تزریق ژل در صورت:نحوه،فواید،عوارض و قیمت

Untitled-3

امروزه انواع مختلفی از ژل های تزریقی برای برجسته سازی و فرم دهی صورت وجود دارند که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) می باشند و پزشکان زیبایی کلینیک سیب سرخ نیز از آنها برای جوان سازی پوست استفاده می کنند. در روش تزریق ژل در صورت از انواع مختلف ژل به منظور برجسته سازی و فرم دهی اجزای صورت مانند گونه ها، لب ، چانه و فک بمنظور افزایش زیبایی و جذابیت چهره واز بین بردن خطوط چین و چروک صورت (خط خنده ، خط اندوه ، گودی زیر چشم)استفاده می شود. برخی از این ژل ها مانند ژل هیالورونیک نه تنها باعث برجسته سازی و فرم دهی عالی به صورت شما می شود بلکه دارای خاصیت منحصربفرد افزایش رطوبت پوست شما نیز می باشد. بطور مثال با تزریق ژل به چانه می توان ، به صورتی متعادل تر دست یافت .

 

موارد کاربرد تزریق ژل


پزشکان کلینیک سیب سرخ از تزریق ژل در موارد زیر استفاده می کنند:

 مراحل تزریق ژل در کلینیک سیب سرخ


مشاوره

در طول جلسه مشاوره،  پزشکان زیبایی  کلینیک سیب سرخ، با بررسی وضعیت پوست، فرم صورت  و سابقه پزشکی شما، مناسب ترین روش را بمنظور تزریق ژل صورت، افزایش جذابیت و زیبایی چهره تان به شما توصیه می کنند.

تزریق ژل

قبل از شروع درمان  زیباسازی پوست ، ناحیه مورد نظر تمیز شده و از مواد بی حسی موضعی برای بی حس کردن ناحیه قبل از انجام تزریق ژل گونه و لب  استفاده می شود. در ادامه پزشک پزشک مقدار مناسب از ژل را به زیر پوست بیمار تزریق می نماید تا به میزان برجسته سازی و فرم مورد نظر برسد.

در این حالت با توجه به نوع ژل و نواحی مورد نظر برای برحسته سازی و فرم دهی، شخص می بایست بتواند برجسته شدن و فرم دلخواه خود را بلافاصله پس از تزریق ژل مشاهده نماید.

پس از تزریق ژل

نتایج و افزایش جذابیت بعد از تزریق ژل به صورت بلافاصله در فرد قابل مشاهده است. معدودی از افراد پس ازاتمام با میزان کاملاً اندکی کبودی و تورم مواجه شده، اما این علائم موقت هستند و پس از مدتی خودبخود و بدون هیچ درمانی برطرف می شوند. همچنین شخص می تواند بلافاصله پس از اتمام کار حتی آرایش کرده و یا به محل کار خود باز گردد.

برای حداکثر کردن نتایج پس از تزریق ژل لب و تزریق ژل در گونه، توصیه می شود اقدامات مراقبتی زیر را مورد توجه قرار دهید:

  • نواحی فرم دهی شده را برای ۲۴ ساعت پس از تزریق مالش ندهید.
  • از سولاریم استفاده نکنید و از قرار دادن پوست نواحی فرم دهی شده در معرض نور مستقیم خورشید برای ۲ هفته پس از تزریق ژل به لب خودداری نمایید.
  • فعالیت های عادی مراقبت از پوست و آرایش های مورد نظر خود را بدون وارد کردن فشار اضافی به پوست انجام دهید.

نمونه برجسته‌سازی و فرم‌دهی صورت در کلینیک سیب سرخ

نظرات مراجعه کنندگان


مدت دوام و ماندگاری نتایج


مدت زمان دوام و ماندگاری نتایج تزریق ژل بستگی به نوع ژل استفاده شده، ناحیه تحت درمان دارد.برای مثال، تزریق ژل در لب ها با سرعت بیشتر در مقایسه با مواد تزریق شده به خطوط خنده و اندوه از بین می روند. به طور کلی، هر چه غلظت این محصولات بیشتر باشد و در لایه های عمیق تر پوست تزریق شود، دوام و ماندگاری نتایج  افزایش پیدا خواهد کرد.

ژل های هیالورونیک دوام و ماندگاری موقت دارند و به همین خاطر اغلب اولین محصولاتی هستند که قبل از بقیه پیشنهاد می شوند. این نوع ژل ها معمولاً تا ۲ سال با توجه به نوع تزریق، دوام و ماندگاری دارند.

عوارض


 ژل ها معمولاً به عنوان یک روش درمانی زیبایی موثر و کاملا بدون عارضه می باشند، ازآنجایی‌که از موادی ساخته شده اند که در بدن انسان نیز وجود دارند (مانند غضروف ها ، چشم و ...). می توان گفت که قرمز شدن و ورم اندک پوست پس از تزریق تنها عوارض جانبی تزریق ژل گونه می باشد که پس از مدتی خودبخود و بدون نیاز به هیچ درمانی از بین می روند.

هزینه و قیمت


 از آنجائیکه میزان برجسته سازی و فرم دهی اجزای مختلف صورت با یکدیگر فرق دارند و همچنین میزان سی سی مورد نیاز برای هر بخش و هر فرد متفاوت می باشد ، محاسبه قیمت ژل و هزینه و قیمت تزریق ژل تنها پس از مشاوره بالینی ، توسط پزشک پزشک قابل محاسبه می باشد.

sli+de-img

مصاحبه با دکتر داوود مقامی در مورد کاربردهای تزریق ژل


1

فیلر-و-تزریق-بوتاکس

ژل های پوست از چه موادی ساخته می شوند؟


هر کدام از ژل ها دارای فرمول منحصر به فرد برای خود هستند و به این ترتیب دارای ساختار، تراکم، و عمق تزریق متفاوت می باشند. به این ترتیب بعضی از ژل ها برای درمان نواحی خاص بدن مناسب تر از بقیه هستند. معمولاً، ژل های پوست با توجه به ماده ای که از آن ساخته می شوند، طبقه بندی می گردند. توجه داشته باشید که از محصولات مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و نام های تجاری معتبر برای اهداف زیبایی استفاده کنید و این درمان را با مراجعه به مراکز درمانی معتبر و پزشکان پزشککه دارای بورد تخصصی در حوزه جراحی زیبایی هستند، دریافت نمایید.

هیالورونیک (HA)

هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در پوست انسان یافت می شود. این ماده به برآمدگی پوست و حفظ رطوبت آن کمک می کند. ژل های ساخته شده از هیالورونیک معمولاً نرم و کرم مانند هستند. نتایج حاصل از تزریق ژل هیالورونیک موقت است و تا ۲ سال ماندگاری دارند. ژل های هیالورونیک که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) هستند عبارت از ژوویدرم، بلوترو، رستیلان، پرلان، و ولوما است که معتبرترین آنها که بخصوص در آمریکا و اروپا بسیار استفاده می شود ژوویدرم فرانسه می باشد که به همین علت کلینیک سیب سرخ از همین برند برای برجسته سازی و فرم دهی مراجعین خود استفاده می کند.

هیدروکسی آپاتیت کلسیم (CaHA)

هیدروکسی آپاتیت کلسیم  یک ماده طبیعی است که در استخوان ها وجود دارد. هنگامی که این ماده به عنوان یک ژل استفاده می شود، ذرات کلسیم بسیار کوچک و میکروسکوپی در این ژل های روان، معلق می شوند. سازگاری ژل های ساخته شده از هیدروکسی آپاتیت کلسیم معمولاً بیشتر از ژل های اسید هیالورونیک است و این شرایط باعث می شود ماندگاری این نوع ژل ها طولانی تر بوده و در حدود ۱۲ ماه برای اکثر بیماران باشد. علاوه بر این، هیدروکسی آپاتیت کلسیم می تواند به تحریک تولید کلاژن طبیعی کمک کند و معمولاً برای لایه ها و درمان چین و چروک های عمیق تر پوست استفاده می شود. سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از این نوع ژل ها مانند رادیس را مجاز دانسته است.

پلی ال لاکتیک اسید

پلی ال لاکتیک اسید یک ماده سازگار با بافت های زنده بدن است (به این معنی که استفاده از آنها در بدن انسان بی خطر می باشد)، و یک ماده ترکیبی زیستی تخریب پذیر می باشد. این ماده سال هاست برای ارائه خدمات درمانی مختلف به بیماران همچون ساخت بخیه های قابل جذب استفاده می شود. پلی ال لاکتیک اسید یک نوع ژل خاص است که نتایج حاصل از استفاده آن نیمه ماندگار است، زیرا نتایج درمان با این ماده معمولاً برای مدت طولانی تر از دو سال دوام و ماندگاری دارد. همچنین این ماده می تواند فرآیند تولید کلاژن پوست را تحریک نماید، پلی ال لاکتیک اسید به عنوان یک ژل غلیظ معمولاً برای درمان چین و چروک های عمیق تر پوست استفاده می شود. ژل های حاوی پلی ال لاکتیک اسید مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا هستند و برای مثال در این رابطه می توان از محصول زیبایی اسکولپترا نام برد.

پلی متیل متاکریلات (PMMA)

پلی متیل متاکریلات (PMMA) یک ماده ترکیبی و سازگار با بدن انسان است و برای مقاصد درمانی در صد سال گذشته مورد استفاده قرار می گرفته است. هنگامی که از این ماده به عنوان یک ژل پوستی استفاده می شود، این ماده به توده های گرد بسیار ریز تبدیل می شود و در زیر پوست به صورت دائمی باقی می ماند. این ماده همچنین حاوی کولاژن است. کولاژن یک ماده طبیعی موجود در پوست انسان است که می تواند ساختار آن را حفظ کرده و استحکام آن را تامین نماید. سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از ژل های حاوی پلی متیل متاکریلات مثل آرتفیل را تایید کرده است.اطلاعات و مقالات سایت فقط جهت اطلاع‌رسانی و افزایش اطلاعات عمومی مردم عزیز است
و لزوما به معنی ارائه این خدمات در کلینیک سیب سرخ نیست


tamas++-new

مشاوره-تلگرام