instagram
telegram
phone

کاشت ریش و سبیل طبیعی:بهترین روش و قیمت

lift-sorat-gardan
لیفتینگ صورت،گردن و پیشانی
۲۱ مرداد ۱۳۹۴
کوچک کردن سینه با عمل جراحی و لیپوساکشن :راه و روش،عوارض و هزینه
۲۲ مرداد ۱۳۹۴

کاشت ریش و سبیل طبیعی:بهترین روش و قیمت

y
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

y

پیوند موی صورت عملی است که طی آن، در نواحی از صورت که رشد مو در آن ضعیف است و یا وجود ندارد، مو کاشته می شود. در حالی که این عمل بیشتر روی نواحی بالای لب و روی چانه انجام می شود، می توان از آن در نواحی دیگری از صورت مثل پایه ی مو و ریش استفاده کرد. از عمل پیوند موی صورت می توان برای پوشاندن جای زخم های آکنه و دیگر اسکار ها استفاده کرد.

مانند کاشتن مو روی سر و کاشت ابرو، مو هایی که قرار است روی صورت کاشته شوند را نیز از پشت و اطراف سر می گیرند. با هزینه کاشت ریش و سبیل طبیعی میتوان زیبایی صورت دوچندان کنید.استفاده از محل های مختلف برای برداشت مو، به یکسان بودن رنگ موهای آن ناحیه با رنگ موهای صورت، بستگی دارد. بدین ترتیب در برخی مواقع از پشت سر و دیگر مواقع از موهای کنار سر استفاده می شود. پس از انجام پیوند و کاشت ریش و سبیل، این موها دائمی بوده و مانند دیگر مو های صورت رشد می کنند و ویژگی هایی شبیه به آن ها خواهند داشت. به علاوه، موهای پیوندی را نیز همانند دیگر موهای صورت می توان تراشید. که در ادامه به بحث مزایا، روش، قیمت و هزینه کاشت ریش می‌پردازیم.

علاوه بر موهای سر، ابروها و مژه ها، ما در زمینه ی پیوند موهای ریش، پایه ی مو و سبیل نیز تخصص داریم. این عملیات تحت بی حسی بوده و بدون احساس هیچ دردی حدود چند ساعت طول می کشد. پیاز های مو از پوست سر و با کمک روش FIT برداشته می شوند که جای هیچ زخمی را در ناحیه ی برداشت مو، بر جای نخواهد گذاشت. هدف از قرار دادن پیاز های مو به صورت هنری در درون ریش (و یا دیگر مو های صورت)، باز گرداندن تراکم مو ها و یا تقویت آن می باشد.

افراد مناسب برای عمل کاشت ریش و سبیل

عمل کاشت ریش و سبیل در افراد بین ۲۰ تا ۲۲ سال قابل انجام است چرا که در این سن، سطح هورمون های فرد به مقدار پایه ی خود می رسند. کاشت ریش و سبیل طبیعی برای مردانی مناسب است که می خواهند ته ریش دو روزه ای داشته باشند ولی به دلیل مو های نا منظم صورت و یا کمبود آن ها، قادر به این کار نیستند.

11

22

کاشت سبیل

درمان قطعی برای کمبود مو در بالای لب، پیوند مو است. ریشه های موی مورد نیاز برای کاشت ریش و سبیل ، مانند عمل پیوند موی سر، از پشت سر برداشته می شوند به طوری که یک نوار باریک پر مو از پوست سر را جدا کرده و سپس ریشه های موی موجود در آن را تک تک جدا می کنند. پس از آن، این ریشه ها را یکی یکی در نواحی کم پشت، می کارند.

مو های پیوندی، ویژگی های قبلی خود را حفظ کرده و سبیل به رشد خود ادامه می دهد. بدین منظور موهای سبیل باید به طور منظم کوتاه شوند. اگر ریشه ی موهای پیوندی با فاصله ی بسیار کم از یکدیگر قرار داده شوند، به خوبی تغذیه نمی شوند. به همین دلیل، تراکم موهای کاشته شده باید رعایت شود. پس از انجام یک بار پیوند و رشد مو های آن (پس از ۴ تا ۶ ماه) می توان دو مرتبه اقدام به کاشت موی صورت در مناطق کم پشت سبیل نمود.

اسکار، جای زخم های جراحی، اثر سوختگی و هر گونه از بین رفتن مو های سبیل را می توان به کمک پیوند سبیل، پوشش داد. افرادی که در صورت خود مو ندارند را نیز می توان به کمک پیوند سبیل درمان کرد. در عمل کاشت ریش طبیعی تنها می توان از تکنیک FUE استفاده کرد چرا که نتایج حاصل از روش FUT رضایت بخش نخواهند بود. ریشه ی مو ها به وسیله ی دستگاه های ۰٫۶ تا ۰٫۷ میلی متری و بدون منبع نیروی مکانیکی برداشته می شوند و باید همزمان در محل مورد نظر و بدون بریدن پوست آن ها، کاشته شوند چرا که در غیر این صورت ممکن است ریشه از بین برود.

با استفاده از تیغ های بسیار تیز و نازک، می توان تا حد امکان از ایجاد زخم در محل برداشت یا کاشت مو، جلوگیری کرد.

محدودیت ها و تراکم عمل کاشت مو، توسط خود شخص تعیین می شوند.

در فردی که کاملا فاقد موی سبیل است، کاشت ۱۰۰۰ ریشه در آن ناحیه می تواند ظاهر بدون موی او را از بین ببرد، ولی اگر به ریش و سبیل متراکم تری نیاز باشد، می توان تعداد پیوند ها را افزایش داد. در مواردی که کاشت سبیل به کمک روش FUE انجام شده باشد، چه متراکم و چه کم پشت، ظاهر آن به حدی طبیعی خواهد بود که آرایشگر هم نتواند آن را تشخیص بدهد.

به کمک روش FUE، تعداد مورد نیاز ریشه های مو را می توان استخراج کرده و در محل مورد نظر، با توجه به زاویه ی طبیعی رشد مو ها، آن ها را کاشت.

کاشت ریش

طی عمل کاشت ریش طبیعی ممکن است ریشه ی مو های ریش که نیازی به آن ها نیست را خارج کرده و آن ها را در مناطق کم پشت آن پیوند زد. در این مورد معمولا مو های روی گونه ها را برداشته و در مناطق پایین تر می کارند. در صورت انجام دقیق این عمل با دست و به کمک تیغه های ۰٫۶ تا ۰٫۷ میلی متری، هیچ اثری از آن باقی نخواهد ماند. بدین صورت، می توان ریشه ها را از مناطقی مثل قسمت های تحتانی ریش، سینه، قسمت های تحتانی گردن و حتی گونه ها برداشت کرده و در محل مورد نیاز آن ها را کاشت. برداشت این ریشه ها از نواحی با تراکم بیش از حد که ظاهر بدی دارند، می تواند زدن یک تیر با دو نشان باشد

ریش مانند موی سر نبوده و تراکم آن در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد. ممکن است یک نفر با ریش کم پشت کاملا موافق باشد و بنابراین معمولا نیازی به موی زیاد برای انجام پیوند ریش، نیست.

در مواردی که قسمتی از ریش از بین رفته باشد، می توان از تراکم نواحی اطراف آن، برای انجام پیوند استفاده کرد. اگر فرد کاملا فاقد ریش باشد، بنا به درخواست او و طبق محدودیت های موجود، می توان ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ریشه را پیوند زد.

اگر قرار است عمل پیوند تنها برای سبیل انجام شود، آن گاه ۴۰۰ تا ۸۰۰ ریشه ی مو کافی خواهند بود. نواحی برداشت مو برای حدود ۱ تا ۲ هفته پس از انجام عمل، حالت صورتی رنگی به خود خواهد گرفت و هیچ جای زخمی روی آن به جای نخواهد ماند.

  

پس از انجام کاشت ریش و سبیل، تا ۲۴ ساعت پوست فرد قرمز و احساس خراشیدگی خواهد داشت که در همین زمان رشد موثر نیز اتفاق می افتد. بهبود ظاهری پس از آن حدود یک هفته طول کشیده و پس از ۴ ماه، رشد مو ها شروع خواهد شد. ما به محل قرار گیری، زاویه و جهت هر پیوند توجه خاصی داریم و سعی می کنیم نتیجه ی عملیات از نظر ظاهری دارای زیبایی رضایت بخش و ۱۰۰ درصد طبیعی باشد. مو های کاشته شده در ریش و سبیل باید به طور منظم کوتاه شوند چرا که مانند مو های اصلی فرد، قابلیت رشد دارند.

مزایا

يکي از مهم‌ترين مزایای کاشت ریش و سبیل که آقايان اقدام به آن مي‌کنند آن است که جذابيت و زيبايي ظاهري آن‌ها بيشتر مي‌شود. هر انساني تمايل دارد که ظاهر زيبا و جذاب‌ داشته باشد. کاشت ریش خوب باعث ايجاد يک خط ريش منظم و تميز مي‌شود و با ظاهر جذاب و مردانه‌اي که براي شخص فراهم مي‌کند، زيبايي چهره او را بهبود مي‌بخشد. انجام اين عمل مزاياي متعدد ديگري نيز دارد. مثلاً اينکه اگر در صورت شما جاي سوختگي يا لکه‌هاي ديگري وجود داشته باشد، مي‌توان به‌خوبی و با ظرافت آن را در زير ريش پنهان کرد.

مو های اهدا کننده برای کاشت ریش و سبیل

موهایی که برای پیوند و کاشت ریش استفاده می شوند، از پوست سر گرفته شده که معمولا مانند مو های صورت رشد می کنند و می توان آن ها را تراشید. در برخی موارد، شبیه ترین مو به مو های صورت را می توان در کنار سر و یا در پشت آن پیدا کرد. پس از انجام پیوند، این مو ها دائمی خواهند بود. برای ارائه ی ظاهر طبیعی، در هر پیوند یک و یا حداکثر دو ریشه ی مو را می کارند که به مو های طبیعی خود فرد بستگی دارد. از دیگر اقداماتی که به منظور حفظ ظاهر طبیعی مو ها انجام می شوند می توان به قرار دادن دقیق پیوند ها با زاویه ی درست، کاشتن تمامی ریشه ها در برش های تا حد امکان ریز به منظور پیشگیری از جای زخم و همچنین پخش کردن مو های خاکستری در نواحی پیوند، اشاره کرد. دقت کنید که پس از انجام این عمل، موهای پیوند زده شده را نمی توان برای پیوند دوباره استفاده کرد و اگر فرد در آینده دچار طاسی مردانه شود، مو های کم تری قابلیت پیوند خواهند داشت.

 ریکاوری و بهبودی

 عمل کاشت ریش طبیعی معمولا بسته به انتخاب خود فرد، تحت بی حسی های موضعی و مسکن های خوراکی انجام می شود. این عمل که بین ۲ تا ۵ ساعت زمان می برد، اساسا بدون درد بوده و فرد در دوره ی ریکاوری و بهبودی نیز دردی حس نخواهد کرد. تا ۵ روز پس از انجام  کاشت ریش و سبیل ، پوسته هایی در اطراف مو های پیوندی به وجود می آیند و ناحیه ی گیرنده باید کاملا خشک بماند. در روز دوم پس از کاشت ریش و سبیل ، فرد می تواند از خانه بیرون رفته و فعالیت های عادی را ادامه دهد. با این حال، برای ۳ تا ۴ روز اول، ظاهر صورت نشان می دهد که عملی روی آن انجام شده است. نخ های بخیه ای که برای نواحی اهدا کننده استفاده شده اند جذبی بوده و فرد نیازی به برگشت برای بخیه کشی نخواهد داشت.

مو های کاشته شده در حدود ۲ هفته می ریزند و دوباره پس از حدود ۳ ماه، شروع به رشد می کنند که از این نقطه به بعد رشد آن ها همیشگی خواهد بود.

مو های جدید چگونه می رویند؟

مو های پیوند زده شده به صورت همانند مو های اصلی می رویند. ویژگی و بافت آن ها مانند مو های سر است و پس از رشد می توان آن ها را پیرایش کرد، از ته تراشید و یا اجازه داد بلند شوند. پس از انجام پیوند، مو های جدید همیشگی بوده و نمی توان آن ها را از مو های اصلی فرد تشخیص داد.

به منظور اطمینان از ظاهر طبیعی موهای صورت، لازم است که پیوند ها با زاویه و جهت صحیح کاشته شوند. برای زنده نگه داشتن ریشه های مو پس از برداشت آن ها، حمل با دقت آن ها ضروری است. در کلینیک سیب سرخ ما از روش های “پلاسمای غنی با پلاکت” (پی آر پی)، هیپوترموسول و دستگاه کول چیلر (Cole Chiller) استفاده می کنیم که باعث کاهش آسیب های ناشی از ایسکمی (نرسیدن خون کافی به بافت) شده و شانس بقای مو ها را پس از پیوند افزایش می دهد.

هزینه و قیمت

قیمت کاشت ریش و سبیل با توجه به شرایط و همچنین پزشک متفاوت است. هزینه کاشت ریش و سبیل بسته به مدت زمان لازم برای درمان و همینطور ناحیه و موی کاشته شده، تعیین می شود.هزینه کاشت ریش و سبیل در افراد مختلف، متغیر است. ضمن اینکه هزینه کاشت مو هم در افراد متفاوت است.

خطرات و نتایج

کاشت ریش و سبیل با موی طبیعی خطرات بسیار کمی دارد که بیشتر آن ها خطر��ت عمومی عمل پیوند مو می باشند. زخم ایجاد شده در نواحی برداشت مو معمولا در اندازه ی یک زخم ۲ میلی متری یا باریک تر باقی می ماند که می توان آن را به راحتی با مو های اطراف حتی اگر با ماشین ۲ یا ۳ تراشیده شده باشند، پوشش داد. برخی از افراد ترجیح می دهند به جای برداشت مو به طور یک جا و ایجاد یک زخم نوار مانند، پیاز های مو به صورت تک تک و با تکنیک استخراج واحد های فولیکولی، از درون پوست سر آن ها خارج شوند.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

1 دیدگاه

  1. نمونه کار سئو سایت می‌گه:

    سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *