instagram
telegram

ایجاد چال گونه هنگام خنده

tratamiento_anddddddddddddtiojeras-(1)
گودی،سیاهی و تیرگی زیر و دور چشم : درمان قطعی و علت
۲ شهریور ۱۳۹۴
13862704641
علت و درمان پف زیر چشم
۵ شهریور ۱۳۹۴

ایجاد چال گونه هنگام خنده

takroj.ir_
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

takroj.ir_

به نظر بسیاری از ما چال گونه چهره را ملیح‌تر و بانمک‌تر می‌کند و به همین دلیل هر روز متقاضیان جراحی ایجاد چال گونه افزایش می‌یابد. این جراحی ایمن و تأثیرگذار تحت بی‌حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می‌شود و نتایج آن دائمی و برای مردان و زنان به یک اندازه مؤثر است. جراح پس از بی‌حس کردن گونه فروفتگی کوچکی را در عضله ناحیه گونه ایجاد می‌کند. از آنجایی که این فرورفتگی از راه دهان ایجاد می‌شود، هیچ جای زخم خارجی بر روی صورت باقی نمی‌ماند.

با انجام یک عمل جراحی چال گونه بسیار ساده می‌توان چال گونه دائمی ایجاد کرد.چال گونه هنگام خنده طبیعی معمولاً زمانی شکل می‌گیرد که نقص کوچکی در ساختمان عضلانی گونه، غالباً در عضله شیپوری یا بوکسیناتور، ایجاد شود. پوست پوشش دهنده این نقص کوچک به بافت پیوندی زیرین می‌چسبد و هنگام حرکت کردن صورت، یا لبخند زدن فرورفتگی در پوست ایجاد می‌شود.

جراحی ایجاد چال گونه در حقیقت این فرایند طبیعی را شبیه سازی می‌کند. در این جراحی بدون درد برش کوچکی در داخل گونه ایجاد می‌شود و به همین دلیل کوچکترین شکاف یا جای زخمی روی پوست بیرونی به چشم نمی‌خورد.

این جراحی را می‌توان بر روی تمام گونه‌ها در هر اندازه‌ای که باشند انجام داد، البته بعضی گونه‌ها موارد مناسب‌تری هستند. فرد متقاضی خود می‌تواند محل چال گونه را مشخص کند یا این که به کمک جراح بهترین محل چال گونه را بر روی صورت تعیین کند.

چال گونه چیست؟

چال طبیعی از فرورفتگی کوچک یکی از عضله‌های گونه به نام عضله شیپوری یا بوکسیناتور پدید می‌آید. اگرچه این فرورفتگی خصیصه‌ای ارثی است، اما ایجاد آن از طریق انجام یک عمل چال گونه با حداقل تهاجم، موسوم به دیمپل پلاستی، نیز امکان‌پذیر است. هر چند علت پدید آمدن چال گونه یک نقص عضلاتی است، اما این ویژگی در بسیاری از فرهنگ‌ها جذابیت بسیار دارد و به عنوان نشانه جوانی و زیبایی در نظر گرفته می‌شود که لبخند را برجسته‌تر و دلنشین‌تر می‌سازد. اشخاص دارای این نقص مادرزادی فریبنده ممکن است به مرور زمان و یا در اثر تغییرات پوستی، عضلانی و وزنی با از بین رفتن این ویژگی یا کاهش عمق آن مواجه شوند.

انواع چال یا فرورفتگی گونه

چال گونه 

محبوب‌ترین و رایج‌ترین چال صورت چال گونه یا چال خنده است که در ناحیه‌های متعددی از گونه ایجاد می‌شود و در برخی تنها یک گونه هنگام خندیدن چال می‌افتد. چال گونه صورت را زاویه‌دار می‌کند و پدید آمدن چال گونه غالباً به این تصور دامن می‌زند که شخص لاغر شده است. جراح نظر متقاضی را در مورد عمق و محل قرارگیری چال گونه در جلسه مشاوره پیش از عمل جویا می‌شود.

فرورفتگی چانه 

فرورفتگی چانه که غالباً با اصطلاح شکاف چانه و در ادبیات چاه زنخدان از آن یاد می‌شود، دیگر فرورفتگی صورت است که به اندازه چال گونه رایج نیست. این فرورفتگی از اتصال به ساختار فک زیرین ایجاد می‌شود، از معروف‌ترین اشخاص دارای چال چانه می‌توان به جان تراولتای بازیگر اشاره کرد. از آنجایی که فرورفتگی چانه یک خصیصه غالب است، اگر یکی از والدین این ویژگی را داشته باشد، به احتمال زیاد فرزندان نیز چال گونه را به ارث خواهند برد.

آیا ایجاد چال روی صورت بدون جراحی امکان‌پذیر است؟

اگر چال صورت مادرزادی نداشته باشید، با روش‌هایی مانند ورزش صورت نمی‌توانید صاحب چال دائمی شوید. بعضی اشخاص سعی می‌کنند تا در عوض جراحی ایجاد چال صورت با سوراخ کردن یا پیرسینگ این ویژگی را در چهره‌شان ایجاد کنند، اما متاسفانه نتایج این کار محدود و متغیر است. به علاوه بسیاری از تصور سوراخ کردن صورت دچار نگرانی و هراس می‌شوند.

متقاضی مناسب جراحی ایجاد چال گونه

اکثر اشخاص سالم می‌توانند متقاضی عمل زیبایی چال گونه باشند. در هر حال جراح طی جلسه مشاوره با بررسی سابقه پزشکی و معاینه بالینی مناسب بودن عمل را تعیین می‌کند.

آمادگی پیش از جراحی

مانند هر عمل جراحی دیگری باید پیش از عمل از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کرد. متقاضی عمل حتماً باید جراح را از سابقه ابتلا به دیابت، فشار خون بالا با دیگر عارضه‌ها آگاه کند. معمولاً از بیمار خواسته می‌شود تا پیش از جراحی آنتی بیوتیک خوراکی مصرف کند و از دهان شویه‌های آنتی باکتریال استفاده کند. جراح در جلسه مشاوره سابقه پزشکی و وضعیت دندان‌ها و همچنین مکمل‌ها و داروهای مصرفی کنونی را بررسی می‌کند.

روش انجام جراحی ایجاد چال گونه

جراحی چال گونه معمولاً تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. جراح پیش از عمل ناحیه‌ای را که قرار است در آنجا چال گونه ایجاد شود طبق نظر بیمار و صلاحدید خود مشخص می‌کند و علامت می‌زند، به این ترتیب نتیجه عمل زیبایی چال گونه کاملاً قابل پیش بینی خواهد بود. سپس جراح شکاف کوچکی را داخل دهان ایجاد می‌کند و عضله شیپوری یا بوکسیناتور داخل گونه را برای شکل دادن به چال گونه‌ای با ظاهر طبیعی دستکاری می‌کند. جراح در انتها برش داخل گونه را با بخیه‌های قابل جذب می‌بندد، عمل پایان می‌یابد و بیمار می‌تواند بدون هیچ مشکلی پس از این عمل کوتاه فعالیت‌های معمول روزانه خود را ازسربگیرد.

چون این عمل داخل دهان انجام می‌شود، هیچ علامت آشکاری حاکی از انجام جراحی روی صورت باقی نمی‌ماند. جراح با بهره‌گیری از مهارت و توانایی، ذوق هنری و تجربه خود نتیجه‌ دلخواه را پدید می‌آورد و دوران بهبود را هر چه کوتاه‌تر می‌سازد تا بیمار بتواند هر چه سریع‌تر از تعریف‌های اطرافیان و زیباتر شدن چهره خود به هنگام لبخند زدن لذت ببرد.

زمان جراحی

معمولا جراحی زیبایی چال گونه عملی سریع، سرپایی و نسبتاً بدون درد است که تقریباً ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. این عمل تحت بی‌حسی موضعی با مصرف آرام‌بخش یا بدون آن انجام می‌شود. همان طور که گفته شد، چون برش کوچکی در داخل گونه ایجاد می‌شود، بر روی پوست بیرونی اثر زخم باقی نمی‌ماند.

امکان انتخاب میزان عمق و محل چال گونه

جراح در جلسه مشاوره اطلاعات لازم را در خصوص بهترین محل و میزان مناسب عمق چال گونه در اختیار متقاضی قرار می‌دهد.

مراقبت پس از عمل جراحی

پیروی دقیق از دستورات پزشک در خصوص مراقبت‌های پس از عمل برای بهبود مناسب حیاتی است. جراح و دستیاران‌اش آموزش‌های لازم را به بیمار ارائه می‌دهند. از آنجایی که حفره‌ی دهان منبع باکتری است، باید به خوبی از آن محافظت شود. بیمار پس از عمل باید چند بار در روز از دهان شویه ضدعفونی کننده استفاده کند تا میکروب‌ها را تا حد امکان از دهان و محل زخم دور نگه دارد. همچنین آنتی بیوتیک مناسب نیز جهت تسریع بهبود و التیام یافتن زخم تجویز می‌شود. به علاوه در صورت لزوم مسکن‌های مناسب برای آرام کردن درد در اختیار بیمار قرار داده می‌شود. التهاب ملایم تا متوسط تا چند روز طبیعی است. ضمناً از بیمار خواسته می‌شود تا از انجام حرکت‌های شدید صورت پرهیز کند تا نتایج بهتری پس از سپری شدن مرحله التیام به دست آید.

جراحی برگشت ایجاد چال گونه

هرچند جراحی ایجاد چال گونه نتایج درازمدتی را به دست می‌دهد، اما لزوماً تمام چال‌های زیبایی کاملاً برگشت‌ناپذیر نیستند و گاهی ایجاد چال گونه تا حدی برگشت‌پذیر است.

بافت داخل گونه در عمل برگشت آزاد می‌شود و پوست از عضله زیرین جدا می‌شود. البته مانند تمام عمل‌های زیبایی موارد استثنا نیز وجود دارد.

جراح پیش از عمل متقاضی را از خطرهای احتمالی، مزایا و گزینه‌های ممکن آگاه می‌کند. گاهی پس از جراحی در موارد خاص نادر ضعف موقت عضله گونه رخ می‌دهد که ممکن است چند هفته دوام داشته باشد.

عوارض و خطرات

این جراحی نیز مانند هر جراحی دیگری با بعضی خطرهای احتمالی همراه است. جراح در جلسه مشاوره بیمار را در جریان تمامی این عوارض می‌گذارد تا وی تصمیمی آگاهانه اتخاذ کند.

دوران بهبود

بخیه‌ها تجزیه پذیراند و پس از حدود ۲ هفته جذب می‌شوند و در نتیجه چال گونه با نرم شدن پوست ظاهری طبیعی‌تر پیدا می‌کند. بافت داخلی پس از التیام یافتن عضله‌ی گونه را به پوست متصل می‌کند و به این ترتیب صورت هنگام خندیدن چال می‌افتد. دوران بهبود ممکن است بسته به قدرت التیام بخشی بدن و میزان بافت برداشته شده چند روز تا چند هفته طول بکشد، اما معمولاً چند هفته زمان می‌برد تا چال‌های جدید گونه ظاهری طبیعی بیابد. بیمار می‌تواند پس از جراحی غذا بخورد، اما توصیه می‌شود تا زمان از بین رفتن اثر داروی بی‌حسی صبر کند.

هزینه و قیمت

هزینه جراحی بر اساس سطح و گستردگی عمل، زمان و منابع و مواد لازم و نوع بی‌حسی انتخابی بیمار تعیین می‌شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این عمل و هزینه آن با کلینیک تماس بگیرید، تا همکاران ما وقت مشاوره‌‌ای را با جراح برایتان تنظیم کنند. به علاوه هزینه ایجاد چال روی صورت به نوع و تعداد فرورفتگی انتخابی نیز بستگی دارد، در مورد چال گونه، برخی بیماران خود صاحب یک چال گونه هستند و تمایل دارند تا این فرورفتگی روی گونه دیگرشان نیز ایجاد شود.

پزشکان مجرب ما در کلینیک سیب سرخ با بهره‌گیری از جدیدترین روش‌ها با انجام عملی با حداقل ناراحتی و بهبودی سریع ظاهری طبیعی ایجاد می‌کنند. اگر همواره خواهان آن بوده‌اید تا هنگام خندیدن دو چال زیبا بر روی گونه‌هایتان ایجاد شود، با کلینیک سیب سرخ تماس بگیرید.


tamas++-new

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *