instagram
telegram
phone

درمان افتادگی سینه با لیفت و بالا بردن:راه و روش،عوارض و هزینه

Woman taking measurements of her body on blurry background
لاغری با کویتیشن
۲۶ مرداد ۱۳۹۴
get_upper_and_lower_eyelid_surgery_blepharoplasty_and_look_younger-1200x570
رفع افتادگی پلک:جراحی و لیزر
۳۰ مرداد ۱۳۹۴

درمان افتادگی سینه با لیفت و بالا بردن:راه و روش،عوارض و هزینه

NE-VA-BASANSIM
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

eb2dd6ddddddddc822

لیفت سینه (که به عنوان ماستوپکسی نیز شناخته می‌شود) یک روش جراحی است که در آن از تکنیک‌های مختلف برای اصلاح ،رفع و درمان افتادگی سینه ، بزرگ کردن سینه و بهبود ظاهر آن استفاده می‌شود. این عمل جراحی با تغییر موقعیت دقیق سر و یا بافت سینه و بالا کشیدن پوست آن انجام می‌شود. پزشکان متخصص و مجرب کلینیک سیب سرخ با سوابق درخشان در زمینه ی عمل جراحی زیبایی سینه می‌توانند ظاهر زیبا و جوان سینه را برای افراد متقاضی بازیابی نمایند.

عمل جراحی لیفت سینه به‌منظور ایجاد سینه‌های محکم‌تر و بالاتر طراحی‌شده است که در آن موقعیت قرارگیری سر سینه و آرئول (ناحیه تیره‌تر اطراف سر سینه) اصلاح می‌شود. پزشکان کلینیک سیب سرخ، درک مناسبی از مفاهیم زیبایی سینه و جوانی و شادابی آن دارند و به‌این‌ترتیب می‌توانند برای دستیابی به نتایج مناسب در این حوزه به شما کمک مؤثر نمایند. به‌این‌ترتیب هنگام انجام عمل جراحی لیفت سینه در کلینیک سیب سرخ، نه‌تنها وضعیت افتادگی سینه با بالا کشیدن آن اصلاح می‌شود، بلکه علاوه بر این مزایای اضافی زیر را برای بیمار به همراه خواهد داشت:

 • افزایش حجم و اندازه سینه
 • ایجاد ظاهر جوان‌تر برای سینه
 • دستیابی به نتایج ماندگار و بلندمدت
 • کاهش ریسک عوارض جانبی احتمالی
 • عدم از دست دادن حجم یا کاهش اندازه سینه
 • ایجاد جراحت و شکاف بر روی سینه در سطح حداقل

کاندیدای مناسب برای انجام لیفت سینه


افرادی که می‌خواهند جراحی لیفت سینه را  برای درمان افتادگی سینه انجام بدهند باید در سلامت جسمانی کامل و عاری از هرگونه بیماری باشند و یا سابقه ابتلا به بیماری‌های خطرناک نداشته باشند. این افراد باید نسبت به نتایج عمل جراحی بالا کشیدن سینه انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشند.

این عمل جراحی معمولاً برای افرادی می‌تواند مفید و اثرگذار باشد که بخشی از حجم سینه خود را از دست داده و دچار افتادگی سینه به خاطر کاهش وزن، بارداری، شیردهی و یا بالا رفتن سن شده‌اند. این روش درمانی می‌تواند سینه‌های فرد را بالا کشیده و به‌این‌ترتیب یک یا چند مورد از مشکلات زیر را در ارتباط با وضعیت سینه آن‌ها برطرف نماید:

 • ظاهر نوسانی یا افتاده سینه (به صورتی که با چارچوب بدن بیمار هماهنگی داشته باشد)
 • از دست دادن سفتی و قابلیت ارتجاع پوست
 • سرسینه‌هایی که پایین‌تر از سطح سینه (پایین‌تر از خط زیر سینه) قرار می‌گیرند.
 • سر سینه و آرئول در حالتی که به سمت پایین قرار می‌گیرند.
 • کشیدگی پوست و بزرگ شدن آرئول، مشکلات ناشی از عدم تقارن بین دو سینه یا مشکلات سر سینه و آرئول

درصورتی‌که هر یک از مسائل فوق بر روی وضعیت سینه شما تأثیر گذاشته است، شما می‌توانید یک فرد مناسب برای عمل جراحی لیفت سینه و بالا بردن سینه در مرکز تخصصی سیب سرخ باشید.

عمل جراحی لیفت سینه


در همه عمل‌های جراحی لیفت سینه و سفت کردن سینه شکاف‌های کوچک در سینه‌ها با استفاده از تکنیک‌های مختلف ایجاد می‌شود. امروزه جراحان برای انجام عمل جراحی رفع افتادگی سینه معمولاً از تکنیک‌های ایجاد شکاف در هاله دور سینه (آرئول) و برش‌های عمودی (vertical sling) استفاده می‌کنند تا به‌این‌ترتیب نتایج حاصل از درمان  بالا بردن سینه را بهبود بخشیده و احتمال باقی ماندن جای زخم پس از درمان را حداقل نمایند. در این حالت تکنیک انتخاب شده برای جراحی لیفت سینه بستگی به عوامل زیر دارد:

 • آناتومی فعلی سینه بیمار
 • اهداف موردنظر بیمار
 • مقدار لیفت موردنیاز برای سینه
 • قابلیت ارتجاع پوست سینه

برای انجام عمل جراحی لیفت سینه از بی‌هوشی عمومی استفاده می‌شود. به‌این‌ترتیب بیمار در طول فرآیند درمان خواب است و هیچ‌گونه ناراحتی احساس نمی‌کند. این روش درمانی در اتاق عمل و با شرایط کاملاً استریل انجام می‌شود تا به‌این‌ترتیب بتوان ریسک ایجاد عفونت را حداقل کرد. پس‌ازاینکه شکاف‌های لازم در سینه‌های بیمار ایجاد شد، جراح با دقت زیاد محل قرارگیری بافت سینه را اصلاح می‌کند تا به‌این‌ترتیب یک ظاهر رو به بالا و حجیم‌تر برای سینه‌های بیمار ایجاد نماید. هنگامی‌که عمل جراحی لیفت و بالا کشیدن سینه کامل شد، بیمار به اتاق ریکاوری منتقل‌شده و وضعیت وی به‌طور دقیق تحت نظارت قرار می‌گیرد و پس از تشخیص پزشک، بیمار می‌تواند با کمک یک همراه به خانه بازگردد (در این شرایط نباید خود بیمار رانندگی کند). تشخیص ظاهر جدید ایجادشده برای سینه‌ها به خاطر ورم و التهاب ایجادشده پس از عمل جراحی به زمان نیاز دارد، اما زمانی که سینه‌ها به‌طور کامل بهبود پیدا کنند، نتایج نهایی حاصل از درمان برای بیمار قابل‌مشاهده خواهد بود.

روش‌ها

تکنیک ایجاد شکاف در هاله دور سینه

عمل جراحی لیفت سینه با ایجاد شکاف در هاله دور آن، یک تکنیک است که در آن موقعیت سر سینه بیمار اصلاح شده و با ایجاد شکاف در ناحیه آرئول، احتمال باقی ماندن جای زخم پس از تکمیل درمان حداقل می‌شود.

این روش جراحی یکی از روش‌های اصلی مورداستفاده برای رفع افتادگی سینه توسط جراحان برای خانم‌هایی است که سینه‌های آن‌ها دارای افتادگی به نسبت ناچیز است و به‌این‌ترتیب فقط به ۱ تا ۲ سانتی‌متر بالا آوردن سینه نیاز دارند.

در طول این درمان برای بالا کشیدن سینه، یک تکه دونات شکل از پوست سینه در مرز اطراف سر سینه و خط آرئول برداشته می شود. مجموعه آرئول و سر سینه در واقع پوست و بافت سینه را در برگرفته‌اند و با برداشتن این ناحیه می‌توان موقعیت بافت سینه را اصلاح‌کرده و با استفاده از بخیه این بافت را در محل بالاتر تثبیت کرد و ظاهر حجیم‌تر برای سینه ایجاد نمود.

در هنگام عمل جراحی لیفت سینه و بالا کشیدن سینه، می‌توان ناحیه آرئول را با ایجاد شکاف‌های داخلی در مرز این ناحیه کوچک کرد.

جای زخم باقی‌مانده پس‌ازاین جراحی بالا کشیدن سینه را می‌توان تا حدودی با استفاده از سطح غیرمتقارن مرز آرئول و تفاوت رنگ بین ناحیه تیره آرئول و ناحیه روشن سینه پنهان کرد.

در  جراحی بالا بردن سینه می‌توان پوست اضافی را از بالای ناحیه آرئول برداشت و به‌این‌ترتیب لیفت موردنیاز برای بافت سینه و یا سر آن را ایجاد نمود.

تکنیک ایجاد برش‌های عمودی (یک روش درمانی جدید و پیشرفته)

تکنیک ایجاد برش‌های عمودی آخرین و پیشرفته‌ترین روش جراحی لیفت سینه است. درواقع این روش یک نوع خاص از عمل جراحی لیفت سینه عمودی است که در آن کل سینه بالا کشیده و تغییر شکل داده می‌شود. به‌این‌ترتیب این روش را می‌توان به‌عنوان یک روش کامل لیفت سینه موردتوجه قرار داد.

در روش ایجاد برش‌های عمودی، از عضله سینه (عضله سینه‌ای بزرگ) برای حمایت از بافت سینه و لیفت بلندمدت آن استفاده می‌شود.

این روش بسیار گسترده‌تر از روش ایجاد شکاف در هاله دور سینه است. جراحان فقط برای خانم‌هایی از این روش استفاده می‌کنند که افتادگی سینه آن‌ها زیاد بوده و به بیش از ۲ سانتی‌متر بالا کشیدن سینه نیاز داشته باشند (برای مثال، موارد افتادگی سینه متوسط تا شدید).

در طول درمان، یک قطعه دونات شکل از پوست مشابه آنچه در روش اول توضیح داده شد، از روی سینه برداشته می‌شود. در این مرحله علاوه بر برداشتن پوست اضافی، یک شکاف صاف نیز به‌طور مستقیم در ناحیه زیر سینه ایجاد می‌شود. به‌این‌ترتیب پوست عضله سینه (عضله سینه‌ای بزرگ) از دیواره سینه جداشده و بخشی از بافت سینه در زیر این بخش لوله شده و به عضله بخیه زده می‌شود. درنهایت پوست اطراف این ناحیه به سمت خارج و یا داخل آرئول جمع شده و در محل بخیه زده خواهد شد.

تکنیک عمل جراحی بدون ایجاد شکاف عمودی

در بعضی از بیماران، می‌توان عمل جراحی لیفت سینه  (بالا بردن سینه) را بدون ایجاد شکاف عمودی انجام داد. در این حالت شکاف‌های موردنیاز فقط در ناحیه آرئول و زیر سینه ایجاد می‌شود و به‌این‌ترتیب امکان پنهان کردن جای باقیمانده از زخم‌ها به‌خوبی وجود دارد. این روش به‌طور خاص برای بیمارانی مناسب است که سینه آن‌ها به مقداری دچار افتادگی شده که کل ناحیه آرئول زیر خط سینه قرار می‌گیرد.

این تکنیک از یک روش لیفت داخلی برای سینه‌ها استفاده می‌کند که نیازی به ایجاد شکاف‌های عمودی در سینه ندارد. به‌هرحال استفاده از این روش برای همه بیماران امکان‌پذیر نیست. به همین خاطر برای اطلاع از اینکه این روش درمانی برای  بالا کشیدن سینه شما قابل استفاده است یا خیر، لازم است با یک جراح در این رابطه ملاقات و مشورت شود.

لیفت سینه با پروتز (پروتز ماستوپکسی)

پروتز ماستوپکسی (یا لیفت سینه با پروتز) یک روش مناسب برای اصلاح افتادگی و کوچک شدن سینه‌ها است که می‌تواند در مدت زمان کوتاه، زیبایی سینه‌ها را بازگرداند. این روش درمانی بالا بردن سینه ترکیبی از پروتز سینه و لیفت سینه است. این عمل بزرگ کردن سینه برای خانم‌هایی مناسب است که علاوه بر نیاز به انجام عمل جراحی لیفت سینه، دارای شرایط زیر باشند:

 • سینه‌های کوچک که نیازمند افزایش حجم هستند.
 • سینه‌هایی که اندازه طبیعی آن‌ها کوچک‌تر از مقدار دلخواه است.
 • سینه‌هایی که دارای عدم تقارن ازنظر اندازه و ظاهر می‌باشند.

با استفاده از این روش ترکیبی، نه‌تنها سینه‌ها ظاهر جوان، حجیم و جذاب خود را به دست می‌آورند، بلکه علاوه بر این می‌توان اندازه سینه را نیز بزرگ کرد توازن سینه‌ها و ویژگی‌های زنانه آن‌ها را بهبود بخشید. امروزه انواع مختلف پروتزهای سینه ازنظر شکل، اندازه، ساختار و ویژگی‌های خاص در دسترس هستند و بر این اساس می‌توان با توجه به نوع بدن بیمار و اهداف درمانی وی از انواع مناسب پروتز برای عمل جراحی لیفت سینه و افتادگی سینه استفاده کرد.

جای زخم باقیمانده پس از عمل جراحی لیفت سینه

انجام عمل جراحی لیفت سینه می‌تواند باعث به جا ماندن جای زخم بر روی سینه‌ها شود. در اکثر بیماران جای زخم باقیمانده پس از درمان در سطح حداقل است و با گذشت زمان به‌طور قابل‌توجه محو می‌شود. علاوه بر این، شکاف‌ها در محل‌هایی ایجاد می‌شود که به‌سادگی امکان پوشاندن آن‌ها با استفاده از لباس وجود دارد و به همین خاطر نیازی به نگرانی درباره آن نیست. در کلینیک سیب سرخ، شکاف‌های لازم برای عمل جراحی لیفت سینه فقط در ناحیه آرئول ایجاد می‌شوند و درصورتی‌که نیاز به لیفت عمده سینه وجود داشته باشد، تنها یک شکاف عمودی بر روی سینه ایجاد خواهد شد.

بهبودی

پس از عمل لیفت سینه و بالا کشیدن سینه، افراد معمولاً با درد، ورم و کبودی برای چند روز در ناحیه سینه خود مواجه می‌شوند. بانداژ استفاده شده در این حالت پس از دو روز باز می‌شود و با یک سوتین جراحی جایگزین می‌گردد. پس از عمل جراحی بالا بردن سینه لازم است بیمار برای مدت یک تا دو هفته از انجام فعالیت‌های فیزیکی خودداری کند و لازم است از انجام فعالیت‌های ورزشی و سایر فعالیت‌های شدید برای حداقل چهار هفته اجتناب گردد.

افراد می‌توانند برای کشیدن بخیه‌های خود حدود دو تا سه هفته بعد به مطب پزشک مراجعه کنند و پس‌ازاین مدت اکثر بیماران می‌توانند به محل کار خود بازگشته و سایر فعالیت‌های عادی خود را از سر گیرند. به‌هرحال لازم است پس از درمان به‌طور منظم با پزشک ملاقات شود تا به‌این‌ترتیب از درمان مناسب افتادگی سینه پس از عمل جراحی اطمینان حاصل شود.

نتایج عمل جراحی لیفت سینه به‌طور قابل‌توجه بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است و این نتایج با از بین رفتن ورم و کبودی ایجاد شده، به‌تدریج بهتر می‌شود. علاوه بر این جای زخم باقیمانده پس از عمل با گذشت زمان محو می‌شود و معمولاً پنهان کردن آن در هنگام استفاده از سوتین، لباس شنا یا لباس‌های یقه باز امکان‌پذیر است.

عوارض و خطرات


هرچند با تقبل هزینه لیفت سینه و عمل جراحی لیفت سینه برای اکثر بیماران بی‌خطر است، بااین‌وجود بعضی خطرات خاص در ارتباط با این روش جراحی وجود دارد. بعضی از این خطرات می‌تواند با باقی ماندن جای زخم و عدم تقارن و همچنین ریسک‌های عمومی جراحی بالا کشیدن سینه همچون عفونت، خون‌ریزی و واکنش به مواد بی‌حسی ارتباط داشته باشد. به‌هرحال، اکثر افرادی که این عمل جراحی را برای رفع افتادگی سینه انجام می‌دهند، با عوارض جدی در این رابطه مواجه نمی‌شوند.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *