instagram
telegram
phone

برجسته کردن گونه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی:نحوه،قیمت و عوارض

natural-Tips-For-healthy-Skin
درمان و بستن منافذ باز پوست صورت
۲ شهریور ۱۳۹۴
hj
رفع غبغب:راه ها و روش ها
۲ شهریور ۱۳۹۴

برجسته کردن گونه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی:نحوه،قیمت و عوارض

q
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

q

برجسته کردن گونه (گونه برجسته) را می توان با تزریق ژل(گونه گذاری بدون جراحی)، در پوست از ناحیه داخل گونه انجام داد.با بزرگ کردن چانه و با پر کردن حجم از بین رفته در ناحیه گونه، میتواند ظاهری زیباتر به ارمفان آورد.. این فرآیند همچنین می تواند برای پر کردن خطوط و چین و چروک های سطحی ایجاد شده بر روی پوست اطراف گونه مورد استفاده قرار گیرد. بسیاری از بیماران با استفاده از روش تزریق چربی به چانه می توانند یک ظاهر جوان تر پیدا کرده و اعتماد به نفس خود را به این ترتیب افزایش دهند.

افراد مناسب برای استفاده از این روش

برجسته کردن گونه با تزریق ژل و تزریق چربی به زنان و مردانی پیشنهاد می شود که احساس می کنند گونه های آنها ظاهر مناسب ندارد.کاشت گونه در اکثر مواقع برای افراد بزرگسال انجام می شود. افراد مناسب جهت استفاده از این روش کسانی هستند که از سطح سلامت مناسب برخوردار بوده و وزن بدن متعادل داشته باشند. با وجودی که گونه گذاری با تزریق چربی و ژل عمدتاً بر روی افراد مسن که فرآیند تشکیل علائم و نشانه های افزایش سن در آنها شروع شده استفاده می شود، با این وجود می توان از روش تزریق چربی گونه برای بیماران جوان تر که به دنبال گونه برجسته هستند نیز استفاده کرد. هم مردان و هم زنان می‌توانند از روش تزریق چربی در چانه و گونه به منظور برجسته‌سازی گونه‌ها و چانه خود استفاده کنند. در حالی که افراد پیرتر ممکن است به منظور بازیابی حجم از دست رفته صورت خود بیشتر به این روش تمایل داشته باشند، اما بطور کلی هر شخصی که از میزان برجستگی گونه‌های خود ناراضی است می‌تواند با تقبل هزینه تزریق چربی گونه ، این روش را انتخاب نماید. برجسته کردن گونه با تزریق چربی یک روش سرپایی است و بلافاصله پس از درمان، بیمار می‌تواند به منزل خود مراجعه کند.

بعضی بیماران از روش تزریق ژل به عنوان یک روش جایگزین برای انجام جراحی زیبایی تهاجمی قبل از تصمیم گیری درباره این عمل های  زیبایی استفاده می کنند. تزریق ژل گونه یک روش بسیار رایج برای افرادی است که مشکل اصلی آنها در ناحیه صورت مربوط به شکل گونه ها است. در صورتی که تمایل دارید گونه های برجسته تر داشته باشید، لازم است در جلسات مشاوره برای اطلاع از روش مناسب برای دستیابی به اهداف مورد نظر خود شرکت نمایید.

انتظارات از این روش درمانی

ایجاد گونه برجسته  به حدود ۳۰ دقیقه زمان در مطب پزشک نیاز دارد. بر خلاف جراحی های زیبایی، در این روش گونه گذاری بدون جراحی نیازی به ایجاد شکاف بر روی پوست ندارد. در این حالت پر کننده های پوستی به شکل مایع یا ژل به نقاط از قبل تعیین شده در ناحیه گونه و اطراف آن تزریق می شود(عمل گونه گذاری). در ادامه گونه ها ماساژ داده می شود تا به این ترتیب ظاهر مناسب و طبیعی برای آنها ایجاد شود.

