instagram
telegram

رفع غبغب:راه ها و روش ها

q
برجسته کردن گونه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی:نحوه،قیمت و عوارض
۲ شهریور ۱۳۹۴
kerutan-wajah
درمان و رفع چین و چروک (ترک) دور چشم
۲ شهریور ۱۳۹۴

رفع غبغب:راه ها و روش ها

hj
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

hj

غبغب لایه ای از چربی است که در اطراف گردن تشکیل شده و باعث افتاده شدن آن می گردد. این عارضه هم در خانم ها و هم در آقایان به وجود می آید.

غبغب ممکن است در اثر زیاد و کم شدن سریع وزن، ایجاد شود. همچنین فرایند طبیعی پیر شدن و حتی حالت قرار گرفتن گردن نیز می توانند این عارضه را ایجاد کنند. (افرادی که سر خود را برای زمان های طولانی، پایین می گیرند). هر گونه افزایش وزن بدن ممکن است باعث انباشته شدن چربی در ناحیه ی فک شود که این اضافه وزن می تواند در اثر رژیم غذایی نامناسب، تمرینات غلط و یا تغییرات متابولیکی ایجاد شود.

رژیم غذایی همراه با ورزش می تواند این وزن اضافه را کاهش دهد. زمانی که بخواهید وزن خود را کم کنید ولی ورزش کارساز نباشد، می توانید از روش های لیپوساکشن غبغب ، لیپولیز، کرایولیپولیز و هایفوتراپی برای رفع غبغب استفاده کنید که می توانند چربی های اطراف چانه را از بین برده و آن را بالا ببرند.از بین بردن چربی چانه یک عمل بسیار رایج است که ظاهر چانه را بهبود بخشیده و اعتماد به نفس را بالا می برد.

غبغب عارضه ای است که هم در افراد چاق و هم در افراد با وزن مناسب دیده می شود. این عارضه ظاهری ناخوشایند به صورت می دهد چرا که مانند داشتن دو چانه می باشد. علت به وجود آمدن غبغب، وجود چربی اضافه در اطراف گردن است که باعث افتاده شدن آن می گردد. با گذشت زمان نیز این عارضه تثبیت می شود.در کلینیک سیب سرخ، گزینه های درمان غبغب عبارت اند از جراحی، لیپوساکشن، لیپولیز تزریقی، کرایو لیپولیز و هایفوتراپی.رایج ترین روش های درمان غبغب ، لیپوساکشن و لیپولیز می باشند که در زیر به توضیح آن ها می پردازیم.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کرایولیپولیز و هایفوتراپی این جا را کلیک کنید.

لیپوساکشن

لیپو ساکشن چانه و گردن برای رفع غبغب به دو صورت عمل می کند : کاهش حجم و سفت کردن بافت. با  وارد کردن یک تیوب بسیار کوچک به زیر پوست می توان با کمک مکش، بافت چربی اضافی را از گردن خارج کرد. پس از خارج کردن چربی، استفاده از پوشش مناسب محکم در آن ناحیه می تواند باعث سازگاری پوست جدید با گردن شود. فرایند طبیعی ترمیم بدن پس از انجام لیپو ساکشن نیز، باعث سفت شدن پوست و چسبیدن آن به بافت های زیرین  در درمان غبغب خواهد شد.

بهترین داوطلب برای انجام لیپو ساکشن گردن کسی است که در گردن خود دارای چربی اضافه بوده و رنگ پوست نسبتا مناسبی داشته باشد. در افراد دارای رنگ پوست مناسب، احتمال بیشتری برای سفت شدن پوست و چسبیدن آن به بافت های زیرین وجود دارد.

بیماران مسن تر که دارای غبغب بوده و پوست گردن آن ها نیز به طور قابل توجهی شل و افتاده شده است، نیاز به لیفت گردن خواهند داشت. چربی به وجود آورنده ی غبغب در این افراد خارج شده و ماهیچه های آویزان شده گردن دوباره سفت خواهند شد. پوست افتاده نیز از ناحیه ی پشت گوش برداشته می شود.

عوارض جانبی : عوارض جانبی معمول در لیپو ساکشن برای رفع غبغب عبارت اند از کبودی، التهاب، تورم، درد و بی حسی. در برخی از افراد نیز، بسته به شرایط ارثی که بهبود پوست را تحت تاثیر قرار می دهند، ممکن است جای زخم ایجاد شود. ولی به دلیل کوچک بودن برش لیپو ساکشن در چانه، در صورت ایجاد جای زخم نیز اندازه ی آن بسیار ناچیز خواهد بود.

بیشتر عوارض جانبی برداشتن غبغب با لیپوساکشن، برای مدت کوتاه حدودا یک هفته باقی خواهند ماند. بسته به ناحیه ای از بدن که تحت درمان قرار گرفته است، احتمال محدودیت های حرکتی برای مدت زمانی کوتاه نیز، وجود دارد.

لیپو ساکشن چانه برای درمان غبغب نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و می توان با بی حسی موضعی در ناحیه ی کوچکی از بدن، آن را انجام داد. این عمل یکی از بی خطر ترین لیپو ساکشن های قابل انجام بوده و احتمال ایجاد مشکل در آن بسیار کم است.

بهبودی : یک لباس مخصوص برای فشار آوردن به گردن، به مدت ۱ روز استفاده خواهد شد. پس از آن این لباس را برداشته و یک پوشش الاستیکی سبک تر را دور گردن قرار می دهند که برای چند روز باقی خواهد ماند. معمولا در این زمان اندکی ناراحتی متوجه فرد خواهد شد ولی بیشتر بیماران ما، پس از ۲ تا ۳ روز از عمل، می توانند به محل کار خود باز گردند. تورم و کبود شدگی بسیار خفیف خواهند بود. با این حال، چنین مدت زمان کوتاهی برای بهبودی کافی نبوده و در زیر، تصاویری از قبل و بعد از عمل یک بیمار نشان داده شده اند. این تصویر تنها یک روز پس از انجام عمل لیپو ساکشن گرفته شده است.

لیپولیز

لیپولیز، یک روش جایگزین برای لیپو ساکشن جهت درمان غبغب بدون جراحی می باشد. لیپولیز عبارت است از تزریق یک مخلوط شیمیایی شامل دارو های ساختگی و هومیوپاتی، عصاره های گیاهی، ویتامین ها و مواد دیگر به درون چربی های زیر پوستی. اساس کار این مواد شیمیایی، حل کردن چربی ها برای از بین بردن غبغب می باشد. هورمون هایی که برای تحریک لیپولیز به کار می روند عبارت اند از اپی نفرین، نور اپی نفرین، گرلین، تستوسترون و کورتیزول.

چگونگی عملکرد : در تزریقات استفاده شده در جراحی های زیبایی، از لیپولیز و مزوتراپی معمولا می توان به جای یکدیگر استفاده کرد. مخلوط شیمیایی تزریق شده به درون چربی های زیر پوست، به وسیله ی تخریب بافت این چربی ها عمل می کند. این مواد همچنین باعث تحریک هیدرولیز تری گلیسرید ها شده و آن ها را به گلیسرول و اسید های چرب آزاد تبدیل می کنند که قابل جذب می باشند. تری گلیسرید ها، به وسیله ی لیپو پروتئین ها و از طریق خون، به بافت چربی و ماهیچه ها انتقال پیدا می کنند. در بافت چربی، به وسیله ی لیپو لیز، از این تری گلیسرید ها، اسید های چرب و گلیسرول می سازند. سپس اسید های چرب جذب خون شده و به وسیله ی سلول ها جذب می شوند. اسید های چرب آزاد، همیشه بلافاصله مصرف نمی شوند. با این حال، گلیسرول توسط کبد یا کلیه ها جذب خواهد شد.

تعداد جلسات مورد نیاز : لیپو لیز برای رفع غبغب یک عمل تک جلسه ای نیست. شما برای گرفتن نتایج مطلوب، به انجام چند تزریق نیاز دارید. تعداد تزریقات، بسته به مقدار چربی زیر پوستی که قصد دارید آن را از بین ببرید، بین ۴ تا ۱۰ واحد متغیر خواهد بود. تمامی جلسات درمانی، حداقل یک ماه با هم فاصله خواهند داشت.

جلسه ی درمانی : لیپو لیز یک عمل سریع و بی خطر است که معمولا بین ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان خواهد برد. این عمل تقریبا بدون درد است. ناراحتی مربوط به این عمل، تنها وارد شدن سوزن به بدن است که اگر فرد به سوزن حساس بوده و تحمل درد را نداشته باشد، پزشک همیشه می تواند با یک پماد موضعی بی حس کننده، درد و ناراحتی او را از بین ببرد.

این روش از راههای از بین بردن غبغب ، هیچ گونه از کار افتادگی برای فرد به وجود نخواهد آورد. شما می توانید به سادگی به کلینیک مراجعه کرده، تزریق خود را دریافت کنید و بلافاصله به محل کار خود باز گردید. با این حال، تا چند ساعت از مالیدن و خاراندن محل تزریق خودداری کرده و آن را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارید.

عوارض جانبی : برخی از عوارض جانبی همراه با این روش های از بین بردن چربی عبارت اند از التهاب و تورم خفیف، قرمزی، کبودی و احساس سوزش در محل درمان. با این وجود، این عوارض بدون نیاز به هیچ گونه درمان اضافی، پس از ۱۲ تا ۲۴ ساعت از بین خواهند رفت.

هزینه و قیمت

هزینه ی عمل لیپو ساکشن بسته به عوامل متعدد، بسیار متغیر خواهد بود. از جمله مهم ترین این عوامل می توان به اندازه ی ناحیه ی درمان و زمان مورد نیاز برای انجام عمل اشاره کرد.

از آن جایی که چانه ناحیه ای نسبتا کوچک است، هزینه ی آن در مقایسه با ناحیه ای مانند شکم بسیار کم تر خواهد بود.

همچنین برای عمل لیپولیز هزینه  ثابت و تعیین شده ای وجود نداشته و ممکن است به طور قابل توجهی بین افراد مختلف، بسته به تعداد تزریقات و جلسات درمانی و همچنین مقدار چربی مورد نظر برای از بین بردن، متفاوت باشد.


tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *