instagram
telegram
phone

مزوتراپی مو و پوست صورت:روش،عوارض و هزینه

t
لیفت و بالا کشیدن باسن:روش و هزینه
۲۳ مرداد ۱۳۹۴
hhh225
لیزر لیپولیز ران،شکم و بازو:روش،هزینه و عوارض
۲۵ مرداد ۱۳۹۴

مزوتراپی مو و پوست صورت:روش،عوارض و هزینه

h-efarmogh-ths-mesotherapeias-sth-sygxronh-dermatologia
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

h-efarmogh-ths-mesotherapeias-sth-sygxronh-dermatologia

مزوتراپی یک تخصص پزشکی است که در آن، مقادیر کوچکی از عصاره های طبیعی، عوامل هومئوپاتی، دارو ها و ویتامین ها را به درون پوست، تزریق می کنند. از مزوتراپی می توان به منظور از بین بردن چربی های اضافی زیر پوست(مزوتراپی لاغریرفع غبغب، تناسب وزن، جلوگیری از پیری و افتادگی، جوان سازی دست ها و گردن و همچنین درمان ریزش مو، استفاده کرد.

کاربردهای درمانی مزوتراپی

جوان سازی 

از دیگر کاربرد ها و مزایای مزوتراپی درخشندگی پوست،بهبود آب‌رسانی و… می باشد.

نحوه عملکرد مزوتراپی

مواد مزوتراپی مو از قبل ترکیب شده مثل ویتامین ها (ویتامین های A, B, C, D, E, K)، مواد معدنی، آمینو اسید ها، آنتی اکسیدان ها، اسید هیالورونیک و دارو های هومئوپاتی، به صورت تزریقات بسیار کوچک، به لایه ی میانی پوست وارد می شوند. مزوتراپی صورت، رسیدن این مواد تقویت کننده را به بافت هدف تسهیل کرده و در نتیجه باعث تغذیه شدن، تقویت، جوان سازی و تحریک متابولیسم پوست  و رفع ریزش مو در زنان و مردان  می شوند. با تزریق این مواد به درون چربی های زیر پوستی، متابولیسم آن ناحیه افزایش یافته و این چربی ها را محو می کند. اساس مزوتراپی، رسیدن این مواد فعال، دقیقا به نواحی است که نیاز به درمان دارد. این روش مزوتراپی نسبت به روش های قدیمی مصرف خوراکی ویتامین و مواد معدنی، بسیار دقیق تر بوده و به مقادیر بسیار کمتری از این مواد نیاز خواهد داشت.

یکی از تئوری های اصلی درباره ی نحوه ی عملکرد روش مزوتراپی مو، تحریک تولید کلاژن توسط این روش می باشد که ممکن است در اثر مواد تزریق شده و یا خود تزریقات به وجود آید. تحقیقات نشان می دهند که اگر حتی بدون انجام تزریق، سوزن را به درون بافت فرو کنیم، بدن در آن ناحیه شروع به تولید کلاژن کرده و در طولانی مدت، باعث جوان شدن پوست می گردد. این، اساس طب سوزنی برای جوان سازی بافت می باشد.

اثر مزوتراپی در درمان ریزش مو

برای درمان ریزش موی سر، از درماهیل (Dermaheal HL) استفاده می شود که شامل چهار نوع پپتید بیوممتیک طراحی شده برای تقویت و تحریک رشد مو، می باشد. مقادیر بسیار کوچکی از این محصول، در همه جای پوست سر و در پیاز مو ها تزریق می شوند. این عمل به افزایش گردش خون در پوست سر منجر شده و فولیکول موها را دوباره زنده می کند، بدین ترتیب ریشه ی مو ها تقویت شده و باعث رشد مو های ضخیم و پر پشت تری خواهد شد.

قبل از انجام مزوتراپی موی سر ، از مقداری پماد بی حس کننده به منظور کاهش ناراحتی استفاده می کنند و خود درمان شامل تزریقات کوچک و متعددی در کل پوست سر می باشد. پس از انجام تزریقات، پزشک برای حدود ۱۵ دقیقه پوست سر را ماساژ داده و سپس یک کمپرس گرم را حدود ۱۰ دقیقه روی آن می گذارد. پس از انجام راه های درمان ریزش مو ، از شما خواسته می شود که تا ۷ روز، در منزل سر خود را ماساژ دهید.

انتظارات در طول مشاوره ی اولیه و جلسات پس از آن

اولین مراجعه ی شما به کلینیک سیب سرخ، یک مشاوره در مورد مزوتراپی پوست صورت خواهد بود. پس از پر کردن یک سری فرم، پزشک سوابق پزشکی شما را بررسی کرده و به شما توضیحی جامع و کامل در مورد مزوتراپی ارائه خواهد داد. او همچنین تمامی نگرانی های شما را بررسی خواهد کرد.

پس از آن، از شما عکس می گیرند (فقط به منظور سوابق پزشکی) که یک قدم برای ارزیابی پیشرفت مزوتراپی است (پس از آن نیز برای تسهیل این امر، هر چند وقت یک بار دوباره از شما عکس خواهند گرفت).

همچنین برای تشخیص آلرژی دو تزریق کوچک انجام می شود.

در بیشتر موارد، افراد در زمان مشاوره ی مزوتراپی پف بالای چشم ، تحت درمان قرار نخواهند گرفت چرا که برای تعیین نتیجه ی دو تزریق مذکور، زمان لازم است. لازم است که فرد ۲۴ ساعت پس از انجام تزریق، هر گونه واکنش منفی بدن خود را به پزشک اطلاع دهد. این نتایج در سابقه ی درمانی مزوتراپی فرد ثبت خواهند شد.

بدین ترتیب، زمان اولین جلسه ی مزوتراپی را باید طوری تعیین کرد که ۲۴ ساعت اجازه ی آزمایش آلرژی به بدن داده شده باشد.

افراد معمولا طبق برنامه ی زندگی خود، جلسات آتی مزوتراپی را برنامه ریزی می کنند. در بیشتر موارد هفته ای ۱ جلسه برنامه ریزی می شود که حتی در صورت کنسل شدن یکی از آن ها، برنامه ی کلی درمان مشکلی پیدا نخواهد کرد.

شما می توانید از پماد های بی حسی موضعی که به شما پیشنهاد می شوند خریداری کرده و ۴۵ دقیقه قبل از انجام عمل، از آن ها استفاده کنید. توصیه می شود که اولین جلسه را بدون استفاده از پماد سپری کنید چرا که بسیاری از افراد به راحتی می توانند درد آن را تحمل کنند.

پس از جلسه ی مشاوره ی مزوتراپی، به شما لیستی از دستورالعمل های مربوطه (باید ها و نباید ها) داده خواهد شد.

آیا این عمل دردناک است؟

ممکن است به هنگام انجام تزریقات، احساس نیشگون گرفتگی یا سوختگی خفیف داشته باشید. با این حال، ما می توانیم با اعمال دارو های بی حسی موضعی، درد را کاملا تسکین دهیم.

نتایج را چه موقع مشاهده خواهم کرد؟

نتایج این عمل به شرایط بدن فرد و عارضه ی مورد درمان بطور مثال درمان قطعی ریزش مو  بستگی دارند. به طور میانگین، پس از حدود ۲ تا ۳ جلسه، نتایج بهبودی آشکار خواهند شد. در برخی عارضه های خاص نیز، فرد نتیجه ی بهبودی را در همان جلسه ی اول مشاهده خواهد کرد.

این نتایج چه مدت باقی خواهند ماند؟

بر خلاف بسیاری از دیگر روش های درمانی ما، مزوتراپی صورت در جلسات بیشتری صورت گرفته و در طول سال نیز نیاز به مراقبت دارد. بسته به نوع درمان، ۱ تا ۲ جلسه در هفته، برای ۴ تا ۸ هفته ی اول نیاز است و پس از آن یک جلسه ی مراقبتی هر ۳ ماه یک بار لازم است. هنگامی که یک نتیجه ی مطلوب حاصل شد، می توان گفت که اثر آن طولانی مدت خواهد بود؛ البته این امر به نحوه ی زندگی افراد مختلف بستگی دارد. سبک زندگی سالم همراه با رژیم غذایی متعادل و مناسب، ورزش منظم و نوشیدن مقدار زیاد آب، همگی می توانند به طولانی تر کردن آثار درمان منجر شوند.

آیا این عمل بی خطر است؟

سابقه ی مزوتراپی به بیش از ۵۰ سال پیش بر می گردد و در فرانسه بالغ بر ۱۵،۰۰۰ پزشک از آن استفاده می کنند. در واقع، مزوتراپی در دانشکده های پزشکی این کشور آموزش داده می شود. مزوتراپی صورت روز به روز در حال رشد در سر تا سر دنیاست و در ایالات متحده، در سال ۲۰۰۶ میلادی افزایش مبهوت کننده ای بالغ بر ۵۰۰ درصد، در استفاده از این روش مشاهده شد. مزوتراپی از ویتامین ها و مواد معدنی طبیعی به همراه دارو های بی خطر هومئوپاتی استفاده می کند و در نتیجه بسیار بی خطر است.مزوتراپی برای لاغری باعث از بین رفتن باندهای همبند و ذوب شدن چربی ذبه دام افتاده می شوند و در نتیجه ایجاد یک ظاهر صاف و عاری از گودی می شود.

آیا عوارض جانبی وجود دارند؟

یکی از عوارض جانبی متداول در مزوتراپی، ایجاد کبودی است که معمولا در عرض یک هفته محو خواهد شد. به منظور تسریع روند بهبودی، توصیه می شود که مکمل هومئوپاتی آرنیکا، به صورت خوراکی و یا به صورت موضعی، روزانه مصرف شود. افراد ممکن است پس از عمل احساس درد موقتی کنند که پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت از بین خواهد رفت.

آیا محدودیتی وجود دارد؟

بسته به عارضه ای که تحت درمان است، محدودیت های مختلفی وجود دارند که این موارد قبل از شروع درمان، با فرد در میان گذاشته خواهند شد. به طور کلی، توصیه می شود که از آرایش کردن تا حداقل ۴ ساعت پس از انجام عمل روی صورت پرهیز کرده و حداقل ۶ تا ۸ ساعت پس از عمل، از گرفتن دوش آب گرم خودداری نمایید. همچنین توصیه می شود که از غذا های با پروتئین بالا استفاده کرده و قبل از عمل، از مصرف کافئین و دیگر محرک ها بپرهیزید.

هزینه و قیمت عمل چقدر خواهد بود؟

هزینه مزوتراپی صورت و مو ، به عارضه ی مورد درمان و تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب بستگی دارد. قبل از اولین جلسه ، یک برنامه ی درمانی به شما ارائه می شود که شامل هزینه مزوتراپی پیش بینی شده نیز می باشد.عمل مزوتراپی هزینه سنگینی ندارد و اصولاً هر شخصی می‌تواند بدون صرف مبالغ گزاف، از عهده هزینه مزوتراپی مو بر بیاید.


tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *