instagram
telegram

درمان و رفع چین و چروک پوست صورت و پیشانی

images-93
درمان زگیل یا تبخال الت تناسلی و دلایل آن
۶ شهریور ۱۳۹۴
Beautiful young woman washing her face
درمان جای جوش و آکنه
۶ شهریور ۱۳۹۴

درمان و رفع چین و چروک پوست صورت و پیشانی

Beautiful young woman with pink lily close-up portrait. Isolated on white background

Beautiful young woman with pink lily close-up portrait. Isolated on white background

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پوست شما حدوداً بعد از ۳۰ سالگی، هم الاستین و هم فیبرهای کلاژن، که دو فیبر اصلی سازنده ساختار پوست هستند، را از دست می‌دهد. به همین دلیل پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و نازک‌تر می‌شود. هم بالا رفتن سن و هم حرکت عضلات صورت، باعث ایجاد چین و چروک صورت می‌شوند. آسیب‌های ناشی از نور آفتاب یا پیری نوری  نیز یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن چین و چروک پیشانی و صورت  است.  کلینیک سیب سرخ گزینه‌های درمانی مختلفی را برای بهبود ظاهر و رفع چین و چروک صورت و چهره شما ارائه می‌دهد.

روش‌های درمان چین و چروک به بهبود عارضه‌های زیر کمک می‌کند:

•    چروک‌های پنجه کلاغی (خطوط لبخند)
•    چین‌های نازولبیال (دو طرف بینی به دو طرف دهان)
•    خطوط ماریونت  (خطوط دهان به چانه)
•    خطوط سیگاری‌ها  (چروک‌ دور لب)
•    چروک‌های اخم (چروک‌های بین دو ابرو)
•    چروک‌ پیشانی
•    چروک‌های گردن
•    خطوط خرگوشی (موقع لبخند زدن روی پل بینی ایجاد می‌شوند)
•    و خیلی چروک‌های دیگر

علت‌ها و دلایل

عوامل بسیاری در شکل‌ گرفتن چین و چروک صورت نقش دارند. موارد زیر مهمترین علت چروک صورت هستند:

پیری

چروک‌ها از فرایندهای طبیعی پیری هستند. با بالا رفتن سن، سرعت تقسیم شدن سلول‌های پوست کمتر می‌شود، و لایه داخلی پوست که درمیس نام دارد، شروع به نازک شدن می‌کند. شبکه الاستین و فیبرهای کلاژن، که از لایه بیرونی پشتیبانی می‌کند، شل و از هم باز می‌شود، که باعث به وجود آمدن فرورفتگی‌هایی در سطح پوست می‌شود. همچنین با بالا رفتن سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و شکننده‌تر شده و توانایی‌اش در نگهداری رطوبت کاهش می‌یابد. به علاوه، کارایی غدد چربی پوست کم می‌شود که این باعث می‌شود پوست خشک‌تر شود و چروکیده‌تر به نظر بیاید. تمامی این عوامل به تولید چین و چروک صورت کمک می‌کنند.

انقباضات عضلات صورت

عقیده بر این است که خطوط میان ابروها (خطوط اخم) و خطوط پیش آمده از گوشه چشم‌ها (پنجه کلاغی) به دلیل انقباضات عضلات زیر پوست شکل می‌گیرند. لبخند زدن، اخم کردن، نیمه‌باز کردن چشم‌ها (برای بهتر دیدن) و سایر حالات چهره که مکرراً بروز داده می‌شوند باعث می‌شوند که این چروک‌ها دائمی‌تر شوند. در طول زمان، حالات چهره به همراه نیروی جاذبه باعث آویزان شدن پوست اطراف خط فک و افتادگی پلک‌ها می‌شوند.

آسیب‌های ناشی از نور آفتاب

قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه فرابنفش (آفتاب دیدگی بیش از حد) می‌تواند باعث پیری زودرس پوست شود. پیری زودرس پوست، پیری نوری نام دارد. اشعه‌های فرابنفش آفتاب که باعث پیری نوری می‌شوند، فیبرهای کلاژن (پروتئین‌های ساختاری اصلی پوست) و فیبرهای الاستین (پروتئینی که باعث خاصیت کششی پوست می‌شود) تخریب شوند. هر دوی این فیبرها اجزا مهم بافت همبند پوست هستند و بدون آن‌ها، پوست استحکام و قابلیت انعطاف خود را از داده و چروکیده می‌شود. هنگامی که نور فرابنفش به بافت پوست آسیب می‌زند یک آنزیم به نام متالوپروتئیناز تولید می‌شود. این آنزیم کلاژن تولید کرده و آن را اصلاح می‌کند. البته در طول این فرایند برخی فیبرهای کلاژن سالم تخریب می‌شوند، که این امر منجر به شکل‌گیری بدون نظم فیبرهایی به نام زخم‌های خورشیدی  می‌شود. در ضمن تکرار این فرآیند بازسازی، چین و چروک‌ها شکل می‌گیرند. استفاده از کرم های ضد آفتاب در جلوگیری از چین و چروک بسیار موثر است .

استعمال دخانیات

پوست سالم دائماً در حال ترمیم و بازسازی خود است. در همان حال که کلاژن قدیمی تجزیه شده و از بین می‌رود، کلاژن جدید در حال تولید و نصب شدن است. محققان دریافته‌اند که سیگار موجب کاهش چشمگیر تولید کلاژن جدید می‌شود. نبود کلاژن جدید باعث تشکیل و گسترش چین و چروک صورت می‌شود. البته استعمال دخانیات می‌تواند با کاهش جریان خون به پوست نیز باعث بروز چنین مشکلی شود. اجتناب از کشیدن سیگار میتواند در جلوگیری از چین و چروک صورت موثر باشد .

آن چه را که می توان درمان کرد

علت چین و چروک صورت از عوارض طبیعی بالا رفتن سن هستند و اغلب عوامل محیطی، خصوصاً نور خوشید، شدت آن‌ها را افزایش می‌دهد، و به همین دلیل است که معمولاً قسمت‌هایی از پوست که در معرض نور خورشید قرار دارند، مانند صورت، بیشتر درگیر می‌شوند. درمان چروک صورت برای تمامی کسانی که نگران چین و چروک‌های پیشانی، خطوط اخم، چروک‌های پنجه کلاغی، چروک دور چشم یا روی لب بالای خود هستند و خواستار رفع خط اخم و دیگر موارد هستند ، گزینه‌ای عالی است. یکی از مزایای این روش آن است که نواحی درمان نشده پوست کمترین تأثیری از درمان نمی‌بینند، به این معنی که حالات چهره‌تان به اندازه قبل مشخص و گویا خواهند بود و حتی دوستان یا همکارانتان نیز متوجه درمانی که انجام دادید نمی‌شوند.

راه‌ها و روش‌های درمان

میکرودرم ابریشن (لایه برداری مکانیکی پوست): این روش غیرتهاجمی، یکی از روشهای درمان چین و چروک صورت است و برای افرادی ایده‌آل است که اولین نشانه‌های پیری در پوستشان پدیدار شده است.

تزریق ژل

تزریق ژل می‌تواند با اضافه کردن حجم به کل یا بخش‌های کوچکی از اندام‌های صورت، مانند لب‌ها و گونه‌ها، ظاهر جوان‌تری به چهره فرد بدهد. گروه پزشکان درمانی ما برای ارزیابی پوست شما و پیشنهاد محصولات متناسب با نیازهایتان آموزش دیده‌اند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مشاهده کنید.

نور پالسی تشدید شده (IPL)

این روش که گاهی به آن فتوفسیال گفته می‌شود، یک شیوه درمان با نور لیزر است که نقاط قهوه‌ای و سایر لکه‌ها و خطوط رنگی مرتبط با پیری را هدف قرار می‌دهد.

درمان فتودینامیک

این روش که اغلب از آن برای درمان آکنه و سرطان پوست ، برداشتن خال استفاده می‌شود، برای مقابله با آسیب‌های ناشی از نور خورشید، خطوط نازک و لکه های قهوه ای روی پوست و خال‌های ناشی از پیری مؤثر است.

ترماژ

یکی از روش‌های درمانی پرطرفدار و مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا است که از آن برای سفت و صاف کردن پوست کیسه‌ای شکل گرفته بر روی صورت، گردن، دست‌ها و بدن استفاده می‌شود.

لیزر

دستگاه‌های لیزر ما با لکه‌های قرمز و یا قهوه‌ای و چروک‌های ناشی از پیری مقابله می‌کنند. ما همچنین برای سفت کردن و جوانسازی پوست از تکنولوژی‌های غیر مادون قرمز استفاده می‌کنیم.

لایه‌بردارهای شیمیایی

این روش که یکی از پرطرفدارترین و متنوع‌ترین انواع اعمال زیبایی است، از لحاظ قدرت تأثیرگذاری متنوع است. یک لایه برداری پوست صورت می‌تواند لایه‌های آسیب دیده پوست را برداشته و ظاهر چروک‌ها و خطوط نازک را بهبود بدهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لایه برداری پوست بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مشاهده کنید.

تزریق چربی

در روش انتقال چربی، چربی از آن دسته از نواحی بدن که چربی اضافه دارند، مانند بیرون ران‌ها، برداشته شده و به نواحی مورد نظر که کمبود حجم دارند مانند صورت تزریق می‌شود. این روش ایمن و بادوام که بیماران نیز به خوبی آن را تحمل می‌کنند، به نواحی مورد تزریق ظاهری طبیعی می‌دهد. هر ساله هزاران نفر با موفقیت عمل انتقال چربی را انجام می‌دهند و از نتایج آن خشنود هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مشاهده کنید.

لیفت صورت

در روش لیفت صورت، چربی و پوست اضافی صورت و گردن، با استفاده از جراحی برداشته می‌شود. در این روش سفت‌سازی لایه‌های بافت همبند و عضلانی نیز انجام می‌شود. معمولاً، نتیجه لیفت پیشانی و صورت ۷ تا ۱۰ سال دوام دارد.

 همچنین تزریق بوتاکس روش سریع و موثر برای درمان چین و چروک صورت است. مدت تزریق بوتاکس بین ۲۰ – ۱۰ دقیقه است. شروع اثر بوتاکس بین۷ ـ ۴ روز است. مزیت دیگر تقبل هزینه تزریق بوتاکس برگشت سریع به سر کار است. اثرات تزریق بوتاکس بسته به تعداد تزریق قبلی بین ۶ – ۴ ماه طول میکشد. تزریق دوم بوتاکس صورت معمولاً ۳ تا ۴ ماه بعد از نوبت اول و تزریق سوم ۱۲ ماه بعد از اولین تزریق بوتاکس صورت ، با هدف دوام حالت فلجی عضلات صورت و صاف ماندن پوست و ایجاد عادت اجتناب از حالات تولیدکننده چروک، انجام می‌شود. پس از چند نوبت تزریق بوتاکس پیشانی به فرد آموزش داده می‌شود تا در صورت مشاهده برگشت انقباضات و چروک‌های قبلی، با تقبل هزینه بوتاکس برای تزریق مجدد مراجعه نماید. هزینه درمان چروک پوست با تزریق بوتاکس بسته به میزان چین و چروک تعداد واحد مصرفی و نوع بوتاکس متفاوت است. به خاطر داشته باشید که حتماً در جلسه مشاوره با پزشک خود درباره هزینه بوتاکس پیشانی صحبت کنید. لازم به ذکر چون بوتاکس یک عمل زیبایی است قیمت بوتاکس تحت پوشش بیمه‌ها و شرکت‌های خدمات درمانی قرار نمی‌گیرد.

برای درمان چین و چروک صورت از روش های دیگری همچون مزوتراپی و هایفوتراپی نیز بهره گرفته می شود.

درمان چین و چروک صورت در کلینیک سیب سرخ

محیط آرامش‌بخش

قصد ما این است که با ایجاد محیطی آرام و جذاب، فضایی آرامش‌بخش و راحت را جهت برآورده ساختن نیازهای مراجعین خود در زمینه مراقبت‌های پوستی ضد‌پیری و درمان چین و چروک صورت فراهم کنیم. همچنین، معتقدیم که این فرایند تنها به خود عمل محدود نشده بلکه این کل تجربه درمان چین و چروک صورت است که به مراجعه کنندگان ما کمک می‌کند تا در خود تغییراتی ایجاد کنند.

خدمات حرفه‌ای

تیم پزشکان پوست و موی ما در کلینیک سیب سرخ در درمان پیری پوست و تزریق بوتاکس پیشانی سال‌ها تجربه دارد. پزشکان پوست و موی ما بهترین مشاوره‌ها را ارائه داده و قادرند بهترین و کارآمدترین روش‌های درمانی ضدپیری و بوتاکس خط اخم را اجرا کنند. آن ها به شدت در تلاشند تا از بهترین خدمات در محیطی آرامش‌بخش و صمیمی برای شما استفاده کنند، چرا که آن‌ها ارائه مراقبت‌های بهداشتی به شما را امری بسیار مهم می‌دانند.

نتایج عالی

تیم پزشکان پوست و موی ما به خاطر نتایجی که در تزریق بوتاکس پیشانی  به دست می‌آورند به خود می‌بالند. خدمات درمانی ما در زمینه مقابله با پیری پوست، ظاهر پوستتان را به طور چشمگیری بهبود می‌دهد. روش‌های درمانی کاملاً جدید ما به شما در جوان‌سازی پوستتان و کاهش مشکلات ناشی از پیری پوستتان کمک می‌کنند.اطلاعات و مقالات سایت فقط جهت اطلاع‌رسانی و افزایش اطلاعات عمومی مردم عزیز است
و لزوما به معنی ارائه این خدمات در کلینیک سیب سرخ نیستtamas++-new
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *