instagram
telegram
phone

پروتز لب : حجیم و برجسته سازی لب ها با تزریق ژل و چربی و جراحی

Neww-70
روش پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر:مزایا،عوارض و هزینه
۲۱ مرداد ۱۳۹۴
cham-soc-da-mat-dac-tri-tadi-v-spa-20143201152277
پروتز چانه صورت با جراحی و تزریق ژل و چربی
۲۱ مرداد ۱۳۹۴

پروتز لب : حجیم و برجسته سازی لب ها با تزریق ژل و چربی و جراحی

h
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

v

لب‌های برجسته از دیرباز یکی از شاخص‌های زیبایی چهره به شمار می‌رفته است. حجم دهنده لب با پروتز یا تزریق ژل و چربی، لب‌ها را برجسته می‌کند و بر جذابیت چهره می‌افزاید. این عمل بیش از همه برای افراد با لب‌های نازک مفید است. عمل حجیم کردن لب به واسطه کوتاه بودن دوران بهبود یکی از ساده‌ترین روش‌های زیباتر کردن چهره محسوب می‌شود.

کاندیدای مناسب برای پروتز لب


در زیر دلایل متداولی ذکر خواهد شد که ممکن است بر اساس آن‌ها بخواهید اقدام به افزایش حجم لب‌های خود کنید:

 • برجسته‌سازی لب برای کسانی مناسب است که بخواهند لب‌های نازک خود را ترمیم کرده و ظاهر صورت خود را زیباتر سازند.
 • اگر هنگام لبخند زدن، لب بالایی شما و یا هر دو لب ناپدید می‌شوند، ممکن است شما از تقویت لب‌های خود احساس مطلوبی داشته باشید.
 • اگر شما از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید، نگرش مثبتی داشته باشید و انتظارات شما واقع‌بینانه باشد، شما به‌احتمال‌زیاد نامزد خوبی برای این روش محسوب می‌شوید.

برجسته و حجیم کردن لب ها در کلینیک سیب سرخ


زیباتر شدن چهره و افزایش اعتماد به نفس از مزایای حجیم کردن لب به شمار می‌رود. تزریق ژل لب، تزریق چربی به لب و پروتز لب روش‌هایی هستند که برای محو آثار پا به سن گذاشتن، عدم تناسب یا باریکی لب‌ به کار برده می‌شود و تنها با صرف یک جلسه برای تزریق ژل لب ، لب‌هایی جوان‌تر، برجسته‌تر و نرم‌تر را برای بیمار به ارمغان می‌آورد. برجسته کردن لب ها یک روش بسیار مقرون‌به‌صرفه برای بهبود ظاهر شما با یک شیوه ساده و درعین‌حال جوان‌کننده است. پزشک ما در طی جلسه مشاوره در مورد هزینه تزریق ژل لب با شما صحبت خواهد کرد.

روش‌ها

پروتز لب

در حقیقت پرتز لب یکی از روش‌های برجسته کردن لب است که نتایج آن دائمی و در مقایسه با تزریق ژل در لب ظریف‌تر است و به همین دلیل گزینه خوبی برای افراد دارای لب باریک محسوب می‌شود.

مراحل عمل پروتز لب

عمل پروتز لب نسبتاً ساده است و حدود یک ساعت زمان می‌برد. جراح در ابتدا برش‌های کوچکی را روی لب ایجاد می‌کند. این برش‌ها غالباً در گوشه‌های دهان ایجاد می‌شود، البته محل برش با توجه به روش مورد استفاده عمل جراحی پروتز لب می‌تواند هر نقطه دیگری روی لب نیز باشد. سپس جراح شکاف باریکی را برای قرار دادن پروتز به وجود می‌آورد. مهارت جراح در ایجاد این شکاف در محل مناسب قرارگیری پروتز و به دست آوردن نتیجه طبیعی و یک‌دست حیاتی است. جراح در مرحله بعد عمل پروتز لب ، پروتز را وارد لب می‌کند و آن را با احتیاط داخل لب جلو می‌برد. در پایان پروتز لب به دقت دستکاری می‌شود تا طول مناسب آن پیدا شود و در نهایت برش‌ها بخیه زده می‌شود.

عوارض و مزایای پروتز لب

در مقایسه با دیگر جراحی‌های زیبایی، عوارض پروتز لب بسیار کمتر است. بااین همه بهتر است قبل از انجام هر عملی از عوارض احتمالی آن آگاه شوید. پس زدن، عفونت، جابه‌جا شدن پروتز، به جا ماندن اثر زخم و سفتی لب از جمله خطرهای احتمالی مرتبط با حجیم کردن دائمی لب محسوب می‌شود. اگرچه می‌توان احتمال بروز این خطرها را با انتخاب جراحی مجرب به حداقل رساند.

مزیت اصلی بزرگ کردن دائمی لب در نام آن نهفته است؛ بزرگ کردن لبها، نتایج درازمدت‌تری را در قیاس با نتایج موقت تزریق ژل‌ هایی به دست می‌دهد که در نهایت جذب بدن می‌شوند.

  تزریق ژل

پزشکان غالباً برای برجسته‌تر و زیباتر کردن لب‌ ها از روش تزریق ژل به لب استفاده می‌کنند. پزشکان متناسب با نیازهای فردی بیمار از روش‌های تزریق متفاوت و مواد گوناگون موجود بهره می‌گیرند. ژل های هیالورونیک یکی از انواع ژل‌هایی است که در کلینیک سیب سرخ  برای تزریق ژل به لب مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیالورونیک ماده ای سازگار با بدن می باشد و به طور طبیعی در بافت های مختلف بدن از جمله چشم , پوست و . . . وجود دارد ،  عوارض تزریق ژل در صورتیکه با مواد استاندارد و توسط پزشک ماهر انجام شود ، ناچیز خواهد بود .

2

مراحل تزریق ژل

قبل از شروع درمان با تزریق فیلر و ژل ، ناحیه مورد نظر تمیز شده و از مواد بی حسی موضعی برای بی حس کردن ناحیه قبل از انجام تزریق ها استفاده می شود. در ادامه پزشک متخصص مقدار مناسب از ژل را به زیر پوست بیمار تزریق می نماید تا به میزان برجسته سازی و فرم مورد نظر برسد.

در این حالت با توجه به نوع ژل و نواحی مورد نظر برای برحسته سازی و فرم دهی، شخص می بایست بتواند برجسته شدن و فرم دلخواه خود را بلافاصله پس از تزریق ژل مشاهده نماید.

نکاتی در ارتباط با تزریق ژل

تزریق ژل لب نتایج مطلوبی را در عرض کمتر از ۳۰ دقیقه به دست می‌دهد. با تقبل هزینه تزریق ژل به لب معمولاً نیازی به استفاده از داروی بی‌حسی نیست، چون ژل معمولاً حاوی لیدوکائین یا بی‌حس کننده‌های موضعی دیگر است. نتایج حاصل از تزریق ژل موقتی است، چون بدن در نهایت ژل را تجزیه و جذب می‌کند. ماندگاری نتایج برجسته سازی لب در هر بیمار متفاوت با دیگری است، اما به طور میانگین اثر آن پس از ۴ تا ۶ ماه از بین می‌رود. به افرادی که تمایل دارند لب را با پروتز بزرگ کنند، توصیه می‌شود در ابتد�� تزریق ژل لب را مد نظر قرار دهند تا بررسی کنند که آیا پروتز نتیجه زیبایی دلخواهشان را برای بزرگ کردن لب ها به دست خواهد داد یا خیر و در مورد راه های برجسته کردن لب تحقیق نمایند .

عوارض و مزایای تزریق ژل

اگرچه تزریق ژل در لب معمولاً عوارض اندکی به دنبال دارد اما واکنش هر بیمار به نوع ژل انتخابی و قدرت التیام‌بخشی بدن بستگی دارد. اثرهای جانبی ناشی از تزریق ژل عبارتند از قرمزی، کبودی، ورم، درد و التهاب خفیف و عفونت. این علائم با مراقبت اندک به حداقل می‌رسد و پس از چند روز کاملاً فروکش می‌کند.

از مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لبخند شما زیباتر و نمایان‌تر خواهد شد.
 • تزریق ژل به بالا رفتن گوشه‌های دهان کمک خواهد کرد.
 • ظاهر لب‌ها جوان‌تر و زیباتر خواهد شد.
 • لب‌های نازک، ظاهری برجسته پیدا خواهند کرد.
 • اغلب اثر ژل‌های تزریقی موقتی هستند، بنابراین شما می‌توانید بر اساس تمایل خود به اصلاح آن‌ها بپردازید.
 • دوره بهبودی با تقبل قیمت تزریق ژل سریع بوده و معمولاً یک روز طول می‌کشد، برای جراحی‌های دیگر ممکن است دوره بهبودی تا یک هفته طول بکشد.

تزریق چربی

بزرگ کردن لب با انتقال و تزریق چربی در لب راهکاری فوق‌العاده برای برجسته‌سازی لب‌ها است. در روش تزریق چربی، بافت بدن خود بیمار جهت به دست آوردن نتایجی طبیعی، به کار برده می‌شود.

حجیم کردن لب با تزریق چربی، برداشتن چربی از یک ناحیه از بدن و تزریق آن درون لب را دربرمی‌گیرد. چون در طول انجام عمل بزرگ کردن لب بدون جراحی فقط از بافت طبیعی بدن استفاده می‌شود، پس زدن یا واکنش آلرژیک به ندرت بروز می‌یابد. و نتایج آن، ۶ ماه تا بیش از یک سال، دوام دارد.

مراحل تزریق چربی

در عمل تزریق چربی به لب در ابتدا چربی ناحیه معینی از بدن بیمار، معمولاً شکم یا ران، با لیپوساکشن تخلیه می‌شود. سپس چربی با استفاده از سرنگ و سوزنی نوک پهن و کند داخل لب تزریق می‌شود. این تزریق اثرهای بسیار کوچک نیش مانندی، به بزرگی تقریبی ۰٫۲ سانتی‌متر به جا می‌گذارد.

در این عمل بزرگ کردن لب بسته به ترجیح بیمار و جراح معمولاً از بی‌حسی موضعی یا داروی بیهوشی عمومی ملایم استفاده می‌شود. این عمل برای بیمارانی ایده‌آل است که می‌خواهند میزان چربی موجود در یک یا دو ناحیه از بدن را کاهش دهند و در عین حال لب‌های خود را برجسته‌تر کنند.

عوارض و مزایای تزریق چربی

حجیم کردن لب با تزریق چربی خطرهای احتمالی انگشت‌شماری را به دنبال دارد و عوارض تزریق چربی به لب بسیار ناچیز است. با این حال مانند هر درمان جراحی دیگری احتمال بروز اثرهای جانبی مشخصی وجود دارد که  بر ناحیه اهدا کننده چربی یا محل تزریق، یعنی لب، تأثیر می‌گذارد و ممکن است بیمار با عفونت، خونریزی، ورم و درد ملایم مواجه می‌شود. مردن بعضی سلول‌های چربی در طول فرایند انتقال یکی از نقاط ضعف این عمل است که جراحان در تلاش رفع آن هستند. پزشکان مجرب کلینیک سیب سرخ، اقدام‌های لازم، مانند تزریق بافاصله چربی و نه یکباره تمام چربی، را جهت جلوگیری از بروز این عوارض پروتز لب انجام می‌دهد.

