کاشت ابرو با موی طبیعی

ر

کاشت ابرو  با موی طبیعی روشی کارآمد برای ترمیم دائمی رشد مو در ناحیه ابرو محسوب می‌شود. کاشت ابرو عملی مشابه به کاشت مو است، با این تفاوت که کاشت ابروی طبیعی باید توسط متخصصی با مهارت و ذوق هنری انجام شود تا نتیجه مطلوبتری به دست آید. ابروها که در حقیقت چشم‌ها را قاب می‌گیرند و محدوده آنها را تعیین می‌کنند، جزء مهمی از صورت به شمار می‌آیند. کاشت ابرو و کاشت مژه طبیعی چنانچه به خوبی و با مهارت انجام شود، می‌تواند صورت را کامل و زیباتر کند، اما اگر جراح نتواند عمل کاشت مژه دائم  و کاشت ابرو را به خوبی انجام دهد، جذابیت چهره بیمار به میزان چشمگیری کاهش خواهد یافت. در ادامه بیشتر با کاشت موی ابرو آشنا می‌شویم.

در کلینیک زیبایی سیب سرخ از تکنیک‌های پیشرفته و ثابت‌شده در حل مشکل ریزش موهای ابرو و پرپشت کردن ابرو استفاده می‌شود. همچنین کاشت ابرو در این کلینیک با استفاده از موی طبیعی خود بیمار انجام می‌شود و بدین ترتیب ظاهری کاملا طبیعی برای فرد ایجاد می شود. الگوی کاشت ابرو با توجه به سلیقه و نظر بیمار و همچنین فرم صورت وی توسط پزشک متخصص پوست تعیین می شود و پس از آن مراحل عمل تحت بی حسی موضعی و بدون ناراحتی برای بیمار انجام می شود.

 علت‌ها و دلایل کاشت ابرو


 • زخم و جراحت در ناحیه صورت و باقی ماندن جای زخم، به‌عنوان‌مثال براثر تصادف با ماشین یا حوادث صنعتی یا سوختگی با آتش یا مواد شیمیایی.
 • انجام جراحی یا برخی درمان‌های پزشکی: به‌طور مثال جراحی در ناحیه ابرو برای برداشتن تومور یا بازسازی زخم‌های ناحیه صورت یا انجام شیمی‌درمانی و پرتودرمانی که باعث ریزش مو می‌شوند.
 • اصلاح کردن و کندن موهای ابرو به‌دفعات بسیار زیاد
 • نداشتن مو یا ریزش موی ابرو به دلایل ژنتیکی

عمل کاشت ابرو در کلینیک سیب سرخ


تعداد ابروهای کاشته شده نسبت به وضعیت ابرو و خواسته‌های هر فرد متفاوت است. ممکن است پیوند ابرو تنها برای پوشاندن جای زخم کوچک یا به‌منظور بازیابی کامل فرم ابروها انجام شود. بسته به این شرایط ممکن است عمل کاشت موی طبیعی ابرو شامل کاشت ۵۰ تا ۴۰۰ فولیکول مو برای هر ابرو باشد که البته هر فولیکول ممکن است حاوی یک یا دو تار مو باشد.

انجام عمل کاشت ابرو و رسیدن به نتایج مثبت نیازمند دانش، مهارت و تجربه بالایی است. تیم کاشت ابرو در کلینیک کاشت ابرو سیب سرخ برگزیده‌ای از بهترین متخصصین این زمینه هستند و به بیماران این اطمینان داده می شود که عمل کاشت ابروی آن‌ها به بهترین نحو و با رضایت کامل آن ها انجام خواهد شد.

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید

 

طراحی ابرو

اولین قدم در کاشت ابرو، طراحی ابرو است که با مشاوره و نظرخواهی از خود شما انجام می‌شود و متخصص زیبایی اطمینان حاصل خواهد کرد که ابروی طراحی‌شده علاوه بر فرم و ظاهر صورت شما، با خواسته‌های شما نیز تطابق دارد. طراحی ابرو به طور منحصر به فرد برای هر بیمار بر مبنای عوامل زیر تعیین می‌شود:

 • نوع صورت
 • سایر اجزای صورت
 • حالت قوس ابرو
 • ضخامت و پرپشتی موی ابروی موجود
 • ضخامت، رنگ، بافت و جعد یا پیچ و خم موی محل اهدا
 • فاصله بین ابروها
 • طول ابرو
 • اهداف و انتظارات بیمار از عمل کاشت ابرو

کاشت ابرو عملی بسیار ظریف است که نیازمند مهارت و هنر بالایی است. در این عمل شکل و فرم ابروها با توجه به فرم صورت، ظاهر چهره و خواسته‌های بیمار به‌دقت طراحی می‌شود. پزشکان کلینیک سیب سرخ در حین کاشت ابرو به نکاتی مانند کمان‌ابرو، پهنای متناسب ابرو، فضا و فاصله بین دو ابرو و طول ابرو توجه ویژه دارند.

مراحل کاشت

قبل از شروع کاشت ابرو در محل موردنظر ماده بی‌حسی تزریق می‌شود و به بیمار نیز آرام‌بخش داده می‌شود و بنابراین بیمار در حال انجام کاشت ابرو کوچک‌ترین درد و ناراحتی احساس نخواهد کرد. موهایی که قرار است کاشته شوند از پشت سر و به روش FUG یا FUE گرفته می‌شوند. نوع روش گرفتن گرافت مو با مشورت پزشک و بیمار و با توجه به مدل موی بیمار، جنس موها و خواسته‌ی بیمار، انتخاب می‌شود.

گاهی اوقات گرافت‌های مو از پشت گوش و گاهی برای گرفتن موهای نازک‌تر، از موهای پایین پشت سر گرفته می‌شود. در حینی که گرافت‌های مو در زیر میکروسکوپ در حال آماده‌سازی برای کاشت هستند، متخصص کاشت مو محل کاشت موها در ابرو را آماده می‌کند و در این حین زاویه و جهت کاشت مو را به‌دقت تعیین می‌کند. سپس گرافت‌های آماده شده در محل خود در ابرو کاشته می‌شوند. این کار توسط متخصص جراحی زیبایی انجام می‌شود.

چند ساعت بعد از کاشت ابرو، برای بررسی وضعیت موهای کاشته شده، ابروها دوباره چک می‌شود تا این اطمینان حاصل شود که کاشت ابرو دقیقاً مطابق با خواست پزشک و بیمار انجام‌ شده است و حالت ابرو و تراکم موها به‌صورت مورد انتظار است. تا زمانی که پزشک و بیمار هر دو از نتایج کاشت ابرو رضایت کامل نداشته باشند، پروسه‌ی کاشت ابرو متوقف نخواهد شد.  مدت‌زمان کاشت ابرو به تعداد موهای کاشته شده بستگی دارد، اما معمولاً در حدود ۴ ساعت طول می‌کشد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

 بعد از کاشت ابرو بیماران دردی را حس نخواهند کرد و تقریبا بلافاصله بعد از کاشت ابرو می توانند کلینیک را ترک کنند.

بسیاری از بیماران در حین کاشت مو و بعد از آن کاملا احساس راحتی می کنند و روز بعد از کاشت ابرو به کار خود باز می گردند. اما معمولا پزشکان سیب سرخ از بیمار می‌خواهند تا پیش از شروع مجدد فعالیت‌های روزانه دست‌کم ۲۴ ساعت صبر کند و از انجام هر گونه فعالیت جسمی شدید و ورزش دست‌کم به مدت یک هفته خودداری کند تا احتمال خونریزی کاهش یابد و از آسیب‌ دیدگی ناحیه‌های اهداکننده و پذیرنده جلوگیری شود. روز بعد ممکن است پوسته های خونی ریزی در محل کاشت ابرو باشد که شخص می تواند با مرطوب کردن، انها را از روی پوست جدا کند. این کار باید در روز بعد از کاشت در زیر دوش و سه بار در روز انجام شود و بعد از آن تا مدت یک هفته برای دوبار در روز انجام شود.

بعد از هر بار دوش گرفتن پماد حاوی آنتی بیوتیک باید به ابرو زده شود تا پوسته ها نرم شوند و در شستشوی بعدی به راحتی جدا شوند.  وجود کبودی بعد از کاشت مو معمول است که بعد از یک هفته از بین می رود.

بهبودی

بهبود هر بیمار با توجه به واکنش وی به عمل کاشت ابرو طبیعی متفاوت با دیگری است. ناحیه چشم یکی از ناحیه‌های حساس بدن است و ورم کردن آن دور از انتظار نیست. برخی بیماران تا چند روز پس از جراحی با قرمزی، پف کردن و ورم اطراف چشم مواجه هستند، حال آن که میزان بروز این عوارض در دیگران بسیار ناچیز و حتی کاملاً غیرقابل چشم پوشی است. به طورکلی ریکاوری پس از استفاده این روش درمانی سریع و بدون درد است.

نتایج

نتایج حاصل از کاشت ابرو دائمی است و شما می‌توانید بلافاصله پس از عمل، تفاوت‌های ایجاد شده در ظاهر خود را مشاهده نمایید. به عنوان یک استاندارد برای کاشت ابرو نتایج حاصل از این روش درمانی معمولاً پس از ۱۲ ماه بطور کامل نمایان می‌شود. اما ظاهر مطلوب مورد نظر بیمار پس از عمل در مدت زمان کوتاه تر قابل دستیابی است، اما این فرآیند نیز به چند ماه زمان نیاز دارد.

موی انسان در سه مرحله رشد می‌کند و اگر شما ریزش مو پس از کاشت ابرو مشاهده کردید، نگران نشوید زیرا این شرایط کاملاً عادی است. فرآیند رشد مو در بین افراد مختلف متفاوت است و هنگامی که فرآیند رشد موهای کاشته شده در ناحیه ابرو شروع شود، شما نیاز به اصلاح ابرو به منظور حفظ ظاهر مطلوب آن خواهید داشت.

نمونه های کاشت ابرو در کلینیک سیب سرخ

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید

 

نظرات مراجعه کنندگان


 

 

 

کاشت طبیعی ابرو روی تاتوی قبلی


کسی که تاتو یا هاشور ابرو دارد، می‌تواند روی این رنگ مصنوعی و نقاشی خسته کننده تاتو، کاشت ابرو با موهای طبیعی انجام دهد و به جای یک ابروی نقاشی شده و مصنوعی، ابرویی با موی طبیعی داشته باشد.

نتایج کاشت طبیعی ابرو روی تاتوی قبلی در کلینیک سیب سرخ

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید

 

 

افزایش تراکم ابرو


برای داشتن بیشترین تراکم ابرو، مطالب زیر را مطالعه کنید.

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید

 

مصاحبه با دکتر مقامی پیرامون کاشت ابرو


برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
126

812802346_56384

 

812214828_97960

عوارض احتمالی


جراحی کاشت ابرو با موی طبیعی حداقل عوارض همراه است. موی کاشته شده در مواردی انگشت‌شمار در جهتی متفاوت با جهت مطلوب رشد می‌کند. در چنین مواردی مو را می‌توان عادت داد تا در جهت صحیح رشد کند، در بدترین حالت، مو با موچین کنده می‌شود.

 هزینه و قیمت


هزینه کاشت ابرو با موی طبیعی برای هر بیمار متفاوت است و به عامل‌های متعددی مانند تعداد پیوندهای لازم، بزرگی ناحیه ترمیم و جایگزینی و پرپشتی ابرو بستگی دارد. پزشک هزینه کاشت ابروی طبیعی را در طول جلسه مشاوره اولیه به بیمار اطلاع می‌دهد.

قیمت کاشت ابروی طبیعی بر اساس تعدادی از عوامل تعیین می‌شود از جمله اساس ناحیه ای که قرار است تحت عمل قرار بگیرد، ضخامت و تراکم ابرو، و تعداد پیوندهای موی مورد نیاز برای ایجاد ظاهر طبیعی و مطلوب پرداخت نماید. قیمت کاشت ابرو طبیعی در طول جلسات مشاوره درمانی بر اساس شرایط و ویژگی‌های مطلوب و خاص مورد نظر شما تعیین خواهد شد.

سوالات متداول در مورد کاشت ابرو


 برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید

 اطلاعات و مقالات سایت فقط جهت اطلاع‌رسانی و افزایش اطلاعات عمومی مردم عزیز است
و لزوما به معنی ارائه این خدمات در کلینیک سیب سرخ نیست


tamas++-new

مشاوره-تلگرام