پس از تزریق ژل و عمل گونه‌گذاری، بیمار می تواند بلافاصله مطب پزشک را ترک کند و در این رابطه نیازی به بستری شدن یا بانداژ کردن محل درمان نیست. در این زمان بیمار ممکن است با مقداری درد، ناراحتی، یا ورم برای چند روز پس از درمان مواجه شود. علاوه بر این گاهی اوقات در محل درمان کبودی ایجاد می شود و این کبودی می تواند به سمت ناحیه چشم ها کشیده شود. به هر حال این علائم معمولاً  حداقل هستند و به سادگی با آرایش کردن پنهان می شوند. در طول چند روز اول پس از درمان، لازم است از لمس کردن گونه ها و مالش آنها خودداری شود.

امروزه از چند نوع ژل مختلف برای برجسته سازی گونه ها استفاده می شود. این ژل ها دارای انواع مختلف هستند و بر اساس تاثیرات ناشی از آنها به سه دسته دائمی، نیمه دائمی، و غیر دائمی طبقه بندی می شوند. در اکثر مواقع بیماران ترجیح می دهند از ژل های دارای تاثیرگذاری غیر دائمی استفاده کنند، زیرا تاثیر ناشی از تزریق این ژل ها موقت است و به سادگی امکان بازگرداندن نتایج درمان وجود دارد. این موضوع در حالی است که تاثیر ناشی از ژل های دائمی را فقط می توان با عمل جراحی بر طرف کرد. هر یک از ژل های پر کننده از نظر نحوه ایجاد حجم مورد نیاز و طول مدت زمان باقی ماندن نتایج در ناحیه گونه ها با یکدیگر متفاوت هستند. تاثیرات ناشی از ژل های غیر دائمی معمولاً برای برجسته سازی گونه  ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری و دوام دارد و با گذشت زمان، گونه ها به تدریج به حالت عادی قبل از درمان خود باز خواهند گشت. در این حالت بسیاری از بیماران می توانند با تقبل هزینه برجسته کردن گونه از تزریق های منظم برای حفظ نتایج ناشی از برجسته کردن گونه بهره مند شوند. فرد معالج می تواند نوع و برند ژل مناسب برای دستیابی به اهداف زیبایی بیمار را به وی پیشنهاد دهد.

ریکاوری پس از برجسته کردن گونه

پس از عمل گونه گذاری با تزریق ژل نیازی به بستری شدن بیمار و استراحت وی نیست، اما ورم و کبودی ایجاد شده در این حالت ممکن است تا دو هفته دوام و ماندگاری داشته باشد. برای چند روز اول پس از تزریق، می توان از یخ بر روی محل تزریق استفاده کرد و به این ترتیب تغییر رنگ و ورم ایجاد شده در پوست را حداقل نمود.

این شرایط در حالی است که بیمار به حدود یک هفته استراحت پس از عمل جراحی پروتز گونه نیاز دارد و برطرف شدن کامل ورم ایجاد شده ممکن است به چند ماه زمان نیاز داشته باشد.

عوارض و خطرات

عوارض پروتز گونه با تزریق ژل بسیار ناچیز است. تزریق ژل ها به عنوان یکی از روش های درمانی بی خطر و دارای سطح تهاجم کمتر در مقایسه با سایر انواع عمل های جراحی زیبایی در نظر گرفته می شوند، اما با این وجود در این حالت نیز مقداری عوارض و خطر وجود دارد. عوارض گونه گذاری و پروتز چانه که شامل خون ریزی و عفونت است جزء خطرات اصلی مربوط تزریق ژل ها می‌باشد. 

هزینه و قیمت

هزینه تزریق ژل در روش درمانی برجسته کردن گونه بستگی به نوع و مقدار ژل استفاده شده برای دستیابی به اهداف مورد نظر بیمار دارد. در طول جلسه اول مشاوره، می توان اطلاعات دقیق درباره هزینه تزریق چربی و قیمت تزریق ژل و درمان  گونه گذاری را با توجه به اهداف زیبایی و جزئیات درمانی مورد نیاز بیمار دریافت کرد.

تصمیم گیری نوع درمان، استفاده از پروتز یا تزریق ژل

برجسته کردن گونه( برجسته سازی گونه ) یک عمل جراحی با اهمیت می باشد و به همین خاطر نباید از روی فکر و خیال درباره انجام آن تصمیم گرفت. به این ترتیب لازم است یک جلسه مشاوره با جراح برگذار شده و به این ترتیب درباره مناسب بودن روش پروتز گونه یا تزریق ژل گونه تصمیم گیری کرد.

جراح می تواند درباره دلایل مناسب تر بودن عمل جراحی پروتز گونه یا تقبل هزینه تزریق چربی در گونه و نیز انتظارات منطقی از روش درمانی به شما توضیحات لازم را ارائه کند. در این حالت بیمار ممکن است در صورت عدم برخورداری از سطح مناسب سلامت یا داشتن عادت هایی مثل سیگار کشیدن فرد مناسبی برای عمل جراحی نباشد. در حقیقت این شرایط می تواند بر فرآیند بهبود و ریکاوری بیمار تاثیر گذار باشد. مقدار زمان لازم برای مرخصی گرفتن از محل کار بستگی به استفاده از عمل جراحی پروتز گونه یا تزریق ژل دارد. با وجودی که پس از تزریق ژل نیازی به استراحت کردن و مرخصی گرفتن از محل کار وجود ندارد، اما با تقبل هزینه کاشت گونه و انجام عمل جراحی پروتز گونه به حدود یک هفته استراحت و مرخصی گرفتن از محل کار نیاز دارد.

سوالات متداول

آیا این روش به بدن آسیب وارد می کند؟

برای این درمان همه اقدامات لازم جهت حداقل کردن ناراحتی بیمار انجام می شود. در این حالت از یک سوزن ریز برای انجام تزریق چربی در گونه استفاده شده و مواد بی حسی موضعی می تواند به روش های زیر برای بیمار استفاده شود:

  • کرم موضعی
  • ترکیب داخل ژل پر کننده
  • تزریق دارو برای بی حسی کامل ناحیه تحت درمان

آیا در محل درمان ورم ایجاد می شود؟

معمولاً در دوره اولیه پس از تزریق چربی در گونه  ورم محدود در پوست ایجاد می شود، اما این مشکل ظرف ۴۸ ساعت بر طرف می شود. به هر حال پس از گذشت دو هفته تمام علائم ایجاد شده بر روی پوست باید از بین بروند.

نتایج این روش درمانی چه مدت دوام و ماندگاری دارد؟

۱ سال و بیشتر.

ژل های مورد استفاده برای تزریق چگونه عمل می کنند؟

پوست انسان بطور طبیعی در دوره جوانی اسید هیالورونیک (HA) تولید می کند و این ماده می تواند پوست را حجیم، مرطوب و ارتجاع پذیر نگه دارد. ژل های پر کننده پوست تاثیرات ناشی از اسید هیالورونیک را شبیه سازی کرده و به این ترتیب خطوط و جای زخم ایجاد شده بر روی پوست را کاهش داده و حجم پوست و لب ها را افزایش می دهد. علاوه بر این از این روش می توان برای درمان خطوط ایجاد شده در نتیجه سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید استفاده کرد.

چه زمان نتایج درمان را می توان مشاهده کرد؟

نتایج حاصل ازاین روش درمانی بلافاصله پس از تقبل قیمت تزریق چربی گونه و درمان قابل مشاهده است. در این حالت ممکن است مقداری ورم و قرمزی در پوست ایجاد شود، اما این شرایط موقت هستند و به سرعت از بین می روند.

انواع ژل های مناسب برای برجسته کردن گونه چه هستند؟

این کلینیک فقط از آخرین محصولات درمانی تولید شده برای اطمینان از دستیابی به بهترین نتایج ممکن برجسته کردن گونه به شرح زیر استفاده می کند:

  • ژودرم اولترا (Jeverderm ultra)
  • رستیلان (Restylane)
  • رادیس (Radiesse)tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *