instagram
telegram
phone

درمان و از بین بردن خط اخم

Beautiful young woman washing her face
درمان جای جوش و آکنه
۶ شهریور ۱۳۹۴
1328898644168
رفع و درمان کک و مک پوست صورت با لیزر
۶ شهریور ۱۳۹۴

درمان و از بین بردن خط اخم

beautifulskin
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

istock_000017820552_large_dermaroller_960_540

خط اخم به خطوط عمودی بین و بالای ابروها گفته می‌شود که در نتیجه‌ی جمع شدن پوست بین ابروها در اثر تکرار زیاد حالات مختلف صورت مثل خنده و اخم و فعالیت زیاد ماهیچه‌های این ناحیه ایجاد می‌شود. خطوط اخم عمیق اغلب باعث می‌شود که فرد خسته، مضطرب، نگران و عصبانی به نظر برسد. از بین بردن خط اخم باعث می‌شود که فرد ظاهری آرام‌تر، جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشد. درمان و از بین بردن خط اخم و درمان خط خنده  برای افرادی که از تأثیرات اجتماعی منفی اخم کردنشان ناراحت هستند، یا افرادی که می‌خواهند جوان‌تر به نظر برسند، مفید است.

با درمان خط اخم بین دو ابرو، چهره جذاب‌تر شده و اعتمادبه‌نفس افزایش می‌یابد. افراد بسیاری برای  درمان به کلینیک سیب سرخ مراجعه می‌کنند. در کلینیک سیب سرخ برای درمان خط اخم و خط خنده از روش‌های تزریق بوتاکس و تزریق ژل استفاده می‌شود. این دو روش برای از بین بردن و درمان خط اخم بسیار مؤثر است و عوارض آن بسیار کم است. پوست صورت پس از محو شدن این خطوط جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر خواهد رسید.

درمان خط اخم در کلینیک سیب سرخ


تزریق بوتاکس

بوتاکس بهترین روش درمان خط اخم از سن ۱۸ سال به بالا می‌باشد. تزریق بوتاکس برای درمان چین و چروک‌های صورت (زیبایی صورت) شایع‌ترین اقدام زیبایی است که در ایالات‌متحده امریکا انجام می‌شود. بوتاکس خط اخم  باعث می‌شود که حرکت ماهیچه‌هایی که باعث اخم می‌شوند، کاهش یابد. در نتیجه باعث
از بین بردن خط اخم بین دو ابرو می‌شود، از بین رفته و یا کاهش می‌یابد. همچنین از عمیق‌تر شدن خط اخم بین ابرو جلوگیری می‌شود.

232104.2af86fc1c3056b2d94d3b4c793c1e269

بوتاکس چیست؟

بوتاکس (سم بوتولینوم) پروتئینی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود. این پروتئین با مسدود کردن موقت مسیر عصبی به ماهیچه‌ای که درون آن تزریق‌شده، این ماهیچه را به حالت استراحت درمی‌آورد. این امر موجب کاهش فعالیت ماهیچه‌ای می‌شود که اخم و چین‌ و چروک پیشانی را ایجاد می‌کند.

تأثیر زیبایی بوتاکس برای اولین بار در سال ۱۹۸۹ شناخته شد و از آنجاکه استفاده از آن راحت است و نسبت به سایر روش‌های زیبایی مثل عمل جراحی پلاستیک طبیعی‌تر به نظر می‌رسد، امروزه به‌طور معمول توسط بسیاری افراد، چه زن و چه مرد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چگونگی روش درمان با بوتاکس

قبل از درمان

ابتدا پزشک مناسب بودن بوتاکس خط اخم را برای شما را بررسی می‌کند. او حرکت عضلات صورت را بررسی می‌کند تا محل و سایز عضلاتی که چین‌وچروک‌ها را ایجاد می‌کنند، تعیین کند.

درمان

به بی‌حسی نیازی نیست. با این‌حال پزشک ممکن است ترجیح دهد ناحیه‌ی تحت درمان را توسط کمپرس یخ و یا کرم موضعی، بی‌حس کند. معمولاً احساس ناراحتی ایجاد شده در اثر این روش بسیار ناچیز است. مقدار بسیار کمی از بوتاکس خط اخم  به‌طور مستقیم داخل ماهیچه‌هایی که خطوط صورت را ایجاد می‌کنند، تزریق می‌شود.

پس از درمان

نیازی به بستری شدن و مراقبت‌های خاصی بعد از انجام عمل رفع خط اخم وجود ندارد و می‌توان بلافاصله به کارهای روزمره پرداخت. دستورالعمل‌های مراقبتی پس از انجام این روش ارائه خواهد شد.

چرا بوتاکس بهترین راه است؟

  • تزریق بوتاکس ابرو روش سریع و مؤثری برای رفع چروک است. زمان شروع اثر بوتاکس بین ۴تا ۷ روز است.
  • مدت تزریق آن بین ۱۰ تا۲۰ دقیقه طول می‌کشد و می‌توانید بعد از تزریق سریع به سر کار خود برگردید، حتی در اکثر مواقع هنگام خروج کمتر کسی متوجه تزریق‌ها خواهد شد.
  • اثرات تزریق بوتاکس بسته به تعداد تزریق قبلی بین ۴ تا ۶ ماه طول می‌کشد.
  • اگر هر ۳ ماه به مدت یک سال تزریق بوتاکس انجام شود، به تدریج فواصل تزریق‌های بعدی بیشتر می‌شود، یعنی عملا با تزریق بوتاکس کمتر اثرات طولانی‌تری حاصل می‌شود.

عوارض بوتاکس

عوارض مربوط به تزریق بوتاکس برای رفع خط اخم، بسیار جزئی و موقتی هستند، مانند قرمزی، ورم و کبودی. با جلوگیری از خاراندن و ماساژ دادن محل تزریق به مدت ۴ ساعت، می‌توان به‌راحتی از انتشار بوتاکس به سایر ماهیچه‌ها جلوگیری کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مشاهده کنید.

تصاویر قبل و بعد از درمان

14

تزریق ژل

از بین بردن چروک پیشانی و خطوط اخم و جوان‌سازی صورت راه‌های دیگری به غیر از تزریق بوتاکس نیز دارد. یکی از روش جایگزین مؤثر برای بوتاکس تزریق ژل است. می‌توان با تزریق ژل به‌صورت، خط اخم و چین‌وچروک صورت را پر کرد. چنانچه بدون این‌که اخم کنید، خط اخم در صورت نمایان است، روش تزریق ژل می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد. با تزریق ژل شکاف ایجادشده در پوست پر می‌شود و پوست صاف‌تر و جوان‌تر به نظر می‌آید.

shutterstock_1796860075-300x200

ژل یا پرکننده چیست؟

ژل‌ها موادی هستند که معمولاً برای برطرف کردن جای زخم، خطوط صورت، رفع چروک پیشانی و سایر مشکلات پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پرکننده‌ها بافت نرم هستند که برای تزریق به درون پوست به‌ منظور بهبود ظاهر آن طراحی‌ شده‌اند. به‌طور کلی این پرکننده‌ها از مواد مختلف مصنوعی و دست‌ساز و یا مواد طبیعی ساخته‌ شده‌اند و بسته به سطح استفاده و دلایل ایجاد خط اخم  ، به استانداردهای مختلفی تقسیم‌ شده‌اند.

کدام نوع از پرکننده‌ها برای تزریق مورداستفاده قرار می‌گیرند؟

رایج‌ترین ژل تزریقی مورد استفاده، پرکننده‌ی موقتی است که اسید هیالورونیک  نام دارد. ژل هیالورونیک ماده‌ای است که در بدن موجود می‌باشد و از پروتئین و گلوکزآمین تشکیل شده و در اجزایی مانند چشم، غضروف و… وجود دارد. یکی از ویژگی‌های فوق‌العاده هیالورونیک این است که باعث افزایش رطوبت پوست نیز می‌شود.

چگونگی تزریق ژل

قبل از تزریق

۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.

تزریق

تزریق ژل در نواحی دقیق به داخل پوست انجام می‌گیرد. سپس پزشک برای نرم کردن ماده، محل تزریق را ماساژ می‌دهد. طی انجام این روش، بیمار کاملاً هوشیار خواهید بود. می‌توان آینه‌ای در دست گرفت و نتایج کار را بطور مثال در درمان خط اخم به‌طور کامل تحت کنترل داشت.

پس از تزریق

برای جلوگیری از عفونت، باید از مصرف مواد آرایشی بر روی ناحیه‌ی تحت درمان، خودداری شود. دستورالعمل‌های خاص پس از درمان به شما ارائه خواهد شد. نتایج این روش بلافاصله پس از تزریق، قابل مشاهده خواهد بود و اثر آن ۶ تا ۱۲ ماه باقی خواهد ماند.

چه کسانی نباید از تزریق ژل استفاده کنند؟

چنانچه باردار هستید یا به نوزادتان شیر می‌دهید، از این روش استفاده نکنید.

عوارض تزریق ژل

پس از رفع خط اخم بین دو ابرو ، برخی واکنش‌های رایج مربوط به تزریق ممکن است اتفاق بیفتد، مانند ورم، قرمزی، درد، خارش، تغییر رنگ و حساس شدن پوست در ناحیه‌ی تزریق. این موارد معمولاً به‌طور خودبه‌خود بین ۲ تا ۱۰ روز برطرف خواهند شد.

هزینه و قیمت

هزینه تزریق ژل برای درمان خط اخم با استفاده از ژل های پوستی بستگی به نوع و نام تجاری ژل استفاده شده و مقدار یا تعداد تزریق های مورد نیاز برای دستیابی به نتایج دلخواه بیمار دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مشاهده کنید.

تصاویر قبل و بعد از درمان

Untitled-2
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *