instagram
telegram
phone

درمان تعریق زیاد بدن(زیر بغل،کف دست و پا)با تزریق بوتاکس

get_upper_and_lower_eyelid_surgery_blepharoplasty_and_look_younger-1200x570
رفع افتادگی پلک:جراحی و لیزر
۳۰ مرداد ۱۳۹۴
ten-curat-cu-papadie-malai-si-ovaz-600x490
میکرودرم ابریشن و پاکسازی پوست صورت: مزایا و عوارض
۳۱ مرداد ۱۳۹۴

درمان تعریق زیاد بدن(زیر بغل،کف دست و پا)با تزریق بوتاکس

aragh-kardan02-1
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

iStock_000018547652Small1-852x430_13866

بدن به کمک تعریق دمای درونی خود را تنظیم می‌کند. بااین‌حال، در برخی از افراد عرق تولیدشده توسط بدن، بیشتر از نیاز آن‌ها برای خنک ماندن است. به این عارضه عرق زیاد می‌گویند. درمان این عارضه به کمک تزریق بوتاکس به‌صورت کاملاً مؤثر انجام می‌شود و می‌توان به این وسیله تعریق بیش‌ازحد را کاهش داد. علت عرق کردن زیاد، هنوز به‌درستی معلوم نیست؛ ولی به کمک تزریق بوتاکس می‌توان این عارضه‌ی ناراحت‌کننده و بعضاً خجالت‌آور را به‌طور کاملاً بی‌خطر درمان کرد.

تحقیقات نشان می‌دهند که استفاده از بوتاکس برای درمان تعریق بیش‌ازحد، بسیار نتیجه‌بخش است. کلینیک سیب سرخ، برای افرادی که از تعریق زیاد زیر بغل، دست‌ها و پاها رنج می‌برند، تزریق بوتاکس را انجام می‌دهد. پزشکان این کلینیک، در ابتدا هر فرد را ارزیابی کرده و پس از تشخیص عارضه، برنامه‌ی درمانی مخصوص او را طراحی می‌کنند. تعداد واحدهای بوتاکس تزریق‌شده، محل تزریق و تعداد جلسات درمانی برای هر فرد متفاوت خواهند بود.

علت‌ها و دلایل تعریق زیاد بدن


فعالیت فیزیکی شدید و دمای بالا ازجمله علل اصلی تعریق زیاد می‌باشند.

علت تعریق زیاد که در نواحی مختلفی از بدن و چه هنگام بیداری و چه به هنگام خواب اتفاق بیفتد، احتمالاً از عوارض جانبی یک دارو و یا نشانه‌ی یک بیماری یا عارضه می باشد؛ علت تعریق زیاد زیر بغل میتواند گرگرفتگی در طول یائسگی، اضطراب و یا تیروئید پرکار باشد .

عرق زیاد کف دست و زیر بغل در طول روز و بدون هیچ دلیل خاص، می‌تواند نشانه‌ی عارضه‌ی تعریق بیش‌ازحد کانونی باشد. این نوع از تعریق بیش‌ازحد، معمولاً هنگام خوابیدن متوقف شده و علت تعریق زیاد با عارضه‌ی دیگری در ارتباط نیست.

افراد مناسب برای درمان تعریق زیاد با تزریق بوتاکس


افراد مناسب برای درمان عرق کردن زیاد به کمک بوتاکس، دچار تعریق شدید در پاها، کف دست و یا زیر بغل می‌باشند که می‌تواند بر کیفیت زندگی آن‌ها تأثیر بگذارد. این افراد ازنظر جسمی و روحی سالم بوده و انتظارات واقع‌گرایانه‌ای از نتایج درمان خود دارند.

درمان تعریق زیاد بدن با بوتاکس در کلینیک سیب سرخ


بوتاکس یک نوع پروتئین غنی شده است که سیگنال‌های شیمیایی را در اعصاب مسدود کرده و از تحریک شدن غدد ترشح‌کننده‌ی عرق جلوگیری می‌کند. با ازکارافتادن این پیام‌رسان‌های عصبی، با تقبل قیمت تزریق بوتاکس ، بوتاکس درواقع از عرق کردن ناحیه تزریق جلوگیری می‌کند. یک جلسه‌ی درمانی با چندین تزریق می‌تواند به مدت چند ماه تعریق فرد را کاهش دهد ولی برای حفظ این نتایج، جلسات بعدی نیز لازم‌اند.

نواحی قابل درمان با بوتاکس

زیر بغل

چنانچه از بوتاکس برای درمان عرق کردن زیاد بیش از حد زیر بغل استفاده شود، نتیجه‌ی حاصل از آن ۸۷% کاهش در تعریق خواهد بود. ۲ تا ۴ روز پس از درمان، می‌توان شاهد نتایج آن بود و  تأثیر نهایی آن تا دو هفته قابل‌مشاهده خواهد بود. به‌طورمعمول تأثیر بوتاکس و عدم تعریق حدود ۴ تا ۱۲ ماه ماندگار خواهد بود، اما برخی تحقیقات، تأثیر آن را تا ۱۴ ماه نیز عنوان کرده‌اند.

کف دست

در مورد عرق کردن زیاد کف دست‌ها، تحقیقات نشان می‌دهد که بوتاکس می‌تواند ۸۰ تا ۹۰ درصد مؤثر باشد. پس از ۶ ماه نیاز به تکرار تزریق وجود خواهد داشت. تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق کف دست‌ها، ممکن است درد و ضعف موقت در دست‌ها ایجاد کند.

سروصورت

تزریق بوتاکس به سروصورت به‌خوبی عمل می‌کند، اما تکنیک تزریق آن به مهارت بالایی نیاز دارد. ازاین‌رو، باید به متخصصین با تجربه مراجعه کرد.  یکی از عوارض بوتاکس به سروصورت، به‌منظور درمان تعریق، عدم تقارن مخصوصاً در ناحیه‌ی پیشانی است. این امر زمانی اتفاق می‌افتد که بوتاکس به درون عضلات صورت انتشار یابد. به‌هرحال، این عدم تقارن همواره موقت است و در صورت لزوم می‌توان با تزریق بوتاکس بیشتر، تعادل را برقرار کرد.

کف پا

از بوتاکس می‌توان برای درمان تعریق بیش‌ازحد کف پا نیز استفاده کرد، اما درد بیشتری طی تزریق به کف پا گزارش شده است و تحقیقات نشان می‌دهد که تأثیر درمان تعریق کف پا نسبت به سایر بخش‌های بدن کمتر است؛ درواقع براساس اطلاعات آماری به‌دست‌آمده، ۵۰% از مراجعین، از نتایج حاصل از این روش ناراضی هستند.

تزریق بوتاکس

در طول عمل، یک داروی بی‌حس‌کننده‌ی موضعی را در ابتدا و به‌منظور افزایش آسایش فرد اعمال می‌کنند. تزریق بوتاکس به‌وسیله‌ی یک سوزن بسیار نازک و در کنار غدد ترشح‌کننده‌ی عرق زیاد بدن  انجام می‌شوند. دوز استاندارد تزریق بوتاکس در زیر هر بغل، برابر ۵۰ واحد است که ممکن است بسته به هر فرد متفاوت باشد. مدت زمان درمان بسته به بزرگی ناحیه‌ی تزریق، بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. پس از انجام بوتاکس، تقریباً هیچ ازکارافتادگی در فرد به وجود نیامده و می‌تواند بلافاصله پس از انجام عمل به زندگی عادی خود بازگردد.

استفاده از بوتاکس برای درمان تعریق بیش‌ازحد زمانی بیشترین تأثیر را خواهد داشت که این عمل به‌وسیله‌ی یک متخصص با تجربه در این زمینه انجام شود. پزشکان پوست در کلینیک سیب سرخ از مهارت بالایی برخوردار بوده و می‌توانند مقادیر دقیق بوتاکس را در مناطق موردنظر تزریق کنند.

51137ccccc62

سؤالات رایج


آیا این روش بی‌خطر است؟

سم بوتولینم نوع A بیش از یک دهه مورد تحقیق قرار گرفته است. بوتاکس، درمانی بی‌خطر است و قبل از تأیید شدن آن به‌عنوان یک داروی زیبایی، برای درمان گرفتگی‌های عضلانی و اختلالات عصبی استفاده می‌شده است. در سال ۲۰۰۴، بوتاکس (سم بوتولینم نوع A) تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را برای استفاده‌ی درمانی در عارضه‌ی تعریق بیش‌ازحد زیر بغل، گرفت. تاکنون میلیون‌ها نفر بدون هیچ گله و شکایتی از تزریق بوتاکس استفاده کرده‌اند.

عوارض جانبی این روش چیست؟

بیشتر افراد، پس از درمان به‌وسیله‌ی بوتاکس تجربه‌ی عوارض ناخواسته‌ی شدید را نخواهند داشت. بااین‌حال، در برخی افراد درد موضعی و کبودی‌های خفیف در محل تزریق ممکن است به وجود آید. باوجود نادر بودن، احتمال این‌که بوتاکس باعث افزایش تعریق در دیگر نقاط بدن شود نیز وجود دارد.

تزریق بوتاکس برای چه کسانی مناسب نیست؟

بوتاکس برای درمان تعریق بیش‌ازحد، برای خانم‌های باردار یا مادرانی که فرزند شیرخوار دارند مناسب نیست. همچنین برای افرادی که دچار اختلالات عضلانی یا عصبی‌اند یا داروهای مربوط به اعصاب و عضلات مصرف می‌کنند، مناسب نیست.

هزینه و قیمت


هزینه‌ی درمان تعریق بیش‌ازاندازه به‌وسیله‌ی بوتاکس، بسته به نواحی تزریق و تعداد تزریقات موردنیاز، متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از قیمت‌ها می‌توانید با مشاوران کلینیک سیب سرخ تماس بگیرید.


tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است