instagram
telegram
phone

سوالات متداول لیفت صورت بدون جراحی:جوانسازی با تزریق ژل و بوتاکس

سوالات رایج تزریق ژل(فیلر): رفع چین و چروک و فرم دهی به چهره
۲۱ مرداد ۱۳۹۷

سوالات متداول لیفت صورت بدون جراحی:جوانسازی با تزریق ژل و بوتاکس

لیفت صورت بدون جراحی
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

با بالا رفتن سن و رسیدن به دوران پیری به طور طبیعی سطح کلاژن، الاستین و چربی صورت کاهش می‌یابد. این فرآیند بعد از ۳۰ سالگی شروع می‌شود. از بین رفتن بافت نرم و حجم استخوان باعث می‌شود که حجم صورت کاهش یابد و ظاهر پوست و صورت ما به علت ایجاد چین و چروک و خطوط روی آن پیرتر از سن واقعی به نظر برسد. لیفت صورت بدون جراحی می‌‌تواند با پر کردن حجم از دست رفته به رفع این مشکل بپردازد و به این منظور از ترکیب تزریق ژل و رفع چین و چروک صورت با تزریق بوتاکس استفاده می‌شود.

متخصصین ماهر و با تجربه ما می‌‌توانند با لیفت صورت بدون جراحی برای رفع مشکلات زیر به شما کمک کنند:

فهرست مطالب

 سوالات متداول درباره لیفت صورت بدون عمل جراحی


سوالات متداول درباره لیفت صورت بدون عمل جراحی

 لیفت صورت بدون عمل جراحی چیست؟

 منظور از لیفت صورت بدون عمل جراحی این است که پزشک از تزریق موادی از قبیل فیلر و ژل برای افزایش فوری حجم صورت و ایجاد ظاهری جذاب و طبیعی استفاده می‌کند. پزشکان از فیلرهای متعددی استفاده می‌کنند تا فرایند تولید کلاژن تحریک شود. می‌توان از محصولاتی از قبیل بوتاکس برای رفع خطوط و چین و چروک پیشانی و خط خنده استفاده کرد تا ظاهر مورد انتظار به وجود بیاید.

 آیا در لیفت صورت بدون جراحی نیازی به عمل جراحی است؟ آیا لازم است از بیهوشی عمومی استفاده شود؟

 همان گونه که از اسم این روش مشخصات نیازی به انجام عمل جراحی نمی‌باشد. پزشک برای رفع درد ناشی از تزریق از کرم بیحس کننده موضعی استفاده می‌کند. پزشک از بیمار می‌‌خواهد که نیم ساعت قبل از درمان به مطب او برود تا کرم بیحس کننده روی صورت او قرار داده شود و زمان کافی برای شروع اثرگذاری کرم مهیا گردد.

 دوران بهبود پس از لیفت به صورت بدون جراحی به چه صورت خواهد بود؟

 معمولاً در هر نوع تزریقی همیشه احتمال بروز تورم و کبودی وجود دارد اما این موضوع عمومیت ندارد و همه افراد با این مسئله مواجه نخواهند شد. پزشک از بیمار می‌‌خواهد که حداقل ۷ روز قبل از درمان از مصرف ��رص آسپرین، ایبوپروفن یا داروهایی از این قبیل خودداری کنند تا ریسک بروز کبودی به حداقل برسد.

 چگونه لیفت صورت بدون جراحی انجام می‌شود؟

چگونه لیفت صورت بدون جراحی انجام می‌شود

 لیفت صورت بدون جراحی در مطب پزشک و با تزریق ژل و فیلر در نقاط متعدد صورت انجام می‌شود تا حجم از دست رفته صورت جبران شود و در نهایت انتظارات هریک از بیماران تحقق یابد. لیفت صورت بدون جراحی یک روش سرپایی است که معمولاً حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. پزشک برای جلوگیری از احساس درد توسط بیمار از بیحس کننده موضعی استفاده خواهد کرد. بیمار می‌تواند پس از تزریق شاهد نتایج مورد انتظار خود باشد.

 آیا لیفت صورت بدون جراحی بهترین جایگزین برای لیفت صورت با عمل جراحی است؟

لیفت صورت بدون جراحی بهترین جایگزین برای لیفت صورت با عمل جراحی

 لیفت صورت بدون جراحی بهترین جایگزین برای لیفت صورت با عمل جراحی محسوب می‌شود. زیرا یک روش کم تهاجمی است که می‌‌تواند بدون نیاز به عمل جراحی ظاهر طبیعی و مورد انتظار بیمار را به وجود بیاورد. دوران بهبود در این روش در مقایسه با لیفت صورت با عمل جراحی بسیار کوتاه است، بیمار نیازی به بیهوشی عمومی ندارد، بیمار نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و نتایج حاصل از درمان فوری قابل مشاهده خواهد بود. به طور کلی اگر شما متقاضی مناسبی برای جراحی هستید می‌توانید از لیفت صورت به روش جراحی بهره مند شوید.

 شایع‌ترین عوارض و خطرات حاصل از لیفت صورت بدون جراحی چیست؟

 عوارض و خطرات شایع حاصل از لیفت صورت به روش غیر جراحی شبیه سایر انواع روش‌های درمان با تزریق است و بیمار با درد خفیف، تورم و کبودی مواجه خواهد شد. در برخی موارد بیمار دچار تاول و التهاب پوستی می‌شود اما احتمال بروز واکنش آلرژیک بسیار نادر است. در صورتی که ژل و فیلر به اشتباه به درون یکی از عروق صورت تزریق شود گردش خون در پوست این ناحیه دچار اختلال خواهد شد. به همین دلیل انتخاب یک جراح پلاستیک با تجربه و با مهارت که دارای تخصص لازم در زمینه لیفت صورت است و با انواع محصولات مخصوص لیفت صورت آشنایی دارد و ساختارهای آناتومیکی عمیق و سطحی صورت را می‌شناسد اهمیت بسیار زیادی دارد.

چه افراد می‌‌توانند متقاضی مناسبی برای لیفت صورت بدون جراحی باشند؟

 افرادی که بخش قابل توجهی از حجم صورت آنها از بین رفته است می‌‌توانند متقاضی مناسبی برای لیفت صورت بدون عمل جراحی باشند. این افراد پس از مدتی متوجه می‌شوند که چین و چروک و خطوط پوست آنها بسیار عمیق شده است و این مسئله باعث می‌شود ظاهر پوست آنها پیر به نظر برسد. در این شرایط لیفت صورت بدون جراحی می‌تواند کمک شایانی به آنها کند و با رفع چین و چروک و خطوط صورت ظاهر زیبایی را به وجود بیاورد. به طور کلی رفع چین و چروک صورت می‌تواند به بهبود اعتماد به نفس و عزت نفس این افراد کمک نماید. پزشک با توجه به سن بیمار و انتظاراتش لیفت صورت بدون عمل جراحی می‌پردازد.

 بیمار چه موقع می‌تواند به محل کار خود برگردد؟

بیمار چه موقع می‌تواند به محل کار خود برگردد

 در لیفت صورت بدون جراحی فقط از تزریق استفاده می‌شود به همین دلیل بیمار می‌‌تواند فورا پس از تزریق به محل کار خود برگردد زیرا بیمار پس از تزریق ژل و فیلر نیازی به استراحت ندارد و می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را آغاز کند. اگر قرار است پزشک برای لیفت صورت از تزریق چربی استفاده کند بیمار به استراحت کمی نیاز خواهد داشت زیرا تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل و فیلر با تهاجم کمتری همراه است.

 هر چند وقت یک بار می‌توان به لیفت صورت بدون جراحی پرداخت؟

هر چند وقت یک بار می‌توان به لیفت صورت بدون جراحی پرداخت

 پس از آنکه نتایج مورد انتظار بیمار به دست آمد سالی یک بار مراجعه به پزشک می‌تواند به حفظ نتایج ایجاد شده کمک کند. گاهی اوقات بیمار فقط به یک جلسه مراجعه به پزشک نیاز دارد اما در صورتی که روند پیر شدن پوست شدید باشد بیمار به جای یک جلسه به چند جلسه درمان نیاز خواهد داشت. در صورتی که پس از یک جلسه تزریق ژل و فیلر ایمان هنوز به نتایج مورد انتظار خود دست پیدا نکرده باشد پزشکان تا جایی جلسات درمان را ادامه می‌‌دهد تا ظاهر دلخواه بیمار ایجاد شود. تکرار جلسات درمان و تزریق مکرر فیلر مشکلی را برای بیمار به وجود نخواهد آورد.

 مزایای لیفت صورت بدون جراحی چیست؟

 لیفت صورت بدون جراحی یک روش عالی برای افرادی است که در مراحل اولیه پیری قرار دارند و بخش کوچکی از حجم صورت آنها از بین رفته است، خطوط کمی در صورت آنها به وجود آمده و پف یا گودی زیر چشم آنها خفیف است. این روش برای افرادی که مایل به انجام جراحی نیستند و ترجیح می‌‌دهند از یک روش غیر جراحی بهره بگیرند بسیار عالی است، به این ترتیب گونه و نقاط اطراف دهان آنها ظاهر دلخواهی را پیدا خواهد کرد. در صورتی که لیفت صورت بدون جراحی توسط یک متخصص با تجربه که دارای بورد تخصصی پوست است انجام شود یک روش ایمن و موثر برای بهبود ظاهر صورت و شادابی آن و رفع علائم حاصل از پیری خواهد بود. از آنجایی که لیفت صورت بدون جراحی در مقایسه با لیفت صورت با جراحی با عوارض و خطرات کمتری همراه است و بیمار نیازی به استراحت در منزل یا بیمارستان ندارد، یک روش ایمن محسوب می‌شود که می‌تواند طی مدت بسیار کوتاهی به جوان سازی صورت و خلق نتایج مورد انتظار کمک کند.

 آیا نتایج حاصل از لیفت صورت بدون جراحی دائمی هستند؟

 این مسئله به عوامل مختلفی بستگی دارد. در اکثر موارد نتایج حاصل از لیفت غیر جراحی صورت حدود ۶ ماه تا ۳ سال باقی می‌ماند. مزایای حاصل از این روش درمانی موقت این است که با گذر زمان با تغییرات صورت مطابقت پیدا می‌کند و بیمار می‌تواند همیشه یک ظاهر طبیعی داشته باشد. نتایج مثبت حاصل از جراحی زیبایی صورت معمولا بین ۷ تا ۱۰ سال باقی می‌‌ماند. گاهی اوقات ممکن است برگرداندن نتایج نامطلوب بسیار دشوار یا حتی غیرممکن باشد و در برخی موارد با بالا رفتن سن و تغییر کردن صورت نتایج ایجاد شده نیز شروع به تغییر می‌کنند.

 چه مدت پس از لیفت صورت می‌توان شاهد نتایج به دست آمده بود؟

 معمولاً پس از لیفت صورت می‌‌توان شاهد نتایج به دست آمده بود. با از بین رفتن تورم و کبودی صورت بیمار باید بتواند طی مدت دو هفته شاهد نتایج به دست آمده باشد.

 آیا لیفت صورت بدون جراحی با احساس درد همراه است؟

 اکثر بیماران در هنگام درمان و لیفت صورت بدون جراحی هیچ گونه دردی را احساس نمی‌کنند زیرا متخصصین با تجربه ما تمام ��لاش خود را به کار می‌‌برند تا بیمار در حین درمان هیچ گونه ناراحتی و دردی را احساس نکند. برخی از انواع ژل و فیلر حاوی مقداری لیدوکائین هستند که از احساس درد در محل تزریق جلوگیری می‌کند و پزشک می‌تواند قبل از شروع کار خود از یک تکه یخ یا کرم بیحس کننده صورت به صورت موضعی استفاده کند.

 آیا می‌توان لیفت صورت بدون جراحی را با فناوری لیزر انجام داد؟

 پاسخ این سوال مثبت است و اخیراً از فناوری لیزر برای سفت کردن پوست استفاده می‌شود. اما زمانی که با موضوع رفع شلی و افتادگی پوست کمک لیزر مواجه می‌شویم می‌بینیم که پزشکان یک مسیر جراحی را پیشنهاد می‌کنند زیرا تحقیق و اثرگذاری لیزر پوست صورت و رفع افتادگی آن هنوز جای بحث و گفت و گو دارد. معمولاً درمان با لیزر یک روش پر هزینه است و همیشه بر اساس انتظار بیمار به ایجاد نتایج دائمی کمک نمی‌کند. همان گونه که در قسمت فوق شاره کردیم باید برای کسب نتایج دائمی و مورد انتظار علاوه بر لایه سطحی پوست و جوان سازی لایه‌های عمیق نیز بپردازیم. اگر نگرانی اصلی بیمار چین و چروک و خطوط ریز صورت است استفاده از لیزر فراکشنال دی اکسید کربن می‌تواند کمک شایانی به رفع این خطوط و ایجاد ظاهر دلخواه نماید اما در صورتی که در کنار تزریق فیلر یا بوتاکس مورد استفاده قرار بگیرد می‌‌تواند به ایجاد نتایج حیرت انگیز کمک کند. برخی از روش‌های رایج برای رفع شلی و افتادگی پوست که در آنها از فناوری لیزر و سایر تجهیزات پزشکی استفاده می‌شود عبارتند از التراسوند تراپی، رادیو فرکانسی

، اولتراپی، لیزر فراکشنال و مواردی از این قبیل.

 آیا رنگ پوست و نوع آن در فرایند درمان تاثیر می‌‌گذارد؟

 رنگ پوست و نوع آن هیچ گونه تاثیری در فرایند درمان و نتایج حاصل از آن ندارد. به این ترتیب همه افراد می‌‌توانند از مزایای حاصل از این روش درمانی بهره بگیرند.

 هزینه لیفت صورت بدون جراحی چقدر است؟

 به طور کلی هزینه لیفت صورت بدون جراحی در همه افراد یکسان نیست زیرا شرایط صورت و پوست همه آنها برابر نمی‌باشد. برخی از بیماران به روش‌های ترکیبی از قبیل تزریق بوتاکس و فیلر و محصولات متعدد نیاز دارند تا نتایج مورد انتظار آنها به دست بیاید. بهتر از بیمار قبل از شروع درمان با پزشک خود در خصوص هزینه درمان صحبت کند تا اطلاعات لازم و کافی را به دست بیاورد.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *