instagram
telegram
phone

تزریق چربی در صورت و بدن:هزینه،فواید و عوارض

بنر بوتاکس
تزریق بوتاکس: پیشگیری و درمان چین و چروک با ریلکس کردن ماهیچه ها
۱۸ مرداد ۱۳۹۴
portez-zibaii
پروتزهای زیبایی
۱۹ مرداد ۱۳۹۴

تزریق چربی در صورت و بدن:هزینه،فواید و عوارض

az_D9_85_D8_B2_D8_A7_DB_8C_D8_A7_DB_8C-_D8_AA_D8_B2_
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

روش های زیادی برای جوانسازی پوست وجود دارد که از جمله‌ی آنها می‌توان به تزریق فیلر به لب و گونه و … و تزریق چربی صورت اشاره کرد. در حقیقت تزریق چربی به صورت نوعی پیوند چربی است که در آن چربی از نواحی مختلف بدن، معمولاً شکم، ران، باسن یا کشاله ران، برداشته می‌شود و جهت حجیم‌ و بزرگ‌تر کردن به بخش دیگری، مانند سینه، خوش فرم کردن باسن ، صورت، چانه منتقل می‌شود. این روش بی‌خطر است و ماندگاری بالایی دارد و نتایجی طبیعی به بار می آورد. هر ساله، هزاران نفر با موفقیت این روش درمانی را برای برجسته کردن لب، چانه، بزرگ کردن سینه ، و بزرگ کردن باسن و دیگر عضو های نام برده شده انجام می دهند و از نتایج بدست آمده رضایت دارند. در این مقاله به موضوع کاربرد، مراحل و قیمت تزریق چربی نیز پرداخته‌ایم.

تزریق چربی یک روش درمانی است که حوزه زیبایی را با تحول چشمگیری روبه‌رو کرده است. در این روش ماده‌ای طبیعی، یعنی چربی خود بدن، به کار برده می‌شود و در نتیجه احتمال واکنش آلرژیک به صفر می‌رسد. درکلینیک سیب سرخ، تزریق چربی توسط آخرین تکنولوژی‌ها و روش‌ها صورت می‌پذیرد. در این کلینیک سانترفیوژ با سرعت بالا انجام می‌شود که امکان جداسازی بهتر چربی سالم را فراهم می کند.

مزایای تزریق چربی


مزایای تزریق چربی

از مزایای تزریق چربی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تأثیر بسیار ماندگار
 • استفاده از مواد کاملاً طبیعی
 • جراحی یک روزه، کمترین میزان ناراحتی و بهبودی سریع
 • کم تهاجمی با خطر پایین عوارض جانبی
 • زخم‌های کوچک در محل برداشت چربی و عدم ایجاد جای زخم در محل تزریق چربی
 • بهبودی در ظاهر هر دو منطقه‌ی برداشت و تزریق چربی

چه کسانی متقاضی مناسب تزریق نانو چربی هستند؟


 چه کسانی متقاضی مناسب تزریق نانو چربی هستند؟

هر کسی که پوست آسیب دیده یا پیر داشته باشد. فرد باید مقدار کافی چربی در بدن خود داشته باشد تا بتوان نانو چربی را از آن ایجاد کرد (از چند میلی لیتر برای نواحی کوچک گرفته تا ۳۰ الی ۴۰ میلی لیتر برای کل صورت)

پزشکان کلینیک سیب سرخ از تزریق چربی در موارد زیر استفاده می کنند:

زیبایی چانه

زیبایی گونه

پروتز لب

رفع چین و چروک صورت

از بین بردن چروک و سیاهی دور چشم

چاق شدن ساق پا

درمان خط اخم

درمان خط خنده

جوان سازی پوست دست

تزریق چربی به سینه

بزرگ شدن باسن

مراحل تزریق چربی در کلینیک سیب سرخ


 

 

مشاوره

 انتظارات بیمار از تزریق چربی صورت در جلسه مشاوره به وضوح تعیین می‌شود و پزشک سابقه پزشکی وی را به دقت بررسی می‌کند تا مطمئن شود که انجام لیپوساکشن و تزریق چربی به لب و بدن مانعی ندارد و کاملاً ایمن است. ضمناً متخصص عکس‌هایی را نیز جهت مقایسه آتی حالت قبل و بعد، از بیمار می‌گیرد.پزشک دستورات لازم در خصوص آمادگی پیش از عمل در خصوص روش بزرگ کردن سینه  و نحوه ی تزریق چربی به باسن و سینه را به بیمار می‌دهد؛ برای مثال از وی می‌خواهد که از چند هفته قبل از عمل از مصرف آسپرین یا هر داروی غیراستروئیدی ضدالتهاب دیگری خودداری کند، چون مصرف این نوع داروها خطر احتمالی خونریزی را افزایش می‌دهد. همچنین از بیمار خواسته می‌شود تا از استعمال دخانیات بپرهیزد، چرا که این مواد باعث می‌شود تا زخم دیرتر التیام یابد. بزرگ کردن سینه (ماموپلاستی) عملی جراحی است که در آن از پروتز برای تغییر اندازه و شکل سینه استفاده می‌شود. پروتز سینه برای سینه‌ هایی برجسته‌ تر یا جبران کاهش حجم ناشی از کاهش وزن، بارداری یا افزایش سن به کار برده می‌شود. از جراحی پروتز سینه می‌توان برای اصلاح عدم تقارن سینه و ترمیم پس از سرطان سینه نیز بهره برد.بااینکه معمولاً اصلی‌ترین کانون توجه مراکز بهبود خدمات آرایشی بر روی صورت افراد است، دستان در بدن یک فرد یکی از اصلی‌ترین مشخصه‌های بیان‌کننده سن فرد هستند. در طول دوره طبیعی بالا رفتن سن، دستان ما چاقی و سفتی جوانی خود را از دست می‌دهند و ظاهری لاغر و استخوانی و ضعیف با بافت پوستی چروک، فرا رنگی (لکه‌های پوستی تیره/ همراه با لکه‌های قهوه‌ای ناشی از افزایش سن) و به‌صورت فزاینده‌ای رگ‌های برجسته و مفصل‌های برآمده به خود می‌گیرد. خوشبختانه پیشرفت‌های جدید در عرصه خدمات آرایشی، مرکز ما را مجهز به مجموعه‌ای از روش‌های جوان کردن پوست دست کرده است که به ما این امکان را می‌دهد که جوان‌ سازی پوست و با طراوت‌سازی پوست را بدون عمل جراحی تهاجمی انجام دهیم.

آمادگی برای تزریق چربی

آمادگی برای تزریق چربی

برای آمادگی قبل از انجام عمل تزریق چربی، قطع مصرف دخانیات به مدت چند هفته قبل از انجام تزریقات به منظور بهبود حداکثری سرعت‌ترمیم و جلوگیری از ایجاد جای زخم توصیه می‌شود. همچنین باید از مصرف آسپرین و دیگر داروهایی که ممکن است منجر به تشدید خونریزی شوند خودداری شود.

عمل تزریق چربی

تزریق چربی معمولاً با کمک بی حسی موضعی و داروهای آرام بخش انجام می‌شود. افرادی که ترجیح می‌دهند از بیهوشی عمومی استفاده کنند ممکن است این گزینه برایشان فراهم شود. سپس چربی از منطقه‌ی برداشت در بدن فرد استخراج شده و با استفاده از فرایندهایی سعی می‌شود تا حد امکان تعداد بیشتری از سلول‌های چربی برای انتقال زنده بمانند. سپس چربی با دقت به مناطق گیرنده تزریق شده و توازن و زیبایی را در منطقه‌ی گیرنده ایجاد می‌کند. این عمل معمولاً در طول یک ساعت انجام شده ولی ممکن است بسته به میزان چربی تزریق شده به زمان بیشتری احتیاج داشته باشد. این عمل ممکن است تحت بیهوشی عمومی و یا با استفاده از داروهای آرام بخش انجام شود که در طی آن چربی از یک منطقه‌ی خاص که معمولاً شکم است استخراج شده و یک فرایند جداسازی مکانیکی قبل از تزریق بر روی آن انجام م��‌شود. پایداری و ماندگاری چربی برداشت شده با استفاده از تکنیک‌های ملایم استخراج چربی و همچنین تکنیک تزریق میکرو قطره‌ها بهبود پیدا می‌کند. با استفاده از این تکنیک چربی به طور متوازن و به عمق لایه‌های بافت پوست تزریق شده و درنتیجه مقدار خون کافی دریافت می‌کند.برخی از بیماران از سلول‌های بنیادی برای تقویت عمل تزریق چربی استفاده می‌کنند بدین ترتیب که چربی را با مخلوط غلیظی از سلول‌های بنیادی خود بدن ترکیب می‌کنند که این سلول‌های بنیادی از خود سلول‌های چربی گرفته شده‌اند. سلول‌های چربی نسبت به دیگر بافت‌های بدن ازجمله مغز استخوان و بافت‌های جنینی، تراکم بالاتری از سلول‌های بنیادی و سلول‌های تکثیر شونده دارند. در استفاده‌های زیبایی، سلول‌های بنیادی می‌توانند جریان خون را به بافت چربی تقویت کرده و همچنین تولید کلاژن را افزایش دهند. روش‌های تزریق چربی بین ۱ تا ۲ ساعت زمان می‌برند که به تعداد مناطق مورد درمان بستگی خواهد داشت. چه این عمل را تحت بیهوشی عمومی انجام دهید چه با استفاده از داروهای آرام بخش، ما تمام تلاش خود را برای تأمین هر چه بیشتر راحتی شما خواهیم کرد.

بهبودی پس از عمل تزریق چربی به صورت

نتایج حاصل از عمل تزریق چربی در عرض یک هفته قابل مشاهده بوده و ممکن است یک تا چند سال نیز ماندگاری داشته باشند. به دلیل تکنیک‌های خاص برداشت و تزریق چربی ما، ممکن است ماندگاری این روش بسیار طولانی شود. بلافاصله پس از درمان، شما شاهد تورم در اطراف منطقه‌ی درمان خواهید بود. باید انتظار داشته باشید که مقداری از چربی تزریق شده توسط بدن شما جذب شود. بنابراین چربی تزریق شده به محل مقدار کمی بیشتر از حد موردنیاز خواهد بود تا نتایج نهایی پس از جذب چربی توسط بدن قابل قبول باشند. همچنین ممکن است پس از یک جلسه‌ی درمانی برای تکمیل نتایج عمل انجام درمان مجدد لازم باشد. معمولاً ۳۰ تا ۵۰ درصد از چربی که در ابتدا تزریق می‌شود با گذشت زمان جذب بدن خواهد شد. با این حال به دلیل طبیعت افزایشی عمل تزریق چربی، می‌توان در آینده این عمل را مجدداً انجام داد که در هر بار انجام این عمل نیز میزان جذب چربی توسط بدن کاهش یافته و زمان ماندگاری عمل بیشتر خواهد شد.

پیروی دقیق از توصیه‌ها و دستورات پزشک در خصوص مراقبت پس از تزریق چربی در موفقیت‌آمیز بودن عمل و کاهش احتمال بروز عوارض تزریق چربی بسیار مهم است.

توصیه‌های پس از عمل تزریق چربی برای جلوگیری از عوارض تزریق چربی دور چشم  موارد زیر می‌شود:

 • بیمار باید پس از عمل هر چه سریع‌تر راه رفتن را شروع کند تا ورم کاهش یابد و از تشکیل لخته خون و عوارض تزریق چربی جلوگیری شود.
 • قرار دادن کمپرس سرد بر روی ناحیه درمان شده جهت کاهش تورم
 • کنترل کردن ورم با پوشیدن گن‌های ارتجاعی مخصوص ناحیه اهدا کننده چربی
 • اجتناب از انجام فعالیت‌های سنگین تا چند هفته پس از عمل
 • تماس سریع با پزشک در صورت مشاهده کردن هر گونه نشانه عفونت یا مواجهه با خونریزی شدید یا افزایش ناگهانی درد

هزینه و قیمت


هزینه تزریق چربی برای هر بیمار با توجه به مقدار چربی تخلیه شده و تعداد تزریق‌ها و نوع بی‌حسی تعیین می‌شود؛ البته هزینه تزریق چربی مراقبت قبل و بعد از عمل را نیز شامل می‌شود. در صورت تمایل برای اطلاع دقیق‌تر از هزینه تزریق چربی صورت عمل لطفاً با کلینیک تماس بگیرید تا وقت مشاوره‌ای برایتان تنظیم شود و طی جلسه مشاوره به تمام سؤالات شما در خصوص هزینه تزریق ژل و چربی و چگونگی انجام آن پاسخ داده شود.

سؤالات متداول تزریق چربی


چه کسانی متقاضی مناسبی برای انجام تزریق نانو چربی نیستند؟

افراد مبتلا به آنورکسی (بی اشتهایی عصبی) یا ورزشکارانی که در بدن آن‌ها چربی یافت نمی‌شود.

نتایج این عمل چقدر ماندگاری خواهند داشت؟

تزریق چربی معمولاً نتایج دائمی به همراه نخواهد داشت ولی نتایج این عمل در برخی از بیماران بین ۲ تا ۳ سال ماندگار خواهند بود که این زمان از اکثر ژل‌های تزریقی مورد استفاده بیشتر است.

چرا تزریقات متعدد انجام می‌شوند؟

باید در نظر داشته باشید که همه‌ی سلول‌های چربی زنده در زمان تزریق به منطقه‌ی مورد درمان زنده نخواهند ماند و شما باید انتظار جذب بخش زیادی از این سلول‌های چربی را داشته باشید. به همین دلیل پزشک معمولاً بیش از حد موردنیاز چربی به منطقه تزریق می‌کند. در ابتدا ممکن است ظاهری غیرطبیعی داشته باشید ولی به زودی چهره‌ی شما طبیعی شده و از ظاهر جدید خود لذت خواهید برد. در بسیاری از موارد تزریق چربی در طی چند جلسه‌ی متعدد انجام می‌شود چراکه چربی با گذشت زمان توسط بافت‌های بدن جذب می‌شود. در صورت نیاز پزشک می‌تواند به تدریج در طی چند جلسه���ی درمانی و چندین تزریق، نتایج مطلوب را ایجاد کند.

سلول‌های چربی از کجا استخراج می‌شوند؟

پزشک سلول‌های چربی را از منطقه‌ای از بدن شما استخراج خواهد کرد که حجم چربی متراکم در آن بالا باشد. در اکثر موارد این مقدار چربی برای کوچک کردن ناحیه‌ی استخراج کافی نخواهد بود. ازجمله مناطق رایج برای برداشت چربی می‌توان به ران‌ها، شکم و باسن اشاره کرد.

عمل تزریق چربی چه مدت طول می‌کشد؟

طول مدت عمل به ناحیه تحت درمان بستگی دارد، برای مثال تزریق چربی در صورت تقریباً یک ساعت زمان می‌برد، حال آن که تزریق چربی در سینه یا باسن حدود ۳ ساعت طول می‌کشد.

 آیا تزریق چربی عملی ایمن است؟

تقبل هزینه تزریق چربی  درمانی ایمن و کارآمد است و چون از سلول‌های چربی بدن خود بیمار بهره می‌گیرد، خطر بروز عفونت در مقایسه با روش‌های تهاجمی‌تر بسیار ناچیز است. جراح در طول جلسه مشاوره بیمار را از تمام عوارض احتمالی آگاه می‌کند.

 آیا بدن باید مقدار چربی مشخصی داشته باشد؟

در تزریق چربی از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود، بنابراین اگر بیمار خواستار بزرگ شدن سینه یا باسن باشد، اما چربی اندکی داشته باشد، این عمل برای وی مناسب نخواهد بود. پزشکان مجرب کلینیک سیب سرخ در جلسه مشاوره میزان چربی لازم و امکان‌پذیر بودن عمل را ارزیابی می‌کنند.

 آیا مدت پایداری برجسته سازی و فرم دهی در تزریق چربی بیشتر از ژل هست ؟

دوام و پایداری اثرپرکنندگی این دو روش , یعنی تزریق چربی و تزریق ژل به صورت یا اندام ها  در مجموع تفاوت چندانی با هم ندارد بلکه مدت پایداری اثر عمدتا وابسته به محل تزریق در هر دو روش و نوع ماده مصرفی در تزریق ژل می باشد. به طور کل پایداری اثر در ناحیه دور دهان و خط خنده کوتاه تر می باشد و باید درمان خط لبخند مجددا تکرار گردد اما تزریق چربی گونه برای برجسته سازی گونه (گونه گذاری با تزریق چربی نیز به منظور درمان لاغری صورت نیز استفاده می شود)، تزریق چربی دورچشم و ناحیه گیجگاهی بیشتر است (تا ۲ سال). برجسته کردن لب‌ها از طریق ژل بسیار ایمن است و عوارض تزریق ژل لب اندک می باشد . گاهی اوقات، بیماران اندکی خارش یا قرمزی را در نواحی تزریق تجربه می‌کنند. خطر خونریزی، عفونت، یا عدم تقارن لب‌ها نادر اما امکان‌پذیر است.

 آیا تزریق چربی دردناک است؟

تزریق چربی در باسن یا سینه در مقایسه با تزریق چربی در گونه و صورت دردناک‌تر است، چون چربی کمتری در عمل صورت منتقل می‌شود. بروز کبودی و ورم، به ویژه در ناحیه‌هایی که لیپوساکشن بر آن‌ها انجام شده است، دور از انتظار نیست. البته این کبودی و ورم ظرف چند روز از بین می‌رود.

 تزریق ژل مناسبتر است یا چربی؟

بسیاری از افراد با این سوال تزریق ژل یا چربی مواجه هستند. در پاسخ  باید گفت: درواقع مراجعه به یک جراح معتبر و واجد شرایط جهت تصمیم‌گیری برای انتخاب گزینه‌ی بهتر بین تزریق ژل و چربی و تقبل قیمت تزریق چربی گونه و انجام آن بسیار مهم می‌باشد.
tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است