instagram
telegram
phone

لیفت پیشانی وابرو:رایج ترین متد برای غلبه بر چروک عمیق روی پیشانی

لیفت صورت با لیزر : درمان افتادگی(شل شدن) پوست بدون جراحی
۲۳ شهریور ۱۳۹۴
کاشت-ابرووغغو-269
دانستنیهای کاشت ابرو
۲۳ مهر ۱۳۹۴

لیفت پیشانی وابرو:رایج ترین متد برای غلبه بر چروک عمیق روی پیشانی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

لیفت پیشانی وابرو رایج ترین متد برای غلبه بر چروک عمیق روی پیشانی

لیفت ابرو که با عنوان لیفت پیشانی یا جوان سازی پیشانی نیز شناخته می‌شود، یک روش جراحی زیبایی است که برای بهبود ظاهر پیشانی، ابرو و ناحیه اطراف چشم به کار می‌رود. در طی عمل لیفت ابرو و پیشانی، بافت نرم و پوست پیشانی و ابروها بالا کشیده می‌شوند. اگر ابروهای شما حالت افتاده دارند و پیشانی شما چروک شده احتمالا دوست دارید که لیفت ابرو و پیشانی را انجام بدهید. لیفت ابرو به اعتماد به نفس شما هم خیلی کمک می‌کند. لیفت ابرو ممکن است به تنهایی یا با سایر جراحی‌های صورت، مانند جراحی پلک(بلفاروپلاستی)  یا لیفت صورت  انجام شود.

لیفت پیشانی  و بالا کشیدن ابرو را می‌توان به یکی از سه روش رایج لیفت ابرو از طریق آندوسکوپ، لیفت پیشانی و لیفت ابرو به روش باز و لیفت تمپورال انجام داد. در این سه روش، چین و چروک و افتادگی پوست پیشانی، پلک های بالایی و ابروها برطرف می‌شود. هم چنین برای برطرف کردن چین و چروک‌های گردن میتوان از لیفت گردن استفاده نمود.

در ناحیه‌ی پیشانیتان ناراحت هستید؟ لیفت ابرو و کشیدن پوست پیشانی همان چیزی است که به دنبال آن هستید. این روش رایج و معروف به شما کمک می کند که علائم پیری را از بین ببرید. چین و چروک و خطوط سرتاسر پیشانی و خط اخم که طی سال‌ها در اثر حالات مختلف صورت مثل خنده و اخم و نیز اثرات زیست محیطی به وجود آمده است. البته این روش تنها مختص افراد مسن نیست. بلکه جوانترها نیز در صورت داشتن صفات ارثی از جمله افتادگی پلک و غیره کاندیدای انجام این روش هستند.در این کلینیک لیفت ابرو و پیشانی با  روشهای مختلف از جمله هایفوتراپی  انجام می‌شود. در کلینیک سیب سرخ این فرصت را دارید تا بتوانید چهره‌ی زیبا و جوانتان را با کشیدن پوست پیشانی و بالاکشیدن ابرو دوباره به دست آورید.

چه کسی کاندیدای مناسبی برای لیفت پیشانی است؟


چه کسی کاندیدای مناسبی برای لیفت پیشانی است؟

لیفت ابرو بدون جراحی برای افرادی مناسب است که به تازگی نشانه‌های افتادگی ابرو را مشاهده کرده‌اند. در واقع این افراد به دنبال لیفت کم و ظریفی هستند؛ و آمادگی برای جراحی ندارند یا کاندید مناسبی برای جراحی نیستند. برای افرادی که افتادگی زیادی دارند، لیفت ابرو با آندوسکوپ یا سایر روش‌های جراحی لیفت پیشنهاد می‌شود.

لیفت ابرو بدون جراحی


روشی که غالبا استفاده می‌شود و خیلی موثر بوده است، لیفت ابرو بدون جراحی است. هنگامی که مواد ضد چروک به آن ناحیه تزریق می‌شود، عضله دیگر نمی‌تواند گوشه‌ی ابرو را پایین بکشد و لیفت ابرو انجام می‌شود.

لیفت ابرو با بوتاکس

لیفت ابرو با بوتاکس

 

موقعیت ابروها تا حدودی توسط دو گروه عضله مخالف مشخص می‌شود: یکی از این گروه عضلات ابرو را پایین می‌کشد وعضله دیگر ابرو را بالا می‌کشد. عمل زیبایی بوتاکس تزریق یک پروتئین طبیعی و خالص است که با مسدود کردن پالسهای عصبی به طور موقت, ماهیچه را آرام می‌کند. وقتی بوتاکس به عضلاتی که ابرو را پایین می‌کشند تزریق می‌شود، باعث برقراری تعادل بین دو گروه عضلانی می‌شود، و به عضلات مخالف کمک می‌کند تا ابرو را بالا بکشند و به این صورت لیفت خیلی طبیعی و زیبا به نظر می‌رسد.

 

تزریق ژل برای لیفت پیشانی

تزریق ژل برای لیفت پیشانی

افرادی که افتادگی خفیفی دارند، چند تزریق ژل حرفه‌ای می‌تواند به بهبود افتادگی کمک کند، و ابروها را به موقعیت طبیعی و قبل خود برساند. این روش سریع و آسان است و نتایج آن تا ۶ تا ۹ ماه بعد ادامه دارد.

هایفوتراپی

 

هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش درمانی بسیار کارآمد همانند تزریق بوتاکس برای لیفتینگ ابرو و پیشانی است. تاثیر این روش در حد روش جراحی لیفت ابرو و پیشانی نیست، اما یک گزینه  عالی بدون نیاز  به عمل جراحی لیفت پیشانی است. هایفوتراپی روشی است که طی آن از نفوذ انرژی اولتراسوند و بدون نیاز به عمل جراحی بالا کشیدن ابرو استفاده می‌شود. از این روش برای کشیدن پوست گردن، زیر چانه (غبغب)، بالای ابرو و لیفت صورت و غیره استفاده می‌شود. تاثیر این روش به اندازه‌ی عمل جراحی نیست اما نتایج حاصل از آن برای بالا کشیدن پیشانی و ابرو بسیار قابل توجه است.

با استفاده از روش هایفوتراپی پوست ناحیه‌ی پیشانی و بالای ابروها کشیده می‌شود و  در مورد افرادی مناسب است که نمی‌توانند برای خطوط افقی پیشانیشان ازتزریق بوتاکس استفاده کنند چون پوستشان طی سال ها به حدی افتادگی پیدا کرده است که برای نگه داشتن پلک های بالایی به ماهیچه‌های پیشانی نیاز دارند. قیمت بوتاکس نیز به نواحی درمان شده بستگی دارد. جراحی زیبایی پیشانی و ابرو با روش جراحی بهتر انجام می‌شود و روش هایفوتراپی به اندازه‌ی عمل جراحی برای بالا کشیدن ابرو و کشیدن پوست پیشانی کارآمد نیست، اما برای افرادی که به اندازه‌ی کمی نیاز به کشیدن پوستشان دارند، بالابردن ابرو با هایفو روش مناسبی است. این روش بسیار سریع است و نیازی به بستری شدن ندارد. فرد ممکن است پس از انجام این روش تورم کمی احساس کنند که پس از یک روز برطرف می‌شود. همچنین هنگام لیفت ابرو در ناحیه‌ی پیشانی به دلیل طناب‌های عصبی زیر پوست ممکن است به مدت دو هفته احساس سوزن سوزن شدن داشته باشید.

در روش هایفوتراپی از انرژی اولتراسوند استفاده می‌شود تا پوست را سفت کرده و منقبض کند و لیفتینگ ابرو انجام گیرد . در این روش ساختارهای حفاظتی که علائم پیری از آنجا آغاز می‌شود مورد هدف قرار می‌گیرند. این روش لیفت ابرو و پیشانی برای بالا کشیدن ابرو و کشیدن پوست پیشانی می‌تواند برای افراد جوان تری که می‌خواهند ظاهر صورتشان را بهبود بخشنده، موثر باشد. اما برای افرادی که میزان زیادی از حالت کشسانی پوستشان را از دست داده‌اند و یا به میزان زیادی تحت آسیب ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید قرار گرفته‌اند، تقریبا بی‌تاثیر است. همچنین در صورتی که شما دچار مشکل افتادگی خفیف تا متوسط بافت در ناحیه صورت خود هستید، روش لیفت با نخ نیز می‌تواند به رفع این مشکل بدون نیاز به انجام عمل‌های جراحی تهاجمی کمک کند. هزینه لیفت ابرو نیز مناسب و کم می‌باشد. هزینه لیفت پیشانی با توجه به روش انتخابی ، میزان خرابی پوست و مهارت پزشک برای هر فرد متفاوت است.

ازآنجایی‌که خط اخم پی‌آمد حرکت عضله است، استفاده از شل کننده‌های عضلانی مانند بوتاکس پیشانی روش مؤثری برای به حداقل رساندن این خطوط محسوب می‌شود؛ اما برای از بین بردن خطوط عمیقی که حتی هنگام بی‌حرکت بودن پیشانی دیده می‌شود و کشیدن پوست گردن  می‌توان از تزریق ژل‌ها یا فیلرهایی مانند ژوویدرم بهره گرفت. تزریق بوتاکس صورت یکی از رایج‌ترین روش‌های غیر جراحی جایگزین برای لیفت پیشانی و ابرو (بالا کشیدن ابرو) و پیشانی است. لیفت ابرو با بوتاکس می‌تواند ناحیه ابرو را بالا کشیده و شکل دهد. همچنین از دیگر مزایای بالا کشیدن ابرو، حذف یا کاهش چروک‌های پیشانی، خطوط زیر چشم، ورم‌های پوستی و همه چین‌وچروک‌هایی شود که ظاهر فرد را خسته و ناراحت نشان می‌دهد. نتایج حاصل از تزریق بوتاکس پیشانی و ابرو می‌تواند برای شما ظاهر شاداب و جوان به همراه داشته باشد، از دیگر مزایای لیفت ابرو با بوتاکس عدم نیاز به دوره ریکاوری و عوارض لیفت صورت و خطرات جانبی مربوط به عمل جراحی می باشد.

جراحی لیفت ابرو و پیشانی


دو روش برای بالا بردن پیشانی و ابرو با جراحی وجود دارد:

 • لیفت کلاسیک
 • لیفت آندوسکوپ

لیفت کلاسیک با یک برش دائمی از سطح گوش شروع می‌شود و تا خط رویش مو ادامه می‌یابد. جراح با توجه به خط رویش موی فرد، سعی می‌کند طوری کار کند که جای زخم مشخص نباشد.

برای لیفت آندوسکوپی، جراح چند برش کوچکتر روی جمجمه می‌دهد و با وارد کردن اسکوپ (یک دوربین کوچک در انتهای یک لوله نازک) در یکی از این برشها و وارد کردن وسیله دیگری در یکی دیگر از این برشها تغییرات لازم را انجام می‌دهد. در لیفت آندوسکوپی جراح از یک سری قلاب استفاده می‌کند تا بافتها را کنار بزند و آسیبی به آنها وارد نشود .به دلیل اینکه برشها کوچکتر هستند، این روش از لیفت کلاسیک کمتر تهاجمی است. شما زخم کمتری دارید و به طبع مدت زمان بهبودی نیز کوتاه‌تر خواهد بود.

جلسه مشاوره برای لیفت پیشانی و ابرو

قبل از انجام جراحی، شما یک جلسه مشاوره با جراح خود خواهید داشت. در این جلسه، شما باید در مورد اهداف ، سلامت کنونی و سابقه پزشکی خود با جراحتان صحبت کنید. جراح تمام ناحیه پیشانی، از جمله پلک بالایی را ارزیابی می‌کند و عضلات را به دقت بررسی می‌کند. ممکن است جراح از شما بخواهد حالات مختلفی به چهره خود بگیرید تا ببیند چطور می‌تواند به شما کمک کند. می‌توانید در مورد کلیه هزینه‌ها از جمله هزینه‌های مراقبت و پیگیری و شرایط پرداخت از جراح خود سوال کنید.

چگونه برای لیفت پیشانی و ابرو آماده شویم

احتمالا قبل از جراحی لیفت پیشانی و ابرو باید یک سری تغییرات در شیوه زندگی خود بدهید. جراح دستورالعمل‌های لازم در مورد آنچه شما باید انجام دهید و زمانی که باید انجام شود را به شما خواهد داد. به عنوان مثال، اگر شما سیگار می‌کشید، جراح ممکن است از شما بخواهد حداقل به طور موقت آن را متوقف کنید. احتمالا باید از مصرف الکل و برخی د��روها هم اجتناب کنید . اگر شما به طور مرتب از آسپرین یا سایر داروهای ضد التهاب استفاده می‌کنید، جراح از شما می‌خواهد برای یک مدت مشخص قبل از عمل جراحی استفاده نکنید. این داروها باعث افزایش خونریزی می‌شود و نباید مصرف شوند، اگر موهای شما بیش از حد بلند است و هنگام جراحی اجازه کار نمی‌دهد، احتمالا باید آنها را اصلاح کنید. اگر موهای شما خیلی کوتاه است، ممکن است از شما بخواهد برای پوشش دادن زخم‌ها بگذارید کمی بلندتر شوند. باید همه این مسائل را قبل از جراحی با جراح خود در میان بگذارید.

روز جراحی لیفت ابرو و پیشانی

شما می‌توانید جراحی لیفت پیشانی و ابرو را را در مطب جراح، در بیمارستان یا در یک مرکز به صورت سرپایی انجام دهید. جراحی کمتر از دو ساعت طول می‌کشد، و معمولا نیازی به بستری شدن ندارد. البته بهتر است شخصی همراه شما باشد تا بتواند شما را به خانه ببرد و اگر تنها زندگی می‌کنید، بهتر است شب اول و دوم یک نفر پیش شما بماند. اکثر اوقات جراح از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. اما اگر شما دوست دارید موقع عمل احساس راحتی بیشتری داشته باشید می‌توانید از جراح خود بخواهید از بیهوشی عمومی استفاده کند. هنگامی که جراحی به پایان رسید، جراح برشها را با بخیه یا استیپل می‌بندد، و آن ناحیه را تمیز می‌کند و صورت را پانسمان می‌کند. باید به توصیه‌های جراح خود در مورد مراقبت از جای برشها و نحوه  تعویض پانسمان به دقت گوش کنید.

پس از لیفت پیشانی و ابرو به چه چیزهایی در خانه نیاز دارید

بعد از عمل جراحی لیفت پیشانی بهتر است مقدار زیادی گاز و حوله‌های تمیز در خانه داشته باشید. موارد زیر هم ضروری هستند:

 • مقدار زیادی یخ
 • ظرف برای استفاده از یخ یا آب سرد
 • کیسه‌ پلاستیک فریزر برای نگه داشتن یخ، یا به جای یخ می‌توانید از کیسه نخود یا ذرت یخ زده استفاده کنید
 • بالش (باید تا یک مدت سر خود را بالا نگه دارید)
 • پماد برای جای برشها (که جراح در صورت لزوم برای شما تجویز می‌کند)

پس از جراحی لیفت ابرو و پیشانی باید انتظار چه چیزی را داشته باشیم

سرعت بهبودی شما به این بستگی دارد که کدامیک از روشهای لیفت (کلاسیک یا آندوسکوپی) را انجام داده‌اید. در هر دو روش جراحی، شما باید بعد از گذشت یک هفته بخیه یا استیپل خود رادر بیاورید. اگر پیچ تثبیت کننده دارید، حدود دو هفته بعد جراح آنها را درمی‌آورد. این وسایل معمولا زیر موها گذاشته می‌شوند تا لیفت ابرو در جای خود بماند. احتمالا تورم و کبودی خواهید داشت که می‌تواند روی قسمت‌هایی از چهره مثل گونه‌ها یا چشمها که جراحی نشده‌اند هم تاثیر بگذارد. تورم باید پس از گذشت یک هفته برطرف شود. حداقل تا دو روز پس از جراحی باید سر خود را بالا بگذارید تا تورم کاهش پیدا کند همچنین می‌توانید بسته یخ را به آرامی روی ناحیه جراحی شده بگذارید. اگر جراح شما از روش کلاسیک استفاده کرده است، احتمالا در دوره بهبودی پس از جراحی درد بیشتری خواهید داشت. در این موارد پزشک داروهای مسکن برای شما تجویز می‌کند.

 • ممکن است خارش زیادی داشته باشید که احتمالا تا چند ماه هم ادامه پیدا می‌کند. پس از جراحی آندوسکوپی هم داروی مسکن تجویز می‌شود. خارش یکی از عوارض جانبی جراحی است، اما مطمئنا خیلی کمتر از روش کلاسیک است.
 • در هر دو روش جراحی، ممکن است احساس سوزن سوزن شدن یا بی‌حسی داشته باشید که با گذشت زمان کاهش می‌یابد. کسانی که با روش کلاسیک جراحی شده‌اند ممکن است بی‌حسی و کرختی بیشتری داشته باشند.
 • اکثر افراد بعد از ۱۰ روز می‌توانند به کار یا مدرسه بازگردند البته مدت بهبودی فرد به نوع جراحی انجام شده و سرعت بهبودی خود فرد بستگی دارد.
 • برای چند هفته اول پس از جراحی، از بلند کردن اشیا سنگین، تمرین شدید یا فعالیتهای دیگر اجتناب کنید.

اگرچه این عوارض جانبی جزیی هستند، اما ممکن است عوارض احتمالی شامل عفونت، زخم، عوارض ناشی از حرکت ابرو و یا از دست دادن حس در اطراف محل برش نیز پیش بیاید. البته این عوارض خیلی به ندرت اتفاق می‌افتند.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *