instagram
telegram
phone

درمان لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس :با اطمینان لبخند بزنید

جوانسازی و رفع چین و چروک دور لب با تزریق و لیزر
۲۷ شهریور ۱۳۹۶
دستگاه rf (آر اف) برای لاغری موضعی: مزایا، عوارض و هزینه
۳ مهر ۱۳۹۶

درمان لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس :با اطمینان لبخند بزنید

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

درمان لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس با اطمینان لبخند بزنید

لبخند زیبا و طبیعی نشان دهنده‌ی شادی و خوشی است، لبخند جذابی که حین گفتگو بر چهره نقش می‌بندد، به داشتن یک گفتگوی دوستانه کمک می‌کند و لبخند مسحورکننده‌ای که مقابل دوربین عکاس به لب می‌نشیند، در عکس جاودانه می‌شود. لبخندها هیچ‌گاه به اندازه‌ی امروز و در عصر رسانه‌های اجتماعی، فراگیر شدن اینستاگرام و سلفی‌های مکرر زیر ذره‌بین نبوده است. اما لبخند لثه‌ای لذت لبخند زدن را مخدوش می‌سازد؛ چون لثه‌ها هنگام خندیدن دیده می‌شود، بسیاری از افراد با لبخند لثه‌ای شادی خود را فرومی‌خورند. خط لب فوقانی برخی افراد به طور طبیعی هنگام لبخند زدن بالا است، اگر این اثر با عمیق‌تر بودن استخوان فک بالا ترکیب شود، لبخند لثه‌ای ایجاد می‌شود. افرادی که لبخند لثه‌ای دارند، عموماً از این وضعیت خجالت می‌کشند و سعی می‌کنند با دهان بسته بخندند تا دندان‌هایشان دیده نشود، هرچند دندان‌هایشان کوچکترین مشکلی ندارد. خوشبختانه تزریق بوتاکس روشی بسیار سریع و آسان برای اصلاح لبخند لثه‌ای است که اعتماد به نفس را بدون نیاز به جراحی تهاجمی به بیمار بازمی‌گرداند.

بسیاری از افراد از گزینه‌های درمانی زیبایی که برای اصلاح لبخند لثه‌ای وجود دارد، کاملاً بی‌اطلاع هستند. اگر لبخند لثه‌ای بر لذت بردن از زندگی شما تأثیر گذار است، موجب اجتناب شما از خندیدن، لبخند زدن یا گرفتن عکس می‌شود، اکنون زمان آن فرا رسیده است که از پزشک مشاوره و راهنمایی بخواهید.بهترین راه برای شناسایی علت لبخند لثه‌ای و پیدا کردن بهترین راه برای درمان آن این است که با یک متخصص زیبایی صحبت کنید. او می‌تواند به مشکلات شما گوش دهد، صورت شما را جهت بررسی علت لبخند لثه‌ای معاینه نماید و بهترین لبخند را برای شما ایجاد کند. برای اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۲۲۷۷۸۰۰۰ تماس بگیرید.

لبخند لثه‌ای چیست؟


 لبخند لثه‌ای به حالتی گفته می‌شود که لب بالا هنگام لبخند زدن بیش از حد از روی دندان‌های فوقانی بالا می‌رود و در نتیجه زیبایی لبخند با دیده شدن لثه‌ها تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد. لبخد لثه‌ای علل مختلفی دارد که یکی از آنها بیش‌فعال بودن عضله‌ی بالابرنده‌ی لب بالا است. به علاوه اگر لب بالا نازک باشد، لثه‌ها بیشتر دیده می‌شود و لبخند لثه‌ای تشدید می‌شود. خوشبختانه لبخند لثه‌ای را می‌توان به راحتی و به نحو موثر با تزریق سم بوتولینوم، یا همان بوتاکس اصلاح کرد، بوتاکس فعالیت عضله‌ی بالابرنده‌ی لب را کاهش می‌دهد تا لثه‌ها هنگام لبخند زدن دیده نشود. عامل‌های زیر نیز بر لثه‌ای شدن لبخند تاثیر می‌گذارد:

 • اندازه و شکل دندان‌ها: کوتاه‌تر شدن تدریجی دندان‌ها در اثر ساییدگی موجب لثه‌ای شدن لبخند به مرور زمان می‌شود.
 • موقعیت فک بالا و دندان‌ها نسبت به جمجمه
 • بلندی و میزان حرکت لب بالا: تزریق بوتاکس به رفع این مشکل کمک می‌کند؛ پس از تزریق شدن بوتاکس، عضله بالابرنده لب نمی‌تواند لب را از حد معینی بالاتر ببرد.

علل لبخند لثه‌ای


 علل لبخند لثه‌ای

لبخند لثه‌ای دلایل متعددی دارد که یکی از آنها آناتومی دهان است، برای مثال کوچک بودن دندان‌ها باعث لثه‌ای شدن لبخند می‌شود. اما اکثر موارد لبخند لثه‌ای پی‌آمد بیش فعال بودن عضله‌ی دور دهان است که عضله‌ی بالابرنده‌ی لب نیز گفته می‌شود. اگر عضله تحت کشش شدید باشد، لب فوقانی را بیش از حد بالا می‌برد و در نتیجه لثه‌های پوشش دهنده‌ی ریشه‌ها در بالای دندان‌ها دیده می‌شود. هر بار که فرد لبخند می‌زند، عضله کشیده می‌شود و بخش زیادی از لثه‌های بالای دندان‌ها، براساس حافظه‌ی عضلانی و اصل یادگیری حرکتی دیده می‌شود.

درمان لبخند لثه ای  با تزریق بوتاکس


 درمان لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس درمانی موثر برای اصلاح لبخند لثه‌ای است. بوتاکس درمانی موقتی است که عضلات مسئول بالا بردن لب‌ها هنگام لبخند زدن را بی‌حرکت می‌کند. بوتاکس لبخند لثه‌ای به افرادی که از دیده شدن لثه‌های خود در زمان خندیدن ناراحت هستند، کمک می‌کند تا لبخندی طبیعی و جذاب به پهنای صورت داشته باشند. بوتاکس در لب بالا تزریق می‌شود تا لب هنگام خندیدن کمتر بالا برود. تزریق بوتاکس درمانی سریع و آسان است که در اکثر موارد حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. اثر بوتاکس تقریباً بلافاصله پس از تزریق مشخص می‌شود، البته برای دیدن نتیجه‌ی نهایی باید چند روز صبر کرد. ماندگاری اثر بوتاکس بیش از ۶ ماه است. برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن توصیه می‌شود که تزریق دو یا سه بار در سال تکرار شود.

دلیل انتخاب بوتاکس برای درمان لبخند لثه‌ای


 تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه‌ای مزایای متعددی دارد:

 • بوتاکس، برخلاف عمل‌های جراحی روشی دائمی نیست و ماندگاری اثر آن فقط چند ماه است. بنابراین اگر از نتیجه‌ی تزریق بوتاکس رضایت نداشته باشید، می‌توانید آسوده خاطر باشید که لب بالا به تدریج به وضعیت قبلی خود بازخواهد گشت.
 • هزینه‌ی بوتاکس بسیار کمتر از عمل‌های جراحی است.
 • مدت زمان عمل و طول دوران نقاهت تزریق بوتاکس از تمام عمل‌های جراحی کمتر است. تزریق بوتاکس فقط چند دقیقه زمان می‌برد و بیماران حداقل ناراحتی را تحمل می‌کنند.
 • متخصصین ابتدا مقدار کمی بوتاکس تزریق می‌کنند و اگر بیمار تمایل به ایجاد تغییر چشمگیرتری داشته باشد، بوتاکس بیشتری را تزریق می‌کنند.
 • تزریق بوتاکس کاملاً ایمن است. سازمان جهانی غذا و دارو ایمنی بوتاکس را برای ۹ کاربرد پزشکی، از رفع گرفتگی عضلات تا درمان سردردهای میگرنی تایید کرده است. بنابراین عوارض جانبی بوتاکس نادر است.

به حداکثر رساندن مزایای بوتاکس


به حداکثر رساندن مزایای بوتاکس

رعایت توصیه‌های زیر کمک می‌کند تا بوتاکس لبخند لثه‌ای به درمانی موثرتر تبدیل شود:

 • حتماً برای تزریق بوتاکس به متخصصی مجرب در زمینه‌ی اصلاح لبخند لثه‌ای مراجعه کنید.
 • در مقدار تزریق و اصلاح زیاده‌روی نکنید. بهتر است ابتدا مقدار کمتری از بوتاکس تزریق شود و اثر آن بر لبخند لثه‌ای بررسی شود. چون پس از تزریق نمی‌توان اثر آن را از بین برد. بیشتر از یک هفته طول می‌کشد تا اثر نهایی بوتاکس مشخص شود. بنابراین اگر پس از یک هفته از میزان اصلاح رضایت نداشتید، می‌توانید برای تزریق بوتاکس بیشتر به متخصص مراجعه کنید.
 • ناحیه درمان را پس از تزریق بوتاکس نمالید و ماساژ ندهید.

موارد عدم استعمال:


تزریق بوتاکس در شرایط زیر توصیه نمی‌شود:

 • عفونت داشتن محل تزریق
 • حساسیت داشتن به مواد تشکیل دهنده‌ی بوتاکس
 • بارداری یا شیردهی
 • ابتلا به اختلال‌های عصبی ـ عضلانی، مانند میاستنی گراویس

متخصص کلیه‌ موارد عدم استعمال، احتیاط‌ها و عوارض جانبی بوتاکس لبخند عصبی را در جلسه مشاوره توضیح می‌دهد.

هزینه


 هزینه درمان لبخند لثه‌ ای بر اساس فاکتورهای مختلف درمانی تعیین می‌شود. این فاکتورها شامل روش درمان، تعداد تزریق مورد نیاز، مواد بی حسی مورد نیاز و همچنین محل انجام درمان می‌باشد.

پرسش و پاسخ:


  پرسش و پاسخ

 

بوتاکس لبخند لثه‌ای برای چه افرادی مناسب است؟

بوتاکس درمانی ایده‌آل برای بانوان و آقایانی است که بخش زیادی از بافت لثه‌شان (سه میلیمتر یا بیشتر) هنگام لبخند زدن دیده می‌شود.

اثر تزریق بوتاکس پس از چه مدت مشخص می‌شود؟

پس از تزریق بوتاکس معمولاً باید دو تا چهارده روز صبر کنید تا نتیجه نهایی مشخص شود.

ماندگاری اثر بوتاکس چقدر است؟

علائم به تدریج برمی‌گردد و پس از مدتی متوجه می‌شوید که دوباره باید تزریق را تکرار کنید. حرکت کردن مداوم عضلات صورت و خوابیدن، بوتاکس را به آهستگی از بین می‌برد و عموم بیماران باید درمان را هر سه ماه یکبار تکرار کنند.

کاربردهای درمانی دیگر بوتاکس چیست؟

بوتاکس برای درمان مشکلات بسیاری مانند چین و چروک‌ها و خطوط ریز، اختلال مفصل فکی ـ گیجگاهی (قفل کردن فک)، تعریق شدید (هیپرهیدروز)، اسپاسم یا گرفتگی عضلات و سردردهای مزمن میگرنی کاربرد دارد.

تزریق بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟

تزریق بوتاکس عملی آسان و سریع است. پزشک چند تزریق را در ناحیه مورد نظر انجام می‌دهد و مشکل به همین سادگی برطرف می‌شود.

عوارض جانبی احتمالی تزریق بوتاکس چیست؟

اکثر بیماران به جز ورم، کبودی یا قرمزی مختصر با عوارض دیگری روبرو نمی‌شوند که تمامی این موارد نیز به سرعت برطرف می‌شود.

تزریق بوتاکس لبخند لثه‌ای را برای چه مدت اصلاح می‌کند؟

اثر تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه‌ای معمولاً ماندگاری سه تا شش ماهه دارد و پس از آن می‌توان تزریق را تکرار کرد.

آیا بوتاکس لبخند لثه‌ای دردناک است؟

خیر، ممکن است سوزش خفیفی را در ناحیه تزریق حس کنید. البته نگران نباشید، چون کرم بی‌حسی قبل از عمل روی موضع زده می‌شود.

دوران نقاهت پس از تزریق بوتاکس چگونه است؟

پس از تزریق بوتاکس نیازی به استراحت کردن ندارید و این درمان سریع را می‌توانید در ساعت ناهاری یک روز کاری نیز انجام دهید. چون بوتاکس با سوزنی بسیار ظریف تزریق می‌شود، ممکن است با خونریزی و کبودی مختصری روبرو شوید که پس از چند روز برطرف می‌شود.

ژل یا فیلر چگونه لبخند لثه‌ای را درمان می‌کند؟

انواع مختلفی از ژل‌ها وجود دارند. اکثر پزشکان از مواد فیلر دارای ترکیب اسید هیالورونیک (HA) استفاده می‌کنند، زیرا این ترکیب خاصیت ضد حساسیت دارد. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن وجود دارد، جزء مهمی از پوست است و در ایجاد حجم در بافت و حفظ تعادل آب نقش مهمی دارد.فیلرهای پوستی برای درمان خطوط صورت، بهبود کانتور صورت و شکل لب‌ها استفاده می‌شود. فیلرهای اسید هیالورونیک همچنین باعث افزایش استحکام و هیدراتاسیون پوست به علت خواص آب دوستی مولکول اسید هیالورونیک می‌شوند. بهبود لب یا افزایش حجم لب باعث ایجاد لب‌هایی می‌شود که پرتر و برجسته‌تر به نظر می‌رسند، در صورت لزوم تقارن ایجاد می‌کنند و باعث بهبود لبخند لثه‌ ای می‌گردند.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *