درمان و رفع لاغری صورت با تزریق ژل و چربی

3ل

با بالا رفتن سن، صورت انسان به‌طور طبیعی چربی‌های زیر پوستی خود را از دست می‌دهد. پس‌ازآن، ماهیچه‌های صورت فاصله کمتری با پوست داشته و بنابراین خطوط صورت نمایان‌تر می‌شوند. تزریق ژل و چربی می‌تواند برای افراد دارای آثار اولیه‌ی پیری بسیار مناسب باشد. همچنین می‌توان از آن به‌عنوان مکمل عمل جراحی جوانسازی صورت استفاده کرد. رفع و درمان لاغری صورت با تزریق ژل و چربی می‌تواند به از بین رفتن خطوط صورت و همچنین ایجاد حجم و پر کردن آن کمک کند.

 

پزشکان کلینیک سیب سرخ برای درمان لاغری صورت از روش تزریق ژل و چربی استفاده می‌کنند. مزیت روش تزریق چربی این است که علاوه بر درمان لاغری صورت، از نواحی بدن که چربی ناخواسته دارد بافت چربی جدا می‌شود و همین چربی برای جوان‌سازی صورت و دادن حجم به صورت استفاده می‌شود. نتایج تزریق چربی بسیار ماندگار هستند. از روش تزریق ژل نیز می‌توان برای جوان کردن صورت استفاده کرد و با تزریق ژل در نواحی گودرفته صورت، حجم ازدست‌رفته را بازگرداند. پزشکان کلینیک سیب سرخ ابتدا صورت شما را به‌دقت ارزیابی می‌کنند و بهترین روش را برای رسیدن به نتایج ایده آل انتخاب می‌کنند. پزشکان این کلینیک در درمان لاغری صورت، تجربه و مهارت بالایی دارند.

 

 

علت‌ها و دلایل لاغری صورت


  • از دست رفتن حجم صورت به دلیل پیری:  یکی از دلایل لاغری صورت این است که با بالا رفتن سن، به‌تدریج بخشی از حجم صورت از دست می‌رود. این از دست رفتن حجم، هم به دلیل کاهش مقدار بافت‌های نرم و هم به دلیل کم شدن حجم استخوان‌ها رخ می‌دهد. مقایسه عکس‌های رادیولوژی افرادی که در دهه ۲۰ زندگی‌شان هستند با افرادی که دهه ۶۰ زندگی را سپری می‌کنند، نشان داده است که در افراد ۶۰ ساله حدقه چشم‌ها گشادتر و استخوان‌های گونه‌ها و فک نازک‌تر هستند. پیری باعث کاهش گردش کلاژن، نازک شدن پوست و تحلیل رفتن بافت‌های عمیق‌تر و درنتیجه لاغرتر شدن افراد می‌شود.
  • کمبود مادرزادی حجم صورت در بیماران جوان‌ترگاهی اوقات اشخاص جوان‌تری که در دهه‌های ۲۰ و ۳۰ زندگی خود هستند دچار از دست رفتن زودهنگام حجم صورت می‌شوند. بعضی از جوانان هم به صورت مادرزادی استخوان گونه تختی دارند و به همین دلیل به دنبال جذاب‌تر کردن فرم گونه‌هایشان هستند.
  • نقایص حجمی  ناشی از آسیب‌دیدگی یا نامتقارن بودن مادرزادی صورت 

درمان لاغری صورت با تزریق ژل و چربی در کلینیک سیب سرخ


برای برخی از افراد، اعمال جراحی از قبیل لیفت صورت، لیفت ابرو یا لیفت پلک‌ها می‌توانند بهترین گزینه باشند. اعمال جوانسازی بدون جراحی مانند تزریق ژل به صورت نمی‌توانند نتایج مشابه را حاصل کنند ولی می‌توانند زمان نیاز به انجام جراحی لیفت صورت را به تعویق بیندازند.

 

استفاده از روش تزریق ژل و چربی توسط پزشکان در کلینیک سیب سرخ، باعث می‌شود که فرد در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون عوارض، زیبایی را به چهره خود بازگرداند.

kvvvvvvvvvvvvvvjjjj

تزریق ژل

روش تزریق ژل، راه‌حلی موقتی تا طولانی‌مدت می‌باشد که می‌توان از آن‌ها برای درمان و رفع لاغری صورت  بهره‌مند شد. انواع مختلفی از ژل‌های صورت وجود دارند که هرکدام با یک یا چند هدف معین طراحی شده‌اند؛ مانند هیالورونیک اسید که در بدن انسان موجود می باشد و از پروتیین و گلوکزآمین تشکیل شده است. ژل‌های صورت، می‌توانند در مناطقی از صورت که با بالا رفتن سن، چربی و کلاژن خود را از دست داده‌اند، افزایش حجم داده و چین‌وچروک‌ها و خطوط را از بین ببرند.

ژل‌های تزریقی در صورت، به‌وسیله‌ی از بین بردن یا کاهش چین‌وچروک‌های آن، محو کردن اسکارها، بهبود ظاهر و برجسته کردن لب ها و پر کردن حجم ازدست‌رفته‌ی صورت، چهره فرد را جوان می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل کلیک کنید.

نحوه‌ی تزریق ژل

فرآیند تزریق ژل شامل مراحل زیر می‌باشد:

مرحله‌ی ۱ : پزشک، ظاهر صورت و رنگ پوست شمارا بررسی کرده و مناطقی از صورت که قصد برجسته کردن آن‌ها را دارید را ارزیابی می‌کند. نقاط مهم بر روی صورت که می‌توانند نقاط مناسبی برای تزریق ژل باشند، مشخص می‌شوند.

مرحله‌ی ۲منطقه‌ی انجام تزریق توسط یک عامل ضد باکتری تمیز می‌شود.

به‌منظور کنترل درد در ناحیه‌ی تزریق می‌توان از یک وسیله‌ی بسیار سرد برای سرد کردن پوست استفاده کرده و یا با استفاده از پمادهای بی‌حسی و داروهای تزریقی بی‌حس‌کننده، درد را از بین برد.

این تزریقات دردناک نبوده و معمولاً به‌راحتی می‌توان آن‌ها را تحمل کرد.

مرحله‌ی ۳تزریق در هر نقطه معمولاً تنها چند لحظه زمان می‌برد. تزریقات انجام‌شده و پس‌ازآن ناحیه‌ی تزریق ماساژ داده شده و نتایج نهایی ارزیابی می‌شوند. آنگاه در صورت نیاز ژل بیشتری تزریق می‌شود.

بسته به تعداد مناطقی که نیاز به درمان دارند، کل فرایند تزریق ژل ممکن است بین ۱۵ دقیقه تا یک ساعت زمان ببرد.

مرحله  ۴هنگامی‌که نتایج رضایت‌بخش حاصل شدند، علامت‌های گذاشته‌شده بر روی پوست پاک می‌شوند.

ممکن است در صورت ایجاد تورم و ناراحتی از یک بسته‌ی یخ برای کاهش آن‌ها استفاده شود. اگرچه ناحیه‌ی تزریق به مدت ۱ تا ۲ روز ممکن است اندکی حساس باشد.

نتایج تزریق ژل

به‌طورکلی نتایج حاصل‌شده از تزریق بیشتر ژل‌ها موقتی بوده و معمولاً بین چند ماه تا یک سال باقی می‌مانند. این زمان به نوع ژل تزریق شده بستگی دارد. برای نتایج مطلوب، جلسات درمانی اضافی توصیه می‌شوند.

تزریق چربی

تزریق چربی فرایندی است که در طی آن، از چربی بدن خود فرد برای برجسته کردن نقاط گودرفته‌ی صورت و همچنین تزریق چربی به لب استفاده می‌شود. این فرآیند دارای سه مرحله می‌باشد که در ادامه توضیح داده شده‌اند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی کلیک کنید.

نحوه‌ی تزریق چربی

مرحله‌ی ۱: فرآیند تزریق چربی، با لیپوساکشن مقداری چربی از نقطه‌ای از بدن مانند شکم، باسن، ران‌ها، چربی‌های پهلو و یا حتی غبغب شروع می‌شود.

مرحله‌ی ۲: ایزوله کردن سلول‌های چربیزمانی که مقدار کافی از سلول‌های چربی جمع‌آوری شدند، آن‌ها در یک سانتریفیوژ با سرعت بسیار بالا چرخانده می‌شوند تا سلول‌های چربی از مایعاتی که همراه با لیپوساکشن از بدن خارج می‌شوند جدا شوند. سپس سلول‌های چربی آسیب‌دیده جداشده و تنها از سلول‌های کامل، سالم و پاک برای تزریق چربی استفاده می‌شود.

مرحله‌ی ۳: تزریق دوباره‌ی چربی: فرآیند تزریق چربی با تزریق سلول‌های چربی به منطقه  موردنظر بر روی صورت پایان می‌پذیرید.

بهبودی و نتایج

زمانی که تزریق چربی برای رفع درمان لاغری صورت انجام شد، ممکن است در ناحیه  برداشت سلول‌های چربی و یا در منطقه‌ی انجام تزریقات، اندکی تورم و یا کبودی ایجاد شود. انتظار می‌رود که تورم پس از چند روز از بین رفته و همچنین هرگونه ناراحتی و درد را نیز می‌توان به کمک داروهای مسکن کنترل کرد. بسیاری از افراد، چند ساعت و یا حداکثر یک یا دو روز پس از انجام تزریق چربی به زندگی عادی و فعالیت‌های روزمره‌ی خود بازمی‌گردند.

نتایج تزریق چربی ممکن است بلافاصله پس از پایان تزریق مشخص شده و یا لازم باشد که تا از بین رفتن تورم انتظار کشید.اطلاعات و مقالات سایت فقط جهت اطلاع‌رسانی و افزایش اطلاعات عمومی مردم عزیز است
و لزوما به معنی ارائه این خدمات در کلینیک سیب سرخ نیست


tamas++-new

مشاوره-تلگرام