خط خنده:رفع و درمان با بوتاکس، لیزر و تزریق ژل

333

با بالا رفتن سن، خطوط خنده در اطراف چشم‌ها و دهان عمیق می‌شوند. با وجودی که لبخند زدن بهترین درمان برای بیماری‌ها می‌باشد، اما حرکت عضلات صورت در هنگام لبخند زدن و خندیدن باعث ایجاد خطوط و چین‌وچروک‌های خاص بر روی صورت می‌شود که در اصطلاح به آن‌ها خطوط خنده می‌گویند. این خطوط ممکن است در هنگام جوانی و شادابی پوست حداقل باشند، اما با بالا رفتن سن، پوست وضعیت ارتجاع‌پذیری خود را از دست می‌دهد و این شرایط باعث ایجاد خطوط عمیق‌تر و قابل‌توجه بر روی صورت فرد می‌شودو نیاز به استفاده از انواع روش درمان خط خنده برای افراد بوجود می‌آید.

بسیاری از افراد خطوط خنده را به‌عنوان بخشی طبیعی از فرآیند افزایش سن می‌بینند، اما بسیاری از افراد دیگر به دنبال  از بین بردن خط لبخند هستند. در کلینیک زیبایی سیب سرخ بهترین روش با توجه به عمق خط خنده و اخم و نوع پوست شما، توسط متخصص پوست انتخاب می‌شود تا با کم‌ترین عوارض و حداقل درد به نتیجه مطلوب برسید. درمان‌های ارائه‌شده در این کلینیک، پوست شمارا کشیده، محکم و جذاب خواهد کرد. عمیق‌ترین خطوط چهره شما توسط پزشکان کلینیک سیب سرخ درمان می‌شود تا در نهایت پوستی جوان، صاف و طبیعی داشته باشید.

علت‌ها و دلایل


  • بالا رفتن سنکلاژن و الاستین موجود در پوست می‌تواند وضعیت آن را نرم و قابل انعطاف نگه دارد. با افزایش سن، این پروتئین‌ها به‌تدریج کاهش پیدا می‌کنند. به‌این‌ترتیب پوست نازک شده و انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد. در ادامه خطوط خنده اطراف دهان و لب‌ها به‌تدریج ایجاد می‌شوند.
  • قرار گرفتن در معرض نور خورشید: امواج فرابنفش نور خورشید می‌تواند علت اصلی افزایش سن پوست و ایجاد چین‌وچروک بر روی آن باشد.
  • سیگار کشیدن: سیگار کشیدن منظم می‌تواند به کلاژن و الاستین پوست آسیب وارد کند. به‌طور همزمان، سیگار کشیدن می‌تواند باعث ایجاد خطوط خنده شود.
  • نوشیدن مایعات با نی: حرکت‌های دهان در هنگام استفاده از نی برای نوشیدن مایعات بسیار شبیه به سیگار کشیدن است. این عملکرد می‌تواند باعث ایجاد خطوط ریز در پوست اطراف دهان شود.
  • جویدن آدامسجویدن منظم آدامس به نظر بی‌خطر است. به‌هرحال، انجام این کار باعث تحریک بیش‌ازحد عضلات صورت شده و سطح کلاژن و الاستین آن‌ها را کاهش می‌دهد.
  • خوابیدن به پهلو: درصورتی‌که فرد عادت به پهلو خوابیدن دارد و سر خود را در پشتی فرو می‌کند، چین‌وچروک در ناحیه پایین گردن ایجاد می‌شود. تغییر ایجاد شده در این حالت دائمی است، زیرا کلاژن و الاستین پوست در نتیجه این شرایط از بین می‌رود.

افراد مناسب برای درمان خطوط خنده


افراد مناسب برای بوتاکس خط خنده و دیگر درمان ها ، زنان یا مردانی هستند که در ارتباط با خطوط ظاهری صورت خود ناراحت هستند. درصورتی‌که شما به‌طور خاص خطوط عمیق بر روی پوست نواحی اطراف دهان خود دارید و به دنبال درمان این مشکل هستید، می‌توانید از روش‌های درمان خط خنده برای از بین بردن آن استفاده کنید.

روش‌های درمان


تزریق بوتاکس

درمان و رفع خط لبخند و اخم با بوتاکس یکی از روش‌های از بین بردن این خطوط می‌باشد. تزریق بوتاکس باعث کم‌تحرکی و فلج موقت ماهیچه‌هایی که باعث به وجود آمدن خط خنده شده‌اند، می‌شود. تأثیر تزریق بوتاکس خط خنده بین ۱ الی ۳ رز اول مشخص می‌شود و ماندگاری و دوام آن تا ۴ ماه بعد می‌باشد، پس‌ازآن تأثیرات بوتاکس صورت به‌تدریج از بین رفته و حداکثر بعد از ۶ ماه خط خنده و خط اخم بین دو ابرو دوباره ظاهر می‌شود. بعد از این مدت اثر به‌تدریج کم می‌شود و بعد از ۶ ماه کاملاً از بین می‌رود و به تزریق مجدد نیاز دارد. در ضمن تزریق بوتاکس بینی برای رفع خطوط و چین چروک روی بینی هم استفاده می‌گردد.

استفاده از تزریق بوتاکس برای برطرف کردن خط خنده و رفع خط اخم محدودیتی ندارد و بیمار می‌تواند مجدداً این تزریق را انجام دهد. هر چه دفعات تکرار تزریق بوتاکس بیشتر باشد عضلات ناحیه تزریق لاغرتر شده و رفع خط خنده بهتر انجام می‌گیرد. هزینه‌ تزریق بوتاکس نیز بسته به ناحیه‌ی تحت درمان متفاوت است. همچنین قیمت بوتاکس به شدت عارضه، مقدار و نوع بوتاکس و حق‌الزحمه پزشک بستگی دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس بر روی لینک کلیک کرده و مقاله موردنظر را مشاهده کنید.

تزریق ژل

روش تزریق ژل می‌تواند باعث درمان خط خنده بر روی صورت شود. رایج‌ترین ژل مورداستفاده برای تزریق ژل از اسید هیالورونیک ساخته می‌شود. هیالورونیک ماده‌ای سازگار با بدن می‌باشد و به‌طور طبیعی در بافت‌های مختلف بدن ازجمله چشم، پوست و. . . وجود دارد. هیالورونیک باعث تحریک کلاژن سازی می‌شود و قوام و کیفیت پوست را افزایش می‌دهد. برای این کار لازم است تزریق‌های دقیق در نواحی مختلف صورت انجام شود. پس از تزریق ژل خط خنده ، بیمار ممکن است با مقداری قرمزی، ناراحتی و ورم در نواحی تحت درمان مواجه شود، اما خطر مشاهده سایر عوارض جانبی در این حالت به نسبت پایین است، زیرا این روش درمانی غیرتهاجمی است و فقط با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. بنابراین تزریق ژل برای خط خنده مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در صورتی‌که تأثیرات موقت تزریق ژل لب و صورت به مقدار کافی برای بهبود خطوط و چین‌وچروک‌های پوست کافی نباشد، می‌توان از این روش به همراه روش‌های تهاجمی‌تر همچون لیفت صورت برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن استفاده کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل بر روی لینک کلیک کرده و مقاله موردنظر را مشاهده کنید.

ubrat-pigmentnie-pyatna-na-lice-04

هایفوتراپی

هایفو HIFU نیز یک روش از بین بردن خط خنده است و یکی از مؤثرترین و مدرن‌ترین تکنیک‌های لیفت صورت با روش غیر جراحی است که مکانیزم عملکرد آن با امواج صوتی اولتراسوند ساده (دقیقاً مانند دستگاه سونوگرافی معمولی) می‌باشد. با تقبل هزینه رفع خط خنده ، از دستگاه هایفوتراپی دارای یک تنظیمات خاص برای کاهش خطوط سطحی در اطراف دهان است استفاده میگردد. هایفو در یک جلسه کوتاه (حدود ۴۵ دقیقه) و بدون درد انجام می‌شود که نتیجه آن لیفت صورت آن‌هم با نتایج کاملاً ماندگار می‌باشد. در هایفو کاهش خط خنده میزان کمی از گرمای متمرکز در زیر سطح پوست اعمال می‌شود. گرما موجب تحریک رشد کلاژن جدید می‌گردد. کلاژن باعث افزایش رشد پوست جدید و در نتیجه جوان‌تر، شاداب‌تر و احیا شدن چهره می‌شود. این روش می‌تواند ناحیه پایین صورت را بالا کشیده و سفت کند بطوری که عمق خطوط خنده و ماریونت کاهش یابد و از برجستگی نواحی پایین فک کاسته شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هایفوتراپی بر روی لینک کلیک کرده و مقاله موردنظر را مشاهده کنید.

لیفت با نخ

استفاده از نخ‌های نامرئی یک روش مفید برای پیشگیری از تغییرات پوستی وابسته به سن می‌باشد. این روش نتایج عالی زیبایی داشته و برای مدت‌ها ماندگاری دارد. این روش قادر است یک لیفت مناسب برای آن دسته از افرادی که بنا به دلایل زیاد تمایلی به انجام عمل جراحی به سبک کلاسیک ندارند، فراهم سازد. از این روش جهت از بین بردن چین‌وچروک صورت و بدن، کاهش قابل‌توجه و ازبین بردن خط خنده و کاهش افتادگی فک، لیفت ابرو و گردن، از بین بردن خط لبخند و حتی امروزه جهت لیفت واژن و بازوها هم استفاده می‌شود.

این تکنیک با تهاجم اندک شروع شده و سریعاً بهبود یافته و نیاز به استراحت طولانی در منزل ندارد. این روش پس از تزریق بی‌حسی موضعی یا آرام‌بخش موضعی آغاز می‌شود. روش استاندارد حدود ۳۰-۶۰ دقیقه طول می‌کشد. لیفتینگ صورت با نخ بدون اینکه بیمار را با خطرات جراحی بزرگ مواجهه کند باعث از بین بردن خط خنده می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیفت با نخ بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مشاهده کنید.

لیزر درمانی

لیزر درمانی نقش مؤثر در کاهش خطوط نازولابیال و خطوط دور دهان و خط لبخند برای یک دوره زمانی طولانی دارد. مهم‌ترین مزیت این روش درمانی دوره بهبودی کوتاه آن است که می‌تواند مزایای اضافی در ارتباط با بهبود وضعیت و ساختار پوست و رفع سایر خطوط و ترک‌های ریز پوست و کاهش اندازه منافذ باز پوست را به همراه داشته باشد. این روش درمانی می‌تواند تأثیر قابل‌توجه در کاهش ظاهر چین‌وچروک‌ها و خطوط ریز ایجادشده بر روی پوست و به‌طور خاص خط خنده داشته باشد. این روش نه‌ تنها می‌تواند فرآیند تولید کلاژن پوست را تحریک کند، بلکه علاوه بر این پوست اطراف نواحی تحت درمان را با بافت سالم جایگزین می‌نماید.

پس از سه تا پنج جلسه درمان، تقریباً تمام بیماران ایجاد پوست صاف، جوان و دارای سطح درخشانی بالا را گزارش کرده‌اند. به‌این‌ترتیب خط خنده و خطوط ریز اطراف دهان نیز به‌طور قابل‌ توجه از بین خواهند رفت. به‌ این‌ ترتیب حتی پس از یک جلسه درمان، بیمار بهبود قابل‌توجه در ظاهر پوست خود را مشاهده خواهد کرد. در طول یک هفته، این نتایج می‌تواند حتی شگفت‌انگیزتر شود و باعث ایجاد ساختار مناسب‌تر و ظاهر بهتر برای پوست بیمار شود.

 ز

پیشگیری


موارد زیادی وجود دارد که رعایت و انجام آن‌ها به کاهش و پیشگیری از شکل‌گیری خطوط خنده کمک می‌کند. در ادامه ابتدایی‌ترین موارد توضیح داده شده‌اند:

  • تغذیه: میوه و سبزیجات فراوانی مصرف کنید؛ زیرا این دو گروه حاوی آنتی‌اکسیدان بوده و به عنوان مرطوب کننده‌های طبیعی برای پوست عمل می‌کنند. می‌توان آن‌ها را خورد یا روی پوست مالید. همچنین، مقدار زیادی آب بنوشید و از مصرف بیش‌ازاندازه شکر خودداری کنید. اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶، برای سلامت پوست ضروری هستند. از زیاده‌روی در مصرف الکل و کشیدن سیگار خودداری کنید، چون این دو عادت باعث از دست رفتن آب بدنتان می‌شوند.
  • محافظت: از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید، خصوصاً در کنار دریا که گاهی اوقات گرما در آن بیش‌ازاندازه زیاد است. برای محافظت از چشم‌هایتان و جلوگیری از ایجاد چروک در اطراف ‌آن‌ها عینک آفتابی بزنید. همچنین، برای محافظت از پیشانی‌تان در برابر آفتاب کلاه بپوشید. گرمای شدید می‌تواند با از بین بردن رطوبت پوست باعث افزایش خشکی و درنهایت سرعت بخشیدن به پیری پوست شود.‌
  • اجتناب از استرس و افسردگی: وقتی را به ریلکس کردن اختصاص دهید. استرس می‌تواند افتادگی پوست را افزایش دهد. همچنین، از ته دل بخندید و خوشحال باشید. به‌طور مرتب ورزش کنید چون فعالیت فیزیکی به گردش خون کمک کرده و باعث برگشتن رطوبت به کل بدنتان می‌شود.

این راهنمایی بسیار ساده را نادیده نگیرید. رعایت این موارد به شما کمک خواهند کرد تا صورتی بدون چروک و پوستی بدون نقص داشته باشید.

عوارض جانبی


پس از درمان خط لبخند، بیمار ممکن است با مقداری ناراحتی جزئی در ارتباط با قرمز شدن و ورم پوست مواجه شود. این شرایط می‌تواند با گذشت یک تا دو روز برطرف شود و فرد می‌تواند از آرایش کردن برای پنهان کردن این عوارض استفاده کند.

در موارد نادر، ممکن است در محل انجام تزریق‌ها کبودی ایجاد شود یا عوارض بوتاکس و ژل به طور جدی در این حالت شامل واکنش‌های آلرژیک و عفونت نیز ممکن است پس از درمان در فرد مشاهده شود. ژل تزریق ‌شده اغلب با ماساژ در ناحیه تحت درمان پخش می‌شود و نتایج حاصل از آن تا زمانی که بدن به‌طور طبیعی فرآیند جذب ژل را آغاز نماید، دوام و ماندگاری دارد. در این حالت می‌بایست از دست زدن یا مالش این نواحی صورت برای چند روز اول پس از درمان خودداری کرد، زیرا انجام این کار می‌تواند در نحوه توزیع ژل در زیر پوست تغییر ایجاد کند.اطلاعات و مقالات سایت فقط جهت اطلاع‌رسانی و افزایش اطلاعات عمومی مردم عزیز است
و لزوما به معنی ارائه این خدمات در کلینیک سیب سرخ نیست


tamas++-new

مشاوره-تلگرام