لیفت و کشیدن پوست صورت بدون جراحی

photo_2016-06-20_07-39-59

با بالا رفتن سن، پوست صورت استحکام و قابلیت ارتجاع خود را به خاطر کاهش قدرت عضلات از دست می‌دهد و این موضوع معمولاً باعث ایجاد چروک‌های به نسبت زیاد بر روی پوست می‌شود. که با روش های جراحی و روش های غیر جراحی مانند لیفتینگ صورت بدون جراحی باعث بهبود این وضعیت شد.

پزشکان کلینیک سیب سرخ معتقدند که ایجاد چروک و مسائل مربوط به آن موضوعی طبیعی است، اما غیرقابل درمان نیست. شما می‌توانید با استفاده از روش‌های کشیدن پوست صورت این مشکل را تا حد ممکن درمان کرده و به جوان‌ سازی پوست بپردازید. در این کلینیک مجموعه گسترده‌ای از راه‌های درمانی بدون عمل جراحی برای رفع چین‌وچروک و لیفت صورت و پیشانی پیشنهاد داده می‌شود.

راه‌ها و روش‌های لیفت صورت


روش‌های بدون جراحی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های مشاوره اولیه، تعیین نوع صحیح لیفت و کشیدن پوست صورت است. با توجه به تعدد گزینه‌های درمانی، برای انتخاب نوع مناسب لیفتینگ صورت باید ناحیه‌هایی که بیمار برای عمل در نظر دارد، طول دوره بهبود و همچنین انتظارات بیمار از نتیجه عمل مدنظر قرار بگیرند.

برای بیمارانی که انجام عمل جراحی آن‌ها را نگران می‌کند و همچنین برای کسانی که به دنبال شیوه‌های درمانی محافظه‌کارانه‌تری هستند نیز گزینه‌های کشیدن پوست صورت بدون جراحی  وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 اولتراسوند درمانی یا هایفوتراپی

هایفوتراپی پیشرفته‌ترین تکنولوژی قرن حاضر جهت لیفت صورت بدون جراحی و تنها در یک جلسه و با نتایج ماندگار می‌باشد. مکانیسم عملکرد هایفو تراپی با امواج صوتی اولتراسوند ساده (دقیقا مثل دستگاه سونوگرافی معمولی) می‌باشد، بنابراین کاملاً ایمن و بی‌ضرر است.

 مزایای هایفو  (HIFU)

۱- بدون جراحی می‌باشد در نتیجه عوارض جراحی لیفت صورت مثل کبودی و خونریزی و ... را ندارد.
۲-   لیفت کشیدگی صورت با هایفو فقط در یک جلسه انجام می‌شود.
۳- نتایج ماندگار دارد.
۴- درد ندارد (چون درد غیر تحملی ندارد پس حتی نیاز به بی‌حسی موضعی هم ندارد(.
۵-  نیاز به بستری ندارد (به‌صورت سرپایی انجام می‌شود.(
۶- روشی بی‌خطر و ایمن برای انسان می‌باشد چون هیچ نوع اشعه‌ای ندارد یعنی هایفو (HIFU) دقیقاً مثل سونوگرافی با امواج صوتی اولتراسوند عمل می‌کند که کاملاً بی‌خطر است.
۷- هیچ نوع عارضه پوستی مثل لک و زخم و ... روی پوست ایجاد نمی‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش هایفوتراپی بر روی لینک کلیک کرده و مقاله موردنظر را مشاهده کنید.

photo_2016-06-18_09-11-31

 

لیفت صورت با لیزر

در سال‌های اخیر استفاده از روش لیزر وارد عرصه پوست و زیبایی شده است. مکانیسم آن عبارت است از ایجاد گرما در ناحیه موردنظر، بدین گونه که با استفاده از انرژی گرمایی از یک طرف رشته‌ای قدیمی کلاژن را تخریب کرده و از طرف دیگر باعث تحریک کلاژن سازی جدید می‌شود و درنتیجه قوام و تونیسته پوست افزایش پیدا می‌کند و پوست جوانسازی می‌شود. با این کار خطوط، لک‌های ناشی از آفتاب، جای آکنه‌ها، لک و افتادگی پوست از بین می‌رود. البته، با این روش درمانی لیفت و کشیدن پوست صورت نمی‌توان پوست اضافی را برداشت یا ساختارهای زیر پوست را کشید و سفت کرد.

تزریق بوتاکس و ژل

 متخصص پوست می‌تواند با ترکیب کردن روش‌های درمانی متکی بر مواد قابل تزریق یک برنامه درمانی ویژه را برای پاسخ به نیازهای فردی بیمار و دوری از عوارض بوتاکس ارائه دهد. ژل‌ها می‌توانند خطوط و چروک‌های عمیق‌تری را پر کنند . بوتاکس، که با دوز کمی از بوتولینیوم توکسین ساخته می‌شود، از بروز تکانه‌های عصبی  و انقباضات عضلات که باعث ایجاد چروک می‌شوند، جلوگیری می‌کند. البته، این روش درمانی لیفت صورت هم نمی‌تواند پوست شل را حذف کرده یا بر لایه‌های عمقی‌تر عضلات تأثیر بگذارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس و تزریق ژل بر روی لینک کلیک کرده و مقاله موردنظر را مشاهده کنید.

سایر انواع لیفت

جراحی

عمل جراحی لیفت صورت برای کاهش چروک‌ها و سایر نشانه‌های پیری در صورت و با هدف بهبود کلی ظاهر فک و صورت انجام می‌شود. عمل جراحی لیفت صورت می‌تواند به از بین بردن تأثیرات نامطلوب زمان، فشارهای عصبی و قرارگیری در معرض عوامل محیطی مختلف کمک می‌کند. جراح لیفت صورت، برای انجام این عمل عضلات زیر پوست صورت را بالا برده و سفت کردن پوست صورت انجام میگیرد تا علاوه بر جوانسازی ساختار چهره، فرم آن را نیز زیبا کند. سپس او چربی‌های اضافی پوست که ظاهر چهره را پیر و خسته نشان می‌دهد را برمی‌دارد.

جراحی لیفت صورت، اگر به‌درستی انجام شود، عضلات را کشیده و سفت کرده، پوست را صاف می‌کند  و جذابیت چهره را به آن بازمی‌گرداند. شناخته‌شده‌ترین مزیت جراحی لیفت صورت سفت کردن پوست کیسه‌ای و افتاده‌ای است که با بالا رفتن سن ایجاد می‌شود. جراح با برداشتن این بافت‌های اضافی می‌تواند افتادگی پوست اطراف خط فک، غبغب، افتادگی پوست اطراف چشم‌ها و پیری نمایان شده در کل چهره را درمان کند.

خطرات و عوارض جانبی

لیفتینگ صورت، یک عمل جراحی معمولی و عموماً موفقیت‌آمیز است، بااین‌حال مانند هر عمل جراحی دیگری خطرات خود را دارد. ریسک‌های آن می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

  •  واکنش نامطلوب به بیهوشی
  • عفونت
  • هماتوم (تجمع خون در بیرون از رگ)
  • مشخص بودن جای زخم

اگرچه این ریسک‌ها به‌ندرت بروز می‌کنند، بااین‌حال بسیاری از بیماران به برخی عوارض جانبی گذرا در لیفت صورت (کشیدن پوست گردن و صورت) دچار می‌شوند که عموماً طی چند هفته رفع می‌شوند. این عوارض می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

  •  واکنش‌های موقت به بیهوشی: با از بین رفتن اثر بیهوشی، بعضی از بیماران دچار قدری حالت تهوع، سرگیجه یا لرز می‌شود.
  • ناراحتی: حساس شدن و حساسیت به لمس در ناحیه صورت، پس از عمل جراحی لیفت صورت.
  • کبودی
  • تورم
  • جای زخم
  • بی‌حسی موقت

ما می‌توانیم عمل لیفت با نخ را به صورت هدفمند و متناسب با نواحی مورد نظر شما مثلا برای رفع افتادگی پوست و چین و چروک دور لب‌ها انجام دهیم. انجام این عمل برای قسمت‌های مختلف صورت می‌تواند بر مقدار هزینه‌ لیفت صورت تأثیر داشته باشد. در جلسه مشاوره قبل از عمل، هزینه لیفت با نخ به طور کامل تعیین و به شما اطلاع داده می‌شود.اطلاعات و مقالات سایت فقط جهت اطلاع‌رسانی و افزایش اطلاعات عمومی مردم عزیز است
و لزوما به معنی ارائه این خدمات در کلینیک سیب سرخ نیست


tamas++-new

مشاوره-تلگرام