از مزایای تزریق چربی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمانی بی‌خطر است: در این روش درمانی از بافت چربی بدن استفاده می شود. بنابراین احتمال واکنش‌های آلرژیک عملاً توسط این روش برطرف خواهند شد. به همین خاطر احتمال واکنش منفییا آلرژیک به چربی تزریق شده در بدن وجود ندارد.
 • اثر آن‌ها طولانی است: چربی تزریق‌شده نسبت به ژل‌های تزریقی، با سرعت کمتری جذب می‌شود. به این معنی است که نتیجه تزریق چربی دوام بیشتری خواهد داشت.
 • بهبودی در بیش از یک منطقه: تقریباً همه تمایل دارند حجم برخی از مناطق بدن خود را کاهش و برخی مناطق را افزایش دهند. تزریق چربی این اجازه را به شما می‌دهد تا چربی اضافه را از منطقه‌ای که تمایل دارید برداشته و به ناحیه دیگری که نیاز دارید، منتقل نمایید.

بهبود

دوره بهبود پس از عمل بزرگ کردن لب معمولاً بسیار کوتاه مدت است. طول مدت دوره بهبود به نوع عمل انتخابی برجسته کردن لب بستگی دارد، با این حال اکثر بیماران می‌توانند ظرف یک روز فعالیت‌های معمول روزانه خود را از سر بگیرند، مگر آن که حین عمل از آرام بخش عمومی استفاده شده باشد. ورم و کبودی لب پس از هر گونه عمل حجیم کردن لب طبیعی است. چنانچه ژل برای بزرگ کردن لب به کار رود، این اثرهای جانبی پس از حدود یک هفته از بین می‌رود؛ اما با تقبل هزینه پروتز لب ، اگر پروتز در لب قرار گرفته باشد، فرو نشستن این اثرها بیش از سه هفته زمان می‌برد. بیمار در طول دوران بهبود با حداقل ناراحتی روبه‌رو می‌شود و مصرف داروی مسکن برای مدیریت درد به ندرت ضرورت می‌یابد.

کلیدی‌ترین نکته برای داشتن لب‌های زیبا، این است که عمل زیبایی لب توسط متخصص با تجربه انجام شود. پزشکان باتجربه و ماهر کلینیک سیب سرخ می‌توانند به شکلی کاملا طبیعی و زیبا به لب‌های شما فرم، حجم، تقارن و برجستگی دهند. پزشکان این کلینیک به عنوان حرفه‌ای‌ترین افراد در عمل زیبایی لب شناخته‌شده اند.

میزان پایداری نتایج

میزان نتایج حاصل از تقبل هزینه تزریق چربی در لب برای عمل حجیم کردن لب به روش درمانی انتخابی و واکنش بیمار به درمان بستگی دارد.

 • تزریق چربی معمولاً باید چند بار انجام شود، اما نتیجه آن برجسته شدن دائمی لب است.
 • نتایج حاصل از تزریق ژل یا پرکننده به نوع ماده پرکننده استفاده شده بستگی دارد. ماندگاری اثر بعضی ژل‌ها ۳ تا ۶ ماه است، حال آن که نتایج باقی ژل‌ها تقریباً یک سال باقی می‌ماند.
 • انواع پروتز لب ، پیوند پوست، لیفت یا بالا کشیدن لب و بهبود رنگ لب همگی نتایجی دائمی به دست می‌دهند.

نمونه‌های پروتز لب در کلینیک سیب سرخ

هزینه‌ و قیمت


قیمت پروتز لب با توجه به تکنیک‌های مورد استفاده متغیر است، جهت اطلاع از هزینه‌ تزریق چربی به لب و عمل پروتز لب و همچنین اطلاعات بیشتر در زمینه بزرگ کردن لب لطفاً با مشاورین کلینیک سیب سرخ تماس بگیرید. هزینه پروتز لب به محل انجام جراحی، نوع پروتز انتخاب شده برای بیمار و تجربه جراح پلاستیک متفاوت است.


tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *