instagram
telegram
phone

لیزر موهای زائد راهکاری دائمی برای از بین بردن موهای صورت و بدن

lift
هایفوتراپی:روشی مدرن برای لیفتینگ پوست صورت با امواج ماوراصوت
۷ مرداد ۱۳۹۴
lift-nakh
لیفت صورت با نخ (ترد لیفت) کدامیک ؟ ۱- نخ خاردار pdo یا ۲-نخ سیلوئت
۸ مرداد ۱۳۹۴

لیزر موهای زائد راهکاری دائمی برای از بین بردن موهای صورت و بدن

1234567891011
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

لیزر موهای زائد راهکاری دائمی برای از بین بردن موهای صورت و بدن

موهای زائد در نواحی قابل مشاهده بدن و صورت ظاهر بی‌نقص فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهند. این موهای زائد یکی از معضلات زیبایی عمده‌ای هستند که یک زن ممکن است در طول زندگی خود با آن مواجه شود. علل رشد موهای زائد ممکن است عدم تعادل هورمونی در بدن، چرخه قاعدگی نامنظم، استفاده از داروهای خاص  و یا به دلیل بارداری باشد. چندین روش برای حذف موهای زائد وجود دارند: برخی روش‌ها موثر و در عین حال دردناک هستند در حالیکه سایر روش‌ها یا به خوبی عمل نمی‌کنند یا دائمی نیستند. حذف موهای زائد با لیزر  یکی از پیشرفته‌ترین  تکنیک‌ها برای حذف موهای زائد است.

ff

اگر به دنبال راهی برای حذف موثر و بدون درد موهای زائد خود هستید، به ما مراجعه کنید. پزشکان کلینیک سیب سرخ با بهره‌گیری از لیزر پیشرفته آلکس آمریکا امکان حذف موهای زائد شما را به صورت دائمی فراهم می‌کنند. لیزر آلکس آمریکا یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر دنیا می‌باشد که دارای مجوز FDA است. این دستگاه سریع‌ترین دستگاه لیزر بوده و مجهز به قوی‌ترین دستگاه‌های خنک‌کننده می‌باشد. لیزر الکساندریت برای انواع پوست و مو ازجمله پوست‌های تیره و روشن و موهای ضخیم و نازک بهترین کارایی را دارد، به این دلیل در نژاد ایرانی استفاده از این دستگاه بسیار مناسب است. علاوه بر این، کلینیک سیب سرخ مناسب‌ترین قیمت‌ها را برای لیزر موهای زائد به مشتریان خود ارائه می کند. به این ترتیب کلینیک سیب سرخ یک انتخاب موثر و با هزینه مناسب برای رفع موهای زائد با لیزر در اختیار بیماران قرار می دهد که دستیابی به نتایج دائمی در رابطه با لیزر موهای زائد بدن را برای بیماران متقاضی تضمین می نماید.

فهرست مطالب

لیزر چگونه موهای زائد را حذف می‌کند؟


 

لیزر چگونه موهای زائد را حذف می‌کند؟

راهکارهای زیادی برای حذف موهای زائد وجود دارد. دو روش تراشیدن مو و موم انداختن باعث ایجاد بثورات یا حساسیت می‌شوند. هنوز هیچ روشی برای ریشه‌کنی دائم فولیکول‌های مو وجود ندارد اما لیزر مو یکی از موثرترین و بادوام‌ترین روش‌ها است. خلاص شدن از شر موهای زائد بدن و صورت قرن‌هاست برای زن و مرد یک رویا بوده است. با تکنولوژی حذف موهای زائد با لیزر لینک به آدرس زیر که در سال‌های اخیر در دسترس قرار گرفته است این رویا به واقعیت تبدیل شده است.

حذف موهای زائد با استفاده از لیزر چگونه انجام می‌شود؟


 

حذف موهای زائد با استفاده از لیزر تکنیکی است که در آن پرتوهایی از نور به صورت پالسی و بسیار متمرکز به داخل فولیکول‌های مو نفوذ می‌کنند. نور توسط رنگدانه موجود در فولیکول مو جذب می‌شود و به این ترتیب مو از بین می‌رود.

 

 

چه کسانی برای حذف موهای زائد با کمک لیزر مناسب هستند؟


 

استفاده از تکنولوژی حذف موهای زائد با استفاده از لیزر برای اغلب افراد امکانپذیر است. اما استفاده از این روش در برخی افراد نسبت به سایرین موثرتر است. کاندید ایده‌آل کسی است که پوستی روشن و موهای تیره دارد چراکه لیزر مورد استفاده برای حذف مو توسط رنگدانه مو جذب می‌شود. هرچه رنگدانه‌های بیشتری در مو وجود داشته باشد لیزر در پیدا کردن و تخریب هدف موثرتر عمل خواهد کرد. در گذشته افراد با پوست تیره کاندیدهای خوبی برای حذف موهای زائد با استفاده از لیزر نبودند. اما امروزه لیزرهای مدرن آنقدر دقیق هستند که دیگر نیازی به مد نظر قرار دادن این مسئله نیست. در حالیکه بسیاری از افراد با پوست برنزه شده می‌خواهند تا قبل از استفاده از لیزر در حذف موهای زائد تا طبیعی‌شدن رنگ پوستشان صبر کنند اما تعداد بسیاری از افرادی که به صورت طبیعی رنگ پوست تیره دارند در حال حاضر می‌توانند از این روش استفاده کنند. افرادی که موهایی بسیار روشن یا سفید دارند نیز کاندیدهای خوبی برای حذف موهای زائد با لیزر نیستند. از این روش برای حذف موهای زائد اطراف چشم مانند بین دو ابرو نیز استفاده نمی‌شود. حتی بهترین کاندیدها نیز باید انتظارات واقع‌گرایانه‌ای درارتباط با نتایج مورد انتظار و مدت زمانی که طول می‌کشد تا نتیجه مورد نظر حاصل شود داشته باشند. احتمال زیادی وجود دارد که کسب بهترین نتایج به ویژه در افرادی با رنگ موی روشن نیاز به چندین جلسه درمانی در طول یک دوره چندماهه داشته باشد.

آماده‌سازی پیش از درمان برای حذف موهای زائد با استفاده از لیزر


 

ابتدا در کلینیک از بیماران خواسته می‌شود قبل از لیزر موهای زائد برخی اقدامات خاص را انجام دهند.

از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب و اسپری برنزه کردن اجتناب شود

از ۴ هفته قبل از عمل از قرارگرفتن در معرض نور خورشید و اسپری برنزه‌کردن اجتناب شود. ۶ هفته پیش از عمل از سفیدکردن، کشیدن پوست یا موم‌انداختن خودداری کنید. برای حذف موثر موهای زائد ریشه مو باید از بین برود. در پوست برنزه از لیزر با قدرت کمتر استفاده خواهد شد که نتیجه آن کاهش اثر درمان است. پوست برنزه شده با استفاده از اسپری نمی‌تواند تحت درمان با لیزر قرار گیرد.

درمان تبخال 

چنانچه سابقه هرپس دور دهانی دارید درمان ضدویروسی پیشگیرانه ممکن است روز قبل از درمان آغاز و تا یک هفته پس از درمان ادامه می‌یابد. چنانچه نیاز به تجویز پزشک دارید با ما تماس بگیرید.

شیو کردن

لطفا منطقه‌ای را که باید تحت درمان قرار گیرد در روز عمل شیو کنید. در طول عمل موهای اضافی می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی برای فرد شود. به خاطر داشته باشید که از کشیدن پوست، استفاده از وکس، سفید کردن پوست یا استفاده از موبرها خودداری کنید.

لوسیون‌ها و دئودرانت‌ها 

لطفا از مصرف هر نوع لوسیون، خوشبوکننده‌های زیربغل یا میکاپ در روز عمل خودداری کنید. چنانچه نیاز است آرایش کنید این آرایش باید موقع عمل پاک شود. میکاپ می‌تواند فورا پس از عمل انجام شود.

مراقبت پوستی 

لطفا مصرف هرگونه رتینول/رتین-A و هیدروکینون را سه روز قبل از درمان متوقف کنید. شما می‌توانید ۵-۳ روز پس از درمان با توجه به اینکه پوست چقدر حساس است درمان را از سر بگیرید.

در طول درمان

در طول از بین بردن موهای زائد صورت و بدن، متخصص دستگاه پرتوی لیزر را به سمت نواحی هدف هدایت می‌کند. با توجه به اینکه پالس‌های لیزر متناوب هستند، به‌این‌ترتیب می‌توان انرژی نوری موردنیاز را از پوست عبور داده و پیازهای مو را در معرض آن قرار داد. با جذب انرژی یا گرم شدن پیازهای مو توسط لیزر، به آن‌ها آسیب وارد می‌شود. به‌این‌ترتیب، موهایی که در این مرحله وجود دارند در طول درمان از بین رفته، هم‌چنین به فرآیند رشد بعدی مو نیز آسیب وارد خواهد شد. با توجه به اینکه تمام موها دارای مرحله رشد فعال هم‌زمان نیستند، با یک جلسه درمانی نمی‌توان تمام موهای زائد موجود در یک نقطه از بدن را درمان کرد. به همین خاطر با گذر پیازهای مو از مرحله غیرفعال و دوره استراحت و بازگشت آن‌ها به مرحله فعال رشد، بیمار با رشد مقداری از موهای زائد در ناحیه درمان شده، مواجه خواهد شد. به همین خاطر لازم است برای از بین بردن موهای زائد کامل هر ناحیه از بدن چند جلسه لیزر درمانی برای بیمار استفاده شود.

مراقبت پس از عمل بعد از حذف موهای زائد بوسیله لیزر


 

چه انتظاری می‌رود؟

فورا پس از عمل، در محل تحت درمان قرمزی و تورم وجود دارد و این علائم ممکن است چندین ساعت طول بکشد. قرمزی محل ممکن است ۳-۲ روز طول بکشد. ناحیه تحت درمان قرار گرفته تا چند ساعت پس از درمان شبیه آفتاب‌سوختگی به نظر می‌رسد. استفاده از یخ در محل در چند ساعت اول پس از درمان ممکن است ناراحتی و تورم را کاهش دهد.

ناراحتی

در حالیکه پیشرفت در تکنولوژی حذف موهای زائد  باعث کاهش قابل توجهی در میزان درد شده هنوز هم بیشتر بیماران میزان خفیفی از درد و ناراحتی را تجربه می‌کنند. بهترین راه برای کاهش درد و ناراحتی استفاده از ژل آلوئه‌ورا یا یخ در محل پس از عمل است.

میکاپ

میکاپ ممکن است بلافاصله پس از درمان انجام شود. اما به خاطر داشته باشید که باید آرایش را به آرامی از ناحیه تحت درمان قرار گرفته پاک کنید.

تاول زدن

چنانچه در محل عمل تاول ایجاد شد مصرف پماد آنتی‌بیوتیک را شروع کنید و بلافاصله ما را در جریان قرار دهید. روی تاول‌ها مواد آرایشی استفاده نکنید.

قرار گرفتن در معرض خورشید

برای کاهش احتمال بروز عوارض، از قرار گرفتن در معرض آفتاب اجتناب کنید. همه وقت و در طول درمان برای پیشگیری از هر گونه آفتاب‌سوختگی از کرم ضدآفتاب با SPF 30 یا بیشتر استفاده کنید.

مراقبت از پوست 

از خراشیدن و خاراندن قسمت درمان شده پوست اجتناب کنید. از هیچ روش درمانی و محصولی از قبیل استفاده از وکس، الکترولیز یا اپیلاسیون و بندانداختن برای برداشتن موهای زائد استفاده نکنید اما امکان استفاده از روش تراشیدن وجود دارد.

دئودرانت‌ها

پس از تحت درمان قرار دادن زیر بغل تا ۲۴ ساعت پس از درمان برای کاهش سوزش به جای استفاده از دئودرانت از یک پودر استفاده کنید.

حمام کردن

در ۲۴ ساعت اول هیچ محدودیتی در حمام کردن وجود ندارد جز اینکه با ناحیه تحت درمان مشابه آفتاب‌سوختگی رفتار کنید و در محل کیسه ولیف نکشید.

ریزش مو

رشد موی جدید تا حداقل سه هفته بعد اتفاق نمی‌افتد. ۱۴-۵ روز پس از درمان ممکن است ریزش موهای سطحی اتفاق بیافتد. شما می‌توانید موها را با شستن و پاک کردن آن قسمت با پارچه مرطوب تمیز کنید.

مزایای استفاده از لیزر موهای زائد


 

ff

بسیاری از بیماران از روش‌های قدیمی مثل اصلاح کردن، موم انداختن، یا بند انداختن جهت رفع موهای زائد خود برای اهداف زیبایی استفاده می‌کنند. در حقیقت بیماران به دنبال ایجاد ظاهر بهتر برای خود و نیز ایجاد احساس مناسب‌تر هستند. از بین بردن موهای زائد با لیزر نیز ازنظر ماهیت تفاوتی با این شرایط ندارد، اما به‌جای دردناک بودن و ایجاد نتایج موقت، می‌تواند نتایج دائمی و مناسب در ارتباط با رفع موهای زائد برای متقاضیان به همراه داشته باشد. برخی از مزایای لیزر موهای زائد عبارتند از :

  • دقت: بر خلاف تراشیدن و موم انداختن، لیزر صرفا موهای ضخیم و تیره را هدف می‌گیرد و به سایر قسمت‌های پوست کاری ندارد. اگرچه ممکن است کمی حساسیت در محل وجود داشته باشد اما تنها فولیکول مو به وسیله لیزر تحت تاثیر قرار می‌گیرد. تراشیدن باعث قرمزی محل می‌شود و برآمدگی‌های قرمزرنگ ناخوشایندی ایجاد می‌کند. همچنین می‌تواندباعث ایجاد موهای زیرپوستی شود و این چیزی نیست که فردی بخواهد در زیر بغل یا نواحی بیکینی اتفاق بیافتد. موم انداختن باعث قرمزی، سوزش و حساسیت پوست می‌شود.
  • سرعت: لیزر در هر بار تابش در کسری از ثانیه تعداد زیادی از موها را از بین می‌برد.در برخی موارد لیزر نواحی کوچک مانند قسمت فوقانی لب در تنها چند دقیقه انجام می‌شود در حالیکه نواحی بزرگ‌تر مانند پشت ممکن است حدود یک ساعت زمان ببرد.
  • راحتی: پس از فقط ۶-۴ بار درمان موها به صورت دائم از بین می‌روند. اگرچه ممکن است ممکن است برای سال‌های آینده نیز نیاز به تکرار درمان باشد اما حذف موهای زائد با لیزر این آسودگی خاطر را به وجود می‌آورد که موهای زائد دیگر یک مشکل به شمار نمی‌روند.

به خاطر داشته باشید که تاثیر لیزر روی پوست‌های مختلف متفاوت است.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد به چه عواملی بستگی دارد؟


 

بسیاری افراد تصور می‌کنند که موهای زائد آنها پس از تنها یک جلسه درمان کاملا حذف خواهند شد. این فکر درست نیست. حذف موهای زائد با لیزر ممکن است ۸-۶ جلسه یا بیشتر و در طی چند ماه یا حتی یک سال طول بکشد.

رنگ مو

اگر رنگ موی شما روشن است احتمالا نیاز به تعداد جلسات درمانی بیشتری دارید چراکه هدف قراردادن همه موها و فولیکول‌ها دشوارتر است. موهای روشن معمولا بافت ظریف‌تری دارد و بنابراین ممکن است در طول یک جلسه حذف نشوند. هدف قرار دادن موهای تیره‌تر ساده‌تر است.

حساسیت پوست

اگر پوست حساسی دارید ممکن است تکنسین‌های مسئول لیزر مو نتوانند کار خود را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانند چرا که در هر جلسه درمانی قدرت لیزر کمی افزایش می‌یابد تا موهای مقاوم‌تر را از بین ببرد. چنانچه هر گونه ناراحتی احساس می‌کنید با پزشک خود صحبت کنید.

سیکل مو

بیشتر افراد ۶ سیکل مو در بدن خود دارند. هر یک از این سیکل‌های مو از آغاز تا پایان حدود دو ماه طول می‌کشد.پزشکان هیچگاه نمی‌توانند متوجه شوند که مو در کدام روز در چه سیکلی است اما به طور متوسط درمان حدود۷۰-۶۰ درصد موهای قابل مشاهده را تحت تاثیر قرار می‌دهد. حذف موهای زائد با لیزر برای حداکثر تاثیرگذاری معمولا به صورت مکرر و با فاصله ۶ هفته‌ای انجام می‌شود.

عوامل زیادی روی رشد مو اثرگذارند: سن، نژاد، هورمون‌ها، دارو، متابولیسم، وزن و ژنتیک همگی در تعیین محل رشد ، ضخامت و  حالت ارتجاعی مو موتاثیرگذارند. درنواحی از بدن مانند صورت که رشد مو به وسیله هورمون القا شده فرد ممکن است نیاز به ۱۰-۷ جلسه درمان با لیزر داشته باشد.

22255552222

   سوالات متداول


 

ff

کدام یک از نواحی بدن را می‌توان با استفاده از لیزر درمان کرد؟

لیزر موهای زائد را می‌توان برای همه نقاط بدن مورداستفاده قرار داد. مشتریان خانم در این کلینیک اغلب درخواست لیزر موهای زائد بیکینی، زیر بغل، پاها، و صورت  خود را دارند، درحالی‌که مشتریان مرد معمولاً به دنبال رفع موهای زائد در ناحیه کمر، سینه، صورت و پاها هستند.

مزایای لیزر درمانی در مقایسه با سایر روش‌های حذف موهای زائد چیست؟

برخلاف اصلاح کردن، موم انداختن، استفاده از مواد شیمیایی و بند انداختن، رفع موهای زائد با لیزر می‌تواند تأخیر بلندمدت در رشد موهای زائد و کاهش آن‌ها برای بیمار به همراه داشته باشد. در حقیقت لیزر موهای زائد سریع و مؤثر است. درحالی‌که استفاده از روش‌هایی مثل الکترولیز می‌تواند در هر بار یک موی خاص را درمان کند، امکان استفاده از لیزر برای پوشش سریع نواحی بزرگ بدن وجود دارد.

احساس بیمار در هنگام لیزر موهای زائد چگونه است؟

لیزر موهای زائد معمولاً یک روش درمانی بسیار راحت برای از بین بردن موهای زائد است. در حقیقت احساس بیماران در هنگام استفاده از این روش درمانی چیزی شبیه به بند انداختن بوده است. درصورتی‌که حساسیت پوست شما بیش‌ازحد است، می‌توان برای این درمان از ژل‌های بی‌حسی استفاده کرد. به‌هرحال توجه داشته باشید که این سیستم یکی از معدود روش‌های مورداستفاده برای رفع موهای زائد بدن است که نیازمند استفاده از ژل‌های بی‌حسی قبل از شروع درمان نیست.

مدت زمان معمول درمان با استفاده از این روش چقدر است؟

با توجه به ناحیه درمان شده، با تقبل قیمت لیزر موهای زائد لیزر موهای زائد می‌تواند فقط به چند دقیقه تا یک ساعت زمان نیاز داشته باشد. در این حالت نواحی خاص بدن که بیشتر از همه با استفاده از این روش تحت درمان قرار می‌گیرند (خط بیکینی، بالای لب، چانه، لیزر موهای زائد زیر بغل ) معمولاً به کمتر از ۲۰ دقیقه زمان برای درمان نیاز دارند.

امکان بازگشت فوری به فعالیت‌های عادی و شغلی پس از درمان وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید بلافاصله پس از درمان فعالیت‌های عادی و شغلی خود را شروع کنید. پس از لیزر موهای زیر بغل ، ناحیه درمان شده ممکن است احساسی شبیه به آفتاب‌سوختگی خفیف برای ۲۴ ساعت یا بیشتر داشته باشد. همچنین در این حالت کمی قرمزی و ورم در اطراف پیازهای مو مشاهده می‌شود و این شرایط نشانه‌ای از واکنش مناسب ناحیه موردنظر به روش درمانی می‌باشد. هرچند در این زمان لازم است از مصرف کرم‌های خاص همچون کرم‌های حاوی اسید گلیکولیک یا رتینوئیدها یا سایر موارد مانند آن اجتناب شود، استفاده از لوازم آرایشی به فاصله کوتاه پس از درمان بر روی ناحیه درمان شده بلامانع خواهد بود.

آیا حذف موهای زائد با لیزر دائمی است؟

حذف موهای زائد با لیزر رشد مو را کاهش می‌دهد و اغلب آن را به صورت کامل حذف می‌کند. اگرچه این روش روی موهای بلوند، سفید و خاکستری اثرگذار نیست.

آیا استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد دردناک است؟

در حین لیزر کمی  ناراحتی در فرد ایجاد می‎‌شود. فرد ممکن است احساس سوزن سوزن شدن در پوست خود داشته باشد که شبیه احساسی است که پس از موم انداختن ایجاد می‌شود. معمولا در محل احساس گرما ایجاد می‌شود  ولی از آنجا که درمان به سرعت انجام می‌شود این احساس خیلی زود از بین می‌رود. یک جلسه با توجه به ناحیه تحت درمان حدود ۱۰  دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.

بلافاصله پس از درمان فرد چه انتظاری می‌تواند داشته باشد؟

در محل کمی قرمزی و تورم ایجاد می‌شود. در موارد نادر، ناراحتی یا برجستگی‌های کوچک قرمزرنگ نیز ممکن است ایجاد شود که حداکثر دو روز دوام دارد.

آیا برداشتن موهای زائد با لیزر می‌تواند برای گره‌های لنفی یا سایر ارگان‌ها مضر باشد؟

خیر، زیرا نفوذ آنقدر سطحی است که هیچ اندام یا گره لنفی نمی‌تواند آن را جذب کند.

کدام داروها با درمان با لیزر تداخل دارند و و چه مدت قبل از شروع درمان باید از مصرف آنها اجتناب کرد؟

افرادی که آکوتان مصرف می‌کنند بهتر است تحت درمان با لیزر قرار نگیرند. این افراد باید تا ۶ پس از قطع مصرف دارو صبر کنند. افرادی که داروهای سرکوب‌کننده سیستم ایمنی و/یا داروهای سرطان مصرف می‌کنند نیز نمی‌توانند از لیزر استفاده کنند و باید تا ۶ ماه پس از قطع مصرف دارو صبر کنند و افرادی که آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کنند حتما باید ۲-۱ هفته پس از قطع مصرف دارو صبر کنند(با توجه به نوع آنتی‌بیوتیکی که فرد مصرف می‌کند).

در چه مواردی نباید از لیزر استفاده کرد؟

  • بارداری
  • موی بلوند، خاکستری و قرمز
  • برنزه کردن
  • مصرف داروهای حساس به نور
  • درمان برای افرادی که از مشکلات پزشکی از قبیل اختلالات پوستی، مشکلات قلب، تیروئید و سرطان رنج می‌برند یا هر کسی که از از دستگاه تنظیم کننده تپش قلب یا پیچ فلزی استفاده می‌کند توصیه نمی‌شود.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *