instagram
telegram
phone

کاشت موی طبیعی سر : هزینه و روش های پیوند مو

boo3
هایفو HIFU جدیدترین تکنولوژی لیفت صورت
۸ مرداد ۱۳۹۴
تزریق ژل راهی برای رفع پیری و اصلاح عیوب چهره با تزریق فیلر
تزریق ژل: راهی برای رفع پیری و اصلاح عیوب چهره با تزریق فیلر
۸ مرداد ۱۳۹۴

کاشت موی طبیعی سر : هزینه و روش های پیوند مو

کاااشت-مو
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Untitled-2

عمل کاشت و ترمیم مو، یک راه‌حل دائمی برای بازگرداندن موهای زنده به پوست سر می‌باشد و پزشکان کلینیک سیب سرخ از پیشرفته‌ترین تکنیک‌های کاشت وترمیم طبیعی مو برای درمان ریزش ابرو و ریزش موی شدید، کم‌پشت شدن موها و طاسی موضعی سر و همچنین برای درمان ریزش موی ناشی از بیماری، سوختگی یا آسیب به پوست سر استفاده می‌کنند. روش‌های جدید عمل کاشت موی طبیعی سر و کاشت ابرو، این امکان را فراهم می‌کنند که فرد موهای ازدست‌رفته را به‌وسیله  موهای طبیعی و در حال رشد خود، پر کند که یکی از روش ها لیزرتراپی مو برای درمان ریزش مو است؛  بنابراین نتایج کاشت مو با لیزر کاملاً طبیعی بوده و باعث بهبود ظاهر شخص و افزایش اعتمادبه‌نفس او می‌شود.

عمل کاشت و پیوند مو در کلینیک سیب سرخ


روش‌ها

انواع تکنیک‌های به‌کاربرده شده برای کاشت مو و درمان ریزش مو در کلینیک سیب سرخ عبارت‌اند از:

 • FUE (استخراج واحد‌های فولیکول): در این روش هر یک از واحد‌های فولیکولی مو به‌صورت تک‌به‌تک از سر جدا می‌شوند و دیگر برای گرفتن گرافت، نیازی به برش دادن پوست سر نیست.
 • FUT: در این روش گرافت‌های مو با ایجاد برش نواری در پشت سر گرفته می‌شوند و بعد از بریدن گرافت نواری مو، با استفاده از میکروسکوپ‌های استریو با رزولوشن بالا فولیکول‌های مو جداسازی می‌شود.
 • روش ترکیبی: کاشت موی سر به روش ترکیبیکاشت مو fut و FIT طی دو جلسه در دو روز متوالی صورت می‌گیرد و در هرروز یک منطقه از قسمت‌های موردنظر، پیوند را دریافت می‌کند، بدین‌صورت از مزایای کاشت مو fit ، حداکثر تراکم در سریع‌ترین زمان ممکن حاصل می‌شود.

مراحل

کاشت و ترمیم مو در کلینیک سیب سرخ به‌صورت سرپایی و با استفاده از بیهوشی موضعی انجام می‌شود. در این روش ابتدا گرافت‌های مو از سر گرفته می‌شود.  برای گرفتن گرافت‌های مو، قسمتی از پوست سر که حاوی مو و ریشه‌ی آن است، جدا می‌شود و جای برش روی سر بخیه زده می‌شود. پس از آماده‌سازی گرافت‌ها، محل کاشت نیز باید آماده شود، سپس گرافت‌ها در محل‌های مشخص‌شده در سر کاشته می‌شوند.


در کلینیک سیب سرخ، تمامی استانداردها به‌منظور حفظ ایمنی مراجعین رعایت شده است. به‌عنوان‌مثال در این کلینیک از محافظ سوزن برای جلوگیری از فرورفتن تصادفی سوزن در دست و درنتیجه عفونت و انتقال بیماری‌های واگیردار، استفاده می‌شود.

نتایج

بیماران می‌توانند فوراً پس از درمان، طرح کلی خط موی خود را مشاهده کنند. ریزش موی کاشته شده و کاشت مو در زنان طی چند هفته پس از درمان طبیعی است، اما پس‌از این ریزش اولیه، مو دوباره قوی و سالم رشد می‌کند و برای همیشه باقی می‌ماند. نتایج را در حدود چهار تا شش هفته پس از درمان می‌توان مشاهده کرد و نتایج کامل در حدود شش ماه پس از درمان نمایان خواهد شد.

نمونه‌های کاشت مو در کلینیک سیب سرخ

[dopts id=”37″]

 

مزایای کاشت مو


کاشت مو در کلینیک سب سرخ مزایای فراوانی دارد که در زیر به چند مورد آن اشاره شده است:

 • پزشکان مجربی شما را درمان می‌کنند. پزشکان ما در کلینیک سیب سرخ مهارت و تجربه بسیار بالایی در رسیدن به نتایج طبیعی کاشت مو دارند.
 • پس از درمان، در پشت سر خود هیچ جای زخم خطی نخواهید داشت و می‌توانید موهای خود را به هر صورت که دوست دارید، آرایش کنید.
 • نتایج دائمی هستند، زیرا پزشکان ما تنها از قوی‌ترین و سالم‌ترین فولیکول‌ها استفاده می‌کنند.
 • پزشکان ما در هر ناحیه از سر، گرافت‌های مو را در جهت و زاویه مخصوص خود می‌کارند و به همین خاطر نتایج کاشت مو، کاملاً طبیعی خواهد بود.

سوالات متداول


ازجمله سوالات رایج کاشت مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

 • امکان بازگشت فوری به فعالیت‌های عادی و شغلی پس از درمان وجود دارد؟

ممکن است زمان کمی نیاز داشته باشید از کار کردن دست بکشید. ولی اگر در مورد ظاهر خود بلافاصله پس از انجام عمل حساسید، می‌توانید از کلاه استفاده کرده و در صورت عدم امکان، عمل را قبل از شروع تعطیلات خود انجام دهید. بسیاری از افراد، روز بعد از عمل به کار خود بازمی‌گردند.

 • آیا این روش دردناک است؟

بیشتر افراد در طول انجام  این روش، یک فیلم تماشا کرده و یا می‌خوابند و پس‌ازآن می‌گویند که هیچ دردی را احساس نکرده‌اند. هرگونه ناراحتی پس از انجام عمل، موقت بوده و تقریباً همیشه بسیار خفیف است. تقریباً ۲۵ درصد افراد تصمیم می‌گیرند که برای ۱ تا ۲ روز پس از عمل، از داروهای مسکن استفاده کنند.

 • آیا این روش خطرناک است؟

خیر. این یک عملیات سطحی خفیف بوده که تنها در عمق پوست انجام می‌شود و یکی از ایمن‌ترین اعمال جراحی انجام‌شده تاکنون، می‌باشد. شما در تمام طول مدت انجام این عمل، تحت مراقبت کارکنان دارای صلاحیت خواهید بود. عملیات پیوند شما در یک مطب خصوصی (و به کمک تجهیزات با استانداردهای بیمارستانی) انجام خواهد گرفت.

 • چقدر زمان لازم است تا موهای کاشته شده رشد کنند؟

معمولاً ۳ تا ۴ ماه زمان می‌برد که موها رشد کنند و پس‌ازآن رشد آن‌ها مشابه موهای اصلی و در حدود یک و نیم سانتی‌متر در ماه، خواهد بود. موهای اولیه معمولاً مانند موهای نوزاد بسیار نازک‌اند که با گذشت زمان ضخیم و خشن‌تر می‌شوند. در برخی موارد موهای اولیه فر بوده که پس از گذشت حدوداً یک سال، صاف می‌شوند. رنگ موهای اولیه نیز، ممکن است تیره‌تر باشند که با مرور زمان، نور خورشید آن‌ها را روشن‌تر می‌کند.

 • موهای پیوند زده شده چه مدت به رشد خود ادامه می‌دهند؟

اساساً، موی پیوند زده شده همان موی پشت سر است. با وجود این که پیوند زده شده، طول عمر آن با موهای پشت سر برابر است. به‌طورمعمول، یک پیاز مو هر ۳ تا ۶ سال از بین رفته و در جای آن از همان ریشه، یک موی دیگر خواهد رویید. موهای پیوند زده شده نیز، همین چرخه‌ی زندگی را خواهند داشت.

 •  به چه تعداد پیوند مو نیاز است؟

با تقبل قیمت پیوند مو تعداد پیوندها نهایتاً به میزان موهای ازدست‌رفته و همچنین تراکم دلخواه شما، بستگی دارد.

 • روش کاشت مو در چند جلسه انجام خواهد شد؟

اهداف و انتظارات از انجام روش کاشت مو در افراد مختلف، متفاوت است. حدود ۸۵ درصد افراد تنها به یک جلسه و ۱۵ درصد دیگر به دو جلسه یا بیشتر نیاز خواهند داشت. شدت ریزش موی سر و همچنین تراکم دلخواه شما، تعیین می‌کنند که عملیات پیوند مو باید در چند جلسه انجام شود تا نتایج قابل قبولی حاصل شوند.

 • قبل از انجام عمل پیوند مو چه کارهایی باید انجام داد؟

توصیه می‌شود که شب قبل از عمل کاشت مو در خانم ها و آقایان به‌خوبی خوابیده، از مصرف الکل و دخانیات تا حد امکان بکاهید و صبحانه‌ی سالمی بخورید. از شما درخواست می‌شود توصیه های قبل از کاشت مو را جدی گرفته و تا چند روز قبل از انجام عمل، از مصرف آسپرین خودداری کنید. دستورالعمل‌های دقیق‌تری نیز، بسته به سابقه‌ی پزشکی شما، توسط پزشک و کارکنان در اختیارتان قرار خواهند گرفت.

مصاحبه با دکتر داوود مقامی، “کاشت مو از واقعیت تا تبلیغات اغراق آمیز”


812316956_69282

کاندیدای مناسب برای کاشت مو


عواملی که تعیین‌کننده‌ی مناسب بودن  عمل کاشت ابرو و مو برای یک نفر می‌باشند عبارت‌اند از سلامت عمومی فرد، بافت مو (لخت یا خشن)، تفاوت رنگ بین مو و پوست فرد، تراکم مو (یعنی تعداد پیازهای مو در هر اینچ مربع از منطقه‌ی دهنده‌ی مو)، اندازه‌ی ناحیه‌ای که قرار است پوشانده شود، اندازه‌ی منطقه اهداکننده، سابقه‌ی انجام عمل پیوند موی طبیعی و همچنین اهداف و انتظارات فرد از انجام این عمل. به‌طورکلی هرکسی که دچار ریزش مو شده باشد، می‌تواند کاندید مناسب کاشت مو باشد ازجمله :

 • آقایان که دچار الگوی طاسی مردانه می‌شوند.
 • انجام کاشت مو در زنان برای خانم‌هایی که ریزش موی زنانه دارند.
 • آقایان یا خانم‌هایی که می‌خواهند خط موهای خود را با روش های کاشت مو در بانوان و آقایان بازگردانده و یا آن را تغییر بدهند.
 • افرادی که دچار جای زخم باقی‌مانده ناشی از جراحت یا بیماری شده‌اند .
 • همچنین کسانی که در اثر جراحی موهای خود را از دست داده‌اند.
 • افرادی که می‌خواهند ابروی پرپشت‌تری داشته باشند می‌توانند عمل کاشت ابروی طبیعی را انجام دهند.
 • خانم‌ها یا آقایانی که می‌خواهند در ناحیه‌ای که مو نداشته یا موهای آن کم است، مو داشته باشند.

زمان مناسب شروع  درمان ریزش مو


توصیه می‌شود که پس از تشخیص ریزش مو، بلافاصله درمان دارویی آن را شروع کنید. حتی اگر فرد تصمیم بگیرد با تقبل هزینه کاشت موی سر  و کمک عمل جراحی، ریزش موی خود را جبران کند، استفاده از درمان‌های دارویی می‌تواند باعث جلوگیری از ریزش مو در آینده شود. افراد پس از ۲۰ سالگی، در هر سنی می‌توانند عمل کاشت موی طبیعی را انجام دهند ولی این موضوع برای هر فرد متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد. بسیاری از افراد، هنگامی‌که هنوز تمامی موهای خود را از دست نداده‌اند عمل کاشت مو را انجام می‌دهند تا بتوانند از موهای باقی‌مانده‌ی خود برای پوشاندن عمل استفاده کنند. بااین‌حال، به دلیل تدریجی و پیش‌رونده بودن ریزش مو، پیوند مو در افراد جوان عاقلانه نیست. درمان با داروهایی مانند فیناسترید و مینوکسیدیل که معمولاً برایریزش موی مردان تجویز  می‌شوند، می‌توانند ریزش مو در اطراف و روی سر را متوقف کرده و حتی مقداری آن را بهبود بخشند. از عمل پیوند مو می‌توان برای پر پشت کردن خط موی جلوی سر و همچنین موهای روی سر استفاده کرد و پس‌ازآن برای حفظ موهای پشت پیوندها، از دارو استفاده کرد؛ بدین ترتیب اثرات بلندمدت عمل کاشت مو، رضایت‌بخش‌تر خواهد بود. دکتر مقامی برای رسیدن به اهدافتان، شمارا همراهی کرده و برنامه‌ی منحصربه‌فردی را برای شما طراحی خواهد کرد.

هزینه و قیمت


هزینه کاشت مو برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد و بستگی به سابقه کاری و تجربه پزشک متخصص و تعداد گرافت های کاشته شده برای هر بیمار دارد .هزینه کاشت ابروی طبیعی نیز  به شرایط خاص شما، روش کاشت مو و تعداد تار موی مورد نیاز برای پیوند بستگی دارد.

اطمینان داشته باشید کسی که برای کاشت مو زیر نظر پزشک متخصص قرار می‌گیرد، حداکثر کیفیت با قیمت کاشت مو بطور معقول در انتظار اوست. هزینه کاشت موی طبیعی در قبال آنچه فرد بدست می‌آورد (زیبایی، جوانی، اعتمادبه‌نفس…) واقعاً اندک است. هزینه ترمیم مو و کاشت مو بسته به موقعیت جغرافیایی محل انجام جراحی نیز متفاوت است.

عوارض کاشت مو


همان‌طور که می‌دانید تمامی عمل‌های جراحی عوارض و خطراتی را به دنبال دارند. عوارض بعد از کاشت مو عبارت‌اند از:

 • خونریزی
 • عفونت
 • احساس بی‌حسی و کشیده شدن پوست سر (موقتی)
 • درد
 • ورم جلوی سر و صورت
 • به‌جا ماندن جای زخم در محل قرار گرفتن گرافت مو یا در محل کاشت مو از عوارض کاشت ابرو و مو می باشد .
 • رشد ضعیف و نامناسب گرافت‌های کاشته شده
 • ظاهر غیرطبیعی موها پس از کاشت مو

با مراقبت‌های بعد از کاشت می‌‌توان عوارض کاشت مو را کاهش داد.

روش��های کاشت مو


برای کاشت مو دو روش اصلی به نام ای FUT و FIT وجود دارند که در ادامه شرح داده شده‌اند:

روش FUT

FUT (کاشت واحدهای فولیکولی) روشی برای کاشت موی طبیعی سر است که طی آن، از اطراف ناحیه‌ی مقصد (مانند مناطق جانبی سر که موهای آن در برابر ریزش مقاوم‌اند)، مو را بر داشته و پیوند می‌زنند.  این پیوند به‌صورت گروه‌های ۱، ۲، ۳ و ۴ تایی به نام واحدهای فولیکولی، انجام می‌شود. پس از بی‌حس کردن پوست سر، پزشکان ما قسمتی از پوست ناحیه‌ی مبدأ را برداشته و به کمک تکنیک‌های برش میکروسکوپی، آن را به واحدهای فولیکولی متعدد تقسیم می‌کند. درحالی‌که واحدهای فولیکولی در حال آمده شدن برای پیوند هستند، پزشک سوراخ‌های کوچکی را در پوست سر ایجاد می‌کند که به آن‌ها منقطه ی گیرنده می‌گویند. منطقه‌ی گیرنده محلی است که واحدهای فولیکولی کاشته خواهند شد.

چیدمان و الگوی قرار گرفتن این واحدهای فولیکولی، به ویژگی‌های زیبایی یک عمل پیوند مو، بستگی دارند.پزشکان زیبایی  کلینیک سیب سرخ، این چیدمان را برای هر فرد به‌طور جداگانه بسته به سابقه‌ی ریزش مو و همچنین احتمال آن در آینده طراحی می‌کنند.  ازآنجایی‌که کاشت واحدهای فولیکولی، از روش رشد مو در طبیعت پیروی می‌کند، نتایج عمل انجام‌شده به‌وسیله‌ی پزشکان ما، کاملاً طبیعی بوده و موهای کاشته شده از موهای اصلی فرد غیرقابل تشخیص خواهند بود.

روش FIT

FIT (استخراج واحدهای فولیکولی) روشی برای کاشت موی طبیعی سر به کمک استخراج موهای مبدأ از درون واحدهای فولیکولی می‌باشد. در این روش از وسیله‌ای برای ایجاد یک بریدگی کوچک دایره‌ای در پوست اطراف فولیکول استفاده می‌شود که این کار باعث جدا شدن فولیکول از بافت اطراف آن خواهد شد. پس‌ازآن، این واحد را از درون پوست به بیرون می‌کشند که یک سوراخ کوچک بر جای خواهد گذاشت.

این فرایند تا جایی ادامه پیدا می‌کند که واحدهای فولیکولی کافی برای عمل کاشت ابرو طبیعی و موی سر برنامه‌ریزی‌شده، استخراج شده باشد. این کار ممکن است یک تا چند ساعت زمان ببرد که ممکن است آن را به دو جلسه در دو روز متوالی تقسیم کنند. زخم‌هایی که در ناحیه‌ی برداشت مو به جا می‌مانند حدود ۱ میلی‌متر قطر داشته و طی ۷ تا ۱۰ روز به کلی بهبود پیدا می‌کنند. اثر این زخم‌ها به‌صورت اسکارهای ریز سفید باقی می‌ماند که موهای اطراف آن را پوشش خواهند داد.

تفاوت اصلی روش‌های FIT و FUT، در این است که در روش  کاشت مو به روشFIT، پیازهای مو را تک تک از درون پوست سر خارج می‌کنند درصورتی‌که در روش قدیمی کاشت واحدهای فولیکولی (FUT)، قسمتی از پوست سر را به‌صورت یک نوار باریک و بلند، جدا کرده و متعاقباً آن را به کمک میکروسکوپ دو چشمی، به قطعه‌های کوچکی برش می‌دهند.

قبل از استخراج پیازهای مو، “نواحی گیرنده” کوچکی را به کمک یک ابزار سوزن مانند، در پوست طاس شده‌ی سر، ایجاد می‌کنند. پس‌ازآن، واحدهای فولیکولی را در این نواحی قرار می‌دهند تا به شکل فولیکول‌های سالم و رشد دهنده‌ی مو، در بیایند. اعمال ایجاد مناطق گیرنده و همچنین کاشتن پیازهای مو در آن‌ها، در هر دو روش کاشت مو fit و FUT، از اساس یکسانی برخوردارند. تفاوت این دو روش در شکل ظاهری ناحیه‌ی برداشت مو پس از انجام عمل، و همچنین کیفیت و کمیت پیازهای برداشت‌شده در هر روش، می‌باشد.

کاشت مو در جای زخم و بخیه

ما در کلینیک سیب سرخ، کاشت مو درون جای زخم را به کمک روش FIT انجام می‌دهیم. پوشاندن جای زخم به کمک کاشتن مو، یک راه‌حل ساده است که تنها ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان نیاز دارد.

موی کاشته شده، به رشد خود در بافت زخم و بخیه ادامه خواهد داد تا جایی که این بافت شروع به ضخیم شدن نکند. بافت ضخیم شده‌ی جای زخم و بخیه را می‌توان به کمک تزریق موضعی کورتیزون، صاف کرد.

با صاف شدن سطح جای زخم و بخیه ، عملیات کاشت مو به‌راحتی انجام می‌گیرد؛ بااین‌حال، برخی موارد را نباید فراموش کرد :

 1. ازآنجایی‌که خون‌رسانی به بافت زخم و بخیه، به‌خوبی بافت‌های دیگر صورت نمی‌پذیرد، فاصله‌ی پیوندهای مو باید بیش‌تر از حد معمول خود باشند.
 2. با رشد کردن پیوندها در بافت زخم و بخیه، رگ‌های خونی جدیدی در آن ناحیه شکل خواهند گرفت.
 3. پس از ایجاد رگ‌های خونی جدید، می‌توان تراکم مو را در آن ناحیه افزایش داد.
 4. پس از انجام عملیات کاشت مو، مراقبت‌های خاصی را باید از پیوندهای درون بافت زخم و بخیه به عمل آورد، چراکه بافت زخم و بخیه نمی‌تواند به‌خوبی بافت‌های عادی پیوندها را در درون خود نگه داشته و آن‌ها به‌راحتی خارج می‌شوند.

در صورت تراکم بیش‌ازحد موهای کاشته شده در بافت زخم و بخیه، سرعت رشد آن‌ها پایین خواهد بود. در صورت قرار گرفتن صحیح مناطق گیرنده و همچنین به عمل آوردن مراقبت‌های پس از عمل به‌طور شایسته، می‌توان انتظار سرعت رشد مناسب را داشت.

روش ترکیبیکاشت مو futکاشت مو fut

روش ترکیبی کاشت موی سر طبیعی، کامل‌ترین روش برای برداشت و کاشت مو می‌باشد. در روش کاشت موی ترکیبی کاشت مو fut، تکنیک‌های FUT و FIT، با هم ادغام شده و ظرف یک تا دو روز انجام می‌شوند. موهای برداشت شده به کمک روش FUT، در جلو سر کاشته می‌شوند. پس‌ازآن، مقداری مو به کمک روش FIT و برای کاشته شدن در آینده، برداشته می‌شوند. کل عمل جراحی، در صورت موفقیت‌آمیز بودن مراحل، در یک روز کامل یا دو نیم روز، انجام می‌شوند. روش ترکیبی در افرادی با طاسی فراگیر و کسانی که نیاز به برداشت مو در مقیاس وسیع دارند، انجام می‌شود.

روش ترکیبی شامل جزئیات فنی زیادی می‌باشد؛ بنابراین می‌بایست تنها توسط یک متخصص کاشت مو، که در هر دو روش FIT و FUT از تجربه‌ی بالایی برخوردار است، انجام شود. پزشکان ما در کلینیک سیب سرخ دارای تجربه فراوانی در این زمینه هستند. در روش ترکیبی، فرد می‌تواند در صورت نیاز، در سال‌های آتی نیز عمل کاشت مو را چندین بار تکرار کند.

 تنش و فشار بالای کار دلیل اصلی ریزش مو به ویژه در آقایان است. روش کاشت مو sut تکنیکی غیرجراحی برای جبران ریزش مو است.  یکی از روش‌های کاشت مویی که در مراکز تخصصی از آن استفاده شده و در آن نیازی به بیهوشی،تیغ جراحی، برش نیست و جای زخم و بخیه هم در آن باقی نمی‌ماند و همچنین هیچ گونه عوارضی نداشته روش SUT  می‌باشد. در این روش جدید بیماران گرامی خط رویش طبیعی و همچنین تراکم بالای مو را مشاهده خواهند کرد و کسانیکه که موهای این افراد را مشاهده می‌کنند نمی‌توانند تشخیص دهند که موها پیوند زده شده است.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌ا��د *