوست استفاده می شود. تاباندن ناگهانی این نور شدید برای نفوذ عمیق آن در پوست و ترمیم لایه های آسیب دیده استفاده می شود. این عمل همچنین تولید کلاژن و الاستین را افزایش می دهد که برای سلامتی، لطافت و جوانی پوست لازم اند. تنها عوارض جانبی این عمل برای بستن منافذ باز پوست ، ناراحتی خفیف شامل احساس سوزش است که پس از چند ساعت از بین خواهد رفت. متخصص پوست برای اطمینان از حصول نتایج مناسب، توصیه هایی برای مراقبت های بعد از عمل ارائه داده که ممکن است شامل استعمال برخی محصولات موضعی یا تغییراتی در نحوه ی زندگی باشند.

جوان سازی پوست با لیزر

لیزر همان طور که برای دیگر اعمال زیبایی کاربرد داشته و از معروفیت خاصی برخوردار است، می تواند در درمان منافذ باز پوست صورت شده نیز موثر واقع شود. لیزر توانایی قابل توجهی در بهبود ظاهر پوست و تحریک فرایند ترمیم بدن داشته و می تواند تولید کلاژن را نیز افزایش دهد. لیزر درمانی برای از بین بردن منافذ باز پوست شده موثر بوده و همچنین می تواند حجم پوست را افزایش داده و در نهایت باعث ظاهر شدن پوستی لطیف و عاری از منافذ باز پوست بشود. یک نوع خاص از تکنیک های لیزر درمانی به نام جوان سازی پوست با لیزر فراکشنال کربن دی اکسید برای رفع و درمان منافذ باز پوست صورت کاربرد دارد. این عمل شامل نفوذ اشعه ی لیزر به درون پوست بوده که سپس باعث تحریک تولید کلاژن حمایت کننده ی غدد چربی و وارد شدن فشار به خروجی منافذ پوست می شود. لیزر درمانی یک روش حداقل تهاجمی است که عوارض جانبی خفیف و موقتی از جمله کبودی و احساس گرما در پوست را دارد. این عوارض پس از مدت کوتاهی از بین می روند.